Sharp 60-LE 840 czy warto go kupic doradcie

Czyli nowa seria LE857 w 60" będzie kosztować około 13000 zł?
Gruubo - Sharp LC60LE840E kosztuje około 6500zł... za 13000 to można kupić 70" Sharp LC70LE835E (który badzo dobrze wypadł w teście na hdtv).
Nie wiem jak inni ale ja mam niezły mętlik z tymi Sharpami już.
W samych 60" są modele:
LC60LE635E
LC60LE652E (nowy model)
LC60LE740E
LC60LE752E (nowy model)
LC60LE830E
LC60LE840E
LC60LE857E (nowy model)
Najbardziej interesują mnie 840 (nie znalazłem żadnego testu) i 830 (nie mam bladego pojęcia czym się różnią) - bo 635 ma zbyt wiele wad jak dla mnie, 740 wypadł w testach średnio, z kolei wydanie więcej niż 6000 na 60" tv to dla mnie jakiś kosmos.
 
Ostatnia edycja:

Pips

New member
@up

840 ma 400Hz i klasę energetyczną A+, 830 posiada 200hz i klasę A. Oraz różnią się obudową, dokładne dane masz na stronie producenta Klik!
Recenzje modelu 830 znajdziesz tu na forum, śmiało bierz 840.
 
A jak się ma 840 do 835? Recka 830 chyba niewiele powie o 840... ciekawe, że nie ma w sieci porządnych testów LC60LE840E... a na hdtv miał być i nie wyszło... szkoda
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 840 to topowy model Sharpa i w pełni na to zasługuje.
 
Ostatnia edycja:

gorim

New member
A ja jestem ciekawy jak w ciemnych scenach. Miałem 60le635 i szczerze mówiąc tragedia - co z tego ze czerń była fajna, jak była okupiona utrata szczegółów. Bardzo cieżko było ustawić, a gwoździem do trumny to naprzyklad była czołówka resident evil 5 gdzie praktycznie były to czarne plamy (pierwotnie twarze) na jasnym tle (afrykańskie miasteczko). Potem doczytalem, ten tv po prostu wyłącza obszary gdzie jest dużo czarnego i dlatego nastepowala taka utrata szczegółów -dla mnie nieakceptowalna. No i pytanie odnośnie opóźnienia audio po optyku do ampli. Tam była tragedia 200 ms ustawione opóźnienie i nadal nie było jak dla mnie idealnej synchronizacji z bluray w ps3. Dlatego telewizor został zwrócony, a szkoda bo national geographic to była bajka. Jeżeli ten tv ma to naprawione to na pewno warto.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale co model 635 ma wspólnego z serią Quatron 840???
To jakby porównywać Mercedesa Klasa A i klasą S.
A Sharpie to samo - najtańszy model i najdroższym modelem.
To jest zupełnie inna bajka!!!
 

gorim

New member
Doskonale rozumiem umiejscowienie tych modeli w hierarchii, ale samo stwierdzenie tego faktu nie jest dla mnie odpowiedzią, czy 840, w tych przedstawionych przeze mnie przypadkach, bije na głowę 635. W domyśle rozumiem Kiki, ze zastosowana w 840 technika reprodukcji czerni nie odbywa sie kosztem szczegółów, a dźwięk po optyku nie ma opóźnień w stosunku do obrazu po hdmi. Pisze o tym, gdyż w moim przypadku jest to ważniejsze od magii kolorow quatrona :) Liczę na Twoja opinie, jako osoby majacej kontakt z tym modelem, gdyż niestety w warunkach sklepowych sprawdzenie tego jest troche utrudnione :) a powiem szczerze, ze poważnie tez sie nad tym modelem zastanawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To naprawdę nie da się porównać.
Technologia Quatrona dostała nagrodę Eisa za najlepszą matrycę na rynku.
Matryce dalej produkowane są w Japonii a telewizory w większości będą miały podzespoły made in Japan. Input Lag jest mniejszy, ale dla mnie najważniejsza jest obróbka cyfrowa .I Tu Sharp naprawdę się wykazał.
 
No i 60LE840 pojawił sie u mnie. TV skalibrowany u KIKIego - choć minimalne poprawki muszę zrobić - czerwień wpada lekko w malinowy, niebieski w turkus.
W porównaniu do plazmy LG 50PK350 (1080):
- dużo lepsza czerń w dzień i w nocy (LG zawsze trochę świeci więc czerń nie jest aż tak dobra), w Sharpie jest prawie smoła (w nocy widać że jednak czerń też ciut świeci
- kąty są słabsze - przy 45 stopniach juz wyraźnie siada kontrast, tragedii nie ma
- pobór energii - rewelacja - 60-70W (w nocy można zejść w okolice 55W przy normalnym oglądaniu)
- bardzo dużo ustawień obrazu - dla mnie aż za dużo
- obraz jest naturalny - oczywiście przy max ustawieniu wspomagaczy płynności jest nadpłynnie ale efekt teatru jest minimalny
- obraz w porównaniu do LG jest bardziej soczysty i nasycony. Aż podkręciłem ustawienia w plazmie bo była za duża różnica
- równomiernośc podświetlenia niestety nie jest idealna - ja to widzę i trochę mi przeszkadza (np w jasnych partiach) - może da się to jeszcze trochę podregulować ustawieniami podświetlenia i jasności...
- całkiem dobry dźwięk jak na płaski tv
- ekran półmat - bo chyba tak bym go określił - bardzo fajna sprawa :)
- biel - aż mam często wrażenie przepalenia - plazma zawsze trochę zaniża poziom bieli...
- odcienie skóry - naturalne, choć czasem wydają się prześwietlone - muszę to dokładniej obadać
- rozmiar - ekran 60" jest dużo większy od 50" - znacznie większa imersja :) (przy 60" LG wydaje się małe wręcz)
- na wzorkach dużo rzadziej występują drgania (wszelkie kraciaste itd)
- 60LE840 jest bezgłośny - zero zbyczenia (jak w plazmie) a nawet cykania przekaźników zasilania...

60vs50jpg_nrshsrq.jpg


BTW - nie mogę rozdzielić sygnału HDMI na 2 TV z dekodera N - mam rozdzielacz ale niezależnie w jakiej kolejności podpinam/włączam TV przy drugim zgłasza mi błąd antypiracki :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz w dzień możesz oglądać spokojnie bez zasłaniania okien.
Też tak mam i podkreślam że to super sprawa.
Obraz po dłuższej pracy kalibracji dla mnie jest rewelacja.
Ale teraz po mału zacznij myleć o wielkości 70" a nawet .... 80"....
 
Tak - dzisiaj podepnę kompa i popuszczam różne plansze testowe.
Na razie tylko sprawdzałem z dekoderem N - może on coś dodaje do czerni przy przełączaniu kanałów itd.
Wczoraj zapuściłem sobie Men In Black i bajka :)

Ustawienia na noc - pobór koło 60W, ustawienia na słoneczny dzień - około 75W. Dla mnie rewelacja - mam monitor do kompa 24" który wciąga 50W...


Teraz w dzień możesz oglądać spokojnie bez zasłaniania okien.
Też tak mam i podkreślam że to super sprawa.
Obraz po dłuższej pracy kalibracji dla mnie jest rewelacja.
Ale teraz po mału zacznij myleć o wielkości 70" a nawet .... 80"....

Hehe - na razie byłem/jestem przytłoczony rozmiarem - mam tylko 2,7m i tylko przy super sygnale większa przekątna byłaby fajna :)
No jak sobie na zmianę puszczam plazmę - to jakiś ten obraz z LG jest taki wypłowiały (mówię o normalnych dziennych warunkach z odsłoniętym oknem).
BTW - im większy ekran - tym bardziej wkurzają te małe fps materiału źródłowego - czyli judder.
 
Ostatnia edycja:

gorim

New member
A ja mam prośbę o sprawdzenie, czy występuj opóźnienie dzwięku wobec obrazu, jak podepniemy np bluraya przez optyk do ampli.
 
Nie wiem czy nie lepiej optyki em podpisać ampli do tv - opóźnienia nie będzie lub będzie minimalne. Jak podpinalem analohiem dekoder n do wzmaka to opóźnienie bylo - pewnie to przez HDMI i obróbkę w tv. To znaczy dzięki się rozjezdzal z obrazem. Podpialem optykiem z tv i jest ok. Ale może to sprawdze z Sharpem
Zamiast fotek podświetlenia spróbuje nakręcic film - aparat nie widzi tego co ja :)
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam.
Również zostałem użytkownikiem LE840 i muszę powiedzieć że wielkość robi wrażenie. Zanim go powiesiłem postawiłem go obok mojego 47' i różnica była ogromna. Obraz bardzo ładny (miałem kalibrowany przez Kiki), musiałem go jednak trochę pozmieniać pod swoje warunki panujące w domu. Muszę jeszcze powalczyć bo wydaje mi się że w moim LCD JVC miałem mniejsze kąty boczne (a być może to kwestia przyzwyczajenia do obrazu bo LCD a LED ma trochę inny obraz).
Pozdrawiam
 
Do góry