Sharp LC-40LE700E - test otwarty

WuMike

New member
Bez reklam
Rzeczywiscie. Promocja z Blu-Ray'em i 5-cio letnia gwarancja trwala do 31.12 i nie przedluzyli jej raczej, co widac na stronie Sharp.pl.
 

Max78

New member
Dla mnie telewizor tej klasy w ogole nie musi miec dzwieku. Szkoda kasy i efortu na podpinanie dziadostwa w postaci przetwornika srednio-niskotonowego o magnesie wielkosci monety. W zamian, za ta sama cene wolalbym nieco lepszy procesor obrazu oraz ciut bardziej dopracowany motion flow.



Cóż, w każdym z TV, którego głębokość jest tak niska, nie spozdziewał bym sie 'przydatnego' jakościowo dźwięku... :/
Jeśli dźwięk ma być jakiś sensowny, to tylko w przypadku, kiedy głośniki są wyprowadzone na panelu obok TV lub pod TV (chyba niektóre Sony i JVC takie cuś posiadają). A i to nie gwarantuje dźwięku znośnego :)
IMO - tylko wypuszczenie dźwięku (choćby i zwykłego stereo po analogu) i przez jakikolwiek wzmak stereo plus głośniki od 40W (DIN) wzwyż da sensowną jakość :)

Im cieńszy TV, tym gorszej jakości dzwięku należy się spodziewać :)
 

babkaz

Member
lub pod TV (chyba niektóre Sony i JVC takie cuś posiadają). A i to nie gwarantuje dźwięku znośnego :)
IMO - tylko wypuszczenie dźwięku (choćby i zwykłego stereo po analogu) i przez jakikolwiek wzmak stereo plus głośniki od 40W (DIN) wzwyż da sensowną jakość :)

Im cieńszy TV, tym gorszej jakości dzwięku należy się spodziewać :)


he jak mi sie wydaje to wlasnie w naszych sharp'ach sa glosniki ku dolowi skierowane czyli nie musza byc az takie cienkie, druga sprawa chyba nie slyszales glosnikow BOSE'a(tylko przyklad) ktore w niektorych zestawach sa ciensze niz najciensze szajsungi i graja super:))
po prostu sharp sie nie przylozyl i tyle
pozdrawiam
 

ktp

New member
Ja mam pytanie odnośnie dźwięku - jak się ma dźwięk LE700 w porównaniu do x20?
Przyznam szczerze, że mój stary sharp ma dźwięk całkiem fajny - szczególnie jak się porównuje do samsungów. Czy wraz z nowym modelem dźwięk się pogorszył ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
babkaz - pomyliły Ci się strefy walutowe.
Sprawdź ile kosztuje Bose i Ile Sharp ?
---------------------------------------
ktp -
Jakość dźwięku się nie zmieniła.
 

babkaz

Member
babkaz - pomyliły Ci się strefy walutowe.
Sprawdź ile kosztuje Bose i Ile Sharp ?
no bez jaj , w nawiasie napisalem
,ze to tylko przyklad , glupie szajsungi i lg wyciskaja duzo lepszy dzwiek gdzie juz naprawde bez mordowania sie mozna posluchac muzyki tu jest tylko pierdzenie przez duze P mialem poprzednio philipsa (grubosc glosnika byla max 4 cm choc to byl tv crt i bylo gdzie upchacgrubsze )gdzie dzwiek nie byl moze rewelacyjny ale dalo sie sluchac a tu sie nadaje tylko do ogladania wiadomosci ew bajki dla dziecka.
kiki moze w takim razie masz lekarstwo na te opoznienia dzwieku?
Pozdrawiam
 

bob77

New member
Ciekaw jestem czy w tych telewizorach Local LED dimming dziala tylko przy wlaczonej funkcji "Automatyczny kontrast" czy tez dziala niezaleznie od niej a "Automatyczny kontast" jedynie podkreca poziom bieli i czerni zaleznie od wyswietlanej sceny.

Ktos ma jakas wiedze na ten temat?
 

martinezkmicic

New member
40 le700

Mam pytanie jakie macie ustawienia w swoich telewizorach bo ja za cholere nie mogę dojść z tymi ustawieniami. Każdy program swoje gra. Możecie podać jakie macie ustawienia, a zwłaszcza kolorów. Bob77 a może ty masz coś ciekawego do powiedzenia w tym temacie znalazłes gdzieś jakiegoś fajnego linka z ustawieniami ????.
 
Ostatnia edycja:

bob77

New member
Mam pytanie jakie macie ustawienia w swoich telewizorach bo ja za cholere nie mogę dojść z tymi ustawieniami. Każdy program swoje gra. Możecie podać jakie macie ustawienia, a zwłaszcza kolorów. Bob77 a może ty masz coś ciekawego do powiedzenia w tym temacie znalazłes gdzieś jakiegoś fajnego linka z ustawieniami ????.

Ja mam LE600, ktory nie ma CMS gdzie kalibracja kolorow jest w zasadzie niemozliwa. Na weekend bede sie bawil Spyderem, zeby sprawdzic ktore ustawienia zdefiniowane przez producenta sa najblizsze wlasciwych.


W przypadku LE700 bez kolorymetra w ustawienia RGBCMY nawet nie ma co wchodzic, bo nie da sie tego ustawic na oko. Znalazlem takie ustawienia, mozesz je wyprobowac:

http://forums.cnet.com/5208-19410_102-0.html?threadID=363945

P.S.
Pamietaj, ze nie ma ustawien uniwersalnych. Kalibracje wykonuje sie pod konkretny egzemplarz i pod konkretne warunki, w ktorych telewizor jest uzywany.
 

jndrek

New member
Poradźcie proszę; miałem podpięty tuner do LC40LU700E kablem euro do EXT1 właczając tuner TV automatyczne przełaczał się n a EXT1, teraz wymieniłem tuner na nowy podpiety jast kablem HDMI do HDMI1 i lipa po uruchomieniu tunera muszę ręcznie pilotem przełączać na HDMI1, można to jakoś zmienić.
Dziękuje za odp.
Pozdrawiam,
 

gut

New member
Poradźcie proszę; miałem podpięty tuner do LC40LU700E kablem euro do EXT1 właczając tuner TV automatyczne przełaczał się n a EXT1, teraz wymieniłem tuner na nowy podpiety jast kablem HDMI do HDMI1 i lipa po uruchomieniu tunera muszę ręcznie pilotem przełączać na HDMI1, można to jakoś zmienić.
Dziękuje za odp.
Pozdrawiam,
Wg mnie powinieneś wyłączyć z zasilania tv oraz dekoder, czyli zresetować i powinno pomóc- u mnie pomogło.
 

adamo_

New member
Bez reklam
No i nikt z Was nie wspomniał o najważniejszym - o EKOLOGII . Na świecie to już nie jest "coś tam" - ale konieczność i przymus. Sprawdźcie lody Antarktyki .
A dobrze byłoby zostawić jeszcze po sobie kilka rzeczy Waszym
dzieciom :D:D.
A tu Sharp jest mistrzem świata.
Teoretycznie nie dotyczy to WAS . Ale tylko teoretycznie.
W historii Polski całej mieliśmy tylko kilka trąb powietrznych do nie dawna.
w Tym roku kilkaset . Póki na wasze wspaniałe auto nie spadnie drzewo - to jak mówią mi to tito.
Ale........
Świat ma inne priorytety czas zmienić własne :D


Kiki, Globalne ocieplennie to ściema, a do tego polecam film dokumentalny z cyklu: Nie rozmawiaj o pogodzie

http://www.youtube.com/watch?v=Ya1BhEEb_nk

Może zmienisz zdanie co do niektórych przyczyn kataklizmów ( pomijam te w polsce ) , chociaż powódz w 1997 r. tez jest zastanawiająca
 

bob77

New member
Kiki, Globalne ocieplennie to ściema, a do tego polecam film dokumentalny z cyklu: Nie rozmawiaj o pogodzie

http://www.youtube.com/watch?v=Ya1BhEEb_nk

Może zmienisz zdanie co do niektórych przyczyn kataklizmów ( pomijam te w polsce ) , chociaż powódz w 1997 r. tez jest zastanawiająca


Globalne ocieplenie to fakt. Sciema natomiast jest wplyw czlowieka na globalne ocieplenie.

Ocieplenie klimatu jest bezczelnie wykorzystywane przez rozne lobby do realizowania swoich interesow jak sprzedaz swietlowek kompaktowych, budowa elektrownii wiatrowych i cala ta sciema z emisja CO2.
 

maks028

New member
Poradźcie proszę; miałem podpięty tuner do LC40LU700E kablem euro do EXT1 właczając tuner TV automatyczne przełaczał się n a EXT1, teraz wymieniłem tuner na nowy podpiety jast kablem HDMI do HDMI1 i lipa po uruchomieniu tunera muszę ręcznie pilotem przełączać na HDMI1, można to jakoś zmienić.
Dziękuje za odp.
Pozdrawiam,

Nie wiem czy to cos pomoze ,ale moze w nowym tunerze masz ustawienia, przez jakie lacze ma isc sygnal, lub sproboj tego samego w tv ,pozdro:):)
 

mmevent

New member
serwis przyjedzie, sam zniesie, na pace ma kartony, koce itd...
ja miałem oryginalne pudło ale jest ono niezdatne po przecięciu tych plastikowych opasek (chyba, że masz taki sprzęt do 'bindowania paczek' :) )
I ta się stało! Miły Pan z serwisu Sharp (polecam dla Warszawy - ul. Jagiellońska 2) dla porządku zapytał o karton, po czym sprawnie odłączył telewizor od podstawy i zapakował we własne opakowania. Przedtem jeszcze sprawdził w zapisach telewizora, że coś nie tak z elementem podświetlania. Telewizor spędził 4 dni w serwisie na sprawdzeniu po wymianie, żeby było szybciej, sama go dziś odebrałam ( inny równie miły Pan spawnie go zapakował i bezpiecznie umieścił w moim samochodzie) i po problemie. Dodatkowo miły pan udzielił mnóstwa wielce przydatnych informacji, których nie ma w instrukcji. Tak więc mimo usterki ( a podobno Sharpy tak mają, że jak coś jest nie tak, to wyjdzie to od razu i potem jest już bezusterkowo) nadal uważam, że ten telewizor jest doskonały i to był świetny zakup. Niezdecydowanym polecam LE 700
Maja
 

Rets

New member
Witam. Czytając ten post chcę uzupełnić pewne informacje podane wcześniej. Odnośnie wyświetlania czasu. Jeżeli postąpicie tak jak wcześniej tu już podano, a czas nie wyświetli się, to spróbujcie użyć przycisku na pilocie dot. informacji o wyświetlaniu informacji (o użyciu ilości wyświetlanych pikseli) w górnym prawym rogu, używając przycisku obok tego do płynnej zmiany kanałów (ten co ma kolor zielony). Ikonka zaznaczona +. U mnie hula ten sposób, a wcześniej samoczynnie się wyłączało. A teraz odnośnie softu. Będzie polski!!! Jest to informacja jaką uzyskałem z serwisu pomocy technicznej. Niemiecki soft też można wgrać, ale może mieć błędy, bo zrobiony jest pod dany kraj. Podano mi też sposób wgrywania, ale poprosiłem o pewne wyjaśnienia. Poczekam na oprogramowanie po polsku. Podano też co zmienia ten soft i wydaje się, że można go wgrać. Trzecia jakby uwaga, to podłączanie zwykłej wieży micro analogowej w celu polepszenia fatalnego dźwięku. Otóż można pomylić wejścia audio. Popatrzcie na instrukcję bez emocji i będzie ok. Gra pięknie na zwykłej starej wieży. Acha, jeżeli dźwięk płynie przez takie urządzenie, to należy wyciszyć tv na maksa, bo jest podźwięk (tak było u mnie).
Najlepsze jednak jest to, że przez pewien okres miałem świecące piksele!!!!!! w wysokiej rozdzielczości i tylko w niej. W takim panelu o takiej jakości to prawie nieprawdopodobne prawda. Działo się tak przy szybkiej zmianie kanałów. Wyglądało to jak biały paproch na ciemnym tle ( w zbliżeniu świeciło 8 punktów). Niesamowite. Znalazłem sposób, wyłączając tv z sieci. Serwis na tę usterkę zareagował dość szybko, ale już miejscowy przedstawiciel Sharpa nie skontaktował się ze mną. No cóż, problemu na razie od kilku dni nie ma, więc nie ma sprawy. Ogólnie tv jest fajny, ma wiele ustawień i tylko próbować. Jeżeli ktoś ma kablówkę, to proponuję wybrać dekoder z wyjściem HDMI bo inaczej nie skorzysta z wysokiej rozdzielczości (1080i z przeplotem lub 720p do wyboru). Operatorzy nie mówią o tym, że dekodery bez HD podają sygnał cyfrowy bez wysokiej jakości, a po to jest ten LE700 aby dawał przyjemność oglądania. Pozdrawiam.[FONT=&quot][/FONT]
 

babkaz

Member
. A teraz odnośnie softu. Będzie polski!!! Jest to informacja jaką uzyskałem z serwisu pomocy technicznej. Niemiecki soft też można wgrać, ale może mieć błędy, bo zrobiony jest pod dany kraj .

jest juz polski panie kolego jest juz polski :))) od 5 dni na serwerze zasysam wlasnie :)) pozdro
ps. mam nadzieje ,ze poprawiono opoznienie dzwieku w telewizorze jak sygnal jest puszczony przez amplituner
 
Do góry