SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

Jwoznica

New member
Czołem,

mam pytanie o podłączenie komputera przez via HDMI do Sharpa LC-42XD1E. Otóż po wybraniu rozdzielczości 1080p obraz nie mieści się na ekranie. Skalowanie nie załatwia sprawy, obraz nie trafia piksel w piksel.

Jak sobie z tym poradzić?
 

austin

New member
Witam mam sharpa lc32x20e i ostatnio pojawił się taki problem że po wyłączeniu go ze stanu czuwania wyłącznikiem głównym są problemy z ponownym włączeniem w stan standby zapala się jedna z zielonych diód i tak zostaje nic się dalej nie dzieje pomaga wyłączenie z gniazdka ale to nie rozwiązanie czy mieliście taki problem i macie jakiś patent a rozwiązanie.

Tak samo mam niestety na 37X20E. Wygląda na bug softu. Downgrade firmware albo czekanie na łaskę producenta.
 

austin

New member
Ci , co mają problem po aktualizacji firmware serii 37X20E i podobnych obsługiwanych przez paczkę firmware niech przeflashują ponownie. U mnie problem po ponownej auktualizacji tą samą paczką jakby ustąpił. Próbuję wywołać poprzednie objawy i nic (oby tak dalej). Powodzenia
 

Koscisty

New member
Witam
Mam LC-42X20E i problem z pojawiającym się trybem DEMO po każdym włączeniu TV obojętnie czy z pilota czy włącznikiem z boku telewizora. Po wciśnięciu dowolnego przycisku na pilocie demo znika. Jak je wyłączyć na stałe ?
Demo wygląda tak:
patrz.pl/filmy/demo-sharp-lc-42x20e (całego linka nie moge z powodu antyspama na forum)
 

Koscisty

New member
Jak TV był nowy to demo się nie włączało. Padła mu płyta główna którą w ramach gwarancji wymienili. I od tego czasu demo jest włączone zawsze po włączeniu TV (startuje to kilkanaście sekund po włączeniu TV). Wgrałem mu nowe oprogramowanie ale jak się okazało było ono już wcześniej wgrane więc nic się nie zmieniło.
 

mar_celll

New member
Witam
Posiadam model 42X20E w kwietniu minie 3 lata
Do Tv mam podpiętego Pionka z C+ poprzez złącze EURO oraz Blu Raya przez HDMI
do tej pory byłem zadowolony z tego modelu , lecz wczoraj pojawił się problem .
Po włączeniu TV miałem całkowity zanik czerwonego koloru ( spradzałem na Pionku i BR ) po kilku godzinnym wyłączeniu telewizora problem znikł ale niepokój pozostał :(
Czy ktoś z was miał już może podobne problemy a może zna przyczynę takiego zjawiska
Z góry Dziękuje za odpowiedź
 

danielt1

New member
Witam!

Czy orietuje sie ktos w jakim systemie sa nadawane czeskie programy cyfrowe CT1, CT2, CT24, CT4-SPORT? Bo dzisiaj jakos zachcialo mi sie "pobawic" moim telewizorem SHARP 37X20E? Mieszkam w opolskim i moj SHARP bez problemu znalazl te 4 czeskie programy cyfrowe. Niby ten telewizor nie ma MPG-4 wiec stad moje pytanie.
 

arturziomas

New member
Witam
Posiadam model 42X20E w kwietniu minie 3 lata
Do Tv mam podpiętego Pionka z C+ poprzez złącze EURO oraz Blu Raya przez HDMI
do tej pory byłem zadowolony z tego modelu , lecz wczoraj pojawił się problem .
Po włączeniu TV miałem całkowity zanik czerwonego koloru ( spradzałem na Pionku i BR ) po kilku godzinnym wyłączeniu telewizora problem znikł ale niepokój pozostał :(
Czy ktoś z was miał już może podobne problemy a może zna przyczynę takiego zjawiska
Z góry Dziękuje za odpowiedź

Miałem tak samo w modelu Lc-52x20e. Po włączeniu tv pojawiało się demo. Miałem sprzęt w serwisie i po wymianie płyty miałem oprogramowanie innego modelu albo w ustawieniach serwisowych coś poprzestawiane. Serwisant przyjechał, poprawił i jest ok.Pozdrawiam
 

arturziomas

New member
Witam
Posiadam model 42X20E w kwietniu minie 3 lata
Do Tv mam podpiętego Pionka z C+ poprzez złącze EURO oraz Blu Raya przez HDMI
do tej pory byłem zadowolony z tego modelu , lecz wczoraj pojawił się problem .
Po włączeniu TV miałem całkowity zanik czerwonego koloru ( spradzałem na Pionku i BR ) po kilku godzinnym wyłączeniu telewizora problem znikł ale niepokój pozostał :(
Czy ktoś z was miał już może podobne problemy a może zna przyczynę takiego zjawiska
Z góry Dziękuje za odpowiedź



Lc-52x20e mam prawie 3 lata i już 3 razy miałem go w serwisie na gwarancji. Gwarancja mi już się skończyła i też jestem zaniepokojony bo nieraz jak włączę tv mam zielony obraz. Wcześniej tak mi się robiło to wymienili płytę.
 

menczyn

New member
witam, moja TV Lokalna oferuje odbiór tv cyfrowej, nadaje ją w formacie dvb-t (Trzcianeckie Towarzystwo Użytkowników Kablowej Sieci Telewizyjnej) niestety wyświetla się komunikat : "odebrano niekompatybilny sygnał wideo" na czarnym tle, za to dźwięk jest "tip-top". Co jest tego przyczyną i jak mogę sobie z tym poradzić? "lokalna" oferuje też kanały cyfrowe dvb-c ale do tego jak rozumiem jest mi potrzebny dekoder?!
dla ścisłości mam sharp 42x20e
DZIEKI
 

WiTT

New member
Bez reklam
Witam,
TV: SHARP LC 32X20E

Chciałem podzielić się informacją odnośnie ostatniej aktualizacji firmware (tak wiem, trochę już ma, ale może się komuś przyda). Miałem podobny problem co wcześniej opisywane, telewizor nie chciał się poprawnie włączać, potrzebne było odpięcie od sieci dopiero startował. Downgrade firmware pomogło, faktycznie coś skopali z firmware. A długo szukałem rozwiązania, ktoś tu napomknął o tym rozwiązaniu i faktycznie to pomogło.

@menczyn - Twój TV tak jak i mój posiada wbudowany dekoder DVB-T MPEG-2 telewizji naziemnej cyfrowej. Niestety zmieniły się standardy i teraz nadają w MPEG-4 stąd zapewne masz tylko dźwięk a brak obrazu. Ja dokupiłem stand boxa osobnego Ferguson Arriva, przesyłam sobie po kablu HDMI i jest FullHD. No niestety innej opcji nie ma.
Pisałem do producenta kart na porcie CI, niestety nie mają w planach wspierać ich karty tych modeli SHARPA.
Albo zmienić TV jak mocno potrzebujesz, albo dokupić dekoder z MPEG-4 (koszt poniżej 200zł).

Pozdr,
WiTT
 

kriswas

Member
Bez reklam
Witam,
Sharp LC-52X20E
Kolega ma ten właśnie model i dzieci uszkodziły mechanicznie matrycę, pękła szyba i sama matryca. Czy byłby ktoś w stanie określić i podać namiary lub wręcz pomóc w wymianie na nową? Oczywiście, o ile finansowo nie mija się to z celem. Może ktoś już miał taki przypadek? Pozdrawiam serdecznie
 

SławekSS

New member
Bez reklam
biorąc pod uwagę, że to stary model, nie ma wielu możliwości w porównaniu z obecnymi, jest prądożerny, jak i obecnie cenowo nowe modele nie sa drogie, to nie wiele, pewnie jakieś 500-600zł o ile znajdziesz jakiegoś amatora :)
 

mikas

Member
Czy nie mając już telewizji analogowej w swoim regionie da się jakoś ustawić w tym tv zegarek ? Używam na nim tylko tv-sat. Wcześniej z anteny pokojowej i po przełączeniu na zwykły kanał mogłem uruchomić zegar. Teraz już tego nie potrafię.
 

sPiDeK

Member
Witam !

Czy spotkał się ktoś z takim problemem. Po włączeniu do gniazda bardzo często jest problem z uruchomieniem telewizora. Miga czerwona i zielona dioda a telewizor się nie uruchamia. Po kilkukrotnym włączaniu i wyłączaniu z gniazda telewizor się włącza...
 
Do góry