Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

maretzek

New member
MAJK_30 napisał:
Nie wytrzymałeś napięcia?? :))

mam do zmiany LCD-eka. kupiłem też blu-raya, więć potrzebuję full HD
już 3 miesiące temu wiedziałem że do sprzedaży dadzą D77
zastanawiałem się jedynie czy nie wybrać sony 46W4500 ale negatywne opinie na forach i cena o 1 tys. wyższa przekonały mnie do Sharpa
uznałem że jak już coś kupować to coś nowego co wchodzi dopiero do sprzedaży
 

maretzek

New member
kresiaczek napisał:
Witam wszystkich serdecznie. Przymierzam się do kupna telewizora LCD. Czytałem dużo pozytywnych opinii o marce Sharp, zresztą w sklepach też dużo osób polecało te telewizory. Co sądzicie o SHARP LC-42DH77 ? Czy jest wart tych 4500zł? I jak wypada w porównianiu do Sony KDL-40W4500
Czekam na opinie i pozdrawiam.

za 4800 zł na topmarket.pl kupisz 46 cali, nie wiem ile kosztuje 42
40W4500 jest droższy, starszy i ma wady ( tzw. clouding- poczytaj na forach, podobno sony wycofuje go ze sprzedaży )
zamówiłem sharpa i do piątku mają przysłać
 

tony111

New member
a4tech napisał:
Właśnie czekamy na Testy...

Osobiście uważam, że będzie bardzo mniam, mniam ;)
No może poza dźwiękiem :???:


miałem go dzisiaj na prezentacji, ciekawy, naprawdę ciekawy. ale wybrałem plazmę Panasonica.bardziej mi się podobał obraz na plaźmie. ale to pewnie subiektywne odczucie. bardzo polecam takie prezentacje bo można sobie samemu porównać, zobaczyć i ocenić. żadne testy nie dadzą tego co obserwacja tv w domu.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Obejrzałem dzisiaj 32dh77e w EuroAgd. Cena 3300, więc nieciekawa. W skrócie gra identycznie jak d65 czy xl8e (stały obok). Obraz i sd (słaby sygnał) i na demo HD wyglądał identycznie na wszystkich 3 telewizorach. te same wady i zalety. Obudowa znacznie lepsza niż w d55. Kąty równie niezadowalające, czas przełaczania kanałów równie wolny. Mnie niczym nie zachwycił, zwolennicy Sharpa pewnie będą zadowoleni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=115 - test 42 DH77 .
Przełącznie kanałów normalne
Model 46 DH 77 też wjechał
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14271&page=7
I to co nas najbardziej zachwyciło to niesamowita głębia obrazu przy bardzo dobrym sygnale.
Tyle gwiazd które sie ukazało to wprawiło nas w osłupienie , nagle jakby pojawił się nowy film przed nami.
002_P1140844.JPG


Czy bajkowa jakość z blu ray disc, bajkowych filmów . Tu sceny są wręcz porywające.
041_P1140908.JPG


Polsat - proszę bardzo. Jeśli to Twoja ulubiona stacja - to czeka Cię również dobra jakość programu z telewizora 42" nawet jeśli masz małą odległość od telewizora.
058_P1140787.JPG
 

pawja

New member
skylla1 - też obejrzałem te telewizorki w euro, jestem przed kupnem tv i porównywałem go z innymi firmami, mnie konty widzenia zadowalały, porównałem je głównie z soniaczami które akurat stały bezpośrednio obok sharpów, ten parametr akurat jest bardzo zbliżony, nie ma wyraźnej różnicy.
Gwoli ścisłości dodam że porównywałem 32' modele oczywiście w podobnym przedziale cenowym i nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem sharpa, waham się między sharpem a sony (philips odpadł z powodu braku wejść pc i komponentowego w większości modeli)
 
Ostatnia edycja:

Stigmat

New member
A czy można się spodziewać testu modelu w wersji 32' ?

I druga kwestia czym różnią się modele DH77E i DH77S ?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Moim zdaniem w rozmiarze 32'' najlepiej wypadają Panasonici z matrycami IPS Alpha LX85, LZD80 i LZD85. IMHO dają lepszy obraz zarówno od Sharpów jak i od Sony, są wysokiej jakości i ceny (zwłaszcza 2 pierwszych) tez są bardzo konkurencyjne. Radzę więc kupującym ten rozmiar przyjrzeć się także im.
 

MJot

Member
na matrycach IPS jest jeszcze parę modeli LCD, ale jakoś producenci poza Panasem i Hitachi specjalnie się nimi nie chwalą
 

van

New member
Stigmat napisał:
A czy można się spodziewać testu modelu w wersji 32' ?

I druga kwestia czym różnią się modele DH77E i DH77S ?

Model
E-Europa
S-Skandynawia (dodatko menu w językach skandynawskich)

W tym roku widziałem nawet oznaczenie "E/S"

Pzdr.
Van


ps. nie wiem tylko co z gwarancją modeli S
 

luigi

New member
Sharp Lc-42dh77

Telewizor wyposażony we wszytko co mi potrzeba do szczęścia już miałem go na oku- myślałem że to jest to na co czekam bo mój 32" filipek troszke przymały się zrobił, lecz po recenzji kolegi kiki ( i jego niskiej ocenie w/g mnie) chyba też poczekam na plazme Panasonica i liczę na jej rychły test może jeszcze w tym miesiącu bo juz bym chętnie coś kupił ;)
a chcę zakupić coś świeżutkiego :D ostatnio kupiłem rodzince PV80 i PV8 lecz coś mi w nich brakowało może ostrości tylko. Podobno w nowszej serii X ma być lepiej. Narazie Sharp kontra plazma serii X togłówni rywale do zakupu.
Jednak cena Sharpa Lc-42dh77 w M m t o 4.999-trochę drogo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
moim zdaniem lepiej gra Sharp , patrząc na stojące na sklepie modele różnica jakości jest wyraźna z sygnału i analog i HD
 

maretzek

New member
46

no więc od wczoraj mam 46DH77E
kupiłem za 5599 w videolux.pl

obraz w SD- z N-ki i Canalu + ( Ferguson 8900 HD ) Ok ale musiałem mocno pokombinować przez kilka godzin w ustawieniach użytkownikach aby pozbyć się różowej poświaty
o fabrycznych ustawieniach obrazu lepiej nie wspominać- wszystko czerwone albo zamglone
praktycznie ostrość i kontrast należy ustawić prawie na maxa, ale jak kto woli

bardzo dobry obraz z Canalu+ HD, HBO HD

dzwięk ? tragedia, szkoda gadać, praktycznie można zapomnieć o słuchaniu bez podłączenia przez amplituner

100 Hz ? pomyłka !!!! wogóle nie widać różnicy przy oglądaniu szybkich scen zarówno przy włączonej jak i wyłączonej opcji
info cały czas pokazuje wyłącznie tryb 50Hz, ale podobno w poprzednich modelach Sharpa z 100 Hz było tak samo
przy nastawieniu się na odbiór kanałów ze źródeł HD tryb 100 Hz jest niepotrzebny ( czytałem fora, ale dopóki sam nie zobaczyłem nie wierzyłem )

ustawiając opcje obrazu natychmiast wyłączyłem wszystkie polepszacze obrazu w stylu opcji filmu bo oglądając film na Canalu + HD myślałem, że oglądam teatr

a teraz to dobre !!!

włączyłem film z blu-raya - szok , rewelacja
obraz - czysty bez żadnych zakłóceń, nie ma się do czego przyczepić, żadnych smug, poświat

czekam na opinie innych użytkowników

zaznaczam, że do tej pory od dwóch lat używałem 32 - kę Sharpa HD Ready
 

skylla1

Member
Bez reklam
mateo2121 napisał:
Skylla jest wyraźnie uprzedzony do marki "sharp" :)
Wcale nie :). Uważam, że to jedna z lepszych marek. Sam nawet o mało nie kupiłem Sharpa. Z tego powodu sporo się ich natestowałem, więc znam aż nadto dobrze ich wady. Poza tym to są dobre tv, ale jak dla mnie nie najlepsze zwłaszcza do telewizji SD. Do tego niektóre modele są relatywnie za drogie :)
 
Do góry