Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

nonamed

New member
Witam,

to ja poproszę o opinię użytkowników 8007 w połączeniu z grami na konsoli . Szukam 55" cali w 70% do gier + sygnał HD C+ . @kiki namawia do tego modelu, który cechuje się bardzo niskim lagiem i super wyposażeniem. Pytanie jak wygląda od strony praktycznie granie / szybkie sceny na tym tv . Jak z płynnością obrazu , szarpaniem. Czy zdarzaja się ghosting ? efekty halo ?
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Witam,

to ja poproszę o opinię użytkowników 8007 w połączeniu z grami na konsoli . Szukam 55" cali w 70" do gier + sygnał HD C+ . @kiki namawia do tego modelu, który cechuje się bardzo niskim lagiem i super wyposażeniem. Pytanie jak wygląda od strony praktycznie granie / szybkie sceny na tym tv . Jak z płynnością obrazu , szarpaniem. Czy zdarzaja się ghosting ? efekty halo ?
Ja gram na Ps3 w Battlefield 3 rewelacja na ustawieniach wlasnych plus ambilajt petarda polecam 😊
 

PgUp

New member
mała recenzja

Ok, to napiszę kilka słów o moim tv 55pfl8007.

Użytkowałem go od wigilii do teraz. Ważne okazały się słowa accu, żeby brać model po 42 tygodniu. Mój był z 39 i niestety po kilku dniach już wiedziałem, że go wymienię - podświetlenie matrycy miał bardzo nierówne i skaszanione. Obecnie mam model z 47 tygodnia i podświetlenie jest ok, choć oczywiście nie doskonałe, ale technologia Edge tak już p oprostu ma.

Ale po kolei:
1. Dźwięk - za pierwszym razem pomyślałem, że przypadkiem włączyłem kino domowe. Najlepszy dźwięk, jaki kiedykolwiek słyszałem w tv.

2. Clouding - w tv poprzednim poniżej progu akceptacji, chmurki, smugi, plamy pośrodku, z boku (a żona nic nie widziała np.), teraz jest ok, czasami w samych narożnikach prawie niezauważalna, smugowata poświata. Powiedzmy sobie szczerze, że widać to tylko w zaciemnionym pokoju, w momencie, gdy po filmie puszczają napisy i jest czarne tło. Po wymianie jestem już zadowolony.

3. Ambilight - kupiłem ten tv głównie dla tego efektu. Pierwszego dnia przeszkadzał w oglądaniu, drugiego już ok, po tygodniu dałem max efektów, żeby było lepiej, a potem uznałem, że w sumie nie oszałamia ten Ambilight... Ale wtedy go wyłączyłem. No proszę Państwa - jak można wogóle oglądać tv bez Ambi????? NIEWYOBRAŻALNE...

4. Poprawa płynności i efekt teatru - tego nie trawię i płynność po prostu wyłączam i mam normalne kino. Uważam, że to się nie przyjmie szeroko. Mnie ten efekt teatru odrzuca.

4a. Matryca - błyszcząca i niestety odbijająca bardziej niż w mojej plaźmie. Żarówek za plecami wieczorową porą nie polecam. Czy mi to przeszkadza? Absolutnie nie.

5. Menu - nie najszybsze, ale już jest całkiem ok, po upgrejdach softu. W sumie przyjemne.

6. Telewizor stworzony jest do HD, mam 2 m do telewizora i martwiłem się pierwszego dnia, że za duży chyba wziąłem - teraz żałuję, że taki mały, a siedzę 1 m od niego. Obraz w dobrym HD to uczta dla zmysłów.

7. Pilot - genialny, funkcjonalny, ale trochę mnie martwi, że radiowy, bo chciałem przesiąść się na Harmony - nie działa podobno.

8. Smart TV - nie testowałem jeszcze. Tak samo 3D.

9. Wygląd - genialny. Przepiękny telewizor.

Podsumowując - telewizor wart swoich pieniędzy, natomiast bezwzględnie należy kontrolować, z jakiego jest tygodnia produkcji. Ja mam z 47, czyli 19 listopada i mam wrażenie, że w matrycy poprawiono nie tylko clouding, obraz jest jakiś ładniejszy. Ale to może być wrażenie spowodowane inną kalibracją z nowszych wersji softu, lub moimi skaszanionymi wcześniejszymi ustawieniami obrazu ;-)

Pytanie - czy kupiłbym go ponownie? W końcu na ten sam model wymieniłem, a nie oddałem ;-)
To świetny telewizor, a nie ma teraz chyba telewizorów bez wad, z czego większość ma wadę podstawową - nie ma Ambilight ;)
Świetny wybór, wart swojej ceny. No szkoda tylko, że nie 65 cali...

Pozdr
PS. Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem.
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Potwierdzam - 8007 to po prostu dobry wybór . Jak na LCD ;)

A mnie ciekawią wasze ustawienia w sekcji OBRAZ ---> ZAAWANSOWANE ---> OSOBISTA TEMPERATURA KOLORU
Jest tam 6 suwaków ....
Co tam macie 'dobrego ' ...co by tv jak najlepiej odwzorowywał rzeczywistość ... ;)
Pochwalcie się ...;)
 

szybal

Banned
Ja też uważam że seria 8 jest bardzo udana ja zmieniłem 46 cali na 55 i jest wspaniale .Jak jeszcze ktoś lubi grać na konsoli tak jak ja to można odpłynąć gry w 3d plus ambilajt efekt niesamowity.Dodatkowo bogate wyposażenie:kamera ,okulary pilot z klawiatura podstawa-wieszak dwa w jednym.Polecam! 😃
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
PgUp pilot harmony diała bez problemu ten co mam w opisie.
No z metrowej odległosci 65 cali byłby naprawdę du...ny ;)
Ja mam nr taki ZH1L 124001015796
To jak czytać te numery?
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
40 tydzień a co pisał Accu o 42 tygoniu?
PgUp 39 tydzień a 42 tydzień tylko 3 tygodnie co zmienili ?
Edycja : kurcze już kojarze ty masz 55cali coś tam z było nie teges ale to nie dotyczy 46 cali bo zaniepokoiłem się.
 
Ostatnia edycja:

PgUp

New member
chmurki

40 tydzień a co pisał Accu o 42 tygoniu?
PgUp 39 tydzień a 42 tydzień tylko 3 tygodnie co zmienili ?
Edycja : kurcze już kojarze ty masz 55cali coś tam z było nie teges ale to nie dotyczy 46 cali bo zaniepokoiłem się.

Tak szczęściarzu... 46 cali ma inną, chyba lepszą matrycę, a przynajmniej sprawdzoną.
Ja odkryłem, że mój nowy tv nie do końca jest też idealny w tym względzie i są momenty, gdy widzę chmurki. To są sytuacje, gdy jest prawie czarne (ale prawie) tło, np. z napisami (przyrywniki w TopGear np. "20 minut później"). Na szczęście to już nie taka kaszana jak poprzednio i można z tym żyć. Natomiast polecam kupującym znaleźć sobie planszę testową - prawie czarne tło z małym białym napisem na środku i podkręcić backlight na maksa oraz koniecznie oglądać w ciemnym pomieszczeniu. Wtedy można coś zauważyć. W oświetlonym pomieszczeniu, szczególnie w sklepie za diabła się nic nie zauważy.

Natomiast, jak już wyświetla czerń, to jest ona po prostu zajebista, jak na LCD.

W każdym razie ja już przestaję cokolwiek zauważać - w poprzednim, wadliwym egzemplarzu łapałem bez problemu na kolorowym obrazie miejsca, gdzie występowały chmurki szarości.
 

Wxm

New member
Prośba o pomoc w doborze wielkości 8007

Witam
Mój wybór padł na Phila 8007.:)
Ale tak mam namieszane w głowie odnośnie wielkości ,że zgłupiałem.
Obecnie mam Plazmę Panasa hd ready 50 i oglądam z 2,9m.
Wisi na ścianie.(phil po powieszeniu będzie oglądany z 3m- grubość wieszaka i tv)

Tv ma służyć do wszystkiego filmy konsola tv.
Sygnał Tv N-ka, Filmy Popcorn c-200,konsola chyba xbox 360 (promocja w Rtv)
Gdyby tv miał służyć tylko do filmów to wybrałbym oczywiści 55 ale ma służyć dla całej rodziny.


Problem w tym ,że zastanawiam się nad 46 bądź 55 cali.
Już prawie zamówiłem 55 a tu czytam ,że problemy z cloudingiem.(ponoć bezpieczniejsze 46 cali-mniejszy efekt)
Do tego dochodzi cena . Wiadomo 46 sporo tańsze.

Boję się ,że nie trafię z rozmiarem i będę żałował.
Gdyby robili 50 to problem żaden a tu mam "zgryz".

Dodatkowo jak porównałem rozmiar całego tv to Phil 55 cali mieści się w obrysie mojej plazmy(róźnica w ramce) a 46 była by mniejsza o 9 cm w szerokości i jakieś 15cm w wysokości.

Poproszę o dobrą radę. Muszę znaleźć złoty środek.

POMOCY!!!!!!!!:shock:
 

play007

New member
Bez reklam
W żadnym wypadku nie kupuj 46 cali.Dla mnie z tej odległości moje 60 cali nie robi wrażenia.Użytkownicy tego modelu są zadowoleni.Efekt kina ambilight , filmu czy 3d najlepiej widoczny jest na dużych ekranach.
Idąc twoim tropem jak się boisz cloudingu ( a użytkownicy w tym modelu rzadko go zgłaszają) to kup sobie 40 cali serii 8 za 4,7 k i w razie czego clouding będzie mniej zauważalny.Tylko czy będziesz zadowolony?Na pewno nie.Oszczędzisz kasę i będziesz miał malutki ekran.Ja przesiadłem się z 21 crt Sony od razu na 60 cali Phila i nawet w pierwszy dzień użytkowania szoku nie było.Tv nigdy nie jest za duży a bardzo często za mały.Na wszelkich forach lub allegro są wyprzedawane tv w ogłoszeniach bo najczęściej są za małe , choć w sklepie wydawały się ogromne.Pozdrawiam

Spytaj kolegi Szybala .On miał 46 cali i w cuglach pogonił i ma 55 cali.
 
Ostatnia edycja:

Wxm

New member
W żadnym wypadku nie kupuj 46 cali.Dla mnie z tej odległości moje 60 cali nie robi wrażenia.Użytkownicy tego modelu są zadowoleni.Efekt kina ambilight , filmu czy 3d najlepiej widoczny jest na dużych ekranach.
Idąc twoim tropem jak się boisz cloudingu ( a użytkownicy w tym modelu rzadko go zgłaszają) to kup sobie 40 cali serii 8 za 4,7 k i w razie czego clouding będzie mniej zauważalny.Tylko czy będziesz zadowolony?Na pewno nie.Oszczędzisz kasę i będziesz miał malutki ekran.Ja przesiadłem się z 21 crt Sony od razu na 60 cali Phila i nawet w pierwszy dzień użytkowania szoku nie było.Tv nigdy nie jest za duży a bardzo często za mały.Na wszelkich forach lub allegro są wyprzedawane tv w ogłoszeniach bo najczęściej są za małe , choć w sklepie wydawały się ogromne.Pozdrawiam

Spytaj kolegi Szybala .On miał 46 cali i w cuglach pogonił i ma 55 cali.

Szybal z jakiej odległości oglądałeś?
 

szybal

Banned
Szybal z jakiej odległości oglądałeś?
Witam ja mam dokładnie 3,5 m. Ale tak czy siak bierz 55cali ja jestem bardzo zadowolony pierwsze dni wydawał się duży teraz mógł by być większy,jak się dogadasz w sklepie euro to pozwolą przetestować przed zabraniem ja odpaliłem tv i sprawdziłem sobie wszystkie potencjalne błędy matrycy czyli rogi ,równomierne podświetlenie ,brak szarych punktów czy pasków,jak dotej pory wszystko jest ok.
 

Wxm

New member
Witam ja mam dokładnie 3,5 m. Ale tak czy siak bierz 55cali ja jestem bardzo zadowolony pierwsze dni wydawał się duży teraz mógł by być większy,jak się dogadasz w sklepie euro to pozwolą przetestować przed zabraniem ja odpaliłem tv i sprawdziłem sobie wszystkie potencjalne błędy matrycy czyli rogi ,równomierne podświetlenie ,brak szarych punktów czy pasków,jak dotej pory wszystko jest ok.

Dla mnie ok , ale ja mam 5- latka w domu i martwię się też o jego zdrowie.

55 cali niby według philipsa mieści się w zakresie ale ????????;)
 

zet357

New member
Witam, jestem posiadaczem 55pfl8007 od tygodnia, co prawda jeszcze do końca go nie rozkminiłem bo robota, rodzina i w ogóle ale w weekend go przykatuje porządnie.
Obraz wyiebisty ostry i żywy. Gry 3d na ps3 z ambi (AC 3) wypas, głośniki także dają radę.
Co do funkcji smart to jeszcze nie testowałem ale w weekend je przetestuje.
3D efekt dobry aczkolwiek u ziomka który ma 55pfl6007 z pasywnym 3D efekt wychodzenia z ekranu lepszy (w "SAW 3D" u niego dostałem w twarz wątrobą jak rozcinali dziewczynę w pierwszej scenie, a u mnie nie było takiego efektu - wątroba nie doleciała mi do twarzy), na demie sportowym LG też zauważyłem "mniej wychodzenia z ekranu", jednak obraz 3D w 8007 ostrzejszy i dla mnie zauważalnie ładniejszy.
Ambilight zajeboza, na początku myślałem że festyn i dyskoteka, ale jak go wyłączyłem to nie mogłem wytrzymać i musiałem załączyć bo się nie dało nic oglądać, poważka.
 

Wxm

New member
Witam, jestem posiadaczem 55pfl8007 od tygodnia, co prawda jeszcze do końca go nie rozkminiłem bo robota, rodzina i w ogóle ale w weekend go przykatuje porządnie.
Obraz wyiebisty ostry i żywy. Gry 3d na ps3 z ambi (AC 3) wypas, głośniki także dają radę.
Co do funkcji smart to jeszcze nie testowałem ale w weekend je przetestuje.
3D efekt dobry aczkolwiek u ziomka który ma 55pfl6007 z pasywnym 3D efekt wychodzenia z ekranu lepszy (w "SAW 3D" u niego dostałem w twarz wątrobą jak rozcinali dziewczynę w pierwszej scenie, a u mnie nie było takiego efektu - wątroba nie doleciała mi do twarzy), na demie sportowym LG też zauważyłem "mniej wychodzenia z ekranu", jednak obraz 3D w 8007 ostrzejszy i dla mnie zauważalnie ładniejszy.
Ambilight zajeboza, na początku myślałem że festyn i dyskoteka, ale jak go wyłączyłem to nie mogłem wytrzymać i musiałem załączyć bo się nie dało nic oglądać, poważka.

Jaką odległość masz do ekranu.:blagam:
 

szybal

Banned
Witam, jestem posiadaczem 55pfl8007 od tygodnia, co prawda jeszcze do końca go nie rozkminiłem bo robota, rodzina i w ogóle ale w weekend go przykatuje porządnie.
Obraz wyiebisty ostry i żywy. Gry 3d na ps3 z ambi (AC 3) wypas, głośniki także dają radę.
Co do funkcji smart to jeszcze nie testowałem ale w weekend je przetestuje.
3D efekt dobry aczkolwiek u ziomka który ma 55pfl6007 z pasywnym 3D efekt wychodzenia z ekranu lepszy (w "SAW 3D" u niego dostałem w twarz wątrobą jak rozcinali dziewczynę w pierwszej scenie, a u mnie nie było takiego efektu - wątroba nie doleciała mi do twarzy), na demie sportowym LG też zauważyłem "mniej wychodzenia z ekranu", jednak obraz 3D w 8007 ostrzejszy i dla mnie zauważalnie ładniejszy.
Ambilight zajeboza, na początku myślałem że festyn i dyskoteka, ale jak go wyłączyłem to nie mogłem wytrzymać i musiałem załączyć bo się nie dało nic oglądać, poważka.
To ciekawe że na pasywnych byl lepszy efekt wychodzenia z ekranu na 55 6007,a próbowałeś te okulary pasywne na 8007 ciekawe czy będzie dzialac i czy efekt będzie podobny.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ,sluchajcie a moze tak wlasnie jest ze na pasywnych jest lepszy efekt jesli chodzi o wychodzenie obrazu, natomiast jest slabiej z ostraoscia bo to nie pelne full hd chyba ze jest tv 4k wtedy tam jest rowniez na pasynych okularach full hd. Gdzies na forum czytalem ze jakis gosc tez porownywal to samo na tv z pasynym i aktywnym systemem i rowniez pisal ze lepiej wychodza postacie na pasywnym tv. Jak myslicie jest cos wtym ? Zreszta jak sie popatrzy na jakies reklamowki powiedzmy na tv z okularami aktywnymi, a np popatrzy sie na reklamowki z lg to faktycznie te postacie i generalnie obraz bardziej wychodzi, ale myslem ze to kwestia materialu...... Pozdrawiam
lolek
 
Do góry