Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

Kirdan

New member
Kupiłem LC42DH77E i jestem zadowolony. W niewielkim pokoiku (10m2) gdzie odległość od wyświetlacza wynosi jakieś 3,5m i na sygnale kablówki UPC sprawuje się naprawdę dobrze - nawet pomimo faktu że w domu są 3 telewizory pod jednym kablem. Mały problem pojawia się dla kanałów z bardzo słabą jakością (Telezakupy MANGO). Tutaj obraz świruje z kolorami ale efekt ten widać też na 15 letnim Sony Trinitronie i 5 letnim kineskopowym Samsungu siorki, może w trochę mniejszym stopniu. Natomiast kanały takie jak TVP1, Animal Planet, TVN, Polsat nadają bardzo ładnie. Dobrze sprawuje się też dla konsoli PS2 - obraz jest naprawdę dobry, szczególnie na ustawieniach fabrycznych "GRA". Postaram się napisać więcej jak już podłączę kompa i PS3.
 

Alcatraz

New member
Chętnie poczytam o podłączeniu do komputera przez dvi-hdmi. W instrukcji napisane jest, że po HDMI obsługuje sygnał z kompa: 480i/p, 576i/p, 720p praz 1080i/p. Niestety kilka stron dalej jest tabela zgodności z komputerem gdzie najwyższą rodzielczościa jest 1400x1050 (oczywiście po HDMI). Dodatkowo mamy informację, że "ten telewizor ma ograniczoną zgodność z komputerem PC". Więc jak to jest w praktyce i na czym to wszystko polega "w praniu"?

Pozdrawiam
 

Alcatraz

New member
Czyli mozna przyjąć, że przy podłączeniu dvi-hdmi (lub hdm-hdmi) seria telewizorów DH77E zachowuje się jak rasowe monitory komputerowe?:grin:
A czy obraz skaluje faktycznie tak pięknie jak wygląda na testach? obi to tylko automatycznie czy można sobie z pilota zrobić 4:3 (przy każdym podłączeniu czyli euro i hdmi)?

A jak wygląda sprawa jeśli chodzi o tunery? W specyfikacji jest tak:

1. Tuner HDTV (MPEG4, H.264)
2. Tuner DVB-T / analogowy

Czyli jednak obsługuje mpeg4? Gdzieś czytałem, że nie... Telewizja naziemna: analogowa i cyfrowa. A czy posiada slot na moduły CI (jeśli zakodują? To tak z czystej ciekawości bo pewnie wiele lat zanim będzie to potrzebne (jeśli w ogóle).
 

SławekSS

New member
Bez reklam
Przy połączeniu hdmi-hdmi(dvi-hdmi) zachowuje sie jak rasowy monitor. Nie ma skalowania, bo sygnał idzie pixel w pixel, czyli to co wysle komputer to to wyswietli TV(monitor).
seria DH77 posiada pełny odbiornik i dekoder mpeg4 fullHD oraz posiada gniazdo CI.
 

Kirdan

New member
Niestety nie mam tyle czasu na cieszenie się nowym nabytkiem ile bym chciał. Wczoraj doszedłem do wniosku że obraz mam znacznie słabszy kiedy grają wszystkie 3 TV a natomiast rewelacyjny przy włączonym tylko moim. Dlatego niedługo zaopatrzę się we wzmacniacz sygnału.

Nie znam się jakoś szczególnie na tym wszystkim więc nie będę ściemniał że rozumiem o co wam biega z tymi cyferkami i skrótami ;) Odnośnie 100Hz - można je sobie włączyć i wyłączyć w dowolnej chwili i powiem otwarcie: jak dla mnie przy kablówce różnicy nie widać zupełnie.

Mogę też dodać że obraz jest zdecydowanie najładniejszy na ustawieniu dynamicznym. Kombinowanie z kolorem, brawą, kontrastem itd kończy się w moim przypadku pogorszeniem obrazu więc stosuję dynamiczny do TV i "GRA" do PSki.

A co do kompa to jak już znajdę wolny czas podłączę go HDMI-HDMI. Wtedy odpalę jakiś film HD i podzielę się wrażeniami.

I do Alcatraz:
Nie wiem dokładnie o co ci chodzi z tymi tunerami (zapewne o możliwości odtwarzania? na pudełku ewidentnie napisano MPEG4 więc zakładam że MUSI być) ale na początku instrukcji napisane jest coś tam właśnie o kodowanej telewizjii i wkładaniu karty więc gniazdo jest. Pewnie to ten cały "moduł CI".
 
Ostatnia edycja:

SławekSS

New member
Bez reklam
A czy nadawany jest jakis kanał kodowany naziemnie????? nie z satelity.
Jak miał ktokolwiek sprawdzać czy cos działa, jak nikt nie nadaje naziemnie kodowanych sygnałów.
 

Alcatraz

New member
Tu Kolega SławekSS ma słuszność. To nie są tunery do odbioru telewizji satelitarnej tylko naziemnej telewizji cyfrowej (i analogowej oczywiście). Gniazdo modułu CI służy wyłącznie do wkładania kart, które pozwolą oglądać cyfrową tv naziemną czyli DVB-T (dotyczy programów kodowanych w przyszłości).

A przy okazji... Jak sprawują się modele DH77E w roli monitorów komp. pod względem przekątnej? Np. 32 calowy "monitor" to już baaardzo dużo:grin: Da się na tym wygodnie przeglądać internet i np. pisać? Z grami oczywiście nie ma problemu - tu nawet większe przekątne nie przeszadzają. Ktoś kiedyś napisał na tym Forum, że tak naprawdę najbardziej przeszkadza "duży pixel" w telewizorach (w porównaniu do monitorów komp.). Prawda to w tym przypadku?

I jeszcze coś. Jak w modelach DH77E wygląda temat matwych pixeli? Częste są tego typu niespodzianki? Co na to gwarancja Sharpa?

Na koniec BARDZO PROSZĘ o wszelkie opinie na temat 100Hz w tych telewizorach. Wyczytałem juz wiele opinii - niestey zupełnie skrajnych!!! Raz pogarsza jakość w SD raz poprawia zdecydowanie, w HD jest niepotrzebny lub nie nie widać... A wieć pogarsza czy polepsza, widać czy nie widać itd.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pawja

New member
mam 32' DH77E, przyznam że narazie jadę na standardowych ustawieniach, nie miałem czasu się pobawić. Przy analogowej tv z kablówki nie zauważyłem zbytnio różnicy między włączonym odświeżaniem 100Hz a wyłączonym
 

Tommy_M

New member
Witam serdecznie i przy okazji chciałbym zapytać - czy spotkaliście się już z podanymi ustawieniami do tej serii TV? Jeżeli jest to jakaś różnica to 32'' najbardziej mnie interesuje.
Znalazłem info, że jakieś ustawienia (ale nie wiem czy nie ogólny artykuł) były w magazynie Audio Video ze stycznia 2009.

Będę wdzięczny za info, jutro będę miał dostawę tego TV i chciałbym od razu w miarę możliwości ustawić go.

Ustawienia pod "N"kę i jeżeli są takie pod PS3.
 

jaro77

New member
Witam, zakupiłem Sharpa 42DH77e dwa tygodnie temu, a oto moje wrażenia z jego użytkowania:
-rozpakowałem, podłączyłem i byłem zachwycony obrazem na kanale NG HD.Podłączyłem analogową kablówkę i obraz był dobry ale nie rewelacyjny, był gorszy niż na moim sypialnianym LG 32lg3000.
-po następnych 20 minutach telewizor padł :( ,
-następnego dnia sklep internetowy wymienił go na nowy egzemplarz:) ,
-nowy egzemplarz chodzi do dzisiaj, obraz na dvd po componencie jest rewelacyjny.Kontrast jest o wiele lepszy niż na moim lg, przy czym nie widzę rożnicy z wlączonym systemem 100Hz ale obraz jest płynniejszy niż na lg,
-ostanio trochę poobserwowłem jego obraz i ja mam chyba pecha do marki Sharp :( . W momencie kiedy jest ruch kamery na jednolitych kolorach jak niebieski czy biały widać brudne pionowe smugi które strasznie przeszkadzają w odbiorze obrazu, ponadto na białym tle widać kilka małych brudnych plamek.
-sklep nie chciał dzisiaj go wymienić (szkoda że wcześniej nie zauważyłem tych wad) i skierował mnie do serwisu:(
-serwis odbiera go odemnie w poniedziałek.
Dam Wam znać jak sprawa się zakończy
Pozdrawiam
 

tdj

New member
jaro77 napisał:
W momencie kiedy jest ruch kamery na jednolitych kolorach jak niebieski czy biały widać brudne pionowe smugi które strasznie przeszkadzają w odbiorze obrazu
Sharpy tak maja i watpie, zeby CI uwzglednili taka reklamacje.
 

Alcatraz

New member
Ho, ho... Co znaczy "Sharpy tak mają"? Widzę, że to całe LCD to jedna wielka "padaczka". Dodatkowo płacisz za 100Hz, których nikt nie widzi!!! Dramat, już mnie to wkurza (a jeszcze LCD nie kupiłem).
 
Do góry