Sharp LC-40LE700E - test otwarty

star32

New member
Witam,
Piszę tu pierwszy raz. Mam mały problem z moim LC-32LU700E. Zauważyłem, że duże obiekty poruszające się powoli na ekranie są niewyraźne i rozmyte, a po zatrzymaniu się momentalnie stają się ostre jak żyletka.

Dla przykładu jeśli podjeżdza samochód to nie można odczytać jego numeru rejestracyjnego. Po zatrzymaniu widać wszystko. Zdecydowanie lepiej zjawisko widać na programach HD ale i na SD jest też widoczne. To bardzo męczy wzrok.

Najpierw sądziłem że to wina n-boxa ale na blue-ray'u również jest. Żadne regulacje nie pomagają, wyłączenie 100Hz może tylko mimimalmie zmniejsza to zjawisko, ale nie po to kupiłem 100Hz żeby je teraz wyłączyć. Tak się zastanawiam, czy wgranie nowego softu pomoże czy tylko serwis... :sad: Telewizor ma niecały miesiąc.
 
Ostatnia edycja:

star32

New member
Na razie mam tylko ustawienia fabryczne. Zmieniłem oprogramowanie na najnowsze i teraz muszę poobserwować czy się coś zmieniło.
Nie mam pewności, że kalibracja w moim przypadku pomoże.
Ten efekt u mnie podobny jest do efektu wolnego czasu reakcji matrycy, zupełnie jakby ta matryca miała ze 40ms a nie 4ms
 
Witajcie,

Szukam LE700 lub LX700 40''

czy ktos moze wie gdzie go znajde w jakiejs super ofercie na raty?

wiem, ze od piatku w Mediamarkt rusza jakas promocja na same telewizory w Wawie.
 
czy ktos ma moze jakis link do tutorialu czy czegos gdzie moglbym znalesc info odnosnie mozliwosci podlaczenia LX700 do domowej sieci wifi?

czy wogole jest mozliwe zebym poprzez wifi ogladal na TV film z komputera?

Jakiego sprzetu potrzbuje dodatkowego?

Mam w tej chwili do stacjonarnego kompa podpiety router Linksys-G 2.4GHz

PS: moze ma ktos link do jakis sprawdzonych ustawien obrazu?
 
Ostatnia edycja:

Krzysiek_Pol

New member
Witam!
Z ogromnym zainteresowaniem przeczytałem test otwarty tego Sharpa. A to dlatego, że od niedawna sam jestem posiadaczem modelu LC-52LE700E (bynajmniej nie chwalę się). Oto do jakich doszedłem wniosków:
Test został przeprowadzony przez doświadczoną osobę - "kiki", która wie jak ustawić konkretne modele telewizorów i jak je przetestować. Potrafi też w przystępny sposób to pokazać (zdjęcia). Niestety swoim doświadczeniem przerasta pozostałych forumowiczów (bez urazy dla "pozostałych"). Szkoda jednak, że zarówno Pan "kiki" jak i kilka pozostałych osób (które kupiły ten tv u Kiki'ego - "sitja" ; "hienowczyc") nie podzieliły się na forum podstawowymi informacjami o ustawieniach. Co akurat przy tej serii Sharpa jest podstawą do jakiegokolwiek zadowolenia z obrazu prezentowanego. Jedyna osoba, która to uczyniła (podając link) to o ile pamiętam "bob77". Ale te i inne informacje gubią się w natłoku zapytań "który model wybrać i na jakiej wysokości odległości ustawić". Może zacznijmy od początku. Nim ktoś kupi tv niech zmierzy w jakiej odległości siedzi od ściany. I w takiej samej odległości stanie od tv w sklepie. Nie da się? Właśnie - za duży tłok, za mało miejsca. Stąd tak dużo osób wybiera małe modele 36-40". Z bliska są duże, ale już stojąc, wisząc tak nie będzie (ważna jest wielkość piksela a nie wielkość telewizora). To samo tyczy się kątow pod jakimi będziemy tv oglądać. Tylko pod jakim innym możemy oglądać jak nie na wprost?? Jeśli jest inaczej to albo kanapa jest za duża (choćby leżąc to i tak obraz powinien być na wprost), albo za daleko siedzimy (perspektywa; kąt widzenia), albo za małe tv kupiliśmy. Wysokość ustawienia i kąt (przy powieszonym tv). Jeśli posiadamy inną kanapę lub fotele niż ławka pierwszoklasisty z lat 70-siątych, to zawsze siedząc (leżąc) mamy głowę pod innym kątem - wzrok do góry (a nie na wprost ściany). Dlatego przy tv stojącym często męczymy kark (zgięty kręgosłup szyjny - broda prawie do klatki piersiowej. Ustawienie wysokości jest sprawą indywidualną (inaczej będzie się oglądało na kanapie a inaczej w krzesełko-fotelikach z Ikei. Forumowiczu - ustaw tv na takiej wysokości i pod takim kątem byś bez problemów i bólu karku mógł go oglądać długie godziny. To samo tyczy się kątów bocznych - o których wspomniałem wcześniej. Tu mały przytyk do Pana "senior45" i wypowiedzi:
30 stopni to zabojstwo dla tego telewizora.Nawet przy 15 stopni robi sie szaro.Co do 50 cali i sygnalu SD szczerze odradzam.Ja mam 40 cali z odleglosci 3 do 3,5 metra i jest ok.Testowalem 46 ale byl za wielki kloc oczywiscie do materialu ktory ogladam a jest to w wiekszosci SD i kilka programow HD
To jak i gdzie i z jakiego źródła Pan ten tv oglądał??
Bawilem sie duzo ustawieniami ale na sygnale……
Cóż, market to nie dom. Osobiście sprzęt grający (już bez chwalenia się jaki, ponieważ Blu-Raya i tak pożyczałem) i tv mam podłączony do kondycjonera sieciowego Powerbox v3.0 Stąd może kłopoty innych Forumowiczów z ciemnymi pasami itp. Zwykła listwa czasem nie wystarcza. X połączeń przewodowych i rozgałęźników w sklepie powoduje degradację sygnału. Z racji obycia w trochę innym sprzęcie polecam Panu "senior45" zapoznanie się w jakimś sklepie komputerowym lub salonie NECa (ew. Eizo) z ich monitorami komputerowymi. Może ten obraz i kąty Pana zadowolą. Posiadam LCD2690WUXi (nadal też model LCD2090UXi) i uważam, że jeszcze sporo czasu upłynie nim taka technologia wyświetlania obrazu trafi do tv. Miałem też okazję porównać swój model 26" monitora do modelu referencyjnego. I tylko taki obraz będzie dla mnie odnośnikiem.... Ale to nie oznacza, że będę go (przy praktycznie tej samej cenie!!) porównywał. NEC SpectraView Reference - to trzeba zobaczyć i pograć (a monitor dedykowany dla fotografików.... tfu tfu profanacja). "Bob77" napisał:
Pamietaj, ze nie ma ustawien uniwersalnych. Kalibracje wykonuje sie pod konkretny egzemplarz i pod konkretne warunki, w ktorych telewizor jest uzywany.
Nie zgadzam się z tym twierdzeniem. Kupując garnitur, krawat w sklepie zawsze ma on ten sam kolor. Ale w innym świetle wygląda inaczej. To samo z dźwiękiem głośników. Z takim samym sprzętem zagrają tak samo. I uniwersalne ustawienia należy podać, by nie było niedomówień (dla jednych za szaro a dla innych za ostro - to nie bar mleczny!!). Nikt nie podał swoich ustawień a komentarzy multum. Dopiero przy w miarę podstawowych ustawieniach, można już we własnym mieszkaniu dopieścić obraz. I tu zgodzę się z jednym z Forumowiczów - kolorymetr... tylko po co końcowemu użytkownikowi tak zaawansowany sprzęt? Ustawienie powinne być podawane w czasopismach testujących tv i na forum. Czy może to tajemnica? - mam i się już nie podzielę z innymi.
Jeszcze odnośnie (dla mnie dziwnych wypowiedzi) co do podłączenia komputera z tv. Czy ktoś kto tak chce podłączyć i pisze że wszystko jest ok ma świadomość jaką rozdzielczośc podaje karta graficzna a jaką wyświetla tv?? (poza tym jakim przewodem podłączali to szanowni Koledzy?) Wydaje mi się, że nie... To tak samo jak PSXowcy pieją nad wyższością obrazu w 720p nad rozdzielczością komputerową 1920/1200. Paranoja. Podobnie jak to co mamy podłączone do tv. Jeśli źródłem obrazu jest tylko przekaz z satelity (nawet w HD), to nie piszmy o testowaniu…. Pan „kiki” jak widać po zdjęciach, podjął się puszczenia płyty „testowej” Pixara. Fakt, z Blu-Raya obraz wygląda wręcz na przerysowany, ale to animacja i zawsze tak będzie. W filmach już jest trochę inaczej. Poza tym z jakiego odtwarzacza puszczacie drodzy Forumowicze sygnał? By być obiektywnym porównałem dosyć dokładnie obróbkę skalerów ze swojego starego Denona 3910 (już sprzedany) i pożyczonego DBP 2010. I tu przy skalowaniu materiału DVD Blu-Ray już jest lepszy (nie ma się co dziwić – postęp technologiczny na przestrzeni 4-5 lat był spory). Płyty Blu-Ray…. obraz już świetny. TYLKO JAKI ODNOŚNIK PRZYJĄĆ?
Po podłączeniu tego samego odtwarzacza do monitora NECa szczęka może opaść.
Sumując:
1. Jakość obrazu - w tej cenie (ja kupiłem w Morele.net za 7400 z przesyłką – promocyjny Blu_Ray Sharpa, który sprzedałem nie rozpakowując go za 500zł, to cena wyniosła mnie 6900 z groszami) REWELACJA – zależna od podłączonego źródła!!
2. Jakość dźwięku - jak dla mnie głośniki są w tv zbędne – to nie jest wanna z wodotryskiem. Ma wyświetlać dobrze obraz a dźwiękiem z płyt ma zająć się odtwarzacz, wzmacniacz i głośniki. Dźwięku z satelity się nie poprawi tak samo jak i kiepskiego obrazu.
3. Ergonomia - co nieco do poprawienia, ale to są czysto subiektywne odczucia Niska waga i małe zużycie energii rekompensują inne.
4. Wygląd – ok. poza odbijającą ramką (masakra – to tak samo jak z kolumnami w kol. „lakieru fortepianowego”
5. Wady - błyszcząca ramka ; brak firmowej kalibracji (faktycznie bez własnych ustawień obraz jest przekolorowany i zbyt ostry) ; trudność z podpięciem przewodu zasilającego i dobrego przewodu HDMI (nie piszę tu o dołączonej sznurówce do zasilania a o porządnym wielożyłowym, ekranowanym przewodzie który ma wtyk IEC C14 – przejściówka na IEC C7 to koszt 95zł). Przewód z przejściówką ledwie się mieści. Lepszy ekranowany (czyli też gruby) przewód HDMI to też kłopot. Aczkolwiek wydawało mi się że wieszaki HAMA są dobre, to jaka odległość by musiała być od ściany by było w miarę dobrze?!
Testowanie (porównywanie, ustawianie) tv ma tylko sens o ile są podłączone do źródeł bez zakłóceń i z w miarę dobrym źródłem obrazu w 1080p. Pozostałe opcje można porównać do słuchania głośników ustawionych na fortepianie – coś gra, ale nie wiadomo co. Podawanie testów (głównie w czasopismach) z końcowymi konkluzjami „który tv wybrać” ma sens o ile poda się czytelnikowi ustawienia poszczególnych modeli. Inaczej kupi, przyjdzie do domu i będzie szukał porad na forum – gdzie się one w toku innych zapytań, gubią. I wtedy też można posłuchać wypowiedzi właścicieli co do końcowych własnych preferencji ustawień.
Pozdrawiam i życzę udanej zabawy z kalibracją oraz referencyjnych ustawień po niej. A na marginesie Sharp zaproponuje niedługo nowsze modele na LEDach, więc te powinny potanieć….
 

Krzysiek_Pol

New member
Skoro dekoder da się podłączyć do sieci (karty WiFi), to dlaczego nie sprawdzić mośliwości przesłania tą droga sygnału? Inna możliwośc, to kupić amplituner z możliwością podpięcia karty WiFi. Ale sygnał do przesłania jest duży i o ile wiem, to tylko WRT610N daje radę z przesyłką takiej ilości informacji
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytaj o ceny dla niebieskich członków portalu - to będziesz jeszcze bardziej zadowolony.
 

bob77

New member
"Bob77" napisał:
Pamietaj, ze nie ma ustawien uniwersalnych. Kalibracje wykonuje sie pod konkretny egzemplarz i pod konkretne warunki, w ktorych telewizor jest uzywany.
Nie zgadzam się z tym twierdzeniem. Kupując garnitur, krawat w sklepie zawsze ma on ten sam kolor. Ale w innym świetle wygląda inaczej.

Porownanie z garniturem jest kiepskie. Kazda sztuka telewizora w pewnym stopniu sie rozni. Wynika to chocby z roznic poszczegolnych komponentow, ktore roznia sie miedzy soba w z zalozonej tolerancji oraz z jakosci fabrycznej kalibracji, ktora z zalozenia ma te roznice kompensowac.

Druga sprawa to warunki w jakich TV jest uzywany. Bez sensu bedzie kalibracja TV w ciemnym pomieszczeniu jesli na ogol bedziemy ogladac TV w warunkach silnego naslonecznienia. Prawidlowo wykonana kalibracja wykonana jest w warunkach oswietlenia takich w jakich TV bedzie uzywany.

Jesli nadal uwazasz, ze istnieje cos takiego jak uniwersalne poprawne ustawienia TV, to polecam zapytac w tej kwestii czlowieka z Cinematic (firma ma certyfikat ISF) i sprawa Ci sie troche rozjasni.

Smieszne jest tez kupowanie takich uniwersalnych ustawien za 100zl, skoro za 300-400zl mozna kupic taki sam kolorymetr i po nabyciu pewnej wiedzy skalibrowac nim "n" telewizorow.

Skoro uwazasz, ze kolorymetr jest niepotrzebny i TV da sie skalibrowac poprawnie "na oko" to po Ci ustawienia od innych. Sciagnij sobie plyte z planszami testowymi i ustaw TV sam.

A co do wieszania TV to jak komus sie podoba to moze powiesic sobie nawet na suficie. Z tym, ze jezeli nie chce sie nabawic zespolu suchego oka, to TV wiesza sie na wprost linii wzroku lub lekko ponizej, zeby nie patrzec w gore i zeby mrugac oczami.
 
czy ktos zauwazyl cos nowego po update, oprocz tej funkcji w menu dotyczacej opoznienia dzwieku?

moze gdzies w necie ktos sie doszukal calej listy zmian?

no i jeszcze pytanie odnosnie wersji update.

jedna jest 1,16 a nowsza 1,20

czy trzeba instalowac obie czy ta nowsza zawiera tez poprawki poprzednie?

PS: czy jest mozliwe odpalenie obrazu z komputera na 100Hz ? na chwile obecna nie udalo mi sie tego dokonac, maksylamnie osiagnalem 60Hz
 
Ostatnia edycja:

gruniu

New member
szukajac w sieci jakiejs informacji na temat LC-32LU700E trafilem tu
ja kupilem go ze sklepu internetowego ale nie napisze z jakiego zeby nie robic (anty) reklamy
w skrocie: mam go od 2 tygodni i od dwoch tygodni jest w serwisie :(
zaraz po wlaczeniu (gral moze z 10min) cos w nim strzelilo i tyle
serwis stwierdzi ze to uklad zasilajacy i czekaja na niego, a co za tym idzie ja czekam tez :(
sklep odmowil wymiany na nowy, poniewaz moga mi wymienic na inny lub moge go zwrocic do sklepu w ciagu 10 dni od daty zakupu jezeli jest w nienaruszonym stanie, a moj juz jest uszkodzony
takze ciagle czekam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gruniu
- wybrałeś zły sklep. Dobry sklep w takich przypadkach wymienia wszystko na swój koszt i jeszcze przeprasza.
Sklep oczywiście nie ma racji - skorzystaj z rękojmi i zrób to w stosunku do sklepu na piśmie.

=================================================
sado - wejdź na priw dostaniesz info.
 

bob77

New member
Jesli kupil telewizor jako osoba nieprowadzaca dzialalnosci gospodarczej niech skorzysta z niezgodnosci towaru z umowa (reklamacja z ustawy).

Rekojmia dziala miedzy przedsiebiorcami.
 

Krzysiek_Pol

New member
"Bob77" zmusza mnie do polemiki. Pomimo rozpisania się, być może zastosowałem skróty myślowe tylko dla mnie zrozumiałe (garnitur).
Nie kupujesz tv Barco by wymagać high-endu (i tego będę się trzymał). Nie wmawiaj ludziom, że tv tak się między sobą różnią, że aż potrzeba profesjonalnej ekipy by to ustawiła. Pewnie posiadasz głośniki. I identyczne które ktoś kupił gdzieś indziej grają inaczej (o ile posiada taki sam sprzęt)?? Nie będą grały inaczej tylko zależnie od pomieszczenia i własnego słuchu będzie ktoś słyszał ciut inaczej. Sugerujesz, że kontrole jakości w firmach przepuszczają buble? To nie jest dual-mono we wzmacniaczu. TV ma spełniać określone parametry i spełnia. Różnica w ustawieniach poszczególnych egzemplarzy zależy od tolerancji. I nie uwierzę, że każda sztuka się różni, bo to podważa sens testów i jakiejkolwiek polemiki. Skoro fabryczna kalibracja i fabryczne ustawienia są do dupy (bo są i tego nikt nie neguje) to trzeba wyjść od innych ustawień. Najlepiej takich, które dają jak najlepszy obraz w pełnym czasie oglądalności. Czy mam rozumieć, że w swoim tv zmieniasz ustawienia zależnie od pory dnia i pory roku?? 99% osób, które kupiły tv ogląda go od rana do nocy i tylko własne preferencje obligują do dalszych ustawień. Ale trzeba od czegoś wyjść i na pewno w przypadku tego tv (całej serii) nie powinne być to ustawienia fabryczne (dlaczego nie podasz jak Ty ustawiłeś?).

Jesteś chyba lobbystą (bez urazy...) skoro proponujesz ludziom, którzy chcą kupić tv jak najtaniej, najlepiej na raty, nie mają blu-raya bądź jako odtwarzacz dvd służy im Manta, by za 400zł kupili kolorymetr a na dokładkę "nabyli pewną wiedzę" HAHAHAHAHAHAHAHA !! Ale mnie rozbawiłeś :D A do tego jak napisałeś, taka osoba miała by chodzić po sąsiadach i znajomych by im ustawiać ich tv (rozumiem, że nie darmo)..... Bez komentarza.

Nie są mi potrzebne ustawienia od innych, tylko skoro nikt ich nie podał to co komentujemy? Obraz przy fabrycznych ustawieniach?? Skoro każdy ustawiał na oko i każdy miał inne ustawienia + do tego Twoja "poprawka" na różnicę w wykonaniu - daje nam to kociokwik a nie obraz. Wszyscy mają inne ustawienia z innego sygnału (tv kablowa; obraz ze sklepu; przysłowiowa manta; jakaś tv cyfrowa) a komentują jaki jest efekt końcowy. A jaki jest? Taki że nie znając co posiadasz w torze audio ja mogę napisać iż mój sprzęt gra lepiej. I będę miał rację choć to absurd i być może nie prawda.

Zaspołu suchego oka można się nabawić z bardzo wielu powodów. Ja polecam jazdę motocyklem bez kasku :p . Akurat to co podałeś jest najmniejszym problemem przy ustawieniach tv. Jeśli ktoś ma zeza to jego linia wzroku będzie trochę odbiegała od Twojej ;-) . Proponuję zająć się fizyką optyczną lub optyką okularową a wtedy podyskutujemy o oku oraz "linii wzroku" i "mruganiu".

Na zakończenie (mam nadzieję), całe szczęście, że nie jesteś zapalonym fotografikiem, ponieważ dochodziłbyś jakim aparatem i przy jakich ustawieniach "kiki" robił poglądowo - testowe zdjęcia . Wszak to co widział na pewno nie odpowiada zdjęciom.
Pozdrawiam!
 

bob77

New member
Krzysiek Pol,

- Prawda jest taka, ze tylko wsrod high-endowego sprzetu zdarza sie, ze sprzet jest skalibrowany fabrycznie blisko idealu. W tanszych urzadzeniach celowym i udowodnionym zabiegiem stosowanym przez producentow jest podkrecanie temperatury barwowej - na marketowych polkach w silnym oswietleniu jarzeniowym robi to lepsze wrazenie na klientach.

- Telewizory przynajmniej w zalozeniu sa kalibrowane fabrycznie, aby wyswietlanie bylo mozliwie jak najbardziej powtarzalne. Kalibracja ISF uwzglednia jednak nawet te subtelne roznice miedzy egzamplarzami jednego modelu i warunki w jakich bedzie najczesciej uzywany.

BTW: prawidlowy dobor sprzetu naglosnieniowego tez uwzglednia warunki w jakich bedzie uzywany.

- Cene 100zl za uniwersalne ustawienia uzyskane przy pomocy kalibratora, ktory kosztuje 400zl uwazam nadal za wysoka.

- Wiekszosci uzytkownikow nie potrzebna jest zadna kalibracja. Wrecz przeciwnie - przesycenie kolorow na maxa, aby obraz byl jak najbardziej cukierkowy. Tylko nieliczni wykonuja kalibracje na oko, z uzyciem plyt a jakas znikoma czesc promila poszukuje lepszych ustawien decydujac sie na profesjonalna kalibracje.

- Testy obrazkowe mialyby jakis wiekszy sens przy zalozeniu, ze monitor ogladajacego jest wlasciwie skalibrowany ;)

- Nie jestem czlonkiem zadnego lobby

- Ustawienia uniweralne, chyba nawet wykonane podczas profesjonalnej kalibracji, mozna znalezc w sieci. Trzeba sobie tylko zadac troche trudu.

- Dzieki za propozycje, ale mam juz w zyciu zajecie ;)

A tak w ogole to nie bardzo kumam o co Ci chodzi.
 
Do góry