Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

gregory212

New member
Czy Sharp przewidział wydanie modelu LC 37 DH777E??? Jeśli tak to od kiedy będzie on dostępny. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
 

kurczak80

New member
Widziałem na stronach węgierskich sklepów ten model 37 cali ale oficjalnie na żadnej stronie sharpa nie ma tego tv. Także to chyba pomyłka sklepów internetowych.
 

Kirdan

New member
Kupno LC42DH77E

Witam,

Na forum bywa wielu specjalistów więc zanim się zdecyduję na kupno chcę zadać kilka pytań :)

Po pierwsze - czy to dobra decyzja jeśli na zakup LCD przeznaczam 5-6 tys? Sharp ma wielu zwolenników, jest składany w Japonii i namawiają mnie do niego opinie znajomych z pracy posiadających LCD tej firmy.

Po drugie - odległość od TV wynosi około 3,5m i będę go oglądał siedząc dokładnie przed nim. Czy 42' to nie za wiele?

Po trzecie - podłączę do niego kablówkę UPC i co ważniejsze konsolę PS3 oraz PC z wyjściem HDMI. Szczególnie zależy mi na wysokiej jakości obrazu podczas grania i oglądania filmów w jakości HD.

Po czwarte - cena tego modelu w krótkim czasie spadła z 5.999 na 4.999 w EURO RTV i zastanawiam się czy nie poczekać jeszcze trochę, wszak Wielkanoc za pasem to może i jakaś promocja będzie?

Po piąte - czy ktoś zna szczegóły systemu ratalnego w EURO RTV? Reklamują 30x 0% ale w cuda nie wierzę - jednak taki np. ŻAGIEL nawet na 24 ratach narzuca tak wysokie procenty że chyba korzystniej w EURO za 4.999 niż w innym sklepie za 4.441 i w ratach ŻAGIEL.

Po szóste - w teście na forum model ten dostał chyba dość niską ocenę (74/100 bodajże) pomimo tego że do wszystkich zdjęć zamieszczano bardzo pozytywne komentarze. Czy warto sugerować się bardzo tą oceną?

Będę wdzięczny za każdą poradę i opinię :)
Pozdrawiam użytkowników,
Kirdan
 

tdj

New member
maretzek napisał:
100 Hz ? pomyłka !!!! wogóle nie widać różnicy przy oglądaniu szybkich scen zarówno przy włączonej jak i wyłączonej opcji
100Hz w Sharpach to bardzo ciekawy temat:)

Szkoda, ze tescie tego TV nie ma zadnego komentarza dot. 100Hz.

maretzek sprawdz na SD np. z jakims paskiem informacyjnym, wtedy zobaczysz roznice, na kanalach HD w XL8 100Hz generuje 'smuzenie' czy w tym modelu tez tak jest?


Jakies inne opinie dot. 100Hz w nowy Sharpie?
 

maretzek

New member
tdj napisał:
100Hz w Sharpach to bardzo ciekawy temat:)

Szkoda, ze tescie tego TV nie ma zadnego komentarza dot. 100Hz.

maretzek sprawdz na SD np. z jakims paskiem informacyjnym, wtedy zobaczysz roznice, na kanalach HD w XL8 100Hz generuje 'smuzenie' czy w tym modelu tez tak jest?


Jakies inne opinie dot. 100Hz w nowy Sharpie?

powiem szczerze , ja w swoim Sharpie nie widzę żadnej różnicy w wyświetlaniu szybkich scen z użyciem 100 Hz i bez, a na kanałach HD nie zauważyłem żadnego smużenia chociaż 100 Hz mam na stałe włączone

Uwaga !!!
nikt chyba nie pisał o tym na postach
w przypadku odbierania obrazu 1080p z Blu-raya Sharp automatycznie wyłacza tryb 100 Hz czyli przy full hd opcja ta nie działa
 

a4tech

New member
Eeeetam ;)

Ja z 3-ech metrów mam 37 i jest cacy :p
Nawet teraz piszę do Was z tej odległości, przy roździałce 1360x768 i jest malina (powiększenie w Operze 120%) :)


Pozdro.
 

Kirdan

New member
No to się doczekałem zniżki... W EURO właśnie z 4.999 skoczył na 5.599 :???:
Przyjdzie pewnie kupić za gotówkę.... Alfamarket ma cenę 4.442

Ciekawe skąd ten skok ceny, spodziewałem się raczej spadku.

Dzięki za opinię o wielkości. Wpadłem nawet z tego powodu do rodzinki która z miesiąc temu kupiła Samsunga 40' z matrycą 6 generacji. W pokoju gdzie do telewizora mają spokojnie z 5 metrów te 40' naprawdę zdaje egzamin. Zostanę zatem przy 42' i myślę że przy moich 3,5 metra będzie jeszcze lepiej niż tam.

Zachęcam do dalszych wypowiedzi :)
 

tdj

New member
maretzek wlacz sobie mecz pilki noznej w HD i bobaw sie 100Hz, zobaczysz roznice. Odnosnie 100Hz w Sharpie bylo wiele postow na forum, wystaczy poszukac.

kiki
moglbys wyrazic swoja opienie dot. 100Hz w Sharpach a szczegolnie porownujac DH77 do XL8 ?
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
A co tutaj takiego niezrozumialego? Juz wiele bylo postow o 100Hz w Sharpie.
Przy sygnale HD 100Hz jest niepotrzebne a wrecz przeszkadza jesli jest wlaczone. Na bardzo dobrym sygnale SD rowniez mozna wylaczyc, natomiast jesli sygnal SD jest slabej jakosci wtedy zalecane jest wlaczenie 100Hz
pozdrawiam
 

seba12

New member
martinezkmicic napisał:
pawelbrz. Proponuję kupić 42 cale DH77E uwierz mi że jak zakupisz 37 to będziesz twierdził "szkoda że nie kupiłem większego" serio, serio proponuję się zastanowić przed zakupem.
Mam jeszcze pytanie czym się będzie różniła seria DH77E od DH77S bo właśnie ostantnio dość przypadkowo dowiedziałem się, że są te dwie serie.
Ostatni człon nazwy telewizora firmy Sharp oznacza na jaki rynek został wporowadzony np. DH77E oznacza europę (E-europa)
 

Stigmat

New member
Pytanie do posiadaczy tego modelu - jak na prawdę wygląda sprawa czerni w tym LCD ?

Kiki w teście pisze ocenia ją wysoko z drugiej strony autor testu z hdtvmania.pl czerń określa jako kiepską - wpadającą w granat.
Proszę o opinie.
 

maretzek

New member
Stigmat napisał:
Pytanie do posiadaczy tego modelu - jak na prawdę wygląda sprawa czerni w tym LCD ?

Kiki w teście pisze ocenia ją wysoko z drugiej strony autor testu z hdtvmania.pl czerń określa jako kiepską - wpadającą w granat.
Proszę o opinie.
bardziej granat niż czerń i to jeszcze z malinowym odcieniem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czerń jest jak na model LCD naprawdę dobra. Nie jest to czerń Pioneera:

p1070958zb3.jpg


Ale masz tu brakujące informacje i odpowiedzi na pytania:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=346098#post346098

038_P1160072.JPG


Co do płynności 100 Hz to masz zdjęcia i info:

031_P1160062.JPG
 

a4tech

New member
@Stigmat

Jeżeli już modele D65E i DH65E mają dużo lepszą czerń niż kultowy model Sharp-a XL2E (kąty również)...
To raczej pewnym jest to, że nowy DH77 będzie miał ją jeszcze lepszą :D
I tak jak @Kiki napisał, KURO to to zapewne nie będzie ;)


Pozdro.
 

tdj

New member
kiki napisał:
Co do płynności 100 Hz to masz zdjęcia i info:
hm widze tylko zdjecie, TU napisales, ze jest gorsza niz w poprzednich, czyli XLx? Ale zdjecie nie oddaje wszystkiego, fajnie jakbys napisal jak ten system zachowuje sie na kanalach roznej jakosci. W poprzednich wiemy, ze system 100Hz dzialal dobrze tylko na dobrej jakosci kanalach SD, slabe sd lub w hd niestety tylko psul.
 
Do góry