Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810

mp89

New member
podziękowania

A ja bym jeszcze dodał niebieskiego, za dużo to go widziałem w standardzie, coś co było bardzo w skrajnym odcienie fioletowego było niebieskie, teraz jest idealnie. Nie chodzi też o to by kolorów wogóle nie było jak w tych ustawieniach podawanych wcześniej, bo tak to już miałem wrażenie jak bym oglądał wyblakły ekran, gorzej jak by go z projektora puszczano. Balansy bieli na najniższy i jeszcze kolorowane korektami, wszystko pomarańczowe zabarwienie, nawet czerń pfff, oglądnąłem kilka minut na nich film to nawet hd wyglądało gorzej jak SD na crt, od razu poszły "do kosza"


Na takiej plazmie v20 nie widziałem konieczności fachowej kalibracji by być zadowolonym:D, na 9705 philipsie skończyło się to zaś na drobnych korektach z prostymi parametrami. Dopiero ten sharp wymusił na mnie zglebienie tego tematu ustawień zwłaszcza co do kolorów, ten quatron na nic się nadaje.

bardzo dziękuję koledze za udostępnienie param.kalibracyjnych tego tv rzeczywiście są to najlepsze parametry jakie zastosowałem w moim tv proponuję wszystkim skopiowanie ich do worda zanim znikną
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Wersja z bardziej precyzyjnym oddaniem kolorów skóry, mniej czerwieni.


Picture Settings
AV MODE> GAME or USER
Reset> Yes (you must select this prior to the others in this menu)
Backlight> -10 (you must select this prior to OPC)
Contrast> +29
Brightness> -3 (better viewing angle) or -2 (better shadow detail)
Color> +3
Tint> 0
Sharpness> +2 (improves faces, especially in standard broadcasts)

Advanced Settings
CMS-Hue
R> 0
Y> 0
G> 0
C> +15
B> -12
M> +28

CMS-Saturation
R> +30
Y> -12
G> -4
C> +30
B> -21
M> +21

CMS-Value
R> +21
Y> 0
G> +26
C> +5
B> +16
M> +15

Color Temp.
Color Temp.> Middle (you must select this prior to the others in this menu)
R> 0
G> 0
B> 0
R> +1
G> 0
B> 0

Motion Enhancement> Off (Motion Enhancement may wear out your TV faster, so use only as needed)
Active Contrast> Off
Gamma Adjustment> 0
Digital Noise Reduction> Off

Range of OPC
Max.> -3 (or set to a comfortable level during the brightest scene)
Min.> -5 (set to -1 below Max.)

Picture Settings
OPC> On (if you change Backlight, OPC must be turned back on again)

Double-check for exact settings. With these settings:

1) certain shades of magenta, red, orange, skin tones, and possibly other colors are a tiny bit undersaturated or darker, but are scarce
2) certain deep, dark yellow-greens are a tiny bit to slightly darker, but are uncommon
3) certain green-yellows are yellow, but are extremely scarce
4) certain blues are a tiny bit deeper, but are scarce
5) slight to moderate loss of definition in areas of highly saturated color, mainly reds, but these are uncommon
6) viewing angle is fair to good, depending on scene (other brands may have better viewing angle, but Quattron's picture seems more crisp and colorful)
7) no banding (gradation lines) is added
8) skin tones are now very accurate
 

hcl4

New member
Na takiej plazmie v20 nie widziałem konieczności fachowej kalibracji by być zadowolonym:D ... Dopiero ten sharp wymusił na mnie zglebienie tego tematu ustawień zwłaszcza co do kolorów, ten quatron na nic się nadaje.
Brawo :) i dlatego v20 powala inne chociażby brakiem skomplikowanej kalibracji. V20 włącza się i ogląda z przyjemnością ;) bez bzdurnych ustawień a tryb kinowy to czysta przyjemność.

akwidzynski napisał:
Ogólnie ok, ale i tak nie jest idealnie, moim zdaniem za dużo niebieskiego i czerwonego. :grin:
(kiedys nie bylo kalibracji i był spokój) :grin:
Bo kiedyś właśnie były prawdziwe tv, podłączało się i już czlowiek się cieszył. A teraz kupując drogi tv nie koniecznie można być zadowolonym z niego. Kapral_Hicks coś wie na ten temat ;)
 

Lukasf

New member
Brawo :) i dlatego v20 powala inne chociażby brakiem skomplikowanej kalibracji. V20 włącza się i ogląda z przyjemnością ;) bez bzdurnych ustawień a tryb kinowy to czysta przyjemność.


Bo kiedyś właśnie były prawdziwe tv, podłączało się i już czlowiek się cieszył. A teraz kupując drogi tv nie koniecznie można być zadowolonym z niego. Kapral_Hicks coś wie na ten temat ;)


Skoro kupiliście Quatrona i jesteście z niego nie zadowoleni to go sprzedajcie, i kupcie sobie v20 :hihi:
Problem znika :grin:
Kalibracja daje każdemu możliwość dostosowania obrazu do własnych potrzeb
Jedni lubią obraz bardziej kontrastowy, inni nasycony kolorami a jeszcze inni ciemniejszy.
To jest kwestia gustu a o gustach się nie rozmawia, bo zazwyczaj budzi to konflikty :bober:
 
Ostatnia edycja:

Lukasf

New member
Tak, zagadza się. Tylko kto go kupi ?
Kupią kupią tylko trzeba niższą cenkę myślę że 5 % wystarczy :)

Panowie mam takie pytanie,
Kupiłem 46LX810 to samo co 46LE810.
Czerń poprostu bajka, kolory również, rzeczywiście trochę trzeba pokalibrować, ale pierwszy efekt super.

Teraz pytanie do fachowców.
Znajomy z branży (RTV) zażarcie stawia na swoim że plazma np.TX-P42G20E jest o niebo lepsza niż Led, lepsze kolory kontrast reakcja i czerń.
Trochę z tym przesadza moim zdaniem po porównywałem dużo tych telewizorów i moim zdaniem wygrywa Led.
wychodzę z założenia
Plasma do słabszych jakościowo sygnałów np. SD
LED do najlepszych sygnałów typu HD

chodzi mi tu co naprawdę będzie lepsze do kanałów HD z platformy N?
Mam także PS3.
Proszę o zdanie osoby które będą bardzo obiektywnie oceniały, ponieważ LEDY i PLAZMY mają swoje wady i zalety.
A może podklejcie link do tematu jeżeli był jakiś konkretny...
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Lukasf- HD na 810 jest super, z 2,5 metra gry 720p wyglądają jak na monitorze komputerowym, takie dobre wrażenie czystością rozdzielczości robią. Ten lcd może i trudno ustawić na naturalne odcienie kolorów, ale samą ich jakość można podziwiać z niekłamaną kontemplacją. Jest przepaść innych lcd do tego modelu jeśli o jakość kolorów chodzi. Nie brakuje im jasności, intensywności barwy, nie są przepalone, ma się wrażenie czystości koloru i to na początku wbija w ziemie gdy się widzi ten tv obok innych.


Z początku właśnie też tak myślałem że tv wyprzedza plazmy ale jednak po jakimś czasie dochodzę do wniosku że jednak lepiej bym zrobił zostając przy V20, nawet pomimo tego ryzyka wypalenia. Na v20 (a g20 to prawie ten sam model) kolory nie mają aż takiej jasności ale są za to bardzo precyzyjne, gdy oglądasz długo filmy to się docenia, oglądając na 810 ma się bowiem czasem wrażenie jak by zdrowo za dużo tego koloru było a jak go zmniejszysz to znowu wygląda jak by był wyblakły. Przede wszystkim czerń v20 no rozkłada tego le810 na łopatki. 810 ma przy włączonym auto kontraście (i wyłącznie w trybie normalnym i dynamicznym) funkcje auto dimmiong matrycy, przy ciemnych scenach tv obniża jasność matrycy, i wdedy wygląda jak na lcd super, ale przy normalnym oglądaniu najlepiej auto kontrast wyłączyć.


Wtedy już czerń wyje szarością, trzeba z podświetleniem schodzić sporo poniżej zera by uzyskać poprzedni efekt. Ocenianie czarni na całej planszy też jest trudne, wtedy widać jak tv dodatkowo prawie wyłącza ledy i robi się taka jak na v20 (i to wydaje mi się mierzą te testy telewizorów), niestety przyjdzie jakiś detal i po prostu widać dysproporcje ze zwiększeniem jasności podświetlenia. Na v20 niezależnie od sceny czerń jest ta sama, również ma znacznie więcej szczegółów w cieniach, jest też duża jaskrawość szczegółów (ma się wrażenie że ciemna scena jest czytelniejsza). W sumie więc nie był bym taki pewien negując zdanie kolegi o g20 ale wiem że do tego mojego wniosku można dojść wyłącznie spędzając wieeeeeele czasu na testowaniu obydwu.

BTW z 810 był bym jeszcze bardzo zadowolony gdyby nie jedna rzecz, ten tv właściwie jest bezużyteczny z komputerem, a więc najłatwiejszym źródłem HD dla mnie. Na pc kolory są znacznie mniej precyzyjne niż na ps3, czerwień robi się pomarańczowa, fiolet wchodzi w niebieski, zielony ma jakiś nienaturalny odcień. Pytałem na AVsforum i wychodzi na to że karty graficzne wysyłają minimalnie inne ustawienia rgb od urządzeń kina domowego, tv zaś ten ma mieszanie tych kolorów ustawione na odtwarzacz BR, ps3 przez co quatron przekłamuje strasznie kolory.
 
Ostatnia edycja:

arturdj

New member
A ja mam następujące pytanie. Czy ktoś z Was zrobił aktualizacje najnowszego firmware (polska wersja z dnia 24.11.2010)? Czy jest jakaś poprawa, jakieś zauważalne zmiany?
 

Lukasf

New member
Przede wszystkim czerń v20 no rozkłada tego le810 na łopatki.QUOTE]


OK.Dzięki za opinie, ale czy na stronę Quatrona nie ma żadnych plusów.
Niewiem czy nie przesadziłeś z tym porównaniem. Bo tak mógłbym porównać Stary LCD Sharp LC46x20
z nowym LX810 bo czerń tu jest naprawde powalająca, Fakt że muszę go trochę kalibrować z ustawiniami które podawaliście i może to się zmieni, lecz pierszy efekt mnie zabił :)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Hehe no ma plusy, obraz HD ale tylko z odtwarzaczy kina domowego :p
Myślę że z czernią nie przesadzam, jak byś miał u siebie w domu 9705 i V20 to inaczej sprawy wyglądają, w sklepie zaś v20 nie robi aż takiego wrażenia czernią bo jest jasno, a jasne światło pokazuje kolor matrycy a nie czerń telewizora którą ocenia się w warunkach domowych. Czerń na 810 jest dobra ale z funkcją dimmingu matrycy ( nie wiedzieć czemu działa jedynie jak się włączy auto kontrast), przy jednej małej żarówce zaświeconej w pokoju cały ekran był czarny, wyłącz dimming, ustaw podświetlenie na normalny poziom to robi się widocznie jaskrawa, ja tego nie nazwę dobrą czernią, zwłaszcza ze tv dość widocznie ucina czarne detale w porównaniu z plazmą v20 (zresztą by uczciwym 9705 też to robił).
 

Lukasf

New member
Ja sprzedaje 46le820 za 4770 jezeli masz cene 4050 to niewierze że nie ma chętnych.
Panowie u mnie po skalibrowaniu czarny jest super, parawie zlewa się z ramą(lakier fortepianowy czarny) mam 46LX810. ;)
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Lukasf- w dzień tak, w nocy na ciemnych scenach widać jaskrawienie. Same porównywanie czerni w tym tv jest trudne ponieważ jak już pisałem przy czarnej planszy panel uruchamia dimming po sekundzie, diody są prawie przygaszone, przyjdzie już jednak JAKIKOLWIEK detal i przy ustawieniu podświetlenia na 0 (standard) czarne jest już tak podświetlone ze jaskrawi widocznie w warunkach oglądania w nocy. Uważam że ten tv to najgorsze wyrzucenie pieniędzy w błoto jakie kiedykolwiek wydałem, podłączyłem wczoraj ps3 z filmem DVD green zone na starym 42x10 w pokoju obok to mnie szlag trafił uzmysławiając sobie że kupiłem kiedyś rodzicom lepszy tv niż do siebie do pokoju. Jaskrawość czerni przy całej czarnej planszy podobna ale za to widoczność detali, jaskrawość detali w czarnych scenach super (również gdy przychodzą detale w ciemnej scenie czerń się pogłębia przez jaskrawość detali, na 810 tego nie ma i postrzeganie słabej czerni jest spotęgowane), i o ile obraz w ciemnej scenie na 810 ogląda sie słabo o tyle na x10 jestem zadowolony. A jak już sobie przypomnę jak to wyglądało na v20 to trzeba podsumować to stwierdzeniem, jakość obrazu tych sharpów, właściwie LCD innych również, to nie ta bajka w porównaniu do plazm. Są to tv wyłącznie do gier tudzież jakiegoś HDka. Ludzie mogą twierdzić inaczej ale sądzę że dając komuś do domu Dobrą plazme i dobrego LCD to po jakimś czasie osoba ta wybierze PDP, pomimo nawet faktu iż z początku bardziej podobał jej się obraz LCD (tak było ze mną).
 

arturdj

New member
Lukasf- w dzień tak, w nocy na ciemnych scenach widać jaskrawienie. Same porównywanie czerni w tym tv jest trudne ponieważ jak już pisałem przy czarnej planszy panel uruchamia dimming po sekundzie, diody są prawie przygaszone, przyjdzie już jednak JAKIKOLWIEK detal i przy ustawieniu podświetlenia na 0 (standard) czarne jest już tak podświetlone ze jaskrawi widocznie w warunkach oglądania w nocy. Uważam że ten tv to najgorsze wyrzucenie pieniędzy w błoto jakie kiedykolwiek wydałem, podłączyłem wczoraj ps3 z filmem DVD green zone na starym 42x10 w pokoju obok to mnie szlag trafił uzmysławiając sobie że kupiłem kiedyś rodzicom lepszy tv niż do siebie do pokoju. Jaskrawość czerni przy całej czarnej planszy podobna ale za to widoczność detali, jaskrawość detali w czarnych scenach super (również gdy przychodzą detale w ciemnej scenie czerń się pogłębia przez jaskrawość detali, na 810 tego nie ma i postrzeganie słabej czerni jest spotęgowane), i o ile obraz w ciemnej scenie na 810 ogląda sie słabo o tyle na x10 jestem zadowolony. A jak już sobie przypomnę jak to wyglądało na v20 to trzeba podsumować to stwierdzeniem, jakość obrazu tych sharpów, właściwie LCD innych również, to nie ta bajka w porównaniu do plazm. Są to tv wyłącznie do gier tudzież jakiegoś HDka. Ludzie mogą twierdzić inaczej ale sądzę że dając komuś do domu Dobrą plazme i dobrego LCD to po jakimś czasie osoba ta wybierze PDP, pomimo nawet faktu iż z początku bardziej podobał jej się obraz LCD (tak było ze mną).

Kapral_Hicks czyżby euforia LEDem Sharpa minęła? Sam mam ten model i nie narzekam, wcześniej miałem tylko CRT tak więc dla mnie to nie są wyrzucone pieniądze. Z biegiem czasu tylko stwierdziłem że lepsze byłby 46" zamiast 40", ale to już tysiak mniej w kieszeni...
 

hcl4

New member
... A jak już sobie przypomnę jak to wyglądało na v20 to trzeba podsumować to stwierdzeniem, jakość obrazu tych sharpów, właściwie LCD innych również, to nie ta bajka w porównaniu do plazm. Są to tv wyłącznie do gier tudzież jakiegoś HDka. Ludzie mogą twierdzić inaczej ale sądzę że dając komuś do domu Dobrą plazme i dobrego LCD to po jakimś czasie osoba ta wybierze PDP, pomimo nawet faktu iż z początku bardziej podobał jej się obraz LCD (tak było ze mną).
Błądzić to ludza rzecz:) nie łam się ;). Pomyśl sobie że zyskałeś coś więcej - doświadczenie i już wiesz co dobre, a na dodatek jesteś już przeknany do "dobrego";). Prawda jest taka że szczególnie po czasie, a już mam V20 od lipca, to coraz bardziej mi się podoba odbiór. Może jest z nim tak jak z kolumnami?? że po "wygrzaniu" grają lepiej?? ale faktycznie jest jeszcze lepiej niż na początku.
arturdj - piszesz że "przesiadłeś" się z crt - właśnie - nie miałeś może do czynienia z plazmą i dlatego. Chociaż byle jaki lcd i tak jest gorszy od dobrego crt. Ja miałem phipsa crt i był idealny i jak patrzyłem na lcd u kogoś, to po powrocie do domu cieszyłem się że mam go - pomimo że 21 cali to już małłłło. Ja wiem że obraz w V20 jest na 100% lepszy od sharpa, bo sam widziałem na własne oczy i mam odniesienie :).
 

Siemiono

New member
Software Version 1.15

Widzę, że na stronie Sharpa jest dostępne nowe oprogramowanie w wersji 1.15. Nie wnosi jednak wielu zmian. Podają jedynie, że:

  • DVB-C Sorting changed from swap to move
 

Jaworrr

New member
o czy mógłbym prosić o porównanie obrazu tego LC-46LE810E z bravią 46EX500 albo 46W5500?? pozostałe dwa to zwykłe panele lcd, są o 1k zł tańsze. i dlatego mam dylemat :)
głównie chodzi mi o 'czerń' i zachowanie jakości obrazu oglądanego pod kątem
dzięki!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry