Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810

Szefek

New member
Kupiłem w Saturnie masz promocje 4200zł.i dostajesz kartę podarunkową o wartości 500zł na zakupy w Saturnie. Nie wiedziałem nawet, że ma subwoofer, ale dziwiło mnie że tak dobrze gra :p Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp - Telewizory LCD
tum masz różnice- jest ich dużo - ale najważniejsza jest jakość. O tym pisałem że matryca 820 i 822
daje znacznie lepszą wyrazistość i ma znacznie lepsze ustawienie kolorów , nawet na wyjściu.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Nie miałem możliwości porównania obrazu tych telewizorów równocześnie,ale Sharp LC-40LE 822E ma zastosowaną szybę, oglądając na wprost będzie miał głębszą czerń i subtelniejsze kolory. Oglądając pod kątem pewnie te zalety traci i dochodzi jeszcze odbicie(refleksy) od szyby co nie poprawia komfortu oglądania obrazu. Sharp LC-LE412E szyby nie ma, a więc odbicia będą w znacznym stopniu zredukowane, a obraz ma również bardzo dobry.Trochę cierpliwości i czasu trzeba zachować(poświęcić) przy ustawieniu kolorystyki,aby wydobyć z telewizorów drzemiące w nich możliwości lub zlecić kalibrację obrazu.
 

Mercadier

New member
Witam,

Kupiłem LU820E. Przy górnej krawędzi widoczne są w równomiernych odstępach pionowe smugi. Szczególnie jest to wyraźne przy dynamicznych scenach o jasnym tle np. gdzie obraz przesuwa się horyzontalnie. Czy spotkał ktoś się z tym ? Ku mojemu zaskoczeniu i sprawdzeniu innego tv w sklepie również da się to zauważyć.
 

Mike25

New member
Witam,

Kupiłem LU820E. Przy górnej krawędzi widoczne są w równomiernych odstępach pionowe smugi. Szczególnie jest to wyraźne przy dynamicznych scenach o jasnym tle np. gdzie obraz przesuwa się horyzontalnie. Czy spotkał ktoś się z tym ? Ku mojemu zaskoczeniu i sprawdzeniu innego tv w sklepie również da się to zauważyć.
Zjawisko o którym piszesz to albo nierównomierne podświetlenie typowe dla rozwiązań edge LED, albo banding. To drugie wynika z nierównomiernie nałożonych warstw w czasie produkcji matrycy. Nic się nie da z tym zrobić. Wada ta to plaga praktycznie każdego producenta i każdego modelu TV na rynku. Dużo zależy od szczęscia, w jednym modelu będzie bardziej widoczne, w innym mniej. Musisz sam ocenić jak bardzo Ci to przeszkadza i czy jest akceptowalne, czy nie. Osobiście posiadam inny telewizor sony EX500 i też zaobserwowałem to zjawisko, lecz u mnie jest ono w małym stopniu i w 80% czasu oglądania go nie zauważam.
 
Ostatnia edycja:

GrzegorzCha

New member
Mój le 810 też tak ma, ale rzeczywiście przy większości oglądanych programów to nie przeszkadza. Natomiast też zastanawiałem się czy nie zgłosić tego do serwisu, szczególnie że przy dolnej krawędzi też to można zauważyć.
A może ktoś to już reklamował i ma jakieś z tym doświadczenia ?
 

BundyPL

New member
Mam ten telewizor od tygodnia i postanowiłem podzielić się swoimi uwagami gdyż sam jestem troszeczkę rozczarowany. Przy czytaniu dalej weźcie pod uwagę że sygnał mam z satelity głównie SD i tylko Eurosport w HD

Największa wada tego telewizora to efekt teatru telewizji - jak ktoś gdzieś to trafnie określił. Ciężko zrozumieć póki się tego nie zobaczy na własne oczy. W skrócie można powiedzieć, że każdy film (SD) wygląda tak jak teatr telewizji, który leciał kilka lat temu na jedynce w poniedziałkowe wieczory. Albo jak "Hotel zacisze" czy "czarna żmija" - po prostu transmisja z teatru a nie film. Widać strasznie że akcja dzieje się na scenie z tanią choreografią w tle. Próbowałem to ustawić wczoraj przez godzinę ale ze słabym rezultatem. Jeszcze będę kalibrował więc może uda się to wyeliminować ale trochę śmieszne że poważna firma daje do ręki telewizor który robi coś takiego. Nigdzie podobnego efektu nie widziałem - nawet na samsungu za 1200zł. Dobrze że na wszelkich pozostałych transmisjach typu wiadomości, sport, dokumenty tego nie widać - tylko na filmach i serialach.

Druga wada to instrukcja obsługi - jest strasznie uboga, nie opisuje po kolei pozycji w menu, wielu bardziej zaawansowanych funkcji nie wyjaśnia. Np. tryb film jest opisany tak:

Automatycznie wykrywa źródło będące filmem (pierwotnie zakodowane jako 24 lub 25 klatek na sekundę, w zależności od częstotliwości odchylania pionowego), analizuje je, a następnie odtwarza każdą klatkę w trybie wysokiej jakości („Zaawansow. (wysokie)”, „Zaawansow. (niskie)”, „Standardowo”, „Wył.”).

albo
x.v.Colour** - Odtworzenie realistycznych kolorów na ekranie telewizora jak dla żadnego innego sygnału.

Co to znaczy "jak dla żadnego innego sygnału"?

Takich kwiatków jest dużo niestety. Może trzeba czytać instrukcję po angielsku? Muszę sprawdzić.
Jak jesteśmy jeszcze przy instrukcji - niby taki ekologiczny telewizor i bla bla bla a dali mi biblię w dwóch tomach po 12 języków w każdym. Po co?

Inna ciekawostka jaką wczoraj zauważyłem to brak możliwości regulacji głównych parametrów obrazu w trybie USB. Po prostu są tam nieaktywne i nie wiem jak to można by było ustawić gdybym np. chciał zmienić kontrast albo jasność. Instrukcja na ten temat milczy niestety. A chciałbym coś zmienić bo ściągnąłem darmowy obraz testowy i niestety kontrast był za duży, tzn. nie widać było różnicy między 3 ostatnimi jasnymi paskami. A jak jesteśmy przy trybie USB to menu od wyboru trybu USB (filmy, zdjęcia, muzyka) nie działa płynnie. Zrobili taki fajny efekt że wybrany tryb jest na pierwszym planie a pozostałe z tyłu i jak klikam żeby przełączyć na inny to się jedno chowa a drugie wysuwa - i tutaj zamiast płynnie sobie latać po ekranie to delikatne skoki to wykonuje.

Niestety jak w większość LCD obraz jest za ciemny - a podkręcenie podświetlenia na maksa nie wiele daje. Najlepiej pomaga podkręcenie jasności ale wtedy czarny staje się szarym.

Inny minus - może też da się zniwelować - to jak przełączam kanały na satelicie i na ułamek sekundy pojawia się czarny obraz to telewizor chyba automatycznie ściemnia obraz, bo jak później kanał wskakuje to jest ciemniejszy niż poprzedni i widać jak przez sekundę telewizor rozjaśnia obraz. Trochę to wkurzające - chyba wyłączę te wszystkie opcje eco.

Cóż - przymierzam się do kupna jakiegoś odtwarzacza multimediów po lanie to ściągnę wtedy więcej obrazów i filmów do kalibracji i ustawię każde wejście - może coś to pomoże. Jakby co to się odezwę.

A jak już się czepiam to pilot jest zrobiony według głupiej mody że jak leży na stole to przód jest niżej niż tył. Kto to wymyślił? Przecież w 99% przypadków siedzę sobie na kanapie, pilota kładę przed stolikiem a przed stolikiem jest TV. I przez to że jest taki to gorzej widzę przyciski. Gdy leżę z głową trochę wyżej od stolika to nie widzę ich wcale - a wystarczyłoby zrobić odwrotnie i nie musiałbym za każdym razem podnosić pilota tylko kliknąłbym leżącego.

Inne pierdoły które mnie irytują - epg nie działa na kanałach z satelity. Tzn. nie pojawia się ekran epg tylko wyskakuje komunikat że to jest dostępne tylko przy cyfrowej telewizji naziemnej. No ale to pikuś. Gorzej że na kanałach z satelity nie działa telegazeta!? Może czegoś nie wiem ale jak miałem tę satelitę podłączoną do zwykłego telewizora po euro to telegazeta działała.

Na koniec trochę plusów. Ekran jest lustrzany ale to nie przeszkadza chyba że się stoi pod takim kątem do telewizora że widzi w nim okno. Kąty są w porządku. Dźwięk też choć nie powala. Kolory rzeczywiście świetne - obraz z EurosportHD po prostu zachwyca - no ale tam akcja zawsze jest w dzień.

Tak więc telewizor nie jest zły, ale jest bardzo biedny w funkcje (brak pipu, brak automatycznego włączania) i puki co źle się na nim ogląda filmy i seriale w SD. Mam nadzieję że kalibracja pomoże. Ja trochę żałuję że nie wziąłem jakiegoś soniacza albo samsunga - pewnie kolory nie byłby tak wspaniale ale nie było by teatru telewizji zamiast filmu - no chyba że to przypadłość wszystkich ledów.
Pozdrawiam
 

BundyPL

New member
Ustaw sobie tryb Movie, wejdz do Menu -> Advanced -> Film Mode ustawiasz na OFF lub STANDARD. Teatr znika.

Dzięki za podpowiedź - chyba coś w tym jest. Ja próbowałem zmieniać Film Mode ale wszystko w trybie Uzytkownika i nie wiele to dawało - ale już nie pamiętam czy całkowicie go wyłączyłem czy tylko zmieniłem z wysokie na niskie i nie widząc efektu poleciałem dalej. Sprawdzę to jeszcze przy następnym "ciemnym" filmie - bo najlepiej to było widać w Harrym potterze jak ostatnio leciał.

Od siebie dodam że jak na razie najbardziej pasuje mi obraz w trybie PC. Tryb GRA też nie jest zły ale już kolory są przesadzone - na filmach. Tryb FILM też dobry ale ma wadę że ściemnia obraz. Pozostałe tryby na filmach to porażka, kolory się aż wylewają z obiektów na ich otoczenie, twarze robią się pomarańczowe.
 

JSB

New member
Za efekt ściemniania/rozjaśniania odpowiedzialna jest funkcja OPC, tryb film pewnie ma ją wyłączoną i jednocześnie jest ustawiona niska wartość podświetlenia, dlatego jest ciemno. Włącz w trybie filmu OPC i problem zniknie.
Generalnie zamów kalibrację przy pomocy kolorymetru, bez tego nie wyobrażam sobie oglądania czegokolwiek (mam teraz porównanie do nieskalibrowanych trybów).
 

BundyPL

New member
Nie - to raczej nie OPC. Testowałem i z włączoną i z wyłączoną tą funkcją i jest to samo.

Zresztą OPC to jakiś badziew. Masz zakres w którym działa i standardowo jest to ustawione na -10 do +10. i jak włączę opc to ściemnia na maksa obraz mimo że mam włączone światło albo jest dzień. Można ten zakres zmienić na np. -5 do +10 ale niestety wtedy zawsze będzie -5 a ja bym chciał żeby telewizor owszem dostosowywał podświetlenie do ilości światła w pomieszczeniu ale żebym mógł jakoś to ustawić. I np. jak jest jasno to żeby podświetlenie było na zero, a jak ciemno to na -5. A on cały czas chce ściemniać na tyle na ile mu pozwolę więc jak w dzień chce 0, to muszę zakres ustawić na od 0 do +10, ale przez to w nocy nie wyjdzie poza ten zakres i będzie 0. Myślałem z początku że innym suwakiem - od podświetlenia - można to korygować, tj. że jak ustawię tam +5 to on zawsze do tego co sam by chciał ustawić doda 5 ale niestety jak tylko zmienię tam wartość z 0 na coś innego to OPC automatycznie się wyłącza. Tak więc dla mnie to badziew.

A z innej beczki odnośnie tego TV. Na razie odpalałem zwykłe divx'y i czyta świetnie. Jest pasek postępu, jakieś tam przewijanie. Niestety napisy czyta tylko jeśli są w kontenerze jako osobna ścieżka - nie czyta z oddzielnych plików. Tak więc trzeba dodawać napisy np AllPlayerem czy sub3divx. Tym drugim programem testowałem i działało, tylko obraz nie wiedzieć czemu trochę zaczął ciąć - jeszcze to sprawdzę.
 
Ostatnia edycja:

kub@

New member
Czy wam też menu USB (to z dużymi ikonami) zacina przy przełączaniu między pozycjami? albo tak długo przełączają się kanały?


Jak sprawdzić w tym tv sprawdzić wersje softu?
 
Ostatnia edycja:

Szefek

New member
Tak mi menu usb też przycina, czasem nawet jak oglądam jakiś film i mam dużo plików na pen drivie to jak obejrzę film i ma wrócić do menu głównego usb to się zawiesza tv.
 

kub@

New member
ak więc trzeba dodawać napisy np AllPlayerem czy sub3divx.
Jak się ten drugi program nazywa bo google nic takiego jak "sub3divx" nie może znaleźć?


co do tego OPC u mnie to działa.
Jak zmienia jasność to na dole ekranu pokazuje mi się rządek listków chyba 8 listków. W nocy mam zawsze 8/8 listków a gdy zapale światło w pokoju to jest 5/8 tylko ciężko zauważyć różnicę jak się mruga tak lampami :p
Najlepiej widać jak to działa jak się rozpali wszystkie światła i się po prostu zasłoni czujnik np ręką - wtedy widać jak obraz się ściemnia

może po po prostu czujnikowi światło czymś zasłaniasz ?
 
Do góry