Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

plexi

New member
szybal, ja mam jeszcze prośbę o opisanie Twoich odczuć odnośnie potencjalnego cloudingu/flashlightingu w Twoim Philipsie.

Nie masz z tymi zjawiskami absolutnie żadnego problemu w Twoim obecnym telewizorze? Czy podczas oglądania w zaciemnionym pokoju materiału video w 16:9, z czarnymi pasami u góry i dołu, nic Ci nie świeci w narożnikach, nie wyskakują żadne 'mgławice' na czarnych elementach obrazu?

Czy w tym telewizorze są jakieś opcje, które pozwalają sterować podświetleniem matrycy?

Clouding/flashlighting to wady LEDowej technologii, których boję się chyba obecnie najbardziej...
 

largoon

New member
Witam,

Korzystam z Ambilight Spectra 3(trójstronnego) każdego wieczoru
, gdy tylko oglądam program, lub gdy chcę
wytworzyć nastrój do słuchania muzyki , to tylko sam ambilight mam włączony. Ale jak cena topowego
modelu będzie za wysoka , to jeszcze "na głowę" nie upadłem , a telewizor firmy Sony już zdążyłem
osobiście poznać z detalami i jego obraz podoba mi się.
Cena akceptowalna dla mnie za topowy Philips z parą okularów to max. 8500.00zł.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Myślę Accu, że to bardzo optymistyczne podejście do ceny. Ale kto wie, może tym razem Philips nas zaskoczy. 8500 PLN za 46 cali...nie w kij dmuchał. Ale to nastąpi raczej gdzieś tam w 2013 roku. Póki co trzeba uzbroić się nie tylko w cierpliwość, ale też w wyjątkowo zasobny portfel;-).
 

szybal

Banned
szybal, ja mam jeszcze prośbę o opisanie Twoich odczuć odnośnie potencjalnego cloudingu/flashlightingu w Twoim Philipsie.

Nie masz z tymi zjawiskami absolutnie żadnego problemu w Twoim obecnym telewizorze? Czy podczas oglądania w zaciemnionym pokoju materiału video w 16:9, z czarnymi pasami u góry i dołu, nic Ci nie świeci w narożnikach, nie wyskakują żadne 'mgławice' na czarnych elementach obrazu?

Czy w tym telewizorze są jakieś opcje, które pozwalają sterować podświetleniem matrycy?

Clouding/flashlighting to wady LEDowej technologii, których boję się chyba obecnie najbardziej...
Witam po wadliwych dwóch matrycach w 9706 naprawdę jestem uczulony na wady obrazu,nic takiego nie zaobserwowałem czarny jest naprawdę czarny,jak dam radę to zamieszczę fotki.:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu ta cena akceptowalna pzrez ciebie ktora napsiales to za 9706 z dwoma parami okularow w 46 calach ? O tym myslales?
Lolek
 

szybal

Banned
szybal, ja mam jeszcze prośbę o opisanie Twoich odczuć odnośnie potencjalnego cloudingu/flashlightingu w Twoim Philipsie.

Nie masz z tymi zjawiskami absolutnie żadnego problemu w Twoim obecnym telewizorze? Czy podczas oglądania w zaciemnionym pokoju materiału video w 16:9, z czarnymi pasami u góry i dołu, nic Ci nie świeci w narożnikach, nie wyskakują żadne 'mgławice' na czarnych elementach obrazu?

Czy w tym telewizorze są jakieś opcje, które pozwalają sterować podświetleniem matrycy?

Clouding/flashlighting to wady LEDowej technologii, których boję się chyba obecnie najbardziej...
Nie mogę zamieścić zdjęć chyba mój limit się skończył,jak chcesz to podaj mi e-mail to ci wyśle ,obrazu i czerni.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Przecież telewizor ubiegłoroczny firmy Philips 46PFL9706K/02 tyle że bez okularów można kupić teraz za
7199 zł. Niestety , niektóre partie zostały wypuszczone na rynek z usterkami (dotyczy to matryc), a niektóre partie są bez usterek , więc jest pewna loteria. Po za tym , aby coś nagrać to musi być telewizor połączony z Internetem i dlatego ta opcja zakupu dla mnie odpada.
Ja piszę o nowym telewizorze firmy Philips tegorocznym 46PFL9707 , który ma już możliwość nagrywania
bez konieczności połączenia z Internetem.Zakładam teoretycznie , że do telewizora będzie dodawana
chociażby jedna para okularów.Cena , może na początku będzie i 10 kawałków , ale musi stopniowo
być obniżana , aby telewizor mógł się sprzedawać , a w lecie 2013 r. może się zatrzymać na 8 kawałkach. Chyba , że rzeczywiście firma Philips zastosowała w tym modelu
zmiany np. w podświetleniu matrycy itp . to wtedy model może kosztować więcej , ale wtedy to
"człowiek" pomyśli jak temu podołać. Nie myślę jednak , że to będą jakieś wielkie zmiany , nadal zostaje
tylko 224 strefy , a filtr Moth Eye ma być tzw. drugiej generacji , produkowany on jest przez firmę Sharp.
Zastanawiam się , dlaczego firma Sharp nie montuje go w swoich telewizorach.Matryca też będzie firmy Sharp.
Pożyjemy , zobaczymy jak sytuacja na rynku się rozwinie. Cena na pewno będzie również zależna od ceny walut.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

largoon

New member
@Accu:

"Zastanawiam się , dlaczego firma Sharp nie montuje go w swoich telewizorach."


Wydaje mi się, że to jest kwestia czasowej umowy między Philipsem a Sharpem. Ten pierwszy ma pierwszeństwo przy stosowaniu tej technologii. W przyszłości zapewne Sharp wdroży ten filtr również w swoich telewizorach.
 

szybal

Banned
Ten filtr wcale nie jest taki dobry ,pod niewielkim kątem obraz staje się niebieskawy a każdy palec nie opacznie odciśnięty na ekranie jest nie do wyczyszczenia.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szybal ale to naprawde nic dziwnego ze ten tv dostal nagrode to bylo wiadome od poczatku , najlepsze w tym jest to co Accu napisal ze tv nikt nie widzial oprocz wybranych nikt go nie dotykal nikt nie testowal a zdobywa jak co roku nagrode Eisa.... Ale dziennikarze z Europy nikomu innemu nie dadza tej nagrody tp proste... Accu u mnie 9706 w dwoch sklepach stoi za 6000 tys i nie ma chetnych... jak na razie.
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Szybal ale to naprawde nic dziwnego ze ten tv dostal nagrode to bylo wiadome od poczatku , najlepsze w tym jest to co Accu napisal ze tv nikt nie widzial oprocz wybranych nikt go nie dotykal nikt nie testowal a zdobywa jak co roku nagrode Eisa.... Ale dziennikarze z Europy nikomu innemu nie dadza tej nagrody tp proste... Accu u mnie 9706 w dwoch sklepach stoi za 6000 tys i nie ma chetnych... jak na razie.
Lolek

Witam,
W takim razie muszą być z jakąś wadą , lub są to zwroty od klientów , którzy zauważyli usterki i
zwrócili.Żaden sklep dobrego towaru nie sprzeda poniżej jego realnej wartości.
Bez usterek cena jest ponad 7 kawałków.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Lolek gdzie ty mieszkasz? Bo ta cena jest kosmicznie niska:)

Witam,
Mam małą prośbę . Czy możesz mi podać z etykiety Twojego telewizora pod paskiem kreskowym
gdzie jest napisane SERIAL NO:VN1A 12XX XXXXXX lub SERIAL NO:VN1B 12XX XXXXXX
co jest napisane po VN .Chodzi mi o pierwszą cyfrę (prawdopodobnie to jest cyfra 1 ) i pierwszą dużą literę.(prawdopodobnie będzie to albo litera duża A lub B )
W Twoim telewizorze zamontowana jest matryca firmy Samsung LTA 460 HQ.To można również zobaczyć w menu serwisowym.
VN - oznacza ,że telewizor został wyprodukowany na Węgrzech.
1 (Bill of Materials) - ?
A (ewent.B czy inna duża litera) -version Kod serwisowy zmiana. -?
12 Rok produkcji.
XX tydzień roku w którym wyprodukowano tą partię telewizorów.
XXXXXX numer wyprodukowanego telewizora .
Czy może jest jeszcze na etykiecie z na tylnej ściance telewizora wpisana w kwadracie cyfra np.460
tzw.kod.

Chcę rozszyfrować jak firma Philips oznacza kodem matrycę producenta w tym wypadku firmy Samsung.
Ponieważ w niższych seriach telewizorów firmy Philips np.w wielkości przekątnej ekranu model 40PFL5507 czy 40PFL5007 nie mają w menu serwisowym zakładki OPTIONS , w której można zobaczyć jaka matryca jest zamontowana w telewizorze , to może po danych na etykietach będzie można ustalić , czy matryca jest firmy Samsung , czy firmy Sharp , bo
takie są w tych seriach montowane. Nie każdy musi się znać na matrycach matowych czy błyszczących. Na etykietach występują 1A(myślę że to matryca firmy Sharp) i 1B (myślę ze to matryca firmy Samsung ,ale mogę się mylić i może być odwrotnie). Natomiast w kwadracie jest
cyfra kodu 400.(czyli taka sama)Matryca firmy Sharp to ,LK400D3LC , matryca firmy Samsung to , LTA400HV.
Oczywiście , że na tylnej metalowej obudowie jest etykieta z numerem seryjnym matrycy i nazwą
producenta , ale nikt nie będzie rozkręcał tylnej ścianki telewizora , aby to zobaczyć . W niektórych telewizorów czasem
przez otwory wentylacyjne można było podejrzeć tą etykietę , ale teraz jest to raczej niemożliwe.
Mój telewizor oprócz etykiety na tylnej ściance telewizora , ma drugą mniejszą z kodem w kwadracie
cyfra 260 (matryca firmy Sharp) , którą naklejono po lewej stronie spodniej telewizora , a po prawej
stronie spodniej telewizora umieszczono wyłącznik główny telewizora.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam szybal mieszkam w bardzo duzym miescie :) ale mysle ze to nie ma znaczenia choc moze dlatego jest wieksza konkurencja wiecej sklepow itp ale deko sie poprawiam w jednym jest za 6000 a w drugim za 6400 oczywiscie sa to egz. z polki a nie nowe w pudelku. Nowych w zadnym sklepie nie ma u mnie czy to saturn, Media markt czy euro agd. ( chodzi o stacjonarne sklepy ) A tobie Accu na pewno chodzilo o nowki sztuki. To na pewno beda takei ceny jak ty piszesz.
Accu z tego co piszesz to tak nalezy rozumiec ze modele wszytskie oprocz 9007 beda mialy matryce samsunga a topowy bedzie mial matryce sharpa? I napisz jaka jest zasadnicza miedzy tymi matrycami roznica. Dzieki.
Lolek
 

szybal

Banned
Witam,
Mam małą prośbę . Czy możesz mi podać z etykiety Twojego telewizora pod paskiem kreskowym
gdzie jest napisane SERIAL NO:VN1A 12XX XXXXXX lub SERIAL NO:VN1B 12XX XXXXXX
co jest napisane po VN .Chodzi mi o pierwszą cyfrę (prawdopodobnie to jest cyfra 1 ) i pierwszą dużą literę.(prawdopodobnie będzie to albo litera duża A lub B )
W Twoim telewizorze zamontowana jest matryca firmy Samsung LTA 460 HQ.To można również zobaczyć w menu serwisowym.
VN - oznacza ,że telewizor został wyprodukowany na Węgrzech.
1 (Bill of Materials) - ?
A (ewent.B czy inna duża litera) -version Kod serwisowy zmiana. -?
12 Rok produkcji.
XX tydzień roku w którym wyprodukowano tą partię telewizorów.
XXXXXX numer wyprodukowanego telewizora .
Czy może jest jeszcze na etykiecie z na tylnej ściance telewizora wpisana w kwadracie cyfra np.460
tzw.kod.

Chcę rozszyfrować jak firma Philips oznacza kodem matrycę producenta w tym wypadku firmy Samsung.
Ponieważ w niższych seriach telewizorów firmy Philips np.w wielkości przekątnej ekranu model 40PFL5507 czy 40PFL5007 nie mają w menu serwisowym zakładki OPTIONS , w której można zobaczyć jaka matryca jest zamontowana w telewizorze , to może po danych na etykietach będzie można ustalić , czy matryca jest firmy Samsung , czy firmy Sharp , bo
takie są w tych seriach montowane. Nie każdy musi się znać na matrycach matowych czy błyszczących. Na etykietach występują 1A(myślę że to matryca firmy Sharp) i 1B (myślę ze to matryca firmy Samsung ,ale mogę się mylić i może być odwrotnie). Natomiast w kwadracie jest
cyfra kodu 400.(czyli taka sama)Matryca firmy Sharp to ,LK400D3LC , matryca firmy Samsung to , LTA400HV.
Oczywiście , że na tylnej metalowej obudowie jest etykieta z numerem seryjnym matrycy i nazwą
producenta , ale nikt nie będzie rozkręcał tylnej ścianki telewizora , aby to zobaczyć . W niektórych telewizorów czasem
przez otwory wentylacyjne można było podejrzeć tą etykietę , ale teraz jest to raczej niemożliwe.
Mój telewizor oprócz etykiety na tylnej ściance telewizora , ma drugą mniejszą z kodem w kwadracie
cyfra 260 (matryca firmy Sharp) , którą naklejono po lewej stronie spodniej telewizora , a po prawej
stronie spodniej telewizora umieszczono wyłącznik główny telewizora.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Accu to jam ci podać czy Lolek,jeżeli chodzi o mnie to nie ma opcji bo wisi na ścianie.
 
Do góry