SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

Michup

New member
Po wgraniu "włoskiego" softu jest polski język i wszystkie ustawienia są zapamiętane. Sprawdziłem, wszystko działa Ok.

Mała uwaga - dość długo trwa ładowanie softu (ciemny ekran i migająca zielona dioda), więc nie denerwujcie się.

Jakie zmiany wprowadza nowy soft? Nie wiem.
Pozdrawiam
 

SławekSS

New member
Bez reklam
Tak, ja sie kontaktowałem.
Nie było, nie ma i nie będzie żadnych modułów mpeg4->mpeg2. Sharp nie bedzie nic robił w tym kierunku.
Krótko mówiąc -> zapomnieć.
 

sarego

New member
mam problem z aktualizacją softu w 37X20E. Postępuję zgodnie z instrukcją,
próbowałem z 4 różnych pendrive`ów i niezależnie którą wersję softu chcę wgrać (np najnowszą 1.54 PL) zielona dioda miga 9 lub 10 razy, a telewizor uruchamia się normalnie.

Jakieś sugestie? Czy można ewentualnie podać soft przez rs232?

Z góry dzięki za pomoc
 

musso

New member
sarego napisał:
mam problem z aktualizacją softu w 37X20E. Postępuję zgodnie z instrukcją,
próbowałem z 4 różnych pendrive`ów i niezależnie którą wersję softu chcę wgrać (np najnowszą 1.54 PL) zielona dioda miga 9 lub 10 razy, a telewizor uruchamia się normalnie.

Jakieś sugestie? Czy można ewentualnie podać soft przez rs232?

Z góry dzięki za pomoc

Tyko wgrasz przez USB
Z formatuj Pendrive w FAT nie w FAT 32 i powinno być OK.
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
sarego napisał:
...najnowszą 1.54 PL...

Na stronie szarpa jest obecnie v 1.52 PL - skąd więc macie 1.53 i 1.54?
Czyżby były gorsze i się szarp wycofał?

Jest gdzieś jakieś info na temat zmian w nowym oprogramowaniu? Zastanawiam się po prostu czy jest sens wgrywać...
 

ziupo

New member
To samo, ale wystarczy popatrzeć jaki poślizg ma polski support :_ 1.53 przespali [był jakiś problem], a z 1.54 też się nie śpieszyło.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
a co za różnica 1.52, czy 1.54? Czy wiesz chociaż czym sie różnią?
Myślisz, że te poprawki w Polsce coś dają?

W 1.54 usunięto problem z telegazetą w Grecji, z któryms programem we Włoszech, i w jeszcze jakims kraju z DVB-C. Tak DVB-C. W niektórych krajach w tv cable modulacja jest taka, jak w naziemnej DVB-T MPEG-2 w Polsce i wielu innych krajach.

Czy to cos zmienia w naszym przypadku?
Na pewno nie :!:
 

ziupo

New member
Nie wiem skąd masz takie info, ale u mnie np naprawiło dźwięk po HDMI w przypadku odtwarzacza HD. Z DVB nie korzystam, ale zastanawiam się nad tym czy szłoby użyć karty TNK w tym tV i jaki moduł CI do tego bym potrzebował.
 
Do góry