Sharp LC-40LE700E - test otwarty

1stmadafaka

New member
ściągnięte z Niemiec:
LC32-40-46-52LE700E_SW_Software-Update-V116-USB_DE.zip
data ściągnięcia 2009.12.24
ściągnięte z Polski:
LC32-40-46-52LE700E_SW_Software-Update-V116-USB_PL.zip
dzisiaj.

Po rozpakowaniu oba pliki PRHREEA116.UVP wg TotalCommandera są identyczne.

Jeśli kolego babkaz instalowałeś ten niemiecki to możesz sobie dać spokój z instalacją polskiego. Plik na polskiej stronie jest datowany na 15.01.2010, na niemieckiej 03.12.2009.

Łachę zrobili straszną....
 

Rodia

New member
jest juz polski panie kolego jest juz polski :))) od 5 dni na serwerze zasysam wlasnie :)) pozdro
ps. mam nadzieje ,ze poprawiono opoznienie dzwieku w telewizorze jak sygnal jest puszczony przez amplituner

Niestety, w tej wersji softu nie poprawili braku synchronizacji dźwięku po podłączeniu z ampli czy wzmacniaczem. Rozmawiałem z ich supportem, pracują nad tym i poprawka powinna pojawić się w nowej wersji softu. Prawdopodobnie.
 
Ostatnia edycja:

Rafal2!omu$$

New member
Witam,
Jako że ostatnio cena tego telewizora spadła poniżej 3tys znalazł się on w obiekcie mojego zainteresowania. Obecnie byłem przekonany, że wezmę philipsa 32pfl8404h bo ma przystępny obraz i funkcję ambilight a własnie najwięcej czasu spędzał bym przed nim wieczorem i nocą zatem funkcja jak znalazł.
Telewizorek zastępował by mi monitor w kompie oraz pracował z konsolą xbox360. odległość oglądania to 1.3m od ściany na której chciałbym go zawiesic. Pokój mam słabo oświetlony a nawet jak jest dzień nie ma szans żeby bezpośrednio światło padało na matryce. Philips ma 3ms reakcje matrycy, natomiast sharp 4ms więc nie wiem czy to będzie zauważalne przy graniu.
Czego oczekuję?
-żeby był w miarę cienki(w sensie fizycznym ^^)
-najwyższa jakość w HD i full HD
-dobre skalowanie z PC przez hdmi
Co mnie nie interesuje?
-wszystkie inne wejscia poza hdmi
-dzwięk
-praca z sygnałem SD

Tak więc ogólnie TV jako monitor do grania, filmów ewentualnie przeglądania www
 

Rafal2!omu$$

New member
Ehh zapomniałem ze ten temat nie dotyczy całej serii tylko konkretnie 40 cali. No ale miałem na myśli 32. Tak czytałem akurat ten temat który okazał się najcenniejszym źródłem informacji o tej serii i tak jakoś bezmyślnie napisałem tutaj nie zwracając uwagi że to temat poświęcony testowi i to akurat konkretnego rozmiaru. Wypada mi tylko przeprosić za nieuwagę :/
 
Ostatnia edycja:

George62

New member
Aktualizacja!

Nowe uaktualnienie 1.20 do LE700E na stronie Sharpa od wczoraj!Trochę nowości!Pobieramy! Język niemiecki ale to nie ma w tym przypadku znaczenia! Cześć!
 

brayanek

New member
Nowe uaktualnienie 1.20 do LE700E na stronie Sharpa od wczoraj!Trochę nowości!Pobieramy! Język niemiecki ale to nie ma w tym przypadku znaczenia! Cześć!

Sądzę, że jest tu wielu forumowiczów którzy z niecierpliwością czekają na wiadomości z frontu :D
Jak sprawuje się nowy soft? Co nowego wprowadza? Co z tym nieszczęsnym opóźnieniem dźwięku?
 

1stmadafaka

New member
Dziwne te updaty od Sharpa, nowy o którym wspomniał kolega George62, niby niemiecka wersja (do ściągnięcia z Polskich serwerów) na Niemieckich jej nie ma (na teraz) w zipie zamiast pliku *.uvp są 2 pliki PRHREE120.USB i PRHARM104.bin.
Pomijam fakt że nie ma żadnej instrukcji "jak to wgrać bezpiecznie do tv". Mam 2 Sharpy XL2E i LE700E i czuję się lekko (słowo oszukany będzie za duże) ale robiony w konia przez Sharp-a, telewizorki są OK, serwis również, ale info o upgrade-ach, change-logi to tragedia.
Po przejrzeniu binarki nowy software powinien się zgłosić jako wersja E0911301, data zaszyta w pliku to 2009.11.30.
Nie wgrywałem, chociaż logicznym wydaje się wrzucić oba pliki na pena.
*.bin być może odpowiada za 2 opcję w "information" u mnie aktualnie M000103,
*.usb na 100% odpowiada za 1 opcję w "information" u mnie aktualnie E0911041 (z softu LC32-40-46-52LE700E_SW_Software-Update-V116-USB_PL.zip) struktura pliku bardzo podobna do *.uvp.


[edit]
Poszłem na całość, skoro producent zamieszcza firmware na oficjalnych stronach... czemu mam go nie wgrać (btw nic nie wspomina o downgrade) Najwyżej poleci LE700e na gwarancję :)
1 rzecz to zaktualizował pole MAIN i (co 1 raz się zdarzyło) SUB MICOM (zobacz w instrukcji z pliku LC32-40-46-52LE700E_SW_Software-Update-V116-USB_PL.zip),
zaraz restart TV, ciekawe czy się podniesie,
acha na ekranie po aktualizacji Main Version E0911301, SUP MiCOM Version 1.040, PANEL EEPROM ----

[edit]
TV wstał, w identification:
E0911301
M000104

czyli po raz 1 odkiedy posiadam ten tv został zaktualizowany moduł M000xxx, jeśli chodzi o zmiany to będę testował jutro..... bo Californication "leci" :)
 
Ostatnia edycja:

1stmadafaka

New member
Ostatnia edycja:

1stmadafaka

New member
Napisałem niemiecka w przenośni, plik nazywa się "LC32-40-46-52LE700E_SW_Software-Update-V120-USB_DE.zip" DE-Niemcy ;-)

[edit]
Skoro jest na polskich stronach Sharp-a to instrukcja powinna być po polsku, szczególnie że są 2 pliki a nie jeden jak było w poprzedniej wersji, ktoś może poczuć się lekko zagubiony...
 
Ostatnia edycja:

George62

New member
Nowy soft.

Sądzę, że jest tu wielu forumowiczów którzy z niecierpliwością czekają na wiadomości z frontu :D
Jak sprawuje się nowy soft? Co nowego wprowadza? Co z tym nieszczęsnym opóźnieniem dźwięku?
Ja nie korzystam z zewnętrznych wzmacniaczy fonii,ale w nowym sofcie w menu "opcja" pojawiła się zakładka "opóźnienie dźwięku wychodzącego "/wł.-wył./.Identyfikacja :E0911301 , M000104 to też coś nowego.Podsumowując LE700E to naprawdę bardzo dobry telewizor,obraz i dźwięk/po podbiciu niskich tonów +15/ doskonały.Gwarancja na 5 lat. Z obrazem nie kombinuję, nastawiłem na "autom.".No i ta oszczędność energii!Po prostu jestem z niego zadowolony.
 

brayanek

New member
Ja nie korzystam z zewnętrznych wzmacniaczy fonii,ale w nowym sofcie w menu "opcja" pojawiła się zakładka "opóźnienie dźwięku wychodzącego "/wł.-wył./...

To jest TO! Nareszcie mam normalny dźwięk bez pogłosu! Super! Włączenie opóźnienia dźwięku wychodzącego załatwia sprawę - sprawdzałem gdzie się da i jest OK (na SAT i PS3). :eek:k:
 

babkaz

Member
To jest TO! Nareszcie mam normalny dźwięk bez pogłosu! Super! Włączenie opóźnienia dźwięku wychodzącego załatwia sprawę - sprawdzałem gdzie się da i jest OK (na SAT i PS3). :eek:k:

hej jestes pewien ,ze z dzwiekiem jest juz wszystko ok? bo u mnie napewno tak nie jest jest. Mniejsze opoznienie ale to jescze nie to dalej myzyki nie da sie sluchac przy wlaczonym dzwieku tv:(. jest jescze ktos na tym forum co moze to potwierdzic?
pozdro
 
Do góry