Seria TCL EC78: wyjątkowy obraz zasługuje na niesamowity dźwięk

Kingistu

Member
Panowie dostał może już ktoś Was EC78?
Napiszcie jakie odczucia :)

W moim przypadku TV spełnia oczekiwania mojej rodziny zarówno obraz jak i dźwięk zarówno w HD jak i 4K, Jestem bardzo zadowolony po wprowadzeniu własnych ustawień (kalibracja z youtuba) naprawdę temu TV nic nie brakuje. U mnie nic nie smuży, rozmywa się czy coś tam jak to piszą inni o innych modelach TCL (pewnie nie widząc ich na oczy).
Zaryzykowałem i cieszę się z takiej decyzji.
Youtube, IPLA, Player śmiga bez zarzutu, w porównaniu do youtuba z playera netii to bajka swobodne przewijanie a nie to co w netii gdzie zawiesza się i dalej nie pociągnie.
Fajna opcja puszczanie dźwięku bez obrazu (zużycie prądu ok 20 W).
Polecam w ustawieniach zmienić na szybki start.
Bez tej opcji zwykłe czuwanie to pobór prądu 0,2-0,3 W po włączeniu 0,3-0,4 W.
 

Kingistu

Member
Podświetlenie edge led daje radę? To jedyna rzecz, która mnie jeszcze powstrzymuje.

Oj daje daje, podczas oglądania filmów, programów nie zauważyłem żadnych odcieni, plam, przebarwień, prześwietleń.

Natomiast na szarym nie ma czegoś takiego że po bokach jaśniej niż w środku (może minimalnie dwa dolne rogi są jaśniejsze) wg. mnie wygląda to lepiej niż w teście "TCL 6 Series/R617 2018" na rtings ale to tylko moje odczucia.

Jak masz obawy to musisz poczekać aby sprawdzić model na żywo gdzieś w sklepie
 

Kingistu

Member
Kingistu może ty potwierdzisz tak na 100 % czy jest to nagrywanie na USB - czy nie.

Niestety nie potwierdzę bo mam TV z netii po hdmi i po podłączeniu usb nie mogę nagrywać wyświetlanego obrazu. Giganagrywarka odwala całą robotę chyba nie ma niczego lepszego na rynku aby nagrywać kilka rzeczy na raz do tego oglądać inne.
Kanałów nie znalazł z DVB-T to i nie mam takiej możliwości aby to sprawdzić.
Przykro mi może ktoś inny poratuje.
 

mowa69

New member
W moim przypadku TV spełnia oczekiwania mojej rodziny zarówno obraz jak i dźwięk zarówno w HD jak i 4K, Jestem bardzo zadowolony po wprowadzeniu własnych ustawień (kalibracja z youtuba) naprawdę temu TV nic nie brakuje. U mnie nic nie smuży, rozmywa się czy coś tam jak to piszą inni o innych modelach TCL (pewnie nie widząc ich na oczy).
Zaryzykowałem i cieszę się z takiej decyzji.
Youtube, IPLA, Player śmiga bez zarzutu, w porównaniu do youtuba z playera netii to bajka swobodne przewijanie a nie to co w netii gdzie zawiesza się i dalej nie pociągnie.
Fajna opcja puszczanie dźwięku bez obrazu (zużycie prądu ok 20 W).
Polecam w ustawieniach zmienić na szybki start.
Bez tej opcji zwykłe czuwanie to pobór prądu 0,2-0,3 W po włączeniu 0,3-0,4 W.
Czy możesz mi podać gdzie jest ta kalibracja na YT ?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Takie podejście do klienta - to nie jest podejście !!!! Tak nie powinno się robić !!!! Ja też sprzedaję ale takich cyrków to nie robię , Ludzie otrzymali tv mają problemy z plamami : Została zrobiona profesjonalna kalibracja a tv otrzymany z plamami ? To nie było widać ? Widzę że jest problem z tv to nie wysyłam takiego bo bym się wstydził takie coś wysłać ,
Wcześniej pisałem w poście : tak osoby napaliły się na ten tv i aby nie było rozczarowania po otrzymaniu przesyłki ( co nie które osoby ) i się potwierdza
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jutro siedzimy cały dzień na testach i EP680 i EC 780.
Sorry za opóźnienie.
Jutro są też oczekiwane wysyłki i EC 780 i EC680.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Testy są w trakcie.
Było dużo obowiązków innych i problemy z okiem.
Ale się kończą i startujemy.
Telewizory mają się bardzo dobrze.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Polecam w ustawieniach zmienić na szybki start.
Bez tej opcji zwykłe czuwanie to pobór prądu 0,2-0,3 W po włączeniu 0,3-0,4 W.
Ile czasu tv odpala sie z i bez wlaczonej opcji szybki start?
Czym mierzyles zuzycie, bo jeslu dobrze kojarze to popularne mierniki do kontaktu najmniej pokazuja chyba 0,8W. Mam wlasnie taki jeden z bricomana.
 

Kingistu

Member
Ile czasu tv odpala sie z i bez wlaczonej opcji szybki start?
Czym mierzyles zuzycie, bo jeslu dobrze kojarze to popularne mierniki do kontaktu najmniej pokazuja chyba 0,8W. Mam wlasnie taki jeden z bricomana.

Z szybkim startem od razu, bez nie mierzyłem to Ci nie powiem ale chwilkę trwa za czym się załaduje.
Dokładnie mierzone miernikiem ale mój pokazuje wartości od 0,1.
Chodzi o to że producent podaje że włączając szybki start zwiększa się zużycie energii a ja chciałem pokazać że są to nadal małe wartości pewnie wyliczając okazałoby się że więcej prądu pobiera TV w czasie kiedy się ładuje i pewnie na to samo wychodzi. (ktoś mógł by pomyśleć że taki tryb czuwania z szybkim startem pobiera dużo więcej energii)
 
F

fritzs

Guest
To ciekawe jak ten tcl780 wypadnie, na razie w necie bardzo mało info ale patrząc po parametrach to zapowiada się fajnie.
 

adas81

Member
Ja też czekam z niecierpliwością...
Choć przyznam szczerze,że skok technologiczny przez 9 lat jest taki, że każdy nowy telewizor, będzie o nie bo lepszy od każdego z tamtej "epoki"
 
Do góry