Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

accu

New member
Bez reklam
Witam szybal mieszkam w bardzo duzym miescie :) ale mysle ze to nie ma znaczenia choc moze dlatego jest wieksza konkurencja wiecej sklepow itp ale deko sie poprawiam w jednym jest za 6000 a w drugim za 6400 oczywiscie sa to egz. z polki a nie nowe w pudelku. Nowych w zadnym sklepie nie ma u mnie czy to saturn, Media markt czy euro agd. ( chodzi o stacjonarne sklepy ) A tobie Accu na pewno chodzilo o nowki sztuki. To na pewno beda takei ceny jak ty piszesz.
Accu z tego co piszesz to tak nalezy rozumiec ze modele wszytskie oprocz 9007 beda mialy matryce samsunga a topowy bedzie mial matryce sharpa? I napisz jaka jest zasadnicza miedzy tymi matrycami roznica. Dzieki.
Lolek

Witam,
Seria 9x07 to wielkości 46" (topowy) i 60". 46PFL9707 ma matrycę firmy Sharp LK460D3LC,(bardzo dobra matryca z najwyższej półki)
60PFL9X07 ma też matrycę firmy Sharp LK600D3LB.(o trochę innych właściwościach niż matryca zastosowana w topowym modelu)
Seria 8007 ma montowane matryce firmy Samsung (z najwyższej półki-mają dobre opinie) odpowiednio:
55PFL8007 - LTA550HQ
46PFL8007 - LTA460HQ
40PFL8007 - LTA400HQ
Seria 7007 ma montowane matryce firmy Samsung takie same jak w serii 8007 i w takich samych rozmiarach.
Seria 6007 ma montowane matryce firmy LG.
32PFL6007 - LC320EUF
37PFL6007 - LC370EUF
42PFL6007 - LC420EUF
47PFL6007 - LC470EUF
55PFL6007 - LC550EUF
Nie znam właściwości matryc firmy Samsung , więc nie będę się na ich temat wypowiadał.
Seria 5507 i 5007 ma montowane matryce firm Sharp i Samsung odpowiednio:
32PFL5507 i 32PFL5007 - matryca firmy Samsung LTA320HW
40PFL5507 i 40PFL5007 - matryca firmy Samsung LTA400HV (w 40PFL5507 jak i 40PFL5007) oraz bardzo dobra matryca firmy Sharp LK400D3LC ( w 40PFL5507 jak i 40PFL5007)
46PFL5507 i 46PFL5007 - matryca firmy Samsung LTA460HW
55PFL5507 i 55PFL5007 - matryca firmy Samsung LTA550HW
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Accu to jam ci podać czy Lolek,jeżeli chodzi o mnie to nie ma opcji bo wisi na ścianie.

Witam,
Przecież Lolek 126 nie ma tego telewizora , nie kłopocz się , będę niedługo za naszą zachodnią granicą
to sobie zobaczę w sklepie o ile będą na bieżąco w sprzedaży , a nie będą czekali na dostawę.
Myślałem,że może masz tak zamontowany na ścianie , że można telewizor odchylać.

Czekaj , a pudło na telewizor jeszcze masz , tam też jest etykieta nawet powinna być dwukrotnie
naklejona, raz na bocznej ściance pudła, drugi na czołowej ściance pudła.
Tego co oznacza np.1A , czy 1B , czy 1E czy 4B i podobne po symbolu kraju w którym wyprodukowany został telewizor (np. VN - Węgry) nie mogę nigdzie znaleźć , nawet
administrator bułgarskiego forum hristoslav2 stawia znaki zapytania co one oznaczają.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Witam,
Przecież Lolek 126 nie ma tego telewizora , nie kłopocz się , będę niedługo za naszą zachodnią granicą
to sobie zobaczę w sklepie o ile będą na bieżąco w sprzedaży , a nie będą czekali na dostawę.
Myślałem,że może masz tak zamontowany na ścianie , że można telewizor odchylać.

Czekaj , a pudło na telewizor jeszcze masz , tam też jest etykieta nawet powinna być dwukrotnie
naklejona, raz na bocznej ściance pudła, drugi na czołowej ściance pudła.
Tego co oznacza np.1A , czy 1B , czy 1E czy 4B i podobne po symbolu kraju w którym wyprodukowany został telewizor (np. VN - Węgry) nie mogę nigdzie znaleźć , nawet
administrator bułgarskiego forum hristoslav2 stawia znaki zapytania co one oznaczają.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Pudła nie mam,a tv powiesiłem na nodze tak jak było w instrukcji i jest bardzo blisko ściany,a co za tym idzie o czym juz pisałem dostęp do bocznych wejść jest bardzo utrudniony osadzone są zbyt głęboko i to jest tak naprawdę jeden Jeremy feler tego modelu jak dla mnie.
 

accu

New member
Bez reklam
Pudła nie mam,a tv powiesiłem na nodze tak jak było w instrukcji i jest bardzo blisko ściany,a co za tym idzie o czym juz pisałem dostęp do bocznych wejść jest bardzo utrudniony osadzone są zbyt głęboko i to jest tak naprawdę jeden Jeremy feler tego modelu jak dla mnie.

Witam,
Dzięki za odpowiedź.
Tak , masz rację . Firma Philips chyba chciała zaoszczędzić i zrobiła 2 w 1 , ale to jak chce się mieć
wygodny dostęp do telewizora(jego złącz) ,

jak wiesza się go na ścianie według instrukcji , to ta koncepcja firmy Philips okazuje się być niewygodna dla użytkownika.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szybal jak zauwazyles ja zawsze pisze to co mysle ( co zreszta nie wszystkim si epodoba ) i nie mam celu zadnego w tym zeby zmniejszac cen. Zreszta ten za 6000 rowne to juz dobry czas temu pisalem mozesz sobie zerknac bodajze na tym forum jest o tym pisane o ile Kiki nie skaowal tego postu :) U mnie tak jak mowie sa te tv w takich cenach jakie napisalem ten za rowne 6000 moze juz poszedl bo nie bylem w tym sklepie dobry miesiac jak nie lepiej ale ten za gdzies okolo 6400 bylem kilka dni temu i taka cena byla. Wyjsciowa deko wiecej ale jak pogadalem z gosciem to wlansie za jakies 6300-6400 pojdzie. Tylko tak jak mowie nie jest to nowy tv tylko juz z polki. A w MM u mnie ten tv z polki byl ponad 7000 tylko dokladnej ceny nie pamietam i tez byl tylko jeden uzywany. Ta siec jest drozsza u mnie dla philipsa.
Accu pelen szacunek dla tych znajomosci matryc naprawde podziwiam .
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Ten filtr wcale nie jest taki dobry ,pod niewielkim kątem obraz staje się niebieskawy a każdy palec nie opacznie odciśnięty na ekranie jest nie do wyczyszczenia.

Witam,
Masz rację co do odciśniętych palców na ekranie , mam nadzieję , że w filtrze Mouth Eye w wersji 2.0
czyli ulepszonej , mankament ten został skutecznie usunięty i telewizor Philips 46PFL9707 jest pozbawiony tej przykrej przypadłości.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Jest nowa aktualizacja oprogramowania z 2012-08-21. Wersja 000.133.003.000 139.7MB
Należy pamiętać o tzw"zimnym starcie telewizora" po aktualizacji zakończonej sukcesem.
Tym razem jest "trochę poprawek".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Zimnym starcie tv czyli?

Witam,

"Zimny start" telewizora to nic innego jak prawidłowy , pełny restart telewizora.(patrz post numer #430 )
Myślałem , że już trochę zaznajomiłeś się z nazewnictwem pewnych procesów , które
jest szeroko opisywane na forum firmy Philips .(szczególnie polecam niemieckie)
Niemniej , proszę sobie wejść na oficjalną stronę internetową firmy Philips ,odszukać
swój model telewizora , wybrać zakładkę : Pomoc , i przed pobraniem pliku zip dotyczącego
nowej wersji oprogramowania telewizora kliknąć na: Aktualizacja oprogramowania sprzętowego-Oprogramowanie , pojawi się okienko z informacją pobierania w pdf (w języku angielskim).Proszę
kliknąć :Komunikaty ( 32kb) Pojawi się pełna informacja ( w języku angielskim) o wydanych przez
firmę Philips od najnowszej do najstarszej wersji oprogramowania telewizora i zawartych w nich
poprawkach . Proszę zwrócić uwagę , że na końcu każdej wersji oprogramowania jest bardzo ważna
uwaga dotycząca aktualizacji napisana kolorem czerwonym.Teraz chyba jest 28 poprawek.Przy pomocy "wujka Google'a" możesz sobie je przetłumaczyć i jeżeli uznasz potrzebę aktualizacji oprogramowania to ją wykonaj.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najwazniejsze ze dziala prawidlowo, a czy soft cos pomogl czy tez nie to inna bajka, cos zapewne zawsze pomaga ale mysle ze troche do tych poprawek trzeba miec dystansu tak przynajmniej powiedzial mi jeden z inzynierow od panasonica. A ciekaw jestem czy do polowy wrzesnia bedziemy juz mogli zobaczyc ten model w sklepach czy dopiero gdzies pod koniec wrzesnia, jak myslicie???
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu nie masz cynku ile bedzie kosztowal ten model na poczatek w 55 calach ? Bardzo ciekawy jestem jak bardzo dadza cene z kosmosu na wejscie, ale moze byc te 11 tys ( co jest na stronioe philipsa ) tak cos sie obawiam, ale ze zbiegiem czasu bedzie taniej panasonic wt 50 z 11 tys juz jest do kupienia za 9100 takze juz cena jest fajna oczywiscie mowa o 55 calach. Tyle ze nawet jak spadnie cena ze zbiegiem czasu to i panasonic bedzie nizej wtedy. Aczkolwiek juz znacznie mniej niz to ma miejsce w chwili obecnej. Ale jak bedzie roznica miedzy nimi 2 tys to raczej wybieram panasa. Ale do konca roku jeszcze jest chwila to moze Philips pokaze i opusci szybciej cos z ceny niz np za jakies 9 czy 10 miesiecy... Ty mas zjeszce lepiej bop ty zastanawiasz sie na d soniakiem 855 a ten jeszcze tanszy jest a tv bardzo bardzo przyzwoity.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W Polsce raczej taka cena nie mozliwa bedzie na wejsciu za philipsa , ale moze philips kto wie zrobi potencjalnym klientom prezent? A w DE jak jestes to widzisz zainteresowanie tym modelem ze strony kupujacych?
Lolek
 

szybal

Banned
Witam,

"Zimny start" telewizora to nic innego jak prawidłowy , pełny restart telewizora.(patrz post numer #430 )
Myślałem , że już trochę zaznajomiłeś się z nazewnictwem pewnych procesów , które
jest szeroko opisywane na forum firmy Philips .(szczególnie polecam niemieckie)
Niemniej , proszę sobie wejść na oficjalną stronę internetową firmy Philips ,odszukać
swój model telewizora , wybrać zakładkę : Pomoc , i przed pobraniem pliku zip dotyczącego
nowej wersji oprogramowania telewizora kliknąć na: Aktualizacja oprogramowania sprzętowego-Oprogramowanie , pojawi się okienko z informacją pobierania w pdf (w języku angielskim).Proszę
kliknąć :Komunikaty ( 32kb) Pojawi się pełna informacja ( w języku angielskim) o wydanych przez
firmę Philips od najnowszej do najstarszej wersji oprogramowania telewizora i zawartych w nich
poprawkach . Proszę zwrócić uwagę , że na końcu każdej wersji oprogramowania jest bardzo ważna
uwaga dotycząca aktualizacji napisana kolorem czerwonym.Teraz chyba jest 28 poprawek.Przy pomocy "wujka Google'a" możesz sobie je przetłumaczyć i jeżeli uznasz potrzebę aktualizacji oprogramowania to ją wykonaj.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Co ciekawe w instrukcji software piszą żeby wyłączyć po Update z pilota a w historii software żeby odłączyć od zasilania.:)
 
Do góry