Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810

asylium0

New member
Jestem już szczęśliwym posiadaczem Sharpa 46LE814E i przyznaję rację Kapralowi Hicks TV jest extra. Oglądając film DVD przegrany z oryginału na płytę DVD 4.7GB na odtwarzaczu Bluray kolory i głębia czarnego jest super. (porównuje do Sharpa XD1E którego miałem wcześniej), nie mówiąc już o filmie na bluray ( Avatara i Gladiatora), poprostu bajka.
Jedynie dziwną rzecz zauważam że na MiniMini (kanał okupowany przez dzieci) kolor żółty np wozu strażackiego (taki był w XD1E) w bajce Strażackie opowieści jest zielono-pomarańczowo-żółty.Kolejną rzeczą jest przy reklamach czy przejściu z bajki na bajkę jest tak jakby milisekundowy "starzał" matrycy (czarny obraz).
Fajną rzeczą jest WiFi w telewizorze dzięki któremu można przeglądać netTV i zwykły internet (jedynie niewygodnie się operuję pilotem zamiast myszki z klawiaturą)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Dodam jeszcze że dopiero przy tym telewizorze widać co to znaczy źródło obrazu podanego do tv. Do DVD używałem zawsze programiku z kompa WinDVD9 ze skalerem trimension ALL2HD, na każdym innym tv wszystko było niby ok, zwłaszcza na plazmie choć zawsze wydawało mi się że czegoś temu obrazowi brakuje. Po podłączeniu zaś do 810e kompa spostrzeżenie... po masakrycznie dobrym obrazie który przeskalował ps3 tutaj jakaś padaka, co to za kolory (np czerwony wchodził w odcień pomarańczowego)? Co to za nienaturalnie wyostrzony obraz ? Co to za śmiecie w szczegółach ukrytych w cieniach? Także ta sama płyta z filmem Evil Dead 3 (dvd9) wyglądała zupełnie inaczej z kompa i z ps3. To co wyglądało na plazmie ładnie tutaj już nie bardzo. Teraz dopiero widzę że faktycznie jest różnica między sprzętem który podłączymy, nigdy nie spodziewał bym się że aż taka. Dopiero z ps3 wszystko jest idealne, szczegóły w cieniach i nasycenie czernią, piękna czerwień (nie jakaś pomarańczowa), super ostrość (brak jest tego drażniącego konturowego wyostrzenia), obraz po prostu IDEALNY. Jak się podłączy ps3 do plazmy to teraz doskonale widzę że obraz z 810 deklasuje ją jakością, nie jest już taki mdły, super biel, super kolory, jak oglądam z normalnej odległości 1,5-2 to mam absolutne wrażenie HD, oglądania filmu w jakości zdjęcia :D.
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Kalibracja użytkownika AndrewS99 z AVsForum.
kalibracja.jpg
kalibracja.jpg
kalibracja.jpg
img529.imageshack.us/f/kalibracja.jpg/
Są 3 ustawienia, najnowsze 3 kolumna.

Musze przyznać ze takie killzone 2 po kalibracji wygląda ... zdecydowanie inaczej :grin:
Przełączając teraz w tryb dynamiczny aż mi się wierzyć nie chce jak duża jest różnica. Na początku srednio mi się podobał taki stonowany obraz, czym więcej jednak czasu gram w k2 tym bardziej mi się podoba. Obraz pomimo mniejszej jaskrawości jest znacznie bardziej czytelny i naturalny ale pobawię sie jeszcze z tymi ustawieniami.
 

byczeks

New member
Do tej pory korzystałem z ustawień akwidzynskiego (są dobre), ale ustawiłem te od AndrewS99 zapodane przez Kaprala i muszę przyznać że jak na razie przy nich zostanę (3 kolumna). Dla mnie jednak ten obraz jest ciut za ciemny, szczególnie w dzień - mam nasłoneczniony pokój. Osobiście zmieniłem w tych ustawieniach OPC na włączone i zakres OPC na +10/0 i teraz jest rewelka!
Dzięki Kapral za ustawienia!
 

zsz

New member
Witam, dawno tu nie byłem. Nie mogę się doczytać jaka, prócz bezprzewodowego dostępu do sieci domowej, jest różnica między 810 i 814.
I prośba do Kikiego o ceny obu modeli w wersji 46 na priv.
Pozdrowienia dla wszystkich
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Z uwagi na liczne wiadomości na privie z prośbami o zdj. tego tv, kątów itp, postanowiłem je zamieścić też i tutaj. Oczywiście zdj strasznie przekłamują ale pod każdym ujęciem postaram się opisać co zdj przekłamało a co uwidoczniło dobrze, oraz co dokładnie podoba mi się w tym ujęciu oglądając na tv. W zasadzie już teraz mogę powiedzieć ze na zdj super została uwidoczniona ostrość i faktycznie oglądając tv z 1,5m jest tak dobrze.

Zaczynamy
Dashboard PS3 z gry ratchet & clank, tryb 1080p, zdj bez lampy błyskowej
clipboard01hs.jpg


Zdjęcie rozświetliło kolor żółty, w rzeczywistości był on zdecydowanie bardziej klarowny. Oglądając te ujęcie z tv ma się wrażenie super odwzorowania kolorów. Zielone jest zieolne, pomarańczowe pomarańczowe, a a żółte żółte. Na poprzednich lcd jakie miałem tego nie było widać, zdj było prześwietlone, kolory wyblakłe.

Dashboard PS3 z gry ratchet & clank, tryb 1080p, zdj z lampą błyskowej, wstęp do ocenienia kątów.
clipboard03kt.jpg


Kąty w dużym ujęciu
dscf4382f.jpg

Obserwuje się małą stratę kontrastu jednak zauważalną, obraz jest jednak na akceptowalnym poziomie. Kolory wciąż zachwycają.

Kąty z maksymalnego ujęcia, prawie ze z boku
dscf4381.jpg


Zdj trochę się rozmazało, strata kontrastu jeszcze trochę większa niż ostatnio ale efekt finalny jest i tak zadowalający i znacznie lepszy od tego co obserwowałem na poprzednim lcd ( samsung le26-R41b matryca PVA)

Uncharted 1, 720p. Wpierw spojrzenie na głębokie odcienie żółtego.
clipboard04qp.jpg

Choć zdj wygląda jak by było zbyt dużo niebieskiego, to na żywo nie miałem wątpliwości że jest to najbardziej naturalne oddanie ciemno żółtych kolorów jakie widziałem, takie coś widywałem na CRT w trybie RGB, nie na LCD.

Unchated1, kąty, przód
clipboard05m.jpg


Tu już bardzo widać niedoskonałość aparatu, i pewnie też mój brak doświadczenia w robieniu zdj. przedstawiających obraz z tv. Zieleń na ujęciu wyszła mi strasznie rozświetlona, odcień niebieskiego, dużo bardziej niż była w rzeczywistości gdzie była ciemniejsza, bardziej subtelna, nie wpadała tak w niebieski. Na żywo te ujęcie sprawia wrażenie naturalnością kontrastu. Plazma 42v20 pokazywała tutaj zdecydowanie bardziej stonowany obraz, o zbyt małej jasności, za to kolory te same. Na uwagę zwraca genialne skalowanie 720p, trzeba podejść naprawdę blisko by zauważyć niedoskonałości, z 1,5m obraz wygląda jak natywny dla tego panelu a zaznaczę że ostrość obrazu w nastawie tv to +2 w 10 stopniowej skali na plus. Gry z ps3 które dopiero tracą na jakości to te tkz. niepełne 720p. Bioshock jest taką grą, wdaje się wtedy straszne rozmazanie ekranu i na mniej niż 1 metr nawet nie miałem ochoty co podchodzić
Nie mam żadnej gry 1080p ale na 720p nie mam co narzekać !!

Kąty, pod dużym ujęciem
dscf4387.jpg


Zieleń stracił na kontraście ale znowu, jest ZDECYDOWANIE lepiej niż na LCD jakie miałem poprzednio na stałe. Plazma panasonica pokazywała tutaj zdecydowanie idealny obraz ale to już raczej nie miałem zaskoczenia, plazma to plazma.

Uncharted, ciemna zieleń z obszarami czerni
clipboard06a.jpg

To zdj wyszło lepiej od poprzednich, już zieleń nie daje tak po oczach choć w rzeczywistości jednak jest widać więcej szczegółów w cieniach. W realu te ujęcie wbija w glebę, ponieważ czegoś takiego nie widziałem jeszcze na LCD, nawet na philipsie 9705. Jaka w tym zasługa powłoki ekranu a jaka technologii nie wiem, faktem jest jednak ze nie ma wycieku jasności z pod podświetlenia przy ciemnych odcieniach zieleni. Czarny jest PERFEKCYJNIE czarny. Wygląda to tak jak bym zapuścił obraz na CRT w trybie RGB, a to wbrew pozorom gigatnyczny plus. Na poprzednich lcd musiałem tutaj zsuwać jasność podświetlenia na min, regulować kontrast by zachował swą równowagę, światło tak nie przebijało kolorów a czerń by była względnie czarna. Na 9705 obraz był tu zdecydowanie jaśniejszy, trzeba było obniżać jasność a i tak nie uzyskiwałem tego rezultatu. Scena traciła na klimacie i głębi bez tej czerni. Oczywiście mówię tu o warunkach gdzie używa się dodatkowo sztucznego oświetlenia. Bez światła czerń 810 traci na perfekcji.

Tu już prezentacja HD toshiby 1080p. Źródło obrazu pochodzi z HDDVD dodatkowo jeszcze raz skompresowanego, słaby biterate.
clipboard10d.jpg


Zdj. oddaje to co widzę na żywo. Niesamowita kolorystyka kwiatów, nie brak mu odcieni, intensywności koloru, tutaj również na uwagę zasługuje niesamowita jakość kontrastu, podświetlenia, obraz nie daje tego poczucia żarówki, sztuczności jak na 26-r41b. Niby że jest to materiał video to ujęcie daje poczucie absolutnej rzeczywistość. Na plazmie v20 było tu widać zdecydowanie mniejszą jasność przez co efekt finalny nie robił takie WOW na oglądających.

Ten sam materiał, scena na świetle.
clipboard11c.jpg


Pełnia kolorów na liściach, nie brakuje ich jak nawet przy 9705, jest ich tyle co na plazmie. To co niesamowicie podoba mi się oglądając w realu to BIEL. Odcienie bieli w pełni rozróżnialne. Nie mam jej nic do zarzucenia, na r41-b była też jasna ale nie miała tej realistyki, nie była taka czysta, perłowa, wyglądała na sztuczną. 42v20 pokazywał tutaj zdecydowanie najmniej korzystną stronę, nawet w porównaniu do r41b, biel była tak stonowana ze całe ujecie., jego efekt, spadał o połowę.

"Divix" 1,3 GB, 720x480p, przeskalowane przez ps3 do 1080p, ostrość w tv +2
clipboard08d.jpg

Znowu zieleń strasznie niebiesko jaskrawa mi wszyła. Do jakości DVD trochę brakuje, jednak zdecydowanie wygląda to ok, obraz ma szczegóły.

Jeszcze ten sam Divix, ciemniejsza scena.
clipboard09a.jpg

Zieleń znów mój aparacik podkręcił, ale w rzeczywistości zdecydowanie jest elementem przykuwajacym uwage. Nie brak jej koloru, kontrastu, naturalności. Sama postać aktorki pomimo ciemnego stroje ma pełno detali w cieniach. Efekt super. Znowu, by coś takiego uzyskać musiałem podłączyć obraz do tv CRT w trybie RGB. Na poprzednich lcd efekt nie do uzyskania. Również czarne pasy anamorficznego aspektu w obrazie nie odróżniają się od ramki, przy warunkach sztucznego oświetlenia jest to naprawdę super czerń.

Pora na DVD, z moim zdaniem o najlepszej jakości jaką posiadam. DVD9, bardzo wysoki Biterate. obraz przeskalowany do 1080p, ostrość do filmów DVD wyjątkowo max. Odbudowało to kontury, nie dodając jednak efektu jasnej obwodówki nad konturami.
clipboard16o.jpg

Zdj wyszło mi tak jak to widziałem, wrażenie szczegółów jest te same. Te ujęcie po prostu wbija w ziemie gdy się to ogląda w rzeczywistości, szczegóły widoczne na twarzy Bruce'a Campbella lepsze niż jak w wielu transmisjach HD z tvn'u. SUper kontrast, światło, biel również. Na 42v20 standardowo było widać zbyt małą jasność obrazu i nie dawało to tego efektu REALU, na 9705 za nic w świecie nie mogłem zaś uzyskać tej kolorystyki jak na plazmie czy 810, wyglądała tu sztucznie.

Evil Dead 3, intro filmu
clipboard17qf.jpg

Niesamowita czerń, niesamowita kolorystyka złotych odcieni, w pozornie tak błahym obrazie. jak na CRT w trybie RGB. Jeśli ktoś się zastanawia co porabia tu BR z Batmana Begins, to już tłumaczę że służy jako wyznacznik wielkości ekranu w stosunku do tej płyty. Moim zdaniem 40cali do pokoju 4,6, na 4 to maksimum, większego TV już bym nie chciał.

Evil Dead, ujęcie na krwistą czerwień:twisted:
clipboard20l.jpg


Na necu, moim monitorze zdj te pokazuje mniejszy ideał czerwieni niż jak to widzę na żywo z tego tv. Nie wiem jaki w tym efekt nastaw karty graficznej czy też samego aparatu. Nie wiem jaki efekt jest u was, na żywo ta czerwień WBIJA W ZIEMIE swoją intensywnością, czystością a zarazem podświetleniem. Znowu, coś takiego widywałem na wyłącznie CRT. Plazma V20 dawała mi tu również mniej efektowny obraz.

Evil Dead 3, sprawdzenie jakości koloru niebieskiego i ciemnej sceney
clipboard18m.jpg

Zdj ucięło trochę detali z cieni, niebieski był też bardziej subtelniejszy, tzn ciemniejszy. Na żywo oceniając jednak to o co się obawiam przy telewizorach lcd, czyli kolor niebieski pokazuje niesamowitą klasę. Znowu, coś takiego widziałem wyłącznie na CRT.

Evil Dead 3, detale w cieniach po ustawieniu PS3 w tryb kolorów FULLRGB, obraz staje się jeszcze ciemniejszy, klimatyczny. Sprawdzam tutaj na ile odbija się to w ucięciu detali w cieniach.
clipboard19n.jpg

Zdj pokazuje uważam dobrze to co widziałem. Szczegóły w cieniach dobrze widoczne pomimo dużej/głębokiej czerni.

Evil Dead 3,
clipboard12eb.jpg

Zdj troche wyszło za bardzi rozświetlone ale detale które powinny być widoczne są, to co zostało ukryte to szumy obrazu, są mniej widoczne niż przy ustawieniu RGB na limitowaną przestrzeń, nie ma wrażenia wyprania ze szczegółów czerni.
Powłoka tego tv, ta uv2a chyba naprawdę robi różnice. Czerń na r41b była tu ewidentnie szara, naświetlona. Nie było szczegółów, i to w tych samych warunkach sztucznego oświetlenia (Jedna 60W żarówka) .

Evil Dead 3, znówu ustawienie full RGB, obraz z tą nastawą spodobał mi się tak bardzo ze reszta zdj. również będzie już z tego trybu.
clipboard01777.jpg

Szumy obrazu DVD pomimo że było ich mało jeszcze bardziej się ukryły. Tutaj 9705 dawał mi po prostu ziarno. 810 zachowuje się zaś jak CRT, ukrłył kompresje, mrowienie tej ciemnej sceny, obraz jest ciemny ale nie brak mu detali.

Evil Dead 3
clipboard22f.jpg


Na monitorze neca jednak ta biel jednak nie robi tego wrażenia. Na żywo kolor koni zachwyca naturalnością a zarazem intensywnością barwy. Szczegóły na dalszym planie widoczne, nawet z DVD !!! Ma się wrażenie oglądania zdj. od fotografa. Kolory jak na CRT tyle że ostrość i klarowność nieporównywalnie lepsza!

Evil Dead, tłum ludzi na drugim planie.
clipboard23w.jpg

clipboard13g.jpg

clipboard15n.jpg

Zdjęcia przedstawiły to myślę dobrze, detale, kolorystyka, nawet drugoplanowego tłumu zachwycają. Nie ma żadnych obwodówek tzn ostrości nad konturami itp. Mowa tu o DVD!!! Nie żadnym HD

Seria ujęć portretowych, które przykuwały moją uwagę kolorystyką, znowu, na poprzednim LCD czegoś takiego nie widziałem. Tam gdzie ma być czerwony jest, tam gdzie niebieski jest, itp,
clipboard21.jpg

clipboard26.jpg

clipboard14a.jpg

clipboard27y.jpg

clipboard25.jpg

clipboard24.jpg

Na koniec ZDJ świecenia panelu w kompletnej czerni.
dscf4459.jpg


Choć na zdj. tu w zasadzie nie widoczne świecenie panelu to w rzeczywistości łatwo to zaobserwować, aparat tego nie uchwycił. Jest lepiej niż na plazmie 42x10 ale jednak gorzej niż na 42v20. Nie mówiąc już o 9705 który tu miał czerń całkowitą. Te zdj ilustruje podświetlenie całej czarnej planszy i tv używa do tego dimmingu. Jednak gdy pojawia się dużo szczegółów na ekranie, podświetlenie panelu minimalnie podskakuje do góry, wciąż jednak nie aż tak jak na 42x10.

Kąty z boku bez oświetlenia i czarnym obrazie ze skalą szarości.
dscf4460d.jpg

Od razu zaznaczę że elektronika aparatu podniosła widoczność tego "d"efektu o przynajmniej 5 razy. Ale faktycznie, czerń robi się śliwkowata, widać już clouding/chmurzenie, wygląda to jak moje poprzednie LCD z przodu :). Oglądając z przodu, czyli tak jak się powinno nie ma natomiast absolutnie cloudingu, śliwkowatości. Jest to jednak dla wielu jakaś tam wada. Dodam ze tv ma obrotową podstawkę, bardzo przydatna rzecz. Gdzie siadasz to tv możesz nakręcić gdy chcesz.

Na koniec kilka komentarzy, spostrzeżeń > TV nadaje się super do gier, dostrzegłem jednak że tv przy włączeniu tworzenia klatek łapie bardzo wysoki input lag, trzeba pamiętać by do gier to wyłączyć, również zjechać z ostrością na max +2 gdyż cała kolorystyka siada w tak szczegółowym obrazie. Również spostrzegłem pewien problem ale to już raczej nie z winy tv, otóż obraz z komputera jest strasznie rozkalibrowany, kolory z ps3 a kompa to zupełnie 2 światy. To co z ps3 jest czerwone z kompa łapie odcień pomarańczowego, nie ma tej gammy, jasności itp

Ogólnie jednak ja jestem bardzo zadowolony z zakupu, na tyle nawet że gdy wyjdą lepsze tv to nie będę miał potrzeby w nie inwestować, obraz na tym tv jest dla mnie na wystarczającym poziomie by się nim zachwycać a wcześniej co kupiłem, to nie obywało się bez narzekania w czasie oglądania. Oczywiście są elementy któe zawsze można by poprawić, to to poprawić to tamto, tak można jednak w nieskończoność. Np do plusów 42V20 które miałem zaliczę na pewno lepsze odwzorowanie bardzo dynamicznych poruszających się scen, np jak kamera leci za piłką itp. Takie sceny miały po prostu na 42v20 lepszą ostrość. O 9705 dużo podsumowywać nie będę, obraz NIESAMOWICIE OSTRY, czerrń idealna przy czarnej planszy, te perfect piksel naprawdę działa, ale jednak nie ta kolorystyka i naturalność kontrastu co podoba mi się w sharpie

Ciekawy natomiast jestem jak by obraz z klasowego DVD czy BR dopiero wyglądał, podobno Reon montowany w dobrych odtwarzaczach robi cuda z DVD, ps3 pewnie jest w tej dziedzinie co najwyżej drugorzędne. Wtedy jeśli różnica była by faktycznie duża to aż nawet sobie nie wyobrażam jak te DVD miały by wyglądać. Swoją drogą na le26-r41b filmy z ps3 w przeciwieństwie do sharpa były rozmazane, bez szczegółów, widać więc że wielkość obrazu tv ma średnie znaczenie jeśli tylko elektronika jest dobra, matryca, to nawet na większej przekątnej obraz będzie lepszy:grin:.
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
Jak na razie Kapralu_Hicks mówisz o idealnym sygnale - a co z normalną, codzienną tv ?? :) Nic nie mówisz o jakości odbioru zwykłych kanałów np. 1,2 polastu, pulsu, tvnturbo itd :) . O wyrazistości, płynności ruchu w szybkich scenach takich jak np. kopnięcie piłki itd.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
hcl4- Hej, Zwykły kabel siatkowy masz na myśli, tudzież analogową kablówkę ? Nie testowałem. Jeśli ktoś chce kupić taki tv i podłączyć do zwykłego kabla siatkowego czy z kablówki to polecił bym zostać przy CRT.
Co jest zaś ważne, i czym ja się kierowałem, nie jest prawdą że obraz z dobrego źródła, zwłaszcza HD będzie wyglądał tak samo dobrze na wszystkim. Odcienie kolorów, ich wypranie, braki w czerni, i wiele wiele innych sumują się na słabe wrażenia. Jeśli natomiast Divix i DVD wygląda super to chyba wystarczająca rekomendacja, przecież to nie HD. CO miał bym jeszcze słabszego podłączyć ? Kasetę video? Zaś na poprzednim lcd, i to 26cali wyglądały dużo słabiej, były rozmazane, bez detali, z okropnymi kolorami, nawet HD nie robiło absolutnie wrażenia i tu Divix robi większe dzięki głębi kolorystyki.

Jeśłi o dynamiczne sceny chodzi to napisałem w moim poprzednim poście przecież że:
Oczywiście są elementy które zawsze można by poprawić, to to poprawić to tamto
Wymieniając np
42V20 które miałem zaliczę na pewno lepsze odwzorowanie bardzo dynamicznych poruszających się scen, np jak kamera leci za piłką itp. Takie sceny miały po prostu na 42v20 lepszą ostrość
Powiem jednak ze płynność w 810 jest zadowalająca by nie narzekać, nie jest gorsza niż w innych LCD, a jak wyłączysz wspomagacze od tworzenia klatek, znika teatr, poprawia się responsywnosć, obraz nie jest już taki jak by powolny, także nawet ten aspekt mnie zadowala. Przy zsumowaniu plusów moim zdaniem Sharp 810 po prostu wygrywa w stosunku do technologii plazmowej w 42v20, który to telewizor miałem. Plazma wciaż ma te same minusy, dzisiejsze lcd to zaś nie to samo. To jest oczywiście moje zdanie i nikt nie musi się w tym zgadzać, każdy niech docenia inne aspekty obrazu pod siebie:grin:.


BTW nawet na tym zdj od Kikiego doskonale widać ze ten sharp nie świeci jak zwykłe LCD, zwraca uwagę głębia kolorystyki, w jakie odcienie wchodzi, patrze zaś na tego samsunga po prawej to aż przypominam sobie mojego le26r41b, te kolorowane twarze:mrgreen: , krzyż mu na drogę :)
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
hcl4- Hej, Zwykły kabel siatkowy masz na myśli, tudzież analogową kablówkę ? Nie testowałem. Jeśli ktoś chce kupić taki tv i podłączyć do zwykłego kabla siatkowego czy z kablówki to polecił bym zostać przy CRT.
... Jeśli natomiast Divix i DVD wygląda super to chyba wystarczająca rekomendacja, przecież to nie HD. CO miał bym jeszcze słabszego podłączyć ? Kasetę video? Zaś na poprzednim lcd, i to 26cali wyglądały dużo słabiej, były rozmazane, bez detali, z okropnymi kolorami, nawet HD nie robiło absolutnie wrażenia i tu Divix robi większe dzięki głębi kolorystyki.
Wiadomo - każdy ma swoje zdanie i dobrze, ale wybacz - nowego tv nie ważne czy lcd czy plazmy nie kupuje się tylko do ps albo br bądź dvd. To raczej dodatek. Jak sama nazwa wskazuje to jednak jest telewizor :). Pomijam oczywiście fakt, że przytoczony przez ciebie crt w tych czasach to już zabytek, dobry ale zabytek. Przecież dobrze o tym wiesz, że już takiego nie kupisz. Telewizor ma być optymalny do wszystkiego. Oczywiście cieszy fakt, że znalazłeś to co Tobie odpowiada :) i o to chodzi.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
W moim przypadku nie oglądam prawie wogóle tv. Oglądam filmy DVD które mnie ciekawią i nie oglądam nic co mnie nie ciekawi. Nie wiem czemu użyłeś tu określenia ze to jest idealny sygnał, Na poprzednim tv nie dało się DVD wogóle oglądać tak rozmazane były przez ps3. Zresztą i tak teraz jest NKa jak ktoś chce telewizje do płaskiego tv typu HD, więc coraz więcej ludzi ją kupuje i odbiór z "kabla" przeszedł dla mnie do historii. A o obraz z Nki to jestem spokojny, nawet na le26r41b obraz był względnie super. Swoją drogą sam masz plazme, mówisz ze faktycznie oglądasz na niej obraz z siatkówki ? Więc ja tu naprawdę nie wiem gdzie tu problem, jak ktoś tak chce zostać przy siatce, to niech tez zostanie przy crt :) Najlepszy obraz będzie miał za najmniejsze pieniądze.
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
Swoją drogą sam masz plazme, mówisz ze faktycznie oglądasz na niej obraz z siatkówki ? Więc ja tu naprawdę nie wiem gdzie tu problem, jak ktoś tak chce zostać przy siatce, to niech tez zostanie przy crt :) Najlepszy obraz będzie miał za najmniejsze pieniądze.
Nie nie nie - nigdzie nie napisalem że mam z siatki tv :) - mam cyfrowy dekoder prv i sygnal do tv biegnie po hdmi. Obraz mam bardzo dobry. A co jeśli się komus zepsuje crt ? Nie ma wyjścia musi kupić tani tv lcd i się męczyć i wspominać dobre czasy crt:). A po kolejne to w opisie widać, że takich zabawek nie kupie się to siatkówki :) tylko przynajmniej dd czy dts.
 
Ostatnia edycja:

byczeks

New member
O czym tu w ogóle dyskutować. Ten telewizor po prostu trzeba mieć, aby się przekonać.
Mam ten telewizor i potwierdzam w 100% a nawet 10000% Kaprala. Osobiście używam go do oglądania Platformy Polsat Cyfrowy oraz oglądania DVD i dvix'ów. W każdym z tych trzech przypadków obraz jest rewelacyjny, nawet zwykły divix przeskalowany do rozdzielczości telewizora (czyli auto - pełny ekran) wygląda wyśmienicie, jeszcze lepiej niż na poprzednim moim telewizorze (wysokiej jakości) CRT.
Koniec i kropka.
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Dzisiaj przez przypadek zauważyłem że tryb eco miałem włączony, nie ta funkcja jednak widoczna na pilocie, są dwie i chodzi o tą ukrytą w opcjach dotyczących oszczędzania energii. Jest ona standardowo włączona a różnica jest widoczna tak jak by stały obok siebie dwa różne tv, zmieniła się kolorystyka i widoczność detali w cieniach. plansze testowe rgb na widoczność detali w cieniach nagle stały się widoczne. Polecam to wyłączyć bo kupując tv nawet się nie wie co oni tam pozałączali w celu oszczędzania energii a co jednak obniża jakość obrazu.

012_P1120349.JPG


To jest dokładnie ta opcja co na tym ujęciu jest włączona, kontrola obrazu eco.
 
Ostatnia edycja:

FL8

New member
Witam, jeśli już rozmawiamy o 810'ce, mam z nią ostatnio problem. Przy platformie N źle mi skaluje obraz w HD. Ścina od góry i dołu troszkę obrazu. Próbowałem to zmienić opcjami "pixel do pixel" i "panorama", ale to nic nie daj. Wiecie może o co chodzi?
 

Radomirrr

New member
dokładnie, wejdź w ustawienia dekodera enki, ustawienia TV, tam przełącz na panoramiczny obraz i będzie bomba stick. To samo przerabiałem dziś u matki, taki tv sobie zakupiła i jej ustawiałem na szybko.
 

Wieslaw3

New member
Czy przy połączeniu kablem HDMI TV <=> dekoder SAT można jakoś tak skonfigurować, żeby w momencie włączenia dekodera TV przełączył się na to wejście automatycznie?
Telewizor to Sharp 40LE810 a dekoder - VU+
 

tatu

New member
jeszcze jedna sprawa czy ktoś kto posiada model 810 moze potwierdzić bądż zanegować fakt trzasków i skrzypnięć obudowy?? W wątku o 820 pojawia się sporo postów informujących o takiej przypadłości w LE820 ponoć "niepokojony" przez nikogo potrafi wydawać dziwne dżwięki...
 
Do góry