Sharp LC-37GE1E wszystko o danym modelu

jarwisz

New member
Bez reklam
Tomiś napisał:
Jeżeli faktycznie GE1E nie będzie działał przez HDMI z N to jak da się podłączyć w inny sposób. Ten model Sharpa nie ma przecież wejścia component i jedny sposób to użcycie przejściówki z analog RGB>component i czy to wogóle będzie działać (czy uzyskam HD a w przyszłości 1080p - raczej nie):confused: A myślałem że wybór TV mam już za sobą:(

ad.1 - N-ka przez HDMI bedzie działac - dajcie im tylko troche czasu na poprawę spraw technicznych
ad.2 - GE1E ma wejscie component
\\
pozd
 

ThYX

New member
Napiszcie coś więcej jak działa GE1E z sygnałem N .. nie chodzi mi o programy HD gdyż sądzę że z nimi będzie super ale raczej jak prezentuje się jakość porgramu 1, 2, bajki, Discovery Science, Animal Planet ? Porównywaliście sygnał SD na Sharpei GE1E z plazmą ?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
imalas napisał:
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :p

Dziś kupiłem 37GE1E(tym razem nie pomyliłem GD1E) za 7100,50zł razem z transportem i ubezpieczeniem.
Nie targowałem się !(serio) I nie kupiłem u pana Koko , ani Kuku, ale w Olsztynie w sklepie, który ma tytuł "Najniższe ceny w Polsce według Komputer Świat". Obsługa w firmie rewelacja!!!( Pan Marcin J. )
Osługa tego modelu wyjątkowo intuicyjna!
Wrażenia: och! i ach!
Pan Koko a tym bnardziej Pan Kuku niestety nie sprzedaje, tylko śledzi, analizuje, czeka i czeeeka i zdecydować sie nie może.

I tu mamy chyba dowód na to ze GE1 i XD1 to tak do konca nie to samo bo widziałem w piatek XD1 podpietego do N-ki w Bydgoszczy w Artom-Bis na Śniadeckich i chodził całkiem całkiem.Cena chyba nie rewelacyjna bo za 46'' 15 000zł

Edit Tuptus55: Nie można jednego posta napisać i go potem wyedytować jak się coś przypomni? Tylko trzeba pisać dwa posty jeden pod drugim?
 

mystic

New member
@imalas - czy możesz podesłać namiary - adres www itp. na sklep w którym dostałeś tak rewelacyjną cenę.

Mam jeszcze prośbę do posiadaczy tego TV, o zamieszczenie fotki back side - plecków GE1. Chodzi mi szczególnie o rozmieszczenie I/O.

@jarwisz czy napewno GE1 ma compponent 3*rca czy jakieś inne wejście obsługyjące ten sygnał?

Aha... czy możecie opisać/ zamieścić foto jak wygląda PL gwarancja Sharp Serwis Polska. Czy wygląda tak samo jak gwarancja europejska czy może jest specjalnie drukowana na obszar PL. Chciałbym mieć pewność, że sprzedający nie wciśnie mi kitu.

sory za przydługą listę życzeń, ale wolę mieć pewność co kupuje

pozdrawiam serdecznie
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Mam jeszcze prośbę do posiadaczy tego TV, o zamieszczenie fotki back side - plecków GE1. Chodzi mi szczególnie o rozmieszczenie I/O.
czy napewno GE1 ma compponent 3*rca czy jakieś inne wejście obsługyjące ten sygnał?
sorry za jakośc zdjęc ale nie jestem foto-zawodowcem
gniazda
na dole pod dwoma gniazdami EURo jest szereg: S-Video+2xaudio i pod nim jest szerej 3 gniazd /component/

zdj 0
zdj 1
zdj 2

zamieścić foto jak wygląda PL gwarancja Sharp Serwis Polska. Czy wygląda tak samo jak gwarancja europejska czy może jest specjalnie drukowana na obszar PL. Chciałbym mieć pewność, że sprzedający nie wciśnie mi kitu.
gwarancja
jest to gwarancja Sharp-Polska
mam nadzieję że choć trochę pomogłem
pozd
 
Ostatnia edycja:

Tomiś

New member
Z tego co się zorientowałem to GE1E ma idenyczny schemat podłaczeń jak 37GA9 i wygląda tak http://img180.imageshack.us/my.php?image=ga9zc0.jpg . Nie jest zwykły component 3*rca tylko podłącza się go przez adapter (dostarczany wraz z TV) do EXT4.


Pozdrawiam,



mystic napisał:
@imalas - czy możesz podesłać namiary - adres www itp. na sklep w którym dostałeś tak rewelacyjną cenę.

Mam jeszcze prośbę do posiadaczy tego TV, o zamieszczenie fotki back side - plecków GE1. Chodzi mi szczególnie o rozmieszczenie I/O.

@jarwisz czy napewno GE1 ma compponent 3*rca czy jakieś inne wejście obsługyjące ten sygnał?

Aha... czy możecie opisać/ zamieścić foto jak wygląda PL gwarancja Sharp Serwis Polska. Czy wygląda tak samo jak gwarancja europejska czy może jest specjalnie drukowana na obszar PL. Chciałbym mieć pewność, że sprzedający nie wciśnie mi kitu.

sory za przydługą listę życzeń, ale wolę mieć pewność co kupuje

pozdrawiam serdecznie
 

imalas

New member
LUDZIE DZIAŁA!
Zadzwoniłem do N-ki i trafiłem nan gościa "kumatego" po 5 minutach wszystko było jasne! Tuner N-ki nie dobiera automatycznie rozdzielczości!, trzeba naciskać przycisk na obudowie RES, aż wyskoczy 1080 .Obraz .......SZOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

Tomiś

New member
Hurra, kupuje ten telewizor. Napisz jeszcze czy po HDMI też i jak wyglądają programy ze słabym sygnałem TVP1 i 2 a jak inne.

PS. Rada z mojego pierwszego posta żebyś przełączył tryby w dekoderze była trafna!




imalas napisał:
LUDZIE DZIAŁA!
Zadzwoniłem do N-ki i trafiłem nan gościa "kumatego" po 5 minutach wszystko było jasne! Tuner N-ki nie dobiera automatycznie rozdzielczości!, trzeba naciskać przycisk na obudowie RES, aż wyskoczy 1080 .Obraz .......SZOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

imalas

New member
Tomiś napisał:
Hurra, kupuje ten telewizor. Napisz jeszcze czy po HDMI też i jak wyglądają programy ze słabym sygnałem TVP1 i 2 a jak inne.

PS. Rada z mojego pierwszego posta żebyś przełączył tryby w dekoderze była trafna!

Co prawda to prawda!
Wszystkie działają przyzwoicie, czyli lepiej niż Cyfra+(mam ją do 1.12.06)
i jeszcze "komputerowcy" DZIAŁA 1080p !!!.koniec dyskusji!!!
 

mystic

New member
@jarwisz,
THX za wysiłek jaki włożyłeś w zamieszczenie tych zdjęć.

@Tomiś
THX, chyba masz rację z tą przejściuwką pod PC-RGB na component, jeśli w tym TV jest na wysposażeniu, bo te chincze na samym dole panela to audio do np. podłączenia kamery. Może ktoś ma link do instrukcji obsługi PL.

Jeszcze raz dzięki chłopaki bardzo mi pomogliście.

pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

imalas

New member
mystic napisał:
@jarwisz,
THX za wysiłek jaki włożyłeś w zamieszczenie tych zdjęć.

@imalas,
THX za namiar na sklepik, tylko widzę, że jak zobaczyli zainteresowanie tym TV to już cenę w górę o 2 stówki podnieśli. Jeśli wyślą za pobraniem to wezmę u nich jak nie to mam jeszcze ofertę za 7,5k w innym sklepie gdzie nie ma problemu z pobraniem.

EDIT
Znowu opuścili do 7181,28 - jacyś nie zdecydowani są czy jak :)

@Tomiś
THX, chyba masz rację z tą przejściuwką pod PC-RGB na component, jeśli w tym TV jest na wysposażeniu, bo te chincze na samym dole panela to audio do np. podłączenia kamery. Może ktoś ma link do instrukcji obsługi PL.

Jeszcze raz dzięki chłopaki bardzo mi pomogliście.

pozdrawiam serdecznie

Przez tę przejściÓwkę:D pod PC-RGB na component podłączylem DVD, w opcjach Sharpa trzeba przestawić na "komponent", a nie Pc(RGB) i wszystko działa ok, jakość jak przez HDMI (SD 720X576):bober: !(poczekam aż stanieją "lepsze"kable hdmi}:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Tomiś

New member
Tak więc od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Sharpa 37GE1E. Poprzedni mój telewizor to 25" Sony CRT więc może nie jestem najlepszym materiałem na recenzenta. Moje wrażenia są jednak jak najabrdziej pozytywne. Telewizor podłączyłem do Nki po HDMI, włączyłem i akurat pojawił się pierszwy program - Jaka to melodia - obraz jaki zobaczyłem był bardzo kiepski ( fabryczne ustawienia Sharpa nie są za dobre ), po lekkiej regulacji obraz jest do zaakceptwania z odleglosci 1m (wiadmości TVP1 wyglądały już lepiej), z 2-3 metrów jest super. Po przełączeniu na TVN-y było zdecydowanie lepiej 4+. Kanały w HD powalają na kolana, nawet mój pies który nie oglądał dotychczas telewizji zaintersował się zwierzętami z Discovery HD;). Bardzo fajne i naturalne barwy (duży zakres regulacji), ostrość, kontrast. Dzwięk jak na mój gust jest bardzo dobrej jakości. Podświetlenie matrcy jest bardzo równomierne nie ma się do czego przyczepić. Czarny kolor też jest ok, myślałem, że będzie gorzej. Telewizor nie buczy i wogóle nie słychać, że jest włączony nawet przy wyłączonym dzwięku.

Telewizor zakupiłem w rewelacyjnej firmie z Warszawy - ABAD (mają bardzo dobre ceny). Telwizor był następnego dnia po wpłacie niewielkiej zaliczki. Bardzo miła i pomocna obsługa. Oby więcej takich firm. Gwarancję mam Sharp Polska na 24 miesiące.

Pozdrawiam,
 

olpp

New member
37GE1E - odbiór kablówki UPC

Witam serdecznie wszystkich amatorów Sharpa 37GE1E. Właśnie wczoraj go nabyłem (dobra cena, od ręki w sklepie w Wawie) i mogę potwierdzić wcześniej wyrażone pozytywne opinie. Oglądany jest z odległości od 2.5 do 4.5 m - w całym całym zakresie nie mam zastrzeżeń.
Z DVD połączony jest przez HDMI - przy 1080 obraz jest bez zarzutu, jak bardzo dobra fotografia.
Pewien problem jest jednak z odbiorem TV. Nie mam (bo nie mogę mieć) żadnej instalacji cyfrowej. Jestem skazany na standardową instalację kablową UPC połączoną z LCD zwykłym kablem koncentrycznym. Odbiór większości kanałów jest bardzo dobry co do parametrów wizualnych. Jednak dla wszystkich kanałów w mniejszym lub większym stopniu i natężeniu obserwuję dość irytujące zjawisko. Otóż na ekranie widoczne są poziome, ok. 2 cm pasy o charakterze jaśniejszych wybarwień w stosunku do tła. W tym samym czasie na ekranie widoczny jest jeden lub najwyżej dwa takie pasy. Poruszają się one wolniutko w górę ekranu.
Czy ktoś spotkał się z tym zjawiskiem? Co można zrobić, by to wyeliminować? Przychodzi mi do głowy: zmiana ustawień odbiornika LCD, zmiana kabla koncentrycznego, przepuszczenie sygnału TV przez amplituner (którego nie mam), zmiana odbiornika LCD (tego bym nie chciał). Zmiana dostawcy sygnału TV jest niestety niemożliwa. Pewnie sposób jest prosty tylko moja wiedza niewystarczająca. Bardzo proszę fachowców o radę. Pozdrowienia swiąteczne.
 
J

Judash

Guest
olpp napisał:
Witam serdecznie wszystkich amatorów Sharpa 37GE1E. Właśnie wczoraj go nabyłem (dobra cena, od ręki w sklepie w Wawie) i mogę potwierdzić wcześniej wyrażone pozytywne opinie. Oglądany jest z odległości od 2.5 do 4.5 m - w całym całym zakresie nie mam zastrzeżeń.
Z DVD połączony jest przez HDMI - przy 1080 obraz jest bez zarzutu, jak bardzo dobra fotografia.
Pewien problem jest jednak z odbiorem TV. Nie mam (bo nie mogę mieć) żadnej instalacji cyfrowej. Jestem skazany na standardową instalację kablową UPC połączoną z LCD zwykłym kablem koncentrycznym. Odbiór większości kanałów jest bardzo dobry co do parametrów wizualnych. Jednak dla wszystkich kanałów w mniejszym lub większym stopniu i natężeniu obserwuję dość irytujące zjawisko. Otóż na ekranie widoczne są poziome, ok. 2 cm pasy o charakterze jaśniejszych wybarwień w stosunku do tła. W tym samym czasie na ekranie widoczny jest jeden lub najwyżej dwa takie pasy. Poruszają się one wolniutko w górę ekranu.
Czy ktoś spotkał się z tym zjawiskiem? Co można zrobić, by to wyeliminować? Przychodzi mi do głowy: zmiana ustawień odbiornika LCD, zmiana kabla koncentrycznego, przepuszczenie sygnału TV przez amplituner (którego nie mam), zmiana odbiornika LCD (tego bym nie chciał). Zmiana dostawcy sygnału TV jest niestety niemożliwa. Pewnie sposób jest prosty tylko moja wiedza niewystarczająca. Bardzo proszę fachowców o radę. Pozdrowienia swiąteczne.

A moze jakis tel. bezprzewodowy zakloca?Ja musialem przeniesc w inne miejsce Simensa, bo stacja bazowa wchodzila w tv.
 

mystic

New member
olpp napisał:
Pewien problem jest jednak z odbiorem TV. Nie mam (bo nie mogę mieć) żadnej instalacji cyfrowej. Jestem skazany na standardową instalację kablową UPC połączoną z LCD zwykłym kablem koncentrycznym. Odbiór większości kanałów jest bardzo dobry co do parametrów wizualnych. Jednak dla wszystkich kanałów w mniejszym lub większym stopniu i natężeniu obserwuję dość irytujące zjawisko. Otóż na ekranie widoczne są poziome, ok. 2 cm pasy o charakterze jaśniejszych wybarwień w stosunku do tła. W tym samym czasie na ekranie widoczny jest jeden lub najwyżej dwa takie pasy. Poruszają się one wolniutko w górę ekranu.
Czy ktoś spotkał się z tym zjawiskiem? Co można zrobić, by to wyeliminować? Przychodzi mi do głowy: zmiana ustawień odbiornika LCD, zmiana kabla koncentrycznego, przepuszczenie sygnału TV przez amplituner (którego nie mam), zmiana odbiornika LCD (tego bym nie chciał). Zmiana dostawcy sygnału TV jest niestety niemożliwa. Pewnie sposób jest prosty tylko moja wiedza niewystarczająca.


Piszesz że na DVD jest ok, a i pasy poruszają się w górę, więc nie jest to banding, nie podejrzewał bym telewizora. Na sygnale SD, jaki zapewne posiadasz w kablu doskonale sprawdza się funkcja truD, którą ten tv ma, ale to nie tu tkwi proble.
Zapewne wina jest po stronie syganału z kablówki, jeśli nie masz możliwości instalacji SAT, pozostaje ci przycisnąć dostawcę kabla. Płacisz - wymagasz, niech przylatuje technik i niech sprawdza począwszy od głównej skrzynki w budynku, zapewne nie będzie chciał inwestować w nowy sprzęt ale dobre, prawidłowo wykonane "połączenie" jest bardzo ważne i można się zdziwić z efektów.
Ze swojej strony proponuję od sprawdzenia instalacji domowej, a zacząć od przewodu koncentrycznego.

pozdrawiam
 

ein

New member
mystic napisał:
Zapewne wina jest po stronie syganału z kablówki, jeśli nie masz możliwości instalacji SAT, pozostaje ci przycisnąć dostawcę kabla. Płacisz - wymagasz, niech przylatuje technik i niech sprawdza począwszy od głównej skrzynki w budynku, zapewne nie będzie chciał inwestować w nowy sprzęt ale dobre, prawidłowo wykonane "połączenie" jest bardzo ważne i można się zdziwić z efektów.
Ze swojej strony proponuję od sprawdzenia instalacji domowej, a zacząć od przewodu koncentrycznego.

pozdrawiam

Popieram. U mnie było podobnie. Przyszedł technik z UPC (szczęśliwie trafiła się osoba kompetentna) i po 15 minutach obraz zmienił się nie do poznania (sam się zdziwiłem, że to może tak wyglądać :)) Zamontował wysokiej klasy dwójnik (kabel musiał być dzielony bo wykupiłem HBO a jak wiadomo dają wtedy pudełko z przełomu l.80/90 :( gdzie nie ma nawet zwykłej szczoty)... i wszystko śmiga aż miło. Nawet po kompozycie (nieszczęsny box do premium oprócz koncentryka ma tylko kompo i to z dźwiękiem mono - oni to chyba biorą za parę centów z US... bosz!) obraz jest dobrej jakości. Słowem - poprosić o technika, warto przy okazji nie wyjeżdżać z wielkimi pretensjami (bo mają, jak pan technik powiedział, setki zgłoszeń od zawiedzonych użytkowników paneli, że ten obraz to nie jest jak w sklepie (czyt. z demo albo jakiegoś HD źródła :p)). Ja na wstępie powiedziałem że oczekuję wyeliminowania zakłóceń, że zdaję sobie sprawę z tego że cudów nie zobaczę, bo nie ma takiej możliwości (jakość źródła nadawania). I gość zrobił dokładnie to, czego chciałem, a efekt nawet był lepszy niż oczekiwania z mojej strony (z odl 1,5m można oglądać obraz bez problemu :)
 

koniu8

New member
Sharp ge1e

Witam
Prosze o szczęśliwych kupców Sharpa ge1e (lub nieszczęśliwych) o opinie na temat tych telewizorów, chodzi mi ogólnie o obraz z kablówki, albo cyfry, niektórzy piszą że jest ok, a eksperci mówią że ta roździelczośc 1920x1080 wogule niepasuje do naszej kablówki-obraz jest słabej jakosci i zamazany o wiele gorszy niz przy roździelczości 1366 x 768. Czy to prawda??Jeżeli macie jeszzce cos do powiedzenia o tych tv to prosze o opinie, dzięki pozdrawiam forumowiczów.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Obraz z powyżej 1 metra jest OK
pamiętaj że w tym LCD ty decydujesz jak ma być wyświetlany obraz
od tego są ustawienia obrazu
pewnie ze kablówka czy cyfra mogłaby dać lepszy sygnał.ale mamy co mamy.
Pamietaj też że nie kupujesz LCD na rok tylko na dłużej i co za tym idzie obraz z w/w żródeł na pewno ulegnie poprawie a Ty będziesz już na to przygotowany.
Za to z DVD czy N-ki/np.Discovery/ obraz jest rewelacyjny i tu niech sie chowają mniejsze rozdzielczości.

co jeszcze można powiedzieć o tym LCD ?
jest lepszy od XD1E
chyba najlepszy w tym formacie ekranu na świecie

pozd
 
Do góry