Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810

Siemiono

New member
LC-46LE810E + TV N 50Hz/100Hz? i inne dylematy

Witam serdecznie wszystkich!
Kupiłem ten TV wcześniej niż poczytałem wszystkie za i przeciw więc teraz muszę być z niego "zadowolony".
Pierwsze o co chciałbym prosić to ustawienia po kalibracji. Do tej chwili znalazłem tylko od akwidzynski za co dziękuję. Wpisałem i jest nieźle. Prośba może ktoś jeszcze ma czas i będzie uprzejmy przedstawić swoje. Wiem, że nie są one identyczne dla wszystkich matryc ale miałbym punkt odniesienia.
Druga sprawa to info jakie widzę po podłączeniu HD recordera od N. Podłączony jest oczywiście poprzez kabel HDMI do gniazda HDMI 4 w TV i po naciśnięciu na pilocie "i" (przycisk obok p.info) to widzę, że HDMI 50 Hz. O co w tym chodzi? Że nie idzie 100 Hz tylko 50, czy to jakaś sobie informacja i nie do końca prawdziwa?
Ponadto zastanawiam się czy ktoś podpowie jak wykonać reset TV by były te plansze startowe DOM SKLEP itd.
Jak zobaczyć wersję wgranego softu, bo jak chcę wrzucić nową wersję to pisze, że taka już jest w co nie do końca wierzę?
Z góry dzięki za wszelkie informacje.
 

radoskur

New member
W ustawieniach TV masz możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych - wszystko się wyzeruje do wartości fabrycznych. Możesz też zrobić aktualizację softu do wersji 1.10 ale ja żadnych różnic nie zauważyłem. To że pokazuje 50Hz jest wszystko OK. W takim systemie nadają HD ready 1080i 50Hz. Telewizor i tak przepuszcza sygnał przez swoją "elektronikę" obrabiającą obraz.

Co do ustawień kalibracji pisz do marek@avx.com.pl może dostaniesz.
 

krzysiekkaem

New member
Skąd taka nagła obniżka cen na modelu 810 przez ostatnie dni. Porównując ceny z przed miesiąca to prawie 500-700 zł taniej, a przez ostatnie miesiące cena stała w miejscu, czy ma to związek z pojawieniem się nowego modelu?
 

byczeks

New member
Od dawna miałem chrapkę na ten model i tylko czekałem na taką obniżkę. Od dwóch tygodni jestem już posiadaczem tego telewizorka.
Zakup i odbiór osobisty od bezpośredniego przedstawiciela Sharp za cenę 3499 zł :popcorn:
Jak na razie jestem bardzo zadowolony i myślę że ten telewizor to był strzał w 10-tkę.
 

asylium0

New member
Witam Wszystkich,

Minęło trochę czasu i pojawił się Sharp LE812E a teraz LE814E. Kiki proszę o info czym się różni 814 od 810 czy widać poprawę obrazu parametrów itp.
 

rafi213

New member
ja tez inedawno kupiłem ten tv, prosze o jakieś ustawienia do SD, najlepiej mna tryb film bo zauwazylem ze wystepuje tzw. efekt teatru. Jesli każdy tv trzeba indywidualnie kalibrowac to poprosze linka to plansz na podstawie których moge sam sobie sprobowac poustawiac. Czy opłaca sie wprowadzić ustawienia podane przez akwidzynskiego poniżej?
 

Siemiono

New member
ja tez inedawno kupiłem ten tv, prosze o jakieś ustawienia do SD, najlepiej mna tryb film bo zauwazylem ze wystepuje tzw. efekt teatru. Jesli każdy tv trzeba indywidualnie kalibrowac to poprosze linka to plansz na podstawie których moge sam sobie sprobowac poustawiac. Czy opłaca sie wprowadzić ustawienia podane przez akwidzynskiego poniżej?

Opłaca się, ponieważ jest lepiej niż na starcie. Ja delikatnie poprawiłem te ustawienia. Ostrość 0 lub +1 (bo miałem taką siwą kaszę na włosach u ludzi) i OPC WYŁ.
 

macdar

New member
Od dawna miałem chrapkę na ten model i tylko czekałem na taką obniżkę. Od dwóch tygodni jestem już posiadaczem tego telewizorka.
Zakup i odbiór osobisty od bezpośredniego przedstawiciela Sharp za cenę 3499 zł :popcorn:
Jak na razie jestem bardzo zadowolony i myślę że ten telewizor to był strzał w 10-tkę.

Mam podobny gust do Twojego ale gdzie udało Ci się dokonać takiego zakupu? Ja w Mińsku Maz. otrzymałem propozycję sprzedaży za prawie 5000 zł. :cry:
Pytanie do Kiki-ego czy 3500 to jest realna cena ? Gdyby nie odległość i praktycznie dokonany wybór (po namiętnym czytaniu forum) zdecydowałbym się na testowanie w domciu. I jeszcze jedno- Kiki czy kupując u Ciebie TV można zamówić jednocześnie usługę kalibracji tzn skalibrować konkretny egzemplarz i go zamówić?
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam
Sorki Panowie dzis postaram sie wrzucic te ustawienia z gazety.
Pamietam ze byy dla tryby film.
Co do moich ustawień dla tryby standard troszke je zmodyfikowałem.
RYB AV: STANDARDOWY
OPC: WŁ.
PODŚWIETLANIE: 0
KONTRAST: +30
JASNOŚĆ: -3
KOLOR: +4
BARWA: 0
OSTROŚĆ: +2
ZAAWANSOWANE
C.M.S - ODCIEŃ: BEZ ZMIAN
C.M.S. - NASYCENIE:
R: 0
Y: -10
G: -30
C: 0
B: 0
M: 0
C.M.S - WARTOŚĆ:
R: 0
Y: -10
G: -10
C: 0
B: 0
M: 0
TEMPERATURA KOLORÓW: ŚREDNIA
R(NIS): +15
R(WYS): +15
RESZTA ZEROFINE MOTION ZAAWANSOWANE: STD
GAMMA: -1
TRYB FILMU: STD
AKTYWNY KONTRAST: WYŁ.
DNR: WYŁ.
MONOCHROMATYCZNE: WYŁ
ZAKRES OPC:
MAKS: +10
MIN: 0
 

rafi213

New member
Wprowdziłem dokładnie te same ustawienia oc podaje akwidzynski i musze powiedziec ze jest zdecydowanie lepiej, ale chyba jeszcze nie idealnie. Moze jeszcze dzisiaj coś pokombinuje, ale zaczynam sie zastanawiac nad zamówieniem kalibaracji od kikiego. Czy ktos juz z tego korzystał? i czy daje naprawde dobre rezultaty? chodzi mi o to ze przesyła on ustawienia jakie powinny byc na e-mail po uiszczeniu stosownej opłaty.
Zastanawia mnie fakt czemu nikt poprostu tego nie opublikuje na necie?
 

asylium0

New member
Tu masz różnice.
Widać różnicę algorytmów.
Tak różnica jest jeżeli chodzi o multimedia (porównanie na stronie Sharpa), ale jak różnica w algorytmach wpływa na różnicę w obrazie. Czy miałeś możliwość obejrzenia tego samego materiału z tego samego źródła na dwóch telewizorach 810 i 814. "bo jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać"
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
sharp.jpg
 

ArtiW

New member
Od dawna miałem chrapkę na ten model i tylko czekałem na taką obniżkę. Od dwóch tygodni jestem już posiadaczem tego telewizorka.
Zakup i odbiór osobisty od bezpośredniego przedstawiciela Sharp za cenę 3499 zł :popcorn:
Jak na razie jestem bardzo zadowolony i myślę że ten telewizor to był strzał w 10-tkę.

Coś tu nie gra...
Albo pomyliłeś przekątną albo cenę.
3.499 za 46''? Raczej niemożliwe, ale jeśli to prawda, daj znać.
Moim zdaniem, to albo podałeś cenę za 40'', albo zapłaciłeś 4.499, choć to też byłaby rewolucyjnie niska cena.

Jednak z ciekawością poczekam na odpowiedź. Sam się przymierzam do kupna jednego z "szarpów".
 

byczeks

New member
Oczywiście cena jest za 40''. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Dopiero teraz doczytałem, że temat dotyczy dokładnie modelu 46''. Myślałem, że jest ogólnie o LE810.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Sharp LE820 review - FlatpanelsHD

Kalibracja flatpanelsHD. Ja korzystam i tak z minimalnie zmodyfikowanego trybu dynamicznego bo preferuje bardziej "soczysty obraz", podniesiona ostrość, obniżona jasność z 16 na 4. Nie mam przy tym na co narzekać, szczegóły w cieniach widoczne, barwa koloru głęboka.

BTW do gier wyłączam wspomagania płynności na 100Hz, eliminuje to TEATR i wprowadza olbrzymią poprawę responsywności"imput laga".
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Już po dniu testu tego modelu... Musze powiedzieć ze jestem zadowolony to mało powiedziane! Miałem już wiele tv (Niezliczona ilość crt, 4 lcd, 2pdp, między innymi ostatnio 32pfl9705 oraz 42v20) i w sumie uważałem że minie sporo lat zanim wyjdzie tv który mnie zachwyci obrazem, uważałem ze przy kupnie tv zawsze znajdą sie rzeczy na które będę narzekał, nie pozwalające mi sie skupić na samym oglądaniu Teraz wybrałem sharpa 810 i dobrze się stało, mówi się ze gdy kupujesz LCD to trzeba zapomnieć o obrazie rozdzielczości SD(dvd), był nawet tutaj na forum user co promował do tego kupowanie jedynie plazm hd ready (i kiedyś tak za jego radą zrobiłem panas x10 kupiony rok temu był tego efektem). Tutaj jednak DVD po puszczeniu z HDMI ps3 zrobiły na mnie większe wrażenie jak na CRT (a to nie lada wyczyn), DVD9 wyglądają jak HD, trzeba podejść naprawdę blisko by dostrzec że to DVD !!!. Przykładowo Mam w swojej kolekcji Evil Dead 3 z uważam referencyjnym obrazem jak na te płyty to obraz z metra można jedynie odróżnić od HD i to nawet gdy odtwarzam za pomocą ps3 (A mam do tego znacznie lepszy skaler uwydatniający jeszcze bardziej szczegóły i kontrast).

Trudno pozbyć mi się tego entuzjazmu ale tu również DVDripy wyglądają super. Nie będzie przesadą jeśli powiem że oglądnięcie DVDripa w 480p z ps3(h264 1,5GB) robi większe wrażenie niż oglądniecie HD na LCD które widuje u znajomych i które miałem. Myślę że to zasługa nie tylko niesamowicie żywych kolorów ale też tego filtra na panel (uv2a). Dzięki temu niesamowite wrażenie robi obecność super głębokich czerni wraz z jasnymi scenami (tv schodzi z nimi bardzo nisko a detale w cieniach wciąż widoczne). Powstaje dzięki temu jak by trójwymiar z kolorami o których, ba ma się wrażenie jak by to było coś więcej niż tylko kolory :D. Przez taką głębie obrazu szumy obrazu znacznie znikają (pewnie przez to te DVDripy i dvd wyglądają jak wyglądają), również obraz nie ma tego wycieku jasności z panelu jak zwyczajne LCD(przez co nie widać szumu i nienaturalnego kontrastu), naprawdę wygląda to super. Jak zawsze dodaje, nie jestem recenzentem tv, nie rozbijam aspektu koloru na kilkaset wytycznych, wiem jednak co mi się podoba w obrazie a wiele tv już miałem. Wystarczy mi też opinia ludzi oglądających u mnie film DVD, twierdzących ze to przecież musi być HD... i wszystko jasne.

Co do aspektu konsoli, tv doskonale skaluje 720p do rozdzielczości natywnej, obawiałem się trochę o ten aspekt ale też i tu nie potrzebnie. Gry takie jak uncharted 1/2, God of war3 urywają łeb. Jedynie o czym trzeba w przypadku konsoli pamiętać to o konieczności wyłączenia wspomagania 100Hz (są do tego 2 opcje w zaawansowanym menu) co obniży znacznie imput lag i usunie "teatr".

Co do dźwięku to oczekiwałem czegoś na wzór głośniczków z laptopa, tu również miłe zaskoczenie, dźwięk więcej niż wystarczający do telewizji, jest chyba głośnik niskotonowy.

Wniosek ? NIgdy nie miałem tv z którego był bym tak zadowolony, dla mnie to takie połączenie zalet PDP z LCD. To tyle z mojej opini... wracam oglądnąć jakiś film w iście kinowym podaniu :)
 
Do góry