Sharp 60-LE 840 czy warto go kupic doradcie

sirchaser

New member
Do jakiego Waszym zdaniem poziomu (opierając się np na modelach wypuszczonych w zeszłym roku) spadnie cena w okolicach III-IV kwartału (koniec roku)? Nie śledzę tego rynku, więc nie mam pojęcia.
 
Można prosić fotkę tego nierównomiernego podświetlenia?

Foteczkę nierównego podświetlenia wrzucę jak Kiki potwierdzi to na innym egzemplarzu - bo może to wada mojego TV. Clouding jest minimalny i nie przeszkadza, u mnie bardziej widoczny jest banding (nie widać tego cały czas ale jak są np panoramy kamerą to wtedy mi przeszkadza). Poza tym obraz jest bardzo dobry - właściwie w każdym aspekcie lepszy niż na LG 50PK350 - no poza kątami widzenia :)


Kurcze, sorry, chodziło mi o nowy model LC-60LE857E.

Myślę, że nie spadnie prędko poniżej10k... ja bym się zastanowił nad 70LE835 :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena jest extra dla członków forum i raczej już nie spadanie - bo wchodzą nowe modele 60LE857.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam, widzę że dużo jest ustawień do 60LE830 a do 840 nie ma, więc wrzucam takie na ustawieniach: STANDARDOWY (obecnie na tym oglądam)

TRYB AV: (STANDARD)

OPC: (WŁ)

Podświetlenie: (-6)

Kontrast: (+29)
Jasność: (-1)
Kolor: (0)
Barwa: (0)
Ostrość: (+6)

C.M.S. odcień: (wszystko 0)

C.M.S. nasycenie:
R: (-4)
Y: (-5)
G: (0)
C: (0)
B: (0)
M: (-8

C.M.S. wartość:
R: (-8
Y: (-5)
G: (-14)
C: (0)
B: (0)
M: (-8

Ustawienia 10-punktowe: (WŁ)

Poz 1 R(-30), G(+30), B(+30)
2 R(-30), G(+5), B(+27)
3 R(-30), G(+12), B(+30)
4 R(-30), G(+11), B(+30)
5 R(-30), G(+12), B(+23)
6 R(-30), G(+9), B(+25)
7 R(-30), G(+12), B(+30)
8 R(-30), G(+14), B(+21)
9 R(-25), G(+15), B(+19)
10 R(-30), G(0), B(0)

Korekcja ruchu (Act. motion 200)
Sub piksel (WŁ)
Regulacja Gamma (O)
Tryb filmu (WYŁ)
DNR (WYŁ)
Zakres OPC: (+16 MAX) (0 MIN)

Mam nadzieję, że skorzystacie, zobaczycie kolory są naprawdę bardzo ładne, soczyste i wydaje mi się że jak porównuje z innymi trybami to kąty są dużo mniejsze.
Jeśli macie jakieś sugestie to proszę piszcie.
Pozdrawiam
 

Pips

New member
Przetestowałem twoje ustawienia podczas grania, kolory są wyblakłe a ja wole żywsze, również jest za ciemno i grałem na podświetleniu +16. W filmach przetestuje kiedy indziej, póki co granie w gry pozostanie na domyślnym ustawieniu "gra".
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
Przetestowałem twoje ustawienia podczas grania, kolory są wyblakłe a ja wole żywsze, również jest za ciemno i grałem na podświetleniu +16. W filmach przetestuje kiedy indziej, póki co granie w gry pozostanie na domyślnym ustawieniu "gra".
Bo to ustawienia do filmu a nie do gier :)
 

Pips

New member
W filmach również za blado, wole żywsze kolory z domyślnego dynamicznego i pomyśleć że ludzie płacą za jakieś kalibracje gdy domyślne są bardzo dobre, ewentualnie drobne poprawki można swoje wprowadzić jak wyłączenie trybu filmowego czy też zabawa podświetleniem.
 
A mnie się trafił (tak mi się zdaje) bubel - podświetlenie wykazuje spody banding:
podswjpg_nxphsee.jpg

Widzę to (moja kobieta również) niestety dość często w normalnym obrazie przy panowamie kamery. Najbardziej wkurzają te pionowe pasy o mniejszej jasności.
Szkoda że kiki mnie zlewa z tym problemem... no nic będzie zwrot - nie mam zamiaru użerać się z serwisem i usłyszeć ze taka nierównomierność mieści się w normach. Gdyby ten TV kosztował 4 tysie (jak 635) to może dałbym sobie spokuj... ale nie z tv za 6,5 koła. Szkoda bo sam TV bardzo mi odpowiada i obraz ma na prawdę dobry.
 
Ostatnia edycja:
Do góry