Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

play007

New member
Bez reklam
Witam ,sluchajcie a moze tak wlasnie jest ze na pasywnych jest lepszy efekt jesli chodzi o wychodzenie obrazu, natomiast jest slabiej z ostraoscia bo to nie pelne full hd chyba ze jest tv 4k wtedy tam jest rowniez na pasynych okularach full hd. Gdzies na forum czytalem ze jakis gosc tez porownywal to samo na tv z pasynym i aktywnym systemem i rowniez pisal ze lepiej wychodza postacie na pasywnym tv. Jak myslicie jest cos wtym ? Zreszta jak sie popatrzy na jakies reklamowki powiedzmy na tv z okularami aktywnymi, a np popatrzy sie na reklamowki z lg to faktycznie te postacie i generalnie obraz bardziej wychodzi, ale myslem ze to kwestia materialu...... Pozdrawiam
lolek

Nawet Lolek jakbyś miał rację jakie ma to znaczenie?Wszyscy piszą o 3d a w moim życiu filmy 3d to tylko 1% pracy tv albo mniej.Wybierajmy tv w oparciu o 2d- 3d to jednak gadżet.Na moje oczy pasyw jest zbyt słaby jakościowo dlatego odpada.A każdy niech wybiera to co chce.Wychodzenie z ekranu a nie głębia tylko to efekt dobrego materiału żródłowego.Wtedy da radę i pasyw i aktyw z tym że pasyw będzie jaśniejszy bez szczegółów a aktyw ciemniejszy ze szczegółami.
Pasyw tak ale tylko w 4K.Pasyw bez urazy to moim zdaniem 3D dla ubogich.Żenujące i tanie choć lekkie okulary i czarne linie przed nosem.Najlepsze 3D jest w plazmach bo jest lepiej odzorowany drugi plan.Poniższy wątek dużo tłumaczy:
http://www.hdtv.com.pl/forum/3d-tv/68015-telewizory-aktywne-3d-czy-pasywne-3d-co-wybrac-42.html
Ale jak ktoś lubi i woli pasyw jego sprawa.Dla mnie Lg który jest tego prekursorem stosuje sztuczki z certyfikatami i oszukiwaniem mózgu i dobrze wie (bo lg kocha fałszować parametry- choćby w zużyciu prądu) że pasyw to nie jest prawdziwe full hd w 3d.
http://www.cinematic.pl/news/telewizory-3d-aktywne-3d-czy-pasywne-3d.html
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadza sie to tylko dla wiekszosci uzytkownikow gadzet do tego patrzac ze tak naprawde prawdziwe filmy w 3d nakrecone to avatar i hobbit, a reszta to filmow w 3d to takie "ala 3d" przerabiane na potrzeby konsumenta. Choc dla niektorych bardzo znaczacy gadzet :), a juz nie wspomne o tych co duzo graja w 3d.... A odnosnie wlasnie mowienia przez lg roznych to rzeczy to faktycznie ktos powinien sie tym zajac, ale moze nikomu sie nie chce. A jesli juz wejda na dobre kiedys 4k to juz nie bedzie problemu bo wtedy juz tylko zostanie zapewne technologia pasywna bo i tak wtedy bedzie juz na pasywnych okularkach 3d full hd. Wiec sam problem moze sie rozwiaze :)
lolek
 
Ostatnia edycja:

PgUp

New member
rozmiar

W żadnym wypadku nie kupuj 46 cali.Dla mnie z tej odległości moje 60 cali nie robi wrażenia.Użytkownicy tego modelu są zadowoleni.Efekt kina ambilight , filmu czy 3d najlepiej widoczny jest na dużych ekranach.
Idąc twoim tropem jak się boisz cloudingu ( a użytkownicy w tym modelu rzadko go zgłaszają) to kup sobie 40 cali serii 8 za 4,7 k i w razie czego clouding będzie mniej zauważalny.Tylko czy będziesz zadowolony?Na pewno nie.Oszczędzisz kasę i będziesz miał malutki ekran.Ja przesiadłem się z 21 crt Sony od razu na 60 cali Phila i nawet w pierwszy dzień użytkowania szoku nie było.Tv nigdy nie jest za duży a bardzo często za mały.Na wszelkich forach lub allegro są wyprzedawane tv w ogłoszeniach bo najczęściej są za małe , choć w sklepie wydawały się ogromne.Pozdrawiam

Spytaj kolegi Szybala .On miał 46 cali i w cuglach pogonił i ma 55 cali.

Popieram w pełni play007: nie ma za dużych telewizorów - tylko pieniędzy jest czasem za mało...

Różnica między 46, a 55 jest bardzo duża. Ja bym z metra już mógł oglądać i 60'', a coś czuję, że za pół roku myślałbym o 70''. Wcześniej oglądałem filmy z 3m na ekranie z projektora - 150''??? Jakoś ekran za duży nie był :) Cloudungiem nie ma się co przejmować - warto sprawdzić przed zakupem i tyle. Ale jeśli będziesz miał, to minimalny - nie wiem, czy zauważysz coś z 3 metrów. Ja jak siedzę 1m przed ekranem i pod dużym kątem, to czasami wychwycę, ale z tego powodu 46 cali bym nie brał.

Pozdr
 

Wxm

New member
Popieram w pełni play007: nie ma za dużych telewizorów - tylko pieniędzy jest czasem za mało...

Różnica między 46, a 55 jest bardzo duża. Ja bym z metra już mógł oglądać i 60'', a coś czuję, że za pół roku myślałbym o 70''. Wcześniej oglądałem filmy z 3m na ekranie z projektora - 150''??? Jakoś ekran za duży nie był :) Cloudungiem nie ma się co przejmować - warto sprawdzić przed zakupem i tyle. Ale jeśli będziesz miał, to minimalny - nie wiem, czy zauważysz coś z 3 metrów. Ja jak siedzę 1m przed ekranem i pod dużym kątem, to czasami wychwycę, ale z tego powodu 46 cali bym nie brał.

Pozdr

Nooootoście mnie namówili :)

Zamówiłem 55 będzie u mnie w Piątek wieczorkiem.:)

A tak swoją drogą wie ktoś czy tego x-boxa co dają w RTV do zakupu Phila to można "poedukować"? Czy skazany tylko na oryginały.

Nio mam nadzieję ,że nie będę żałował tych 55 cali.
Pamiętam jak kupowałem plazmę panasa też miałem problem z wielkością i kupiłem większą czyli 50 i jestem zadowolony.:)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie 80" nie jest duzo z 4.20m, jest tak jak powinno byc bez szalu. Wszystkie przerobilem od 21" do 80" i dalej ide ta droga, a konca nie widac, moze 95-100" i spoczne :)
Takze nie bojcie sie duzych przekatnych, jak czytam czy z 4m 55" nie bedzie za duzo to sie zastanawiam czy ze mna cos nie tak. Przeciez 80" z 4-4.5 to tak w sam raz, nie za duzo nie za malo. Przy bdb. sygnale HD odruchowo sie przyblizam aby dostrzec te wszystkie szczegoly jeszcze lepiej.
 

play007

New member
Bez reklam
Dla mnie 80" nie jest duzo z 4.20m, jest tak jak powinno byc bez szalu. Wszystkie przerobilem od 21" do 80" i dalej ide ta droga, a konca nie widac, moze 95-100" i spoczne :)
Takze nie bojcie sie duzych przekatnych, jak czytam czy z 4m 55" nie bedzie za duzo to sie zastanawiam czy ze mna cos nie tak. Przeciez 80" z 4-4.5 to tak w sam raz, nie za duzo nie za malo. Przy bdb. sygnale HD odruchowo sie przyblizam aby dostrzec te wszystkie szczegoly jeszcze lepiej.

Armanig ma rację.Szczegółów full hd nie dojrzysz z 3-4m na małym ekranie.Też miałem ten dylemat i dlatego kupiłem tylko 60 cali ale Philips nie robi większych więc i tak nie miałem takiej możliwości.
 

Wxm

New member
Nooootoście mnie namówili :)

Zamówiłem 55 będzie u mnie w Piątek wieczorkiem.:)

A tak swoją drogą wie ktoś czy tego x-boxa co dają w RTV do zakupu Phila to można "poedukować"? Czy skazany tylko na oryginały.

Nio mam nadzieję ,że nie będę żałował tych 55 cali.
Pamiętam jak kupowałem plazmę panasa też miałem problem z wielkością i kupiłem większą czyli 50 i jestem zadowolony.:)

I przywieźli dziś rano.
Nr seryjny to ZH1L 1237008466
To będzie chyba niestety 37 tydzień.
Wieczorem po pracy uruchomię. Na co zwrócić uwagę?
 

szybal

Banned
Na rogi czy kolor jest jednolity ,na jednolitym np. Bialym tle czy nie ma szarych plam lub pasków ja to wszystko przerabiałem dwie wymienione matryce w 9706 jedna w 8007 ,najlepiej sprawdz w sklepie przed odbiorem potem zostanie tylko serwis,ja mam 55 8007 z 40 tygodnia i wszystko jest ok,zainstaluj poprawnie aktualizację najlepiej przez usb ,powiedzenia😃😊😁
 

Wxm

New member
Na rogi czy kolor jest jednolity ,na jednolitym np. Bialym tle czy nie ma szarych plam lub pasków ja to wszystko przerabiałem dwie wymienione matryce w 9706 jedna w 8007 ,najlepiej sprawdz w sklepie przed odbiorem potem zostanie tylko serwis,ja mam 55 8007 z 40 tygodnia i wszystko jest ok,zainstaluj poprawnie aktualizację najlepiej przez usb ,powiedzenia😃😊😁

Ja kupiłem z netu to chyba mam prawo do wymiany lub zwrotu w ciągu 10 dni?
A co Accu dokładnie pisał o tv przed 42 tygodniem?( nie mogę znaleźć tego posta)
 

szybal

Banned
Pierwszy 8007 miałem w czerwcu i trzeba przyznać że nic nie chciało działać z winy softu całkowicie nie dopracowanego a do tego równo po miesiącu padla matryca że Accu ma sto procent racji że data produkcji ma znaczenie 😊😁😋😅
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
@Wxm,

Proszę się nie martwić "na zapas" .
To , że w niektórych partiach telewizorów z danego tygodnia są "felerne" egzemplarze nie oznacza
przecież , że cała partia telewizorów z danego tygodnia jest "felerna".
Oznacza to , że w danej partii telewizorów z danego tygodnia stwierdzono więcej błędów w części wyprodukowanych telewizorów . Wynika to również z reklamacji klientów , którzy nabyli te telewizory
w różnych partiach telewizorów z różnych tygodni produkcji . Zależy to również od kontroli wewnętrznej
w fabryce , gdzie montowane są telewizory . (oni wiedzą najlepiej co dzieje się na linii produkcyjnej i
jakie podzespoły otrzymała fabryka od kooperantów do złożenia danej serii telewizorów)Wczesne partie telewizorów z pierwszych tygodni produkcji mają to do siebie , że potrafią mieć tą przykrą przypadłość , co nazywamy potocznie "chorobą wieku małego dziecka".
Trzeba być "w dobrej myśli".


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Wxm

New member
Witam uprzejmie,
@Wxm,

Proszę się nie martwić "na zapas" .
To , że w niektórych partiach telewizorów z danego tygodnia są "felerne" egzemplarze nie oznacza
przecież , że cała partia telewizorów z danego tygodnia jest "felerna".
Oznacza to , że w danej partii telewizorów z danego tygodnia stwierdzono więcej błędów w części wyprodukowanych telewizorów . Wynika to również z reklamacji klientów , którzy nabyli te telewizory
w różnych partiach telewizorów z różnych tygodni produkcji . Zależy to również od kontroli wewnętrznej
w fabryce , gdzie montowane są telewizory . (oni wiedzą najlepiej co dzieje się na linii produkcyjnej i
jakie podzespoły otrzymała fabryka od kooperantów do złożenia danej serii telewizorów)
Trzeba być "w dobrej myśli".


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
No to ok.
Bo myślałem ,że generalnie wady mają wszystkie przed 42.
Jak będę uruchamiał to oprócz rad kolegi szybal na co zwrócić uwagę?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Po wstępnym ustawieniu parametrów obrazu i dźwięku można podłączyć urządzenia audio-video ,
które będą współpracowały z telewizorem ,takie jak np. odtwarzacz Blu-ray , czy odtwarzacz DVD ,
zestaw kina domowego (amplituner) , komputer (laptop) . Ustanowić połączenie z Internetem przewodowo czy też poprzez Wi-Fi (bezprzewodowo).
Zobaczyć jak telewizor gra na sofcie fabrycznym . Jak pojawią się kłopoty jakieś , to można skopiować
na pendrive soft najnowszy , ze strony oficjalnej , internetowej firmy Philips i podłączyć pendrive
do jednego z gniazd USB 2.0 w telewizorze i wykonać aktualizację . Wpierw proszę zapoznać się z
procedurą wykonywania aktualizacji . Można również wykonać aktualizację poprzez Internet , dysponując
"szybkim" Internetem . Zalecam jednak korzystanie wówczas z połączenia przewodowego , lecz najpewniejsze jest wgrywanie nowego softu z pendrive . Jest to jednak moja subiektywna rada .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Wxm

New member
Witam
Uruchomiłem....Zobaczyłem.........Stwierdzam:
1. Rozmiar - Trafiony w dychę.:)
2.Wad wykonaniatego tv ani matrycy itd na razie nie zauważyłem.
3. Niestety stwierdzam ,że w nocy moja plazma Panasa hd ready
bije ten tv na głowę.
4.Wreszcie wiem co to efekt teatru. (i musze przyznać ,że mi pasuje)
5. Pierwsze testy 3d - to jest to.
6. Tv wygląda na mojej ścianie za.......iście. Żonka przeszczęśliwa.
Na razie tyle

Aha Ambiligt suuper!!!!
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Oby tak dalej .
Życzę bezawaryjnego użytkowania i czerpania przyjemności z oglądania różnych programów telewizyjnych na ekranie telewizora firmy Philips 55PFL8007K/12 .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
 

Wxm

New member
Witam uprzejmie,

Oby tak dalej .
Życzę bezawaryjnego użytkowania i czerpania przyjemności z oglądania różnych programów telewizyjnych na ekranie telewizora firmy Philips 55PFL8007K/12 .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu

Witam Ponownie
Pytanko do Accu:
Przy wyświetlaniu białej planszy wzdłuż ta na 2cm i w rogach więcej ramki widzę wyraźnie gorzej podświetloną matrycę. Tak ma być? To normalne?
Przy czarnym tle wsio ok.
 

szybal

Banned
Nie wiem co na to accu,ale ja odbierając mojego 55 8007 wlasnie o tym pisalem żeby na to między innymi zwrócić uwagę u mnie podświetlenie calej matrycy jest równomierne,teraz to twoja decyzja czy tobie to przeszkadza czy nie tak czy inaczej pozostaje ewentualnie serwis.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Może zrób zdjęcie , bo tak "w ciemno" trudno coś konkretnego napisać .
Podświetlenie matrycy powinno być jednolite , dla mnie aspekt ten nie podlega żadnej dyskusji .


Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Do góry