Sharp LC-37GE1E wszystko o danym modelu

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No właśnie wg mnie, to może być za mała przekątna aby nie pomylić 1080p z 1080i.

W kwestii samego TV, to Sharp opracował pewną technologię i w ostatnim momencie zdecydował się wprowadzić ją do tego modelu i dlatego nie jest on jeszcze dostępny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wrażliwość każdego człowieka jest inna.
Do tego służą prezentacje abyś sprawdził czy to co jest dobre dla innych jest dobre dla Ciebie. Dla mnie nawet 56" jest dobre z tych odległości do HDTV.
Z zasady im blizej ekranu tym lepiej do HD - szkoda tylko że programów na razie jak na lekarstwo.
pozdrawiam
 

nowy66

New member
...a może jednak 1080i....?

Na znanych wszystkim stronach znalazłem oficjalne info od Sharp a propos 1080p lub 1080i :

Dear Sir/Madam,

Thank you for your e-mail.

The LC37E1E is budgeted for early June, but no date is confirmed as yet. We believe that the UK version will only accept 1080i signals as this is the best HD broadcast available in the UK for the forseeable future.

The PC resolution will be the standard resolution and not 1920 x 1080.


Fathom
Product Advisor
Sharp Aquos - Customer Support Department

Tel - 0800 138 8882
E-Mail -
SharpAquos@domgen.com
Web - www.aquos.co.uk
Manuals - 0870 609 2096


Prawda, że ciekawe? Podkreślenie jest moje. Pozdrowienia wszystkim maniakom 1080p;)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No to wg mnie nie ciekawie się robi bo otrzymałem info od Sharp DE, że właśnie będzie odbierał 1080p
 

helper

New member
nowy66 napisał:
Na znanych wszystkim stronach znalazłem oficjalne info od Sharp a propos 1080p lub 1080i :

Dear Sir/Madam,

Thank you for your e-mail.

The LC37E1E is budgeted for early June, but no date is confirmed as yet. We believe that the UK version will only accept 1080i signals as this is the best HD broadcast available in the UK for the forseeable future.

The PC resolution will be the standard resolution and not 1920 x 1080.


Fathom
Product Advisor
Sharp Aquos - Customer Support Department

Tel - 0800 138 8882
E-Mail - SharpAquos@domgen.com
Web - www.aquos.co.uk
Manuals - 0870 609 2096


Prawda, że ciekawe? Podkreślenie jest moje. Pozdrowienia wszystkim maniakom 1080p;)


Skoro był zaplanowany na początek czerwca, a nie jest dostępny jeszcze nigdzie w Europie, to prawdopodobnie coś jeszcze w nim majstrują.
W salonie specjalistycznym w Monachium twierdzą, że m.in chodzi o 1080p, ale nie wykluczają też jakiegoś "gadżetu" wmontowanego w TV.
Dla mnie wystarczyłoby 1080i :grin: . Ważne, żeby się w końcu pojawił i był w atrakcyjnej cenie. Na jesień trochę kanałów HD i już byłoby zawadiacko
 

nowy66

New member
ar2 napisał:
No to wg mnie nie ciekawie się robi bo otrzymałem info od Sharp DE, że właśnie będzie odbierał 1080p

Miejmy nadzieję, że w tej wiadomości istotna i prawdziwa jest informacja :...UK version..." a nie to co dalej :rolleyes:

pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jest zmiana matryc i zmiana softu - które bądą w całej nowej serii tv lcd
zarówno w rozmiarach 37" jak i 45" , 52"
Dopracowują cały system więc jeszcze trochę trzeba poczekać.
pozdrawiam
 

lesli

New member
albo będzie dobrze albo tak sobie?

Panowie , dlaczego tak sie gorączkujecie z tym 1080p.
Ilu z was bedzie miało dostępne prawdziwe źródło w tej jakości myśle głównie o filmach DVD.
Czemu nie poczekacie kilka miesięcy na pierwsze testy tego TV.
To jest biznes kikiego ale jak mozna kupować coś za 10 tys z robionymi na chybcika zmianami w podstawowym układzie przetworników odbiornika .
Ryzyk fizyk jeżeli kogoś to podnieca ,że będzie pierwszy i zaryzykuje dychę to prosze bardzo , a canal + czy tam cyfra+ to są cwaniaki pierwszej klasy.
Obyście nie byli za szybcy i za wśiekli potem.
Ja poczekam jeszcze pół roku.
*********** edytowano przez admina
Angole mówią " take it easy" i coś w tym jest.
:grin:
lesli
 
Ostatnia edycja:

SwMikołaj

New member
Jak ktos ma kase to czemu nie? ;)
Inni kupili jeszcze drozszego Philipsa 1080i 1920x1080 i pieją z zachwytu.
Wiec czemu nie kupic tanszego sharpa 1080p.

pozdrawiam.
 

lesli

New member
kasa to jedno

SwMikołaj napisał:
Jak ktos ma kase to czemu nie? ;)
Inni kupili jeszcze drozszego Philipsa 1080i 1920x1080 i pieją z zachwytu.
Wiec czemu nie kupic tanszego sharpa 1080p.

pozdrawiam.

Masz racje ,że kasa to argument. Ci co pieją z tego Philipsa nie jestem tylko pewny z czego pieją. Chciałbym przeczytać naprawdę sensowny raport z testu. Ja miałem tylko kase ograniczoną i dylemat typu np. ten philips jak piszesz i nic więcej lub drugi wariant Pioneer 436XDE i Denon DVD 3910 i wybrałem ten drugi wariant.
Rzecz w tym , mam rodzine w USA i trudno byłoby mi ich prosić o filmy full HD ten lub tamten system bo to dopiero startuje. Rynek USA będzie tym pierwszym jak zawsze który przetestuje HD DVD lub Bluray i tak naprawdę dzisiaj trzeba mieć niezłą kase na inwestycje full HD DVD itd itd.
Mam na myśli ,że ten sam sprzęt już za rok będzie znacznie tańszy i same materiłay źródłowe np. na DVD w końcu sie ustandaryzują.
Owszem kasa to wszystko.:grin:
lesli
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie wszędzie jest Mao Tsetung .
Nie wszyscy maja ten sam żołądek ,nie wszyscy muszą mysleć jednakowo .
Nie ważne ile masz , ważne jak sie potrafisz z tego cieszyć.
Każdy ma swoją opinie i kupuje za swoje.
Jeśli pieje z zachwytu - tzn że spełnił swoje oczekiwania.
Mam kolegę który ciagle czeka na nowy model . Czeka pieć lat i pech bo ciągle wchodzi coś nowego. Czekał na tylną projekcję, później na plazmę, poźniej na LCD . Teraz czeka na SED i bez ryzyka - się nie doczeka.
Ale oczywiscie każdy decyduje sam .
Mówią już w Japonii o nowym systemie , też warto poczekać ........

Ten sprzęt oczywiscie ,ze bedzie tańszy za rok - tyle że nowy będzie znów droższy i znów warto będzie czekać - i tak w kółko Macieju.
pozdrawiam
 

Piotr_the

New member
no to jak jest full hd czy pseudo skalowanie? jakis absurd obsługuje skalując a czystego sygnału nie przyjmie to tak jak z nowymi dvd hdmi pewnie taki procek ma wbudowany :D a jak jest z tymi Sharpami z pal-owską matrycą czy one sygnał o większej rozdzialce skalują w dół ? do Pala?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już wjeżdża długo oczekiwany Sharp Full HD 37 GE 1

witam
za 10 wjeżdżają oczekiwane od trzech miesięcy Sharp 37 GE 1
Pierwszy Firmowy Full HD poniżej 10.000 zł. Dla tych którzy złozyli zamówienia i niezrezygnowali - Sharp ufundował ciekawe niespodzianki /za wytrwałość/.
Potwierdzenia z uwagi na znacznie okrojoną liczbę końcową telewizorów
przyjmowane są do zamknięcia listy oczekujacych.
Wiele osób dzięki temu telewizorowi mogło wygrać atrakcyjne nagrody.

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5984

pozdrawiam
 

Tom0000

New member
Ludziska sie naczekali i beda musieli kupic Ge1 drozej niz lepsze Xd1. Tak to jest jak sie kupuje bez mozliwosci przetestowania.
 

nowy66

New member
Tom0000 napisał:
... i beda musieli kupic Ge1 drozej niz lepsze Xd1.../quote]

Drożej zgoda. Lepsze - trudno powiedziec a priori. Lepiej wyposażone? Z pewnością nie : GE1E jest modelem "starszym" ale lepiej wyposazonym (kontrast, czas reakcji) i ..droższym. Według informacji z IFA, szacuje się (wg opinii człowieka z Sharpa), że jego (37XD1E) "street price" bedzie oscylowac ok. 1800€. A więc lekko licząc 300-400€ mniej niz 37GE1E.

pzdr
 

Gatekeeper

New member
nowy 66,

sorry, ale dlaczego GE1E jest niby lepiej wyposażony ?
wyposażenie GE1E i XD1E jest takie same, kontrast taki sam, czas reakcji taki sam....
 

nowy66

New member
Gatekeeper napisał:
nowy 66,

sorry, ale dlaczego GE1E jest niby lepiej wyposażony ?
wyposażenie GE1E i XD1E jest takie same, kontrast taki sam, czas reakcji taki sam....

To zalezy (niestety) jakie dane (i skąd) porównujesz. Różnice są (znowu : niestety) pomiędzy katalogami po niemiecku i po angielsku (źródło : katalogi z IFA)
 
Do góry