Sharp 60-LE 840 czy warto go kupic doradcie

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli uwzględnić ważne uroczystości rodzinne, uroczystości Dnia dziecka , imprezy które współorganizujemy z Okazji Dnia Dziecka i ważne imprezy własne + dni wolne to raczej tego wiele nie było....
 
Jeśli uwzględnić ważne uroczystości rodzinne, uroczystości Dnia dziecka , imprezy które współorganizujemy z Okazji Dnia Dziecka i ważne imprezy własne + dni wolne to raczej tego wiele nie było....

Spox - rozumiem to i dla mnie jest OK. Mamy już pewne ustalenia i wszystko jest na dobrej drodze.
Myślę, że możemy zakończyć ten mały off topic :)
 

gilek1975

New member
Bez reklam
No słuchaj z takiej odległości to jaki będzie miał idealnie? A poza tym to Ja małą różnicę widzę.
Do użytkowników tego TV - proszę podajcie mi ustawienia do GRA bo te fabryczne są kiepskie, a właśnie zajechał do mnie XBOX i dzisiaj dzień gier będzie :).
 
A niby z jakiej odleglosci mam ogladac - z.takiej zeby nic nie bylo widac? Teraz to juz nie wiem czy sobie w ogole nie darowac 840...skoro u Ciebie tez podswietlenie jest niezbyt rownomierne (bo tak rozumiem Twoj post - chyba ze chodzi o to ze mala.roznica na zdjeciu)... Zalecana przez Sharpa odleglosc dla.60" z dobrym sygnalem to 2,3m

Male porownanie do taniej plazmy:
Dzien
Noc

Jak dla mnie tania plazma polegla przy 60LE840. Nawet w nocy zdecydowanie lepiej wypada Sharp.
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
A niby z jakiej odleglosci mam ogladac - z.takiej zeby nic nie bylo widac? Teraz to juz nie wiem czy sobie w ogole nie darowac 840...skoro u Ciebie tez podswietlenie jest niezbyt rownomierne (bo tak rozumiem Twoj post - chyba ze chodzi o to ze mala.roznica na zdjeciu)... Zalecana przez Sharpa odleglosc dla.60" z dobrym sygnalem to 2,3m

Male porownanie do taniej plazmy:
Dzien
Noc

Jak dla mnie tania plazma polegla przy 60LE840. Nawet w nocy zdecydowanie lepiej wypada Sharp.
Chodziło mi o to, że filmowałeś to z kilkunastu centymetrów, przynajmniej Ja tak to odebrałem (znaczek komputera), a nic nie pisałem o podświetleniu. Poza tym różnica jest niewielka, jak dla mnie.
 

sirchaser

New member
A mi się osobiście podoba bardziej obraz na plazmie na tych filmikach ( oczywiście w nocy) . przekonałem się jeszcze bardziej do plazmy :)
 

Pips

New member
Jak ci się może podobać bardziej coś co jest gorsze? Pomijam już fakt że w dzień to najlepiej widać, gdzie czarne jest czarne w Sharpie a na plazmie już takie czarne nie jest. A tu test z nocy gdzie według ciebie lepsza jest plazma:

eEhGliw.png


Więcej szczegółów widać na Sharpie, nie na plazmie.
 
Jak ci się może podobać bardziej coś co jest gorsze? Pomijam już fakt że w dzień to najlepiej widać, gdzie czarne jest czarne w Sharpie a na plazmie już takie czarne nie jest. A tu test z nocy gdzie według ciebie lepsza jest plazma:

Więcej szczegółów widać na Sharpie, nie na plazmie.

Dokładnie - mam takie samo zdanie - w dzień plazma nie istnieje...
W nocy tez jest nie jest w stanie do końca nawiązać walkę.
Sam byłem zaskoczony ile szczegółow w czerni ucieka na plazmie (oczywiście pewnie da się ją lepiej skalibrować). Więcej szczegółów na plazmie wyszłoby tylko po podkręceniu jasności co niestety owocuje gorszą czernią (jeszcze bardziej świeci czarny). Oczywiście trzeba pamiętać że porównujemy tanią plazmę z wysokim modelem LCD.
Oba telewizory ustawiłem tak żeby świeciły tak podobnie jak to możliwie - kolory, nasycenie itd...
Jak dla mnie dzisiaj (2013) plazma ma więcej wad niż lcd, a tania plazma nie ma szans z wyższym modelem LCD. Jak bezpośrednio uruchomiłem oba tv z tym samym sygnałem to w plazma wydała mi sie jakaś mdła i mało ostra :)
 
Ostatnia edycja:
No to porownujesz jabłka do gruszek...

Porownuje to co moge - nie kupie wysokiego modelu plazmy zeby sobie porownac z wysokim lcd.
Jako 2,5 letni uzytkownik niedrogiej plazmy dziele sie wrazeniami i tyle. A ze przesiadam sie na LCD to moze sie komus takie porownanie przydac.

W plazmach wkurza mnie:
-migotanie (modele 3D mocniej)
-mrówki
-mocno odblaskowy ekran - w części niwelowany przez specjalne powłoki
-powidoki (w normalnym oglądaniu mało przeszkadza, jednak po filmie z napisami widać to...)
-brzęczenie (im jaśniej tym bardziej)
-biel - co prawda nie widziałem topowych plazm ale tanie mają słabą biel na dużych powierzchniach
-pobór prądu (to ma mniejsze znaczenie ale ma)

W LCD przeszkadza mi:
-nierównomierności podświetlenia
-smużenie (w obecnych modelach ja tego nie widzę - przynajmniej w 60LE840)
-słabe kąty - spadek kontrastu i co jeszcze gorsze zmiana kolorów
-sztuczne upłynnanie z teatrem w tle (to można sobie ustawić już tak, żeby było ok)
-nie zawsze dobry kontrast natywny (tak jak w monitorach...)
 
Ostatnia edycja:

robertos80

New member
Jak ci się może podobać bardziej coś co jest gorsze? Pomijam już fakt że w dzień to najlepiej widać, gdzie czarne jest czarne w Sharpie a na plazmie już takie czarne nie jest. A tu test z nocy gdzie według ciebie lepsza jest plazma:

eEhGliw.png


Więcej szczegółów widać na Sharpie, nie na plazmie.

Sharp jest po prawej?
 

unreal86

New member
Witam. Tak sobie czytam wszystkie opinie o tym Sharpie bo jest to mój główny kandydat do kupna. Jednak nadal mam małe wątpliwości. Największa to ta czy jest na rynku jakaś alternatywa dla tego LCDika? mniej więcej w tej samej cenie ale o lepszych parametrach obrazu? Bo zależy mi żeby TV miał internet wifi, 60" (lub więcej), 3D. Sygnał pójdzie z nc+ i z pająka a także z xboxa360 (w przyszłości pewnie xbox one) i laptopa. Szczerze nie znalazłem nic lepszego. Tzn nic lepszego w tej cenie do 7000 tyś (ewentualnie + tyś w górę)
 
Ja nie widze konkurencji w.kategorii 60". Pustynia jest albo cena x2. W 65" mozna kilka plazm jako konkurencje wrzucic ale.beda drozsze... Te sharpy maja swietna cene bo niedlugo koncza rynkowy zywot. Wystarczy porownac ceny nowych serii (x2)

.
 
Do góry