Sharp LC-40LE700E - test otwarty

Lukaszek007

New member
Wiadomo jaki ma on kontrast dynamiczny i statyczny?
Czy można go porównywać z plazmami? czy bardziej z LCD-kami?
Dziękuję z odpowiedz,
Pozdrawiam.
 

sitja

New member
100hz

yuko04 napisał:
Witam, kupiłem TV Sharp LC-40LE700E. Mam pytanie:
Jest to telewizor o odświeżaniu obrazu 100 Hz . Gdy przyciskam na pilocie przycisk P.INFO, by wyświetlić informację o programie w prawym górnym rogu pojawia się wartość odświerzania 50 Hz. W ustawieniach zaawansowanych obrazu ustawione mam na 100 Hz,więc dlaczego na każdym kanale pojawia sięwartość odświerzania 50 HZ. - czyżby takie było odświeżanie??
TV podłączony do dekodera Philips PVR przez HDMI, sygnał Cyfry + z kanalami HD.Proszę o wyjaśnienie i poradę.
Z góry dzięki

Mam ten sam problem. Proszę o info.
 

sitja

New member
wyświetlanie zegara

Kupiłem parę dni temu 40le700 u Kikiego. Wszystko przebiegło bez zarzutu. Mam tylko problem (pytanie?) związanie ze 100 hz - opisane w poprzednim wątku. Druga sprawa: Telewizor ma możliwość wyświetlania godziny w prawym dolnym rogu. Funkcja ta działała prze 5 dni. Obecnie pomimo ustawienia w menu zegar się nie wyświetla. Może ktoś ma propozycję rozwiązania (może Kiki), bo nie chcę wysyłać telewizora do naprawy tylko z tego powodu.
Pozdr
 

yuko04

New member
Co do 100 Hz
napisałem e-mail do Sharpa i otrzymałem taką odpowiedź:

"Telewizor bedzie Panu zawsze w informacji pokazywal 50Hz, nawet jezeli
jest to telewizor 100Hz i owa funkcja jest wlaczona, poniewaz TV pokazuje zawsze tylko sygnal wchodzacy do
telewizora, a sygnalem wchodzacym w Europie jest 50Hz.

Dopiero telewizor przy wlaczonej funkcji 100Hz, automatycznie podwaja
klatki, ale mimo wszystko pokazuje w informacji 50Hz."

I to tyle,co chyba sprawę wyjaśnia (mama nadzieję).
A z drugiej strony muszę podkreślić, że odpowiedź otrzymałem blyskawicznie.
SHARP - pogratulować

Co do zegara tou mnie jest widoczny, no ale ja telewizor mam krocej niż 5 dni. Będę obserwował i dam znac.
Pozdr
 
Ostatnia edycja:

bob77

New member
yuko04 napisał:
Co do 100 Hz
napisałem e-mail do Sharpa i otrzymałem taką odpowiedź:

"Telewizor bedzie Panu zawsze w informacji pokazywal 50Hz, nawet jezeli
jest to telewizor 100Hz i owa funkcja jest wlaczona, poniewaz TV pokazuje zawsze tylko sygnal wchodzacy do
telewizora, a sygnalem wchodzacym w Europie jest 50Hz.

Dopiero telewizor przy wlaczonej funkcji 100Hz, automatycznie podwaja
klatki, ale mimo wszystko pokazuje w informacji 50Hz."

I to tyle,co chyba sprawę wyjaśnia (mama nadzieję).
A z drugiej strony muszę podkreślić, że odpowiedź otrzymałem blyskawicznie.
SHARP - pogratulować

Co do zegara tou mnie jest widoczny, no ale ja telewizor mam krocej niż 5 dni. Będę obserwował i dam znac.
Pozdr

Mozesz zrobic probe i puscic NTSC np. z DVD. Wowczas powinno sie wyswietlic 60Hz.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Owe 100Hz i generalnie plynnosc przy wlaczonym ukladzie to bodaj najwieksza bolaczka tego modelu. Narzekali na to praktycznie wszyscy testujacy. Podobno nie widac wielkiej poprawy pomiedzy trybami 50Hz i 100Hz na wyjsciu. Ciekawy jestem jak to wyglada na zywo, gdyz ten model jest w kregu mojego zainteresowania, ale mocno mnie przestraszyly opinie o zaledwie przecietnej plynnosci. No coz, najlepiej sprawdzic to w domowym zaciszu chyba :)
 

pwa

New member
sitja napisał:
...Telewizor ma możliwość wyświetlania godziny w prawym dolnym rogu. Funkcja ta działała prze 5 dni. Obecnie pomimo ustawienia w menu zegar się nie wyświetla. Może ktoś ma propozycję rozwiązania (może Kiki), bo nie chcę wysyłać telewizora do naprawy tylko z tego powodu.
Pozdr

u mnie też przestał wyświetlać.. i to szybciej :)
teraz jest w serwisie :-(

z tym zegarem to podejrzewam, że zależy to od tego czy oglądasz kanały "antenowe" - zegar się chyba z telegazety ustawia czy coś... spróbuj - o ile dobrze pamietam, to po pracy na antenie zegarek się pojawił na jakiś czas...
 

sitja

New member
zegar

Dostałem odpowiedź z serwisu Sharpa (w ciągu 30 minut!!!!):
Zegara nie ustawiamy manualnie.

Odbiorniki podlaczone do LCD TV droga HDMI same posiadaja zegar, zegar na
LCD TV nie jest aktywny.

Zegar i czas sciagany jest z telegazety.

Czas moze zostac sciagniety tylko, jezeli mamy antene naziemna (czas z
sygnalu satelitarnego nie jest sciagany przez LCD, bo: telegazete
wybieramy z tunera satelitarnego, a nie z telewizora, dlatego).

Prosze wiec, nawet jezeli nie odglada Pan programow naziemnych, ustawic na
odbiorze naziemnym na programie pierwszym kanal, z ktorego to z telegazety
bedzie sciagany czas, i prosze sprawdzic, czy czas ten dziala dobrze na
tej telegazecie (czasami w telegazecie w tym miejscu (miejscu czasu) np.
na TVP1 jest cos innego i wtedy jest to problem, prosze wiec na kanale
pierwszym ustawic inny program i sprawdzic (czas ustawiany jest od kanalu
ustawionego jako pierwszy).

Ważne jest jeszcze zeby Pan po zmianie kanału - wyłączyl TV z gniazdka I
włączyl TV na nowo - w przeciwnym razie TV może brac stare ustawienia.


Co więcej ta instrukcja działa.
 

Lukaszek007

New member
Witam,

Mam pytanie:
- dlaczego na stronie sharp-a model LU700E nie jest zakwalifikowany do telewizorów klasy LED?
skoro podobno wszystkie modele z serii 700 tj. LX,LU i LE mają takie
same własności, z wyjątkiem wyglądu zewnętrznego?

Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam,
Lukaszek007
 
Ostatnia edycja:

3vcie

New member
co wybrać

także jestem zainteresowany Le700 ale czytając wasze posty, wstrzymam sie chyba zakupem. I ta cena mnie trochę odstrasza.
Chyba że kiki ma dobrą ofertę.
W kręgu mojego zainteresowania jest ww model 40" lub 46".
 

Lukaszek007

New member
ROMAN W napisał:
Nie ma takiego LZ tylko LE,LU i LX, i pisze na stronie sharpa, system podświetlenia FUL LED

Przepraszam literówkę zrobiłem.
Na stronie Sharp-a jest możliwość filtru, gdzie po zawężeniu "System podświetlania LED" pozostają nam modele LX,LE
Dlaczego?
Gdzie jest LU?
 

ROMAN W

New member
Mam 40lu i raczej ma podświetlenie led bo w innym przypadku grzał by jak grzejnik a jest prawie zimy. Kupiony u Kikiego z kalibracją,jestem zadowolony z tv i polecam.
 

szarpowicz

New member
W grudniowym numerze Płaskich Ekranów jest test Sharpa LE 700 46". Generalnie model został pozytywnie oceniony, ale jednym z minusów okazały się przesycone czerwienią twarze. Dlatego mam pytanie do Forumowiczów, czy w swoich egzemplarzach potwierdzają tę przypadłość, a jeśli tak, to czy możliwa jest skuteczna korekta tej czerwieni. Pozdrowiam Wszystkich
 

Lukaszek007

New member
Lukaszek007 napisał:
Przepraszam literówkę zrobiłem.
Na stronie Sharp-a jest możliwość filtru, gdzie po zawężeniu "System podświetlania LED" pozostają nam modele LX,LE
Dlaczego?
Gdzie jest LU?
Oto odpowiedz od Sharp Polska:
"Wszystkie te modele są technicznie identyczne, jedyna rożnica jest w
obudowie:

LE - listwa wpadająca w niebieski odcień.
LX - listwa brązowawa
LU - listwa srebrna

Zdjęcia: sharp.pl.

Oznaczenia końcowe, jak E, EV, S - są tylko pewnymi oznaczeniami
logistycznymi dla Firmy Sharp."

Pozdrawiam,
Lukaszek007
 

hienowczyc

New member
Dylemat

Witajcie
Jestem tutaj nowy, więc witam wszytskich forumowiczów.
Również KIKI`ego - zauważyłem że jest utaj niczym wódz :)
Koniec wazeliny, do rzeczy.
Temat podobny do tego, który często się przewija, czyli który wybrać?
Dwa modele, omawiany tutaj 40le700 oraz 40z5500.
Sygnał Cyfra+ po HDMI. Mały pokój, tv będzie w pobliżu okna.
Zastanawiam się jeszcze czy 40" to nie za dużo jak na odległość oglądania ok 1,8-2m?
Poradźcie co wybrać. Krótka decyzja, bo najpóźniej w środę chcę kupić któryś z tych modeli.
Może Kiki coś dordzi również?
 

nasturcja381

New member
sharp 52le700e

Witam wszystkich i serdecznie pozdrawiam z okazji zbliżających się świąt. Wydaje mi się, że w większości forumowicze to mężczyźni, ale mimo to mam nadzieję, że przyjmiecie kobietę, wprawdzie nie blondynka ale ruda. Ale do rzeczy. Postanowiłam wymienić telewizor i mimo, iż przeczytałam wszystkie posty odnośnie ledowego philipsa, sharpa i samsunga nadal problem. Chodzi o format 52 lub 55 (samsung). Nie znam wyników testu samsunga z linii 7000, ale wydaje mi się , że przegrywa z sharpem no i oczywiście philipsem. Powiedzcie czy mam rację, że uważam, za najlepszy ale niestety najdrośzy - philips, potem sharp a ostatni samsung. Do tej pory mam 46 calowego samsunga, oczywiście nie ledowy tylko HD i jestem z niego zadowolaona, ale po przeczytaniu wszystkich mądrych uwag wydaje mi się, że philips. W Warszawie jeszcze go nie widziałam , no a poza tym cena zaporowa. Powiedzcie czy warto czekać aż będzie tańszy czy kupić sharpa. Proszę o pomoc i wyrozumiałość. Nasturcja
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak dla mnie za mało danych .
nasturcja381 i hienowczyc proszę odpowiedzieć na poniższe
pytania

> podaj jakie masz warunki :
> odległość od ekranu ?
> jak słońce świeci w pokoju ?
> Jak duży jest pokój ?
> jaki masz obecnie telewizor?
> jakie programy najczęściej oglądasz?
> więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
> preferowana wielkość telewizora?
> preferowana marka ?
> czego nie lubisz w telewizorach?
> jakie urządzenia będą podłączone ?
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
> jakimi złączami ?
> jaki masz sygnał ?
> ile programów HD ?
> ma stać czy wisieć ?
> jaka klasa cenowa ?
 

mmevent

New member
3vcie napisał:
także jestem zainteresowany Le700 ale czytając wasze posty, wstrzymam sie chyba zakupem. I ta cena mnie trochę odstrasza.
Chyba że kiki ma dobrą ofertę.
W kręgu mojego zainteresowania jest ww model 40" lub 46".
Po kilku tygodniach studiowania forum i innych źródeł zdecydowałam się na LE 700 46", szczególnie, że mam z Sharpem Aquosem dobre doświadczenie - poprzedni z serii P służył bez jednej awarii 4 lata. LE 700 jest fantastyczny, obraz jak żyleta (troszkę tylko pokombinowałam), nawet zupełnie "z boku" obraz bez zarzutu, zarówno na naziemnej jak i z enki. Kupiłam 2 sztuki - 32" do pokoju na górze i 46" jako "ten główny", za 32 zapłaciłam 3.000 zl, za 46" 5 790 zł w electromarket, więc ceny dobre. Nurtował i mnie problem 100Hz i wyświetlania się info o 50Hz, ale to mam już wyjaśnione dzięki forum, jedyne, co się dziwnego dzieje od 2-3 dni, to to, że się już kilkakrotnie telewizor sam się wyłączył. Tryb uśpienia i inne funkcje eco są wyłączone, więc albo coś z sygnałem albo niestety się coś nagrzewa - ale zobaczymy w ciągu kilku najbliższych dni. Jak na razie jestem z zakupów bardzo zadowolona.
 
Do góry