Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810

BundyPL

New member
Jak się ten drugi program nazywa bo google nic takiego jak "sub3divx" nie może znaleźć?


co do tego OPC u mnie to działa.
Jak zmienia jasność to na dole ekranu pokazuje mi się rządek listków chyba 8 listków. W nocy mam zawsze 8/8 listków a gdy zapale światło w pokoju to jest 5/8 tylko ciężko zauważyć różnicę jak się mruga tak lampami :p
Najlepiej widać jak to działa jak się rozpali wszystkie światła i się po prostu zasłoni czujnik np ręką - wtedy widać jak obraz się ściemnia

może po po prostu czujnikowi światło czymś zasłaniasz ?


Wybacz pomyłkę - chodziło o sub2divx. Jest jeszcze AVIAddXSubs ale tego nie sprawdzałem. Ogólnie dzisiaj zamawiam Xstreamera więc temat będzie nieaktualny - przynajmniej dla mnie :)

Jeśli chodzi o OPC u mnie te listki też się pojawiają i ogólnie ta opcja działa - tylko według mnie ustawia obraz za ciemno. Może Ty lubisz tak ciemno, może sobie ustawiłeś większą jasność i Ci pasuje - a może u mnie czujnik jest fabrycznie źle skalibrowany. Tak czy inaczej dla mnie badziew. Na pewno jest z nim coś nie tak bo wystarczyło że ostatnio podszedłem na pół metra do TV w czarnej koszuli i od razu z 2 listków zrobiło się 5 czy 6. Może tu tkwi przyczyna tego że u mnie nie działa - bo naprzeciwko telewizora mam czarną sofę i może uważa że mam ciemnie w pokoju :) Ale według mnie tak natężenia światła to on mierzyć nie powinien.

Pozdrawiam
 

BundyPL

New member
Muszę zwrócić honor temu telewizorowi - brak epg i telegazety na kanałach z satelity podłączonej po kablu HDMI wynika ze specyfiki HDMI. A przynajmniej takie informacje znalazłem w internecie :)
 

Ignaś1

New member
kalibracja Sharp 40LX 810E

Witam! Kilka dni temu zakupiłem Sharpa 40LX810E. Zwracam sie o pomoc w kalibracji lub jesli to jest możliwe o podanie prawidłowych ustawień do tego modelu.
 

dede11

New member
Twardy dysk

Czy ktoś z Was próbował podłączyć pzez USB do tego TV twardy dysk dużej pojemności (mam zamiar kupić LaCie lub Western Digital - obydwa 1 TB USB 2.0 (niestety nie mogę dodawać aktywnych linków :x)

Dysk służyć ma głównie przechowywaniu filmów i ma współpracować głównie z TV. Czy mogę bez obaw kupić każde urządzenie USB, czy może się okazać po kupnie, że np. TV go nie widzi itp.???

Generalnie TV jest rewelacyjny (mam model LE810 od ok. dwóch miesięcy), uzyskałem zadowalające wyniki już po wstępnej kalibracji obrazkami testowymi. Mogę go z czystym sumieniem polecić, tym bardziej, że z każdym dniem cena coraz niższa :grin:. Proszę o odpowiedź w sprawie dysku :niewiem:
 

JSB

New member
1TB również działa, jednak licz się z tym że nie każdy format filmu Ci otworzy, np. część .mkv czyta a część nie, również odtwarzanie materiału 1080p bezpośrednio z dysku mija się z celem gdyż sprzęt w tv się nie wyrabia. Pozostaje BD lub dobry laptop.

Jedyne co mnie w tym TV irytuje to oglądanie meczów siatkówki, kiedy jest ujęcie szerokie na boisko to wokół zawodników, którzy akurat stoją na niebieskim tle na około boiska, są pomarańczowe obwódki.
Generalnie wszędzie tam gdzie jest coś w kolorze skóry na tle niebieskim i obiekt ten jest dość mały. Przy zbliżeniach nie ma takiego efektu. Jest to również na Polsat Sport HD.
 
Ostatnia edycja:

radoskur

New member
Jak ktoś chce oglądać mkv 1080p to lepiej zaopatrzyć się w odtwarzacz multimedialny. Ja np. używam WD TV Live i sobie chwalę - chodzi zajebiście z tym TV.

JSB czy masz TV po kalibracji, czy przenosiłeś ustawienia z trybu kalibrowanego do trybu w jakim oglądasz sport + podniesienie jasności i podświetlania?
 

JSB

New member
Wątpię że to Ci pomoże, to że model tv jest ten sam to nie wszystko. Matryca jedna drugiej nie równa, więc myślę że w praktyce każdą trzeba kalibrować indywidualnie.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Dokładnie, ale to moze pomoc:
RYB AV: STANDARDOWY
OPC: WŁ.
PODŚWIETLANIE: 0
KONTRAST: +30
JASNOŚĆ: -3
KOLOR: +4
BARWA: 0
OSTROŚĆ: +4
ZAAWANSOWANE
C.M.S - ODCIEŃ: BEZ ZMIAN
C.M.S. - NASYCENIE:
R: 0
Y: -5
G: -30
C: 0
B: 0
M: 0
C.M.S - WARTOŚĆ: BEZ ZMIAN
TEMPERATURA KOLORÓW: ŚREDNIA
R(NIS): +15
R(WYS): +15
RESZTA ZEROFINE MOTION ZAAWANSOWANE: WYSOKA
GAMMA: -1
TRYB FILMU: zAAWANSOWANE WYSOKIE
AKTYWNY KONTRAST: WYŁ.
DNR: WYŁ.
MONOCHROMATYCZNE: WYŁ
ZAKRES OPC:
MAKS: +10
MIN: 0
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
​
improved DVB subtitles

​
improved playback of MP3 music files

​
improved subtitles for Denmark

EPOP deactivation after 30 min in Shop mode
 

maziboss

New member
Dokładnie, ale to moze pomoc:
RYB AV: STANDARDOWY
OPC: WŁ.
PODŚWIETLANIE: 0
KONTRAST: +30
JASNOŚĆ: -3
KOLOR: +4
BARWA: 0
OSTROŚĆ: +4
ZAAWANSOWANE
C.M.S - ODCIEŃ: BEZ ZMIAN
C.M.S. - NASYCENIE:
R: 0
Y: -5
G: -30
C: 0
B: 0
M: 0
C.M.S - WARTOŚĆ: BEZ ZMIAN
TEMPERATURA KOLORÓW: ŚREDNIA
R(NIS): +15
R(WYS): +15
RESZTA ZEROFINE MOTION ZAAWANSOWANE: WYSOKA
GAMMA: -1
TRYB FILMU: zAAWANSOWANE WYSOKIE
AKTYWNY KONTRAST: WYŁ.
DNR: WYŁ.
MONOCHROMATYCZNE: WYŁ
ZAKRES OPC:
MAKS: +10
MIN: 0

Czesc, kalibrowales sam ? Czy jakas firma kalibrowala ?
 

JSB

New member
Czy to możliwe że tv kupiony w sierpniu zgłasza mi przy próbie aktualizacja że obecnie wgrana wersja firmware jest taka sama jak ta, którą próbuję wgrać (1.10)?
 
Do góry