Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

sqallpl

New member
Mam dekoder HD w Aster i Sharpa DH77 42'.

Czy jest mozliwosc zeby kanaly typu polsat czy tvp, ktore maja wiekszosc programow w 16;9 ale sa wyswietlane w 4;3 wrzucic na pelny ekran w powiekszeniu?

Na sygnale analogowym z anteny moge tak zrobic ale przy HDMI mam tylko opcje piksel na piksel i pelny.
 

colednik

New member
Witam,

PYTANIE DO WŁAŚCICIELI DEKODERÓW CYFRY +.

Dołączam się do pytania "Chrobro". Mam Cyfrę idzie przez hdmi, i czy włącze 100 Hz czy nie, zawsze wyświetla mi się w opisie programu 1080i 50 Hz. Gdzieś czytałem, że po hdmi jest zawsze 50 Hz czy to prawda? Jeśli tak to co wrócić do Euro?? Trochę śmieszne

Tak ogólnie to TV jest wypasik.

Witam,

U mnie tak samo jest i też się zastanawiam czemu?? Ciekawi mnie jeszcze czym się różnią te tv z końcówką EC zamiast E??

pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

łoś

New member
dziś kupiłem ten TV.jest naprawdę świetny.obraz super z SD cyfra +. co do audio to trzeba pogłośnić do ok 30-40 % by było ok ale jak wiemy LCD nie ma odpowiednich głośników.jak dla mnie jet super.obraz jest świetny i w ogóle wszytko w tym tv smiga jak szalone...
 

nikosLBN

New member
witam, zakupilem pare dni temu sharpa 32dh77e i probowalem dzis zaaktualizowac go, ale nie pojawia mi sie ten niebieski ekran tylko jakis zielony, i w innym ukladzie niz na screenach dolaczonych do software.
niby pisze ze uptaed succesed, ale nie wiem czy sie to zainstalowalo???

czy po instalacji ustawienia TV sie resetuja? da sie jakos sprawdzic czy mam nowy soft??
 

zlowik

New member
Mam ten telewizorek (42 cale) od października.

Mam pytanie, nie macie może namiaru na jakieś porządne ustawienia obrazu? Do mojego drugiego TV (samsung) udało mi się gdzieś znaleźć w necie, ale do Sharpa nie mogę jakoś sam dopasować optymalnych ustawień ;/
 

s0meag

New member
Witam, kupilem ostatnio 46" w sklepie nie dla idiotow, po wstawieniu i odpaleniu bylo "wooow" (poprzednik to kineskopowiec sanyo 25" ;) calosc hula poki co na zwyklej antenie, naziemnie, cyfrowo przez tuner dvb-t.

co do optymalnych ustawien:
jako ze rozdzielczosc SD, a siedze w odleglosci ok 2,5m, by interpooling nie byl az tak zauwazalny,
wybralem tryb "film", i pozmienialem:
-podswietlenie na 6, opc wlaczone
-kontrast 30
-kolor 5
-jasnosc 2
-ostrosc 2
-pozostale na 0
w zaawansowanych zmienilem:
-temperature kolorow na srednio-wysoka
-aktywny kontrast wlaczony
-wygladzanie na wysokie
-OPC wlaczone zakres od 3-8

kolory sa w zywo- neutralne, aliasing az tak niezauwazalny.
mozna pobawic sie zielenia, jesli ktos lubi mecze ogladac;)

probowalem wgrac najnowszy soft, nie udalo sie mimo ze jest 101. wersja tv do 77e, na dole przy serial number jest jakas literka "V" w obramowaniu.. wiec moze dlatego nie chce lyknac softu;/

i co mnie denerwuje: ilekroc ustawiam automatycznie dostosywanie glosnosci (jedynka, dwojka jest strasznie glosno), ustawienie to nie jest zapamietywane po wylaczeniu tv.

bede miec wiecej uwag dam znac:)
pozdrawiam sharpowiczow;)
 

olcia0

New member
Poszukaj aktualizacji do EV jak nie da rady zadzwoń do serwisu tam ci wszystko wyjaśnią.U mnie po aktualizacji softu opcja ta działa bez zarzutu(przed było tak jak u ciebie,nie zapamiętywał tego ustawienia).
 
Ostatnia edycja:

VDR

New member
Witam. Mam problem z upgrade softu. Robie tak jak w instrukcji. Dioda zasilania zaczyna migac na pomaranczowo, widze ze z USB jest cos odczytywane bo miga dioda transmisji danych na USB, po kilku minutach jednak TV zamiast pokazac niebieski ekran po prostu wlacza sie do normalnej pracy :/

Jakie oznaczenia powinienem miec w indentyfikacji po upgrade ??
aktualnie mam:
E090109HDE1
M000101
A27ST0Y_10_A0

To chyba nie jest ostatni soft ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli masz gwarancję Sharp Polska - wejdź na priw dostaniesz kontakt do serwisu centralnego Sharpa - tam Ci z pewnością pomogą.
 

zlowik

New member
A czemu mi się wyświetla info że jest 50hz nawet jak mam włączone 100hz ?

Rozumiem że 100hz nie działa w tym momencie, czego to wina? kabla (HDMI) ? jesli tak to na jaki rodzaj kabla trzeba wymienić ?
 

raflp

New member
DIVX przez USB

Czy w tym modelu jest możliwość włączenia w menu serwisowym odtwarzania plików DIVX przez USB ??
Jedyna funkcja która brakuje mi w tym modelu jakby była możliwość MKV odtworzyć to już by była rewelacja
 

marekch2

New member
Witam. Mam problem z upgrade softu. Robie tak jak w instrukcji. Dioda zasilania zaczyna migac na pomaranczowo, widze ze z USB jest cos odczytywane bo miga dioda transmisji danych na USB, po kilku minutach jednak TV zamiast pokazac niebieski ekran po prostu wlacza sie do normalnej pracy :/

Jakie oznaczenia powinienem miec w indentyfikacji po upgrade ??
aktualnie mam:
E090109HDE1
M000101
A27ST0Y_10_A0

To chyba nie jest ostatni soft ?

Ja mam:
E090918HDE1
M000101
A27ST0Y_10_A0

to chyba jest ostatni soft, czy ktoś z was ma wyższy?
A co właściwie zmienia nowszy soft?
Np dźwięk mam wł aut siła głosu a i tak na tv Discovery science głos ryczy, nie działa ten automat a jak u was?
Aktualizacja nic nie dała :(
 
Ostatnia edycja:

konrad291

New member
Witam

Mam problem z telewizorem lcd Sharp LC-32DH77E. Po około 5minutach od włączenia pojawia się na ekranie w prawym dolnym rogu komunikat "temperatura monitora" i zaczyna mrugać dioda zasilania. Po przyciśnięciu przycisku on/off na pilocie telewizor startuje od nowa i jak się włączy znowu pojawia się ten komunikat i tak w kółko. Da się coś z tym zrobić w trybie serwisowym, jaka powinna być ustawiona maksymalna temperatura lcd? Gwarancja skończyła się miesiąc temu więc serwis gwarancyjny odpada
icon_cry.gif
Z góry bardzo dziękuję za wszelką udzieloną pomoc...
 
Do góry