Sharp LC-37GE1E wszystko o danym modelu

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Sharp GE1 w sklepie

Witam. W Bydgoszczy w sklepie EMAR przy Fordońskiej 16 jest Sharp GE 1 za 10 000. JAk ktos jest z Bydgoszcy lub okolic moze podjechac i sobie potestowac. Ja niestety nie dam rady. Chłopacy, którzy prowadza sklep są ok, wiec pewnie nie beda robić problemu. Jest tez Sharp BV8 i BV9 cena ok 5 000. BV9 jest podłączony do zwykłej anteny dachowej i obraz naprawde dobry.
 

jacek315

New member
Cd, Sharpa GE1

Kilka dni temu oglądałem w sklepie nowego Full Hd Sharpa GE1 (37 cali).Spodobał mi się i za namową sprzedawcy przytargałem z domu do sklepu swój tuner Cyfry + (średniej klasu Pionek). Jestem zwykłym oglądaczem telewizji a jedynie z doskoku puszczam filmy na dvd.Z uwagi na to ,że wcześniej celowałem w JVC 40 S70 poprosiłem aby podłączył moją cyfrę najpierw do niego (złącze euro). Obraz bardzo dobry na niektórych kanałach jak np. TVN bardzo dobry i nie można się do niczego przyczepić. Gorzej jednak na innych , tj. TVP 1, TVP 2, TVP3 czy innych kanałach flagowych cyfry (film ,sport, HBO i inne).Dla mnie nie do zaakceptowania były niewyrazne kontury i rysy zwłaszcza widoczne na twarzach prezenterów.Były zwyczajnie rozmazane.Nawet mój stary CRT tak nie ma. Nie wiem czy to się nazywa pikseloza czy jeszcze inaczej,ale mój wcześniejszy entuzjazm do tego modelu JVC jakby nieco osłabł.Potem poleciały te same kanały z mojej cyfy na Sharpie GE1.Hmm....To jest to czego oczekiwałem od telewizora.Nie jestem oczywiście żadnym znawcą i nie mam doświadczeń w testowaniu telewizorów z dolnej czy górnej półki,ale mam zaufanie do swoich oczu. Po prostu obraz był rewelacyjny! Nie umiałem wychwycić żadnych niedoskonałości. Nawet na tzw. gorszych kanałach obraz był wciąż bardzo dobry lub dobry z plusem. Sytuacja powtórzyła się kiedy podłączona zostałą kablówka.W porównaniu do JVC obraz z Sharpa był b. dobry i wciąz lepszy od JVC. Wreszcie kiedy sprzedawca puścił ze swojej anteny sygnał satelitarny HD, to.... nie chciałem wyjść ze sklepu.JVC na sygnale HD grał także wyśmienicie ,ale przy sharpie male ciut, ciut niżej.Wiem ,że HD już w Polsce jest i z biegiem czasu oferta programowa będzie coraz szersza, ale póki co nie zamierzam rezygnowac z cyfry +, bo moge tam znależć to co mnie interesuje.Obok grały wysokiej klasy plazmy Pionka ,JVC i Fuji lecz cyfra plus grała znacznie lepiej na LCD.Jeśli prawdą jest to co mówił mi pan w sklepie, że jesli wymienić mój tuner cyfry na lepszy (mój ma 5 albo 6 lat), to jakośc obrazu będzie jeszcze lepsza (nawet nie potrafię za bardzo sobie tego wyobrazić), to tak sobie myślę że zdecyduję się na tego sharpa.Tylko jak przekonać żonę?;) Cena 10.000zł., z opcją do utargowania 1 tysiąc wciąż , jak dla mnie , jest wysoka.Może za pół roku zejdzie do 7,5 - 8.0?.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeśli dysponujesz kwotą 8000zł - to wystarczy wziąc 1000 zł na Raty i spełnisz swoje marzenia. Full HD - jeśli celujesz w HD - jest rozwiązaniem docelowym. A raty dostaniesz ZERO procent.
pozdrawiam
 

imalas

New member
liście i....ceny spadają!

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :p

Dziś kupiłem 37GE1E(tym razem nie pomyliłem GD1E) za 7100,50zł razem z transportem i ubezpieczeniem.
Nie targowałem się !(serio) I nie kupiłem u pana Koko , ani Kuku, ale w Olsztynie w sklepie, który ma tytuł "Najniższe ceny w Polsce według Komputer Świat". Obsługa w firmie rewelacja!!!( Pan Marcin J. )
Osługa tego modelu wyjątkowo intuicyjna!
Wrażenia: och! i ach!
 
Ostatnia edycja:

Leszek CH

New member
C.d Sharpa GE1

Witam!
Od tygodnia cieszę się Sharpem LC-37 GE1E. Wygrał z JVC 40 S 70, 37 M-60 oraz Sony V 2000. Znaczny wpływ na moją decyzję miała rozmowa z Kiki'm.Wysupłałem więc z pończochy jeszcze trochę kaski i zainwestowałem w Full HD.Był dostępny od ręki w Krakowie (a mieszkam b. blisko), więc stało się to natychmiast. Design ma O.K.(ciemny grafit+czarny mat).Odbiór z cyfry+(stary Pionek oraz kiepski kabel euro) oceniam na dobry z plusem. Generalnie jestem b. zadowolony z dokonanego wyboru a 37 cali jest zupełnie wystarczający(odl. ok. 4 m.)Zamierzam zmienić dekoder oraz kupić kino domowe. Proszę więc o pomoc w doborze tego sprzętu. Suma jaką mogę przeznaczyć to ok. 3 tys.
Pozdrawiam i czekam na pomoc!!
 

Leszek CH

New member
Hej!
Sharpa GE1E w Krakowie(w akcji) na dzień dzisiejszy prawdopodobnie nie zobaczysz. Ja kupiłem go w sklepie internetowym. Odbierałem osobiście, więc obejrzałem na miejscu design (oczywiście z żoną, bo musiał być mat.)
Co do czasu reakcji matrycy to 4 lub 6 ms.(szczegóły techniczne).
Najlepiej, jak powiada Kiki i inni, zamówić pokaz w domu!! Ja zaryzykowałem!!
Pozdrawiam!
 

jarwisz

New member
Bez reklam
jaroslavus napisał:
Leszek CH napisał:
Witam!
Od tygodnia cieszę się Sharpem LC-37 GE1E. Wygrał z JVC 40 S 70, 37 M-60 oraz Sony V 2000.
Jaką matrycę ma ten sharp 4 czy 6 ms.

niestety 6ms - te większe modele mają 4ms
ale i tak to żadna różnica - obraz marzenie a jest już powszechnie dostępny
widziałem go w 3 sklepach.Ceny od 8799zł do 8999zł ale zawsze coś można utargować
juz nie mówię o allegro gdzie sa tez dobre ceny

pozd
 

jarwisz

New member
Bez reklam
obsługuje na 100% 1080p - mam to przecież przed oczami a oprócz tego jest klawiszi nfo który mówi jaką mam podaną rozdzielczość na LCD

pozd
 

Marecky

New member
Czy jesli chodzi o matryce i jakosc wyswietlanego obrazu to ten Sharp ma identyczne jak 37DX1E czy jest w czyms lepszy ? Aktualnie choruje wlasnie na tego DX1E, ale chce miec pewnosc czy nie jest gorszy od GE1. Jedyne co wyczytalem tu na forum to ze ma gorsze glosniki, ale akurat to mnie w ogole nie interesuje bo nie bede ich uzywal (a do ogladania wiadomosci/faktow nawet mi mono wystarcza).
Przede wszystkim design za nim przemawia. Gdyby nie to ze GE1 mi sie nie podoba to bym wam tu nie zawracal gitary.
 

imalas

New member
37GE1E z N-ką

Jednak kupiłem 37GE1E i mam problem !, Tuner n-ki po łączu HDMI(ex.5 albo 6) nie daje obrazu i dźwięku!. Po skarcie wszysto O'K obraz śliczny.Kabel Hdmi markowy 1mb.(124zł) A po połączeniu DVD Pioneera z Sharpem przez HDMI..rewelacja!!! Ciekaw jestem czy ktoś ma podobny problem? Czy trzeba czekać na zmianę softu do tunera N-ki? (mam ostatnią aktualizację), a może macie inny pomysł?, konfigurację przejrzałem, ale ....narazie kicha!
Ps. za ile kupiłem?!(do Waszej tylko wiadomości forumowicze:D ), a za
tyle!
 

luis

New member
Różnice GE1 i XD1E

surfer napisał:
Czytam posty, przeglądam net i nadal nie potrafię znaleźć różnić pomiędzy tymi dwoma modelami - może KIKI nas oświeci, tym bardziej, że oba modele są u niego w tej samej cenie, więc gdzie tkwi haczyk?
pozdrawiam


Witam po raz pierwszy.

Po dość długim śledzeniu właściwie prawie wszystkich wypowiedzi o prawie wszystkich TV wybrałem już nieodwołalnie SHARPA 37 ale nie wiem jeszcze czy GE1 czy też XD1E (ma super wygląd) .
I tu apel do Kikiego napisz jakie (prócz wyglądu i ceny) są różnice między tymi TV daj mi szansę być Twoim klientem.
A może jest jecze coś lepszego niż sharp 37?

Pozdrawiam wszystkich
luis
 

Tomiś

New member
No to trochę mnie zmartwiłeś tą informacją. Już byłem zdecydowany na zakup tego telewizora (głownym przeznaczeniem miała być eNka) a tu taka niespodzianka. Dziwi mnie to tym bardziej że widziałem podłączonego przez HDMI do n Sharpa 37GD9 i działał bez problemu. Przełączałeś tryby w dekoderze ?
 

Leszek CH

New member
C.d. Sharpa GE1e

Witam!
Zmieniłem zwykły kabel euro na PROLINK exclusive TCV 7302 w moim GE1E i cyfra+ z Pioniera 1530 odbiera b. dobrze.
Także, martwi mnie informacja imalasa na temat N-ki, bo też chcę w to wejść. Myślę jednak, że niebawem ktoś to wyjaśni.
Acha,- gratuluję imalasowi ceny za jaką wyrwał GE1E-mistrzostwo świata!!
Pozdrawiam!
 

Tomiś

New member
Jeżeli faktycznie GE1E nie będzie działał przez HDMI z N to jak da się podłączyć w inny sposób. Ten model Sharpa nie ma przecież wejścia component i jedny sposób to użcycie przejściówki z analog RGB>component i czy to wogóle będzie działać (czy uzyskam HD a w przyszłości 1080p - raczej nie):confused: A myślałem że wybór TV mam już za sobą:(
 
Do góry