Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

szybal

Banned
Witam,
No i nie masz do końca racji. Nie zawsze wskazane jest , aby aktualizację co telewizor sam przez Internet znajdzie
wgrywać . Czasem są z błędami , więc jednak z aktualizowania poprzez Internet można zrezygnować i
korzystać jednak z wgrywania sprawdzonego softu poprzez port USB.To nie są żadne cyrki to tryb prawidłowego
postępowania.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Masz na pewno rację i dużo mi pomogłeś ,a ja cieszę że wszystko (jak na razie:) ) działa.
Pozdrawiam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szybal najwazniejsze jest to ze ci chodzi tv jak wgrales ten soft to nie wazne.... kriswas - wlasnie dzwonilem na infolinie do philipsa i Pan oswiadczyl z cala odpowiedzialnoscia ze nie ma nic takiego ze zalecana jest aktualizacja poprzez USB. Philips nie wydal nigdy takiego oswiadczenia czy to w formie pisemnej czy slownej. Ta sama aktualizacja sciaga sie z netu poprzez wgranie na pena jak i z sieci i ona rowniez nie posiada zadnych bledow, gdyz jest to ta sama aktualizacja w 100%. Jedynie co moze sie zdarzyc, to istnieje mozliwosc ze na stronie philipsa bedzie o jedno oczko nowsza aktualziacja w stosunku do tego co jest w sieci, ale to tylko na samym poczatku kiedy najnowsza aktualizacja wejdzie.
Do tego mam przyklad chocby z pracy mamy kilka tv samsunga i kilka tv sonego jeszcze nigdy aktualizacje nie byly robione poprzez zgrywanie je na pena, a pozniej do tv. Na forum np samsunga tez czytam to forum tam ludzie pisza tylko osciaganiu aktualziacji z sieci i nic im sie nie dzieje. Ja osobiscie pewnie bym zgral na pena ale to nie swiadczy o tym ze taki jest zalecany sposob zgrywania. A tym bardziej ze philips nic takiego oficjalnie nie napisal. Chyba ze na infolinii cos pokrecili ale bez przesady nie moze byc tak ze na infolinii za kazdym razem cos mowia zle bo np. o dostepnosci tv juz dawno mowili ze 8007 bedzie dostepny we wrzesniu . Na razie to sie zgadza co i dzisiaj pan potwierdzil ze wrzesien pojawia sie te tv w sklepach. A moze kiki cos wie na temat sposobu wgrywania softu ...
Lolek
 

kriswas

Member
Bez reklam
Szybal najwazniejsze jest to ze ci chodzi tv jak wgrales ten soft to nie wazne.... kriswas - wlasnie dzwonilem na infolinie do philipsa i Pan oswiadczyl z cala odpowiedzialnoscia ze nie ma nic takiego ze zalecana jest aktualizacja poprzez USB. Philips nie wydal nigdy takiego oswiadczenia czy to w formie pisemnej czy slownej. Ta sama aktualizacja sciaga sie z netu poprzez wgranie na pena jak i z sieci i ona rowniez nie posiada zadnych bledow, gdyz jest to ta sama aktualizacja w 100%. Jedynie co moze sie zdarzyc, to istnieje mozliwosc ze na stronie philipsa bedzie o jedno oczko nowsza aktualziacja w stosunku do tego co jest w sieci, ale to tylko na samym poczatku kiedy najnowsza aktualizacja wejdzie.
Do tego mam przyklad chocby z pracy mamy kilka tv samsunga i kilka tv sonego jeszcze nigdy aktualizacje nie byly robione poprzez zgrywanie je na pena, a pozniej do tv. Na forum np samsunga tez czytam to forum tam ludzie pisza tylko osciaganiu aktualziacji z sieci i nic im sie nie dzieje. Ja osobiscie pewnie bym zgral na pena ale to nie swiadczy o tym ze taki jest zalecany sposob zgrywania. A tym bardziej ze philips nic takiego oficjalnie nie napisal. Chyba ze na infolinii cos pokrecili ale bez przesady nie moze byc tak ze na infolinii za kazdym razem cos mowia zle bo np. o dostepnosci tv juz dawno mowili ze 8007 bedzie dostepny we wrzesniu . Na razie to sie zgadza co i dzisiaj pan potwierdzil ze wrzesien pojawia sie te tv w sklepach. A moze kiki cos wie na temat sposobu wgrywania softu ...
Lolek

Lolek, ja już naprawdę staram się zachować resztki tolerancji dla tego co Ty wypisujesz, ale to wykracza poza moje siły mentalne. Wszem i wobec ogłaszam, że na wpisy kol.lolka przestaję reagować :eek:k:, bo jego przypadek jest kuriozalny. A teraz do meritum, by ponownie cenzor kiki :grin: nie musiał interweniować. Ze strony Philipsa, jedna jedyna instrukcja w j.angielskim dotycząca modelu 40" PFL8007, która omawia i pokazuje W JAKI SPOSÓB DOKONUJE SIĘ AKTUALIZACJI OPROGRAMOWANIA! Kol.lolek kliknij TUTAJ , a zobaczysz oryginał, a jak Ci mało, to masz jeszcze dotyczący w prawdzie 40"PFL5507, ale zapewniam wszystkich, że jest to dokładnie taka sama czynność jak stoi w oryginale TUTAJ . Więc kol.lolek nie mieszaj ludziom w głowach, a raczej skłaniaj ich, by postępowali tak, jak mówi instrukcja, bo tylko taka postawa gwarantuje bezproblemowe działanie sprzętu. Pozdrawiam.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
@Kisrwas masz rację ja jakieś prawie 2 lata temu pisałem odnosnie mojego TV i lolek zawsze miał cos do powiedzenia nie mając tego TV
dałem sobie na luz pewnie wszędzie jest taki lolek co musi mieć coś do powiedzenia bo .....
Trzeba dać na luz bo z tego co widzę to jak pisze accu a ON TU JEST tu najbardziej kompetentny<dobrze mi doradził>
i daje konkretne rady <bo ma Phila >
Zawwsze na forum będzie taki Ząbi i musimy dzielić te info ?!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ciesze sie niezmiernie ze kolego kriswas przestaniesz reagowac bo do tej pory mysalem ze po prostu robi ci sie dobrze po tym jak piszesz... a wracajac do tych sposobow sciagania to jakbys nie zrozumial co napisalem to moze czas do okulisty, bo napsialem wyraznie ze to nie moje wymysly tylko czlowieka z infolinii philipsa powtarzam czlowieka z infolinii philipsa !!!! wiec jesli ktos komus miesza to nie ja tylko Panowie z philipsa ktoprzy nie znaja co jest napisane w instrukcji. Bo powiedzieli mi dokaldnei to co napisalem. Do tego napisalem to jak sa sciagane aktualizacje w tv w mojej firmie i nikt nie sciaga tam poprzez pena. To samo wejdz sobie poczytaj o samsungu tam ludzie po kilkadziesiat razy pisza ze sciagaja z sieci i nic im sie nie dzieje. I napisalem rowniez ze ja pewnie znajac siebie rowniez bym sciagal za pomoca zgrania na pena, ale skoro w innych markach sciagaja prosto z sieci i nikomu sie nic nie dzieje to moze jest tak ze to wlasnie w philipsie jest lepiej sciagac poprzez wlasnie pena. sasiasd ma moj sprzety sonego juz od dobrych 10 lat i ciagle aktualizacje sciaga z sieci i nigdy nie mial zadnych problemow. A skoro masz bol jakis do tego co napsialem to zadzwon na infolinie i powiedz panom zeby sobei poczytali instrukcje skoro tam jest to napsiane co jest napisane w linku w ktorym przytoczyles. A nie mas zal do mnie bo ja napisalem tylko to co pan mi powiedzial , czlowiek ktory powinien wiedziec i znac co jest najlepsze dla tv philipsa.
Teraz do kolegi co wyzej napisal czy ja napisalem ze mam tv philipsa czy ja pisalem chociaz raz ze jestem jakims specjalista od tv philipsa ??? wiec nie wmawiaj mi czegos czego tutaj nie robie a pisze wylacznie to co np jak w tej kwestii powiedzial mi " fachowiec z philipsa" Pisalem kilkakrotnie ze specjalista od tv to jest accu bo pomimo ze ma tv philipsa to potrafi i zle napisac jak jest cos nie tak ale wtedy tez Accu jest nie ok bo przechodzi na czarna strone czy cos w tym stylu jak to pewien kolega napisal.
A przyklad zgrania nowego softu pokazal szybal wczesniej zgrywal z pena i bylo do kitu teraz zgral z sieci i jest ok ale oczywiscie najlepiej jest napisac ze za tamtym razem cos zrobil zle.... niz napisac ze tamten soft byl do kitu jak to napisal szybal i tyle... i tak jak powiedziales Kriswas nie komentuj tego co pisze ( obiecales to na forum - przypominam ) bo ja zawsze bede pisal taka prawde jaka ja widze, a nie to co Ty sobie zyczysz ktory jestes zakochany w najlepszym tv na swiecie o ktorym nie mozna niczego zlego napisac jesli takowe cos bedzie.
Lolek

ps . Kriswas dla twojej wiedzy zadzwonie jeszcze raz na infolinie w poniedzialek zacytuje im to co jest w linku i spytam sie co tym razem maja specjalisci z philipsa do powiedzenia i czy traci sie gwarancje jesli sie sciagnie z sieci oprogramowanie i cos z tego wyniknie. I czy tylko sciagniecie nowego softu poprzez pena gwarantuje bezproblemowe dzialanie sprzetu firmy philips bo w innych firmach nie ma to zadnego znaczenia.
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Witam.Ponawiam zapytanie z prośbą póki test się jeszcze nie ukazał.
KiKi -odnośnie modelu Philipsa 8007 ,chciałbym poprosić Ciebie o sprawdzenie w 8007:
-czy tv obsługuje systemu plików NTFS?
-jak szybko działa menu?
-jak z odtwarzaniem multimediów np.divix ,mkv(z dźwiękiem:AC3 oraz DTS)?Czy czyta polskie znaki tekst (jak tak to w jakim formacie?)?
-sposób wyświetlania płynności na filmach (czy występuje charakterystyczny teatr?)
-czy odblaski sprawiają problem przy oglądaniu?
-równomierność podświetlenia
-szybkość reakcji na zmianę programów (DVB-T)

Czy wstępnie mógłbyś zrobić jakieś porównanie do plazmy panasonica 50VT50?Czy może być taki model Philipsa(46''8007)alternatywą dla 50VT50?
Ps.szybal a jak Twoja 8007ka działa po wgraniu ostatniego softa?Czy znikneły wszystkie problemy,które napsuły Tobie tyle nerwów?Pozdrawiam.
 

szybal

Banned
Witam.Ponawiam zapytanie z prośbą póki test się jeszcze nie ukazał.
KiKi -odnośnie modelu Philipsa 8007 ,chciałbym poprosić Ciebie o sprawdzenie w 8007:
-czy tv obsługuje systemu plików NTFS?
-jak szybko działa menu?
-jak z odtwarzaniem multimediów np.divix ,mkv(z dźwiękiem:AC3 oraz DTS)?Czy czyta polskie znaki tekst (jak tak to w jakim formacie?)?
-sposób wyświetlania płynności na filmach (czy występuje charakterystyczny teatr?)
-czy odblaski sprawiają problem przy oglądaniu?
-równomierność podświetlenia
-szybkość reakcji na zmianę programów (DVB-T)

Czy wstępnie mógłbyś zrobić jakieś porównanie do plazmy panasonica 50VT50?Czy może być taki model Philipsa(46''8007)alternatywą dla 50VT50?
Ps.szybal a jak Twoja 8007ka działa po wgraniu ostatniego softa?Czy znikneły wszystkie problemy,które napsuły Tobie tyle nerwów?Pozdrawiam.
Wszystko jest ok ,naprawdę udany model menu chodzi szybko, smart tv z klawiatury na pilocie sprawnie i dokładnie,obraz cieszy Skype działa bez problemu,resztę ujawni test kiki,ja jestem zadowolony.;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szybal jednak Bog istnieje :) i sprawiedliwosc rowniez. Ciesze sie ze wszystko jest ok i teraz zeby ktos jeszcze kupil i wgral najnowszy soft ze strony philipsa i bedzie oznaczalo ze to tylko wylacznie wina oprogramowania. Pytanie tylko kiedy inni beda mogli na 100% sobie obejrzec go na zywo w sklepie? Czy wrzesien to bedzie ten miesiac kiedy zawita do sklepow.
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
A testu nadal nie ma:(

Witam,

Trwa przecież Olimpiada , która dostarcza wiele emocji i wzruszeń.
Teraz trochę nie na temat , dzisiaj po południu , urodziwe siatkarki brazylijskie w spotkaniu z siatkarkami rosyjskimi , pokazały polskim
siatkarzom , jak należy walczyć z siatkarzami rosyjskimi jutro , aby w pięknym stylu , po
wspaniałym meczu , zwyciężyć i cieszyć się możliwością dostarczenia kibicom niezapomnianych
emocji i radości , no i móc walczyć o złoty medal olimpijski w siatkówce.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

szybal

Banned
Witam,

Widzę , że w końcu skorzystałeś z mojej rady i wgrałeś ten nowy soft , o którym pisałem w poście #430.
Winszuję sukcesu:) , że telewizor zaczyna pomału funkcjonować jak należy.
Odwrotnie , wszystkie te polepszacze obrazu typu redukcje szumów , doskonały kontrast , wyłączanie usterek MPEG , czujnik światła powyłączaj.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Accu mógłbyś rozwinąć trochę wątek polepszaczy obrazu może jednak niektóre warto używać?
 

fr_ak

New member
Accu mógłbyś rozwinąć trochę wątek polepszaczy obrazu może jednak niektóre warto używać?
Czytanie postów czasami powoduje zdumienie. Mnie najbardziej dziwi to, że prawie wszyscy chcą dostać gotowca, odpowiedź na każde pytanie i być prowadzonym za rączkę. To na forum. W realnym życiu nikt nie ustąpi o krok. Nawet jak jakiś matoł postawi samochód na skos i zajmie 3 miejsca parkingowe, to jak się go poprosi o przestawienie auta, to skoczy do oczu. A na forum wszyscy błądzą w ciemnościach, nikt nic nie wie i każdy się na wszystko zgodzi.

Jeśli chodzi o polepszacze, to nie warto ich używać. Jednak jeśli ktoś ma chęć to jaki problem?

Włączasz, patrzysz i oceniasz. Podoba się używasz. Nie podoba się nie używasz. Proste?
 

szybal

Banned
Czytanie postów czasami powoduje zdumienie. Mnie najbardziej dziwi to, że prawie wszyscy chcą dostać gotowca, odpowiedź na każde pytanie i być prowadzonym za rączkę. To na forum. W realnym życiu nikt nie ustąpi o krok. Nawet jak jakiś matoł postawi samochód na skos i zajmie 3 miejsca parkingowe, to jak się go poprosi o przestawienie auta, to skoczy do oczu. A na forum wszyscy błądzą w ciemnościach, nikt nic nie wie i każdy się na wszystko zgodzi.

Jeśli chodzi o polepszacze, to nie warto ich używać. Jednak jeśli ktoś ma chęć to jaki problem?

Włączasz, patrzysz i oceniasz. Podoba się używasz. Nie podoba się nie używasz. Proste?
Ja jakoś nie widzę różnicy czy mam wszystko ustawione na maxa czy wyłączone może dlatego że mam taki dobry tv ,a jak ci się nie podoba to nie czytaj,po to jest forum żeby dzielić się wiedzą nie koniecznie na temat parkowania.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Bardzo trudno jest podpowiadać możliwe dobre ustawienia obrazu nie mając go przed sobą.
Nie mniej coś trochę spróbuję delikatnie zasugerować. Nie znam telewizorów firmy Philips z wyższej
półki z matrycami firmy Samsung .(jak pomiędzy sobą współpracują). Moja wiedza dotyczy współpracy
telewizorów firmy Philips z matrycami firmy Sharp lub LG.Ja w moim telewizorze korzystam z dwóch trybów obrazu: Osobisty , oraz Własny.
Zacznę , że bardzo trudno bez kolorymetru , ustawić właściwy odcień personalny trzech podstawowych
kolorów R , G , B . w temperaturze barwowej zbliżonej 6500 K.(ustawienie ich wartości ) Ja , w dodatku
nie do końca takie ustawienie prawidłowe akceptuję , gdyż lubię odrobinę przewagi odcienia zimnego,
a więc temperatura barwowa w moim telewizorze jest trochę wyższa niż optymalna. Ale taką lubię i
nic na to nie poradzę.
Myślę że wartość ustawienia kontrastu powinna być pomiędzy 55 - 75 , jasność bezpiecznie jest
ustawić na 50 , kolor bezpiecznie jest ustawić też na 50 . Ostrość można ustawić od 0 do 2 .
Redukcję szumów wyłączyć. Perfect Natural Motion do oglądania sportu i scen dynamicznych ustawić
na minimum , natomiast w pozostałych filmach ustawić na wyłącz. 400Hz(200Hz)Clear LCD należy
ustawić na włączony. Super Resolution do programów w HD należy wyłączyć , natomiast do oglądania programów w SD można ustawić na włączony. Doskonały kontrast należy ustawić na
wyłączony. Dynamiczne podświetlenie tutaj można zastosować dwie opcje: ustawić na Najlepszy obraz (pełne działanie strefowego krawędziowego podświetlenia) lub korzystnie jest ustawić na Standard. Zmniejszenie usterek MPEG ustawić na wyłącz. Wzmocnienie kolorów ustawić na wyłącz,lecz w niektórych sytuacjach ustawić na minimum. Gamma tutaj nie mam wyrobionego zdania,może 1 .Czujnik światła w dzień zawsze ustawić na wyłącz. Ja w nocy też go mam wyłączonego, ale wieczorem można spróbować go ustawić na włącz ,w zależności od swoich
upodobań. Format obrazu gdy oglądamy programy w HD oczywiście Nieskalowany , w programach SD
ustawiamy Auto dopasowanie.Telewizor Twój na dwie opcje ustawień ISF (dzień i noc) , ale do
tego potrzebny jest kolorymetr. Kalibracja profesjonalna jest wskazana , aby móc optymalnie
ustawić najlepsze parametry obrazu do oglądania programów wszelkiego rodzaju w HD ze stałego
źródła obrazu np. odtwarzacza Blu-ray.Pamiętaj , że są to moje ,skromne sugestie i musisz sam
"pobawić się" w ustawienie poszczególnych parametrów obrazu w Twoim telewizorze , tak aby sprawiał Tobie i Twoim najbliższym wiele przyjemności i radości z jego oglądania.Próbuj kolego szybal.
Skorzystaj ze strony internetowej:
Perfekte TV-Bildeinstellungen - Burosch - TV Bildeinstellung

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szybal warto zamowic kalibracje profesjonalna z tego co mowisz to tv teraz juz po sofcie sprawuje sie ok wiec masz fajny tv wiec warto odzalowac kilka setek i niech ustawia ci ktos tv bo wart jest na pewno tego z tego co ty piszesz. A radosc bedzie jeszcze wieksza. Samemu troszke czasem ciezko jest poustawiac a tym bardziej jesli czlowiek nie jest tak w temacie jak np Accu ktory zna sie na tym. Ale wiadomo ze to kasa a czlowiek nie zyje samym tv w szczegolnosci jak ma sie dzieci. Pozdrawiam
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Nie - zamieszczę w tym tygodniu.
Mój działa bez zarzutów.

Witam,

W którym tygodniu , niektórych odpowiedzi nie powinno się pisać , jeżeli one rozmijają się z prawdą.
Taka odpowiedź , to lekceważenie użytkowników forum.
Jeżeli zapowiedź jest "gołosłowna' to niepotrzebnie o tym informować użytkowników forum.
Do rozpoczęcia IFA Berlin 2012 r. do 29 sierpnia jeszcze trochę czasu , myślę ,
że gdzie indziej (może na konkurencyjnym forum)
będzie można przeczytać recenzję telewizora firmy Philips serii 8007K/12.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sorry , masz rację. Ale dziś skończę. Było mnóstwo pracy i nie dało rady.
Zmotywowałeś mnie - dzięki.
 
Do góry