SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

jamal_07

New member
Witam. Mam problem z telewizorem sharp lc32x20e. Podpinam mojego xboxa przez hdmi i nic sie nie pojawia na eranie. Kabel jest napewno dobry bo sprawdzalem u kolegi. Komputer tak samo jak podpinam, nic nie wyswietla. Nie wiem od czego to moze zalezec. Ma ktos jakies propozycje bo juz nie wiem ocb. napewno cos z telewizorem, moze sa jakies ustawienia ktore trzeba zmienic ? ? ?
 

sarego

New member
jamal_07 napisał:
Witam. Mam problem z telewizorem sharp lc32x20e. Podpinam mojego xboxa przez hdmi i nic sie nie pojawia na eranie. Kabel jest napewno dobry bo sprawdzalem u kolegi. Komputer tak samo jak podpinam, nic nie wyswietla. Nie wiem od czego to moze zalezec. Ma ktos jakies propozycje bo juz nie wiem ocb. napewno cos z telewizorem, moze sa jakies ustawienia ktore trzeba zmienic ? ? ?
- spróbuj podpiąć na EXT6. U mnie komputer działa TYLKO na tym złączu przez kabel hdmi.
 

jamal_07

New member
sarego napisał:
- spróbuj podpiąć na EXT6. U mnie komputer działa TYLKO na tym złączu przez kabel hdmi.

Podpinam i nic. Probowalem juz na wszystkich EXT. Denerwujaca rzecz. Nie wiem czy tv nie jest poprostu zepsuty i trzeba go oddac do serwisu. ? ? ?
 

xeero

New member
jamal_07 napisał:
Witam. Mam problem z telewizorem sharp lc32x20e. Podpinam mojego xboxa przez hdmi i nic sie nie pojawia na eranie. Kabel jest napewno dobry bo sprawdzalem u kolegi. Komputer tak samo jak podpinam, nic nie wyswietla. Nie wiem od czego to moze zalezec. Ma ktos jakies propozycje bo juz nie wiem ocb. napewno cos z telewizorem, moze sa jakies ustawienia ktore trzeba zmienic ? ? ?
Sluchaj miałem podobny problem, obdzwoniłem serwisy, sklepy - nie mieli pomysły jak podłaczyć komputer po DVI na HDMI i co winna była karta grafiki, która nie chciała współpracować. Popróbuj różne wejścia w TV, i spróbuj może na wyjściu z xboxa nie ustawiac maksymalnej rozdzielczości i odświerzania, tylko coś pośredniego, mój TV zaczął gadać z komputerem jak zmieniłem parametr na 50Hz.
 

jamal_07

New member
xeero napisał:
Sluchaj miałem podobny problem, obdzwoniłem serwisy, sklepy - nie mieli pomysły jak podłaczyć komputer po DVI na HDMI i co winna była karta grafiki, która nie chciała współpracować. Popróbuj różne wejścia w TV, i spróbuj może na wyjściu z xboxa nie ustawiac maksymalnej rozdzielczości i odświerzania, tylko coś pośredniego, mój TV zaczął gadać z komputerem jak zmieniłem parametr na 50Hz.


Nie działa nic. Dzisiaj próbowalem znowu podpinać i komputer i xboxa przy którym powinien bankowo działac. Ustawione mam na xboxie 720p bo jak wlaczam na komponencie 1080p to sie pojawiaja dwa obrazy i jakies znieksztalcone, a wlasnie nie wiem czy na componencie powinno dzialac full hd. Dalej nic sie nie wyswietla. Myślisz ze tv jest zepsuty? ? Miał byc taki super ten sharp... :)
 

SławekSS

New member
Bez reklam
A u mnie działa prawie wszystko. Nie sprawdzałem jedynie połączenia hdmi-obraz, jack-dzwiek analogowy.
Na pewno nie ma dzwieku, przy podłaczeniu hdmi - obraz i dzwiek DTS
 

jamal_07

New member
Udało sie !!!!! Przypadkowo odkryłem ze poprostu kabel byl zle wpiety. Dokladniej to caly czas byl tak jak powinien z tym ze ten lcd ma wejscia prostopadle do sciany i kabel mi wisial razem z obciaznikiem przy wtyczce i sie wyginalo bo mam tv na scianie. Glupie ale wazne ze dziala :) Dzieki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
 

Michup

New member
Neotion NP4T FTA...

apropos dekodowania MPEG4 -> MPEG2 przetestował ktoś może na TV Sharp x20e moduł CI jak w tytule? Na którymś z forów DVB-T wyczytałem, że wersja FTA podobna zadziałała w przeciwieństwie do wersji z dekoderem Conax i Viaacess.

Moduły FTA pojawiły się ostatnio w sprzedaży w Polsce np na Alledrogo, zastanawiam się czy kupić i przetestować.
Pozdr.
 

Michup

New member
Neotion NP4 FTA MPEG4->MPEG2

Zapytałem jednego z dostawców NP4 FTA nt kompatybilności modułów Ci z Sharpem:
"Witam, mam pytanie czy moduł dostępu CI MPEG4 Neotion NP4 FTA będzie współpracował z TV LCD Sharp LC x20e ?
Tego TV nie ma na liście kompatybilności."

A oto odpowiedż dealera (moim zdaniem nic nie wiadomo..)
"Nikłe szanse z Sharpami niestety są problemy"

Może ktoś zaryzykuje koszty dostawy w celu przetestowania? Odbiór osobisty jest możliwy w Kraku.
Pozdr
 

Michup

New member
nowy soft...

starsza wersja 1.52 natomiast nowsza to 1.53. Plik dostępny jeszcze w czerwcu (zciągnąłem 5.06) miał 12.317 MB , nowy ma 12.338 MB .
Coś się zmieniło ..... Wgram i zobaczymy

EDIT
Próbowałem wgrać nowy soft i nic. TV nie rozpoczyna procedury ładowania softu i włącza się normalnie...
Mam w TV wersję softu M0806231 M000110
 
Ostatnia edycja:

ziupo

New member
OK, trzeba jednak pobrać wersję z Włoch, bo ta polska nawet po zmianie nazwy pliku na taką jaką mają w niemieckim sofcie czy włoskim, to nie chce się wgrać.
Włoski plik działa, a menu jest po polsku ;)

Co się zmieniło? hm nie wiem... nie używam dekodera.
 

musso

New member
ziupo napisał:
OK, trzeba jednak pobrać wersję z Włoch, bo ta polska nawet po zmianie nazwy pliku na taką jaką mają w niemieckim sofcie czy włoskim, to nie chce się wgrać.
Włoski plik działa, a menu jest po polsku ;)

Co się zmieniło? hm nie wiem... nie używam dekodera.

żadna z wersji językowych się nie wgrywa, sygnalizuje błąd archiwum
 

Michup

New member
Modu NP4 FTA dekodowanie MPEG4 -> MPEG2

Michup napisał:
apropos dekodowania MPEG4 -> MPEG2 przetestował ktoś może na TV Sharp x20e moduł CI jak w tytule? Na którymś z forów DVB-T wyczytałem, że wersja FTA podobna zadziałała w przeciwieństwie do wersji z dekoderem Conax i Viaacess.

Moduły FTA pojawiły się ostatnio w sprzedaży w Polsce np na Alledrogo, zastanawiam się czy kupić i przetestować.
Pozdr.

Przetestowałem rzeczony moduł na Sharp 46X20e no i niestety nie działa. Moduł jest rozpoznawany jednak z dekodowania sygnału DVB-T ze Śremu nici.. soft w TV E0806231 M000110.
EDIT
Na najnowszym sofcie E0905181 moduł NP4 FTA też nie chodzi :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry