Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810

Siemiono

New member
jeszcze jedna sprawa czy ktoś kto posiada model 810 moze potwierdzić bądż zanegować fakt trzasków i skrzypnięć obudowy?? W wątku o 820 pojawia się sporo postów informujących o takiej przypadłości w LE820 ponoć "niepokojony" przez nikogo potrafi wydawać dziwne dżwięki...

Ja mam LC-46LE810E i trzaski obudowy są bardzo słyszalne i denerwujące :x. Może w 40" z racji mniejszej matrycy nie ma tego problemu lub jest w mniejszym stopniu.
 

Wieslaw3

New member
Kolejne pytanie:
Na pilocie u góry mamy biały guzik podpisany jako SAT tylko nijak nie mogę się dowiedzieć jak z niego zrobić użytek. W tej chwili po jego wciśnięciu nie mam żadnej reakcji.
Czy jest taka możliwość żeby przyporządkować go do wyjścia HDMI ?
W instrukcji znalazłem tylko informację, że działa w modelach 820 i 810 (czyli w moim powinien działać).
 

arq

New member
Witam
W moim 46' również nic nie trzeszczy,stuka,wręcz można powiedzieć ze jest cichy jak?no właśnie nie wiem jak,ale jest naprawdę cichutki :)z czego sie bardzo cieszę
 

Wieslaw3

New member
Czy po zakupie 810-tki na matrycy jest fabrycznie naklejona folia ochronna?
Zauważyłem na środku ekranu takie miejsca, wyglądająca jakby się tam folia odklejała. Zastanawiam się, czy powinienem to zgłosić. TV kupiony 2 dni temu.
 

Siemiono

New member
Kolejne pytanie:
Na pilocie u góry mamy biały guzik podpisany jako SAT tylko nijak nie mogę się dowiedzieć jak z niego zrobić użytek. W tej chwili po jego wciśnięciu nie mam żadnej reakcji.
Czy jest taka możliwość żeby przyporządkować go do wyjścia HDMI ?
W instrukcji znalazłem tylko informację, że działa w modelach 820 i 810 (czyli w moim powinien działać).

Ja widzę w instrukcji (str. 3) zapis, że:
"SAT - Funkcja ta nie jest dostępna dla serii modeli 820 i 810".
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja mam LC-46LE810E i trzaski obudowy są bardzo słyszalne i denerwujące . Może w 40" z racji mniejszej matrycy nie ma tego problemu lub jest w mniejszym stopniu.
W moim egzemplarzu nic nie słychać w pozytywnym tego słowa znaczeniu:eek:k:, telewizor nie wydaje wogóle żadnego dźwięku, jest tak jak by był wyłączony a np odgłos napięcia na matryce da się usłyszeć w większości lcd plazm jakie miałem, a jak na zwykłego użytkownika miałem ich już sporo:D. Nie znaczy to że w poprzednich tv była to dla mnie wada, po prostu nigdy nie oglądałem tv kilka cm od niego, w dodatku bez bez wyłączonego dźwięku w tv/wzmacniaczu.
 

Spojler

New member
Prośba do Kiki

Kiki bądż tak dobry i pomóż kolegom z forum. Podaj ustawienia po kalibracji do sharpa 810. Bardzo byś wszystkim pomógł a chyba dobrze wiesz że matryca matrycy nie równa więc nawet jakbym zakupił te ustawienia to by mogły nie pasować do mojego. Wszyscy mamy problem z ustawieniem tego telewizora. Po to jest forum żeby sobie pomagać. Więc jeszcze raz prosze podaj nam kalibracje.:roll:
 

wanado

New member
Pomyłka!!!
Podałem wam nie te ustawienia.( Z kartki a nie z telewizora).
Na tych teras gram:

Film
Podświetlenie: +6
Kontrast: +32
Jasność: -7
Kolor: -2
Barwa: 0
Ostrość: +4

C.M.S. odcień
C: +29
Reszta: 0

C.M.S. nasycenie
R: +1
Reszta: 0

C.M.S. wartość
R: -16
G: -5
B: +3
M: -1
Reszta: 0

Temp. Kolorów: średnia

Wzmoc. R(nis): +15
Wzmoc. R (wys): +15
Reszta: 0

Fine Monition zawansowane: wysoka
Regulacja gama: -1
Tryb filmu: wył.
Aktywny kontrast: wył.
DNR: wył.
Monochromatyczne: wył.
 

akuma12324

New member
Wanado, gdybyś mógł powiedzieć mi ile dałeś za tv u Kikiego to byłbym wdzięczny. Pisałem do nich do sklepu ale nie doczekałem się odpowiedzi. Te drugie ustawienia to te które ustawiła Ci firma od kalibracji??? Pozdrawiam
 

byczeks

New member
Ta kalibracja od wanado coś mi nie bardzo pasuje. Kolory są jakieś takie nienaturalne. Logo MTV HD na tym kanale na tych ustawieniach ma ostry pomarańczowy kolor. Nie wydaje mi się, aby taki miał być. Powinien bardziej wpadać w żółć.
Ja mam ustawienia po kalibracji użytkownika z zagranicznego forum o podobnej tematyce i po porównaniu ich z ustawieniami od wanadu wydaje mi się że są o wiele lepsze, także przy nich zostanę. Sprawdźcie sobie:

Tryb AV: Film

Podświetlenie: +6

Kontrast: +31

Jasność: 0

Kolor: +4

Barwa: +10

Ostrość: +2

C.M.S. Odcień:
R: 0
Y: 0
G: -22
C: +2
B: 0
M: +1

C.M.S. Nasycenie:
R: 0
Y: 0
G: +12
C: -4
B: 0
M: -18

C.M.S. Wartość:
R: -3
Y: +30
G: +30
C: +30
B: -11
M: +19

Temp. Kolorów : Niska

Wzmoc. R (nis): +12
Wzmoc. G (nis): +6
Wzmóc. B (nis): +11
Wzmóc. R (wys): +13
Wzmóc. G (wys): +6
Wzmóc. B (wys): +7

File motion zawansowane: wysoka

Regulacja Gama: +1

Tryb filmu: wył.

Aktywny kontrast: wył.

DNR : wył.

Monochromatyczne: wył.

OPC wył.

Funkcję eco ustawiam sobie na standardowo.
 

MJ MARTINO

New member
Witam
wczoraj bylem w MM i oglądałem 46le814 Quattron
Opiszę sytuacje stały generalnie 3 telewizory 2 z Quattron i jeden bez w jednej linii. (wszystkie Sharp)
Przy szybkich scenach kolejki górskiej wszystkie 3 telewizory od góry nie wyrabiały i występowało ścinanie obrazu przy dynamicznych scenach (tak 15 cm od góry ścinanie występowało...)
Czyżby 100hz było mało ? aby odtwarzać płynnie takie sceny ? (nie wiem czy ten tryb był włączony)
Sygnał był chyba BR/DVD pokazówka
Ale powiem że bardzo to mnie zraziło..
Kolory i kąty oglądania ma b.dobre to fakt nie zaprzeczany po prostu!
Czy posiadacze 810 814 zauważyli takie zjawisko u siebie ?

Pozdrawiam
 

Gruszek

New member
Witam Wszystkich i bardzo by fajnie było gdyby jednak jeszcze Kiki opisał Swoją kalibrację . Ponadto ponawiam prośbę o kalibrację innych trybów niż << film > ! . Pozdrawiam serdecznie :blagam::blagam::blagam:
 
Do góry