Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A mnie ciekawi jedna rzecz. Kolejna osoba pisze, ze obraz mocno sie rozjasnia i to w sumie dosc szybko bo przy kacie 20 stopni. Tak wiec jak maja sie do tego zdjecia pokazane przez chyba Ar2, pokazujace przewage XD1 nad sony X2000, gdzie twierdzono ze pod kątem obraz jest super a w sony juz nie?
 

Grigorij

New member
:neutral: No tak, powoli okazuje się że "Król jest nagi"!:? Syczenie, buczenie, smużenie, "rwanie" obrazu (słaby procesor?), brak kątów i czerni a na dodatek death pixels... Chyba muszę się przeprosić z firmą SONY którą chciałem zdradzić z powodu wyższej ceny od SHARPa. Teraz widzę, że jednak warto dopłacić...
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Grigorij napisał:
Syczenie, buczenie, smużenie, "rwanie" obrazu (słaby procesor?), brak kątów i czerni a na dodatek death pixels...

a gdzie widziałeś tego LCD - chyba w serwisie albo na pierwszych testach chyba sprzed roku

pozd
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Marecky napisał:
przy tak wysokiej rozdzielczosci to naprawde widac ??

ja nie moge sie zdecydowac czy model 37" czy 42" wziac, ciekawe czy w tym pierwszym tez buczy itp. itd. bo chyba te LCD sa skladane w innych fabrykach
wez 37GE1E a wszystkie twe problemy znikną
pozd
 

nowy66

New member
Marecky napisał:
...ja nie moge sie zdecydowac czy model 37" czy 42" wziac...

Jeśli odległość od ekranu pozwala ci wziąć 37" to lepszym rozwiązaniem będzie 37GE1E a nie 37XD1E. Ekran GE1E był przygotowywany od dłuższego czasu i jest - wydaje się - lepiej dopracowanym modelem. Posiada on RGB+, lepszą drogę audio. A przy obecnych cenach (lekko powyżej 7k) to imho najlepsza oferta dla tej wielkości ekranu. Wygląd jest rzeczą indywidualną.

pzdr
 

HD2006

New member
marekwawa napisał:
P.S.
Może ktoś wie ile potrzeba uszkodzonych pikseli by można było pozytywnie reklamować telewizor w Sharp Polska ?

Stego co ja wiem uszkodzone piksele musza byc 3 wtedy mozna smialo reklamowac telewizor
 
Ostatnia edycja:

Marecky

New member
Dzieki za info. Wzialbym go bez zastanowienia gdyby nie wyglad ktory do mnie nie przemawia (glosnik na dole), XD1E jest za to sliczny. Jesli jednak w GE1E nie ma takich niedorobek to wezme jego. Na zywo az tak zle nie wyglada, z reszta po pewnym czasie nie bede patrzyl na obudowe tylko jakosc wyswietlanego obrazu.
Co do RGB+ to przeciez 37XD1E tez podobno ma, tylko 42" z tej serii nie ma :confused:

Czy to prawda, ze w GE1E jest demontowalny głośnik ? to by rozwiazalo moj dylemat. Czas reakcji matrycy ma 8 czy 6 msec bo roznie pisza ?
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
-GE1E ma domontowane dodatkowe 3 głośniki i systemem audio różni się znacznie od XD1E
-XD1E nie ma RGB+
-GE1E ma 6ms na 100%

także wszystko na plus
dla mnie osobiście kolor tytanowy jest ładniejszy niż "czarny błyszczący fortepian"

pozd
 

Xaverux

New member
Jest jakaś różnica pomiędzy SHARPEM XD1 a XD1E ?? Wydaje mi sie że to to samo, ale nie jestem pewien. Tak szczerze oplaca sie kupic ten TV czy lepiej inny model wybrac?
 

Romanoff

New member
helper napisał:
Doceniam Twoje zdanie i mam w związku z tym kilka pytań:
Gdzie oglądałeś ten telewizor?
Do czego był podłączony?
Czy mogłeś bezpośrednio porównać z plazmą (np. Pionkiem)?
Co rozumiesz przez twierdzenie, że LC42XD1E jest najsłabszy z serii XD1E?

Z góry dzięki.

Ps. Biorąc pod uwagę sprzęt, z którego korzystasz, przypomina mi to krytykowanie trzylitrowego diesla BMW korzystając z silnika 1.4 na gaz :D
Witaj. Nie bedę komentował Twojego żarciku, gdyż każdy znający sie na rzeczy fachowiec wie że dobry kineskop świeci lepiej niż najlepszy LCDek.Oczywiście nie pod katem rozdzielczości czy rozmiaru lecz pod względem czysto technicznym-paleta kolorów,odzwierciedlenie czerni, kąty widzenia,brak jakiegokolwiek smużenia(czas reakcji ok 0,1ms!!!).Jeżeli widziałeś kiedyś takie kineskopy jak Philips-PixelPlus,Panasonic Acuity,JVC-DIST, to bedziesz wiedział o co chodzi...Ale to taki mały off topic.
Co do LC42XD1E to widziałem go i testowałem w ElectroWorld Janki oraz miałem okazje widzieć dzis wersję LC52XD1E na AudioShow w Wawie.
Podłączałem zwykłe tanie dvd LG dvx172,Denona 1920 przez HDMI i Component,PC-VGA,oraz zwykły sygnał analogowy z tv naziemnej.Dzis widziałem pokaz na AudioShow w konfrontacji z Pioneerem 5000 Full HD.
Moja opinia co do LCD nie zmieniła sie-nadal kłopoty z czernią(tego sie chyba nigdy nie przeskoczy...,kiepskie kąty widzenia,no i smużenie/utrata ostrości-tablice kontrolne uwidaczniają wszystkie niedoskonałości).
LC42XD1E jest najsłabszy z serii XD ponieważ nie ma trybu Action MOde,ma 6ms,kontrast 1200:1(w LC46/52XD1E jest 2000:1),no i robi się dziwnie jasny nawet gdy w niewielkim stopniu zmieniamy kąt widzenia.Takie moje zdanie(subiektywne).
A Pioneer świecił bardzo ładnie,choć tablica kontrolna pokazała że nie wyświetla idealnie koloru białego,niestety jak w większości plazm jest on lekko zaróżowiony(w bardzo małym stopniu,ale jednak na tyle żeby malkontent sie przyczepił:p).
P.S.Dziś widziałem Panasa th65pv600 Full HD.Świetna maszyna,szkoda tylko że pokaz nie był przeprowadzany na jakimś pełnometrażowym filmie nagranym na Blu-rayu.Niestety,mnie drażni brak płynności w obrazie.Szkoda że producenci nie walczą z tym cholernym szarpaniem/rwaniem obrazu.Jedynie Philips i Sharp jakoś próbóją.Chociaż i tak w przypadku połączeń HDMI-HDMI i w tych telewizorach nie działają systemy poprawy płynności obrazu:(. Mnie nie jara tryb 1080p/24-szlag mnie trafia jak widze w kinie rwący,rozmazujący się obraz spowodowany tylko 24klatkami obrazu.

Pozdrawiam
 

Xaverux

New member
Już mam mętlik w głowie powiedzcie ktory LCD 42<'' jest dobry w cenie do 9 000 ?? Byłem zdecydowany na tego sharpa a te4raz to juz nie wiem
 

Romanoff

New member
Xaverux napisał:
Już mam mętlik w głowie powiedzcie ktory LCD 42<'' jest dobry w cenie do 9 000 ?? Byłem zdecydowany na tego sharpa a te4raz to juz nie wiem

Sam musisz porównać i zdecydować.Nikt Ci nie może wmówic co jest lepsze.Tacy ludzie jak ja moga Ci jedynie zasugerować pewne rzeczy,przedstawić własne spostrzeżenia.
Pzdr
 

Xaverux

New member
Romanoff napisał:
Sam musisz porównać i zdecydować.Nikt Ci nie może wmówic co jest lepsze.Tacy ludzie jak ja moga Ci jedynie zasugerować pewne rzeczy,przedstawić własne spostrzeżenia.
Pzdr


To ktory TV okolo 42" byś polecił do 9.000zł ?
 

Romanoff

New member
Xaverux napisał:
To ktory TV okolo 42" byś polecił do 9.000zł ?
Sobie kupiłbym w tej chwili za taką kasę Plazmę Hitachiego 42pd9700,ew Philpsa 42pf9631d(ten sam panel),ew Pioneera 436,427.
Nie mogę Ci jednak polecic zadnego z tych tv bo Ty kupujesz a nie ja.
Philips ma PixelPlus,DNM,kupe różnych wejśc i Ambilighta, Hitachi ma procek Picture Master,niesamowite kolory(!),super dźwięk i wygląd+masa połaczeń.A Pionek jak to pionek,nieprzerwanie trzyma bardzo wysoki poziom.
Pzdr
 

hawranek

New member
Xaverux napisał:
Już mam mętlik w głowie powiedzcie ktory LCD 42<'' jest dobry w cenie do 9 000 ?? Byłem zdecydowany na tego sharpa a te4raz to juz nie wiem

Witam!
Zamów sobie prezentacje do domu i sam ocenisz co wybrać! Ja tak zrobiłem i za tydzień przekonam się czy 42 czy 46" lcd, a może 42" plazma!
Pozdrawiam!
 

Kilmar

New member
Xaverux napisał:
Już mam mętlik w głowie powiedzcie ktory LCD 42<'' jest dobry w cenie do 9 000 ?? Byłem zdecydowany na tego sharpa a te4raz to juz nie wiem

To jest jakieś popiep****e!
Mam ten sam problem co Xaverux
9000pln to chyba nie jest mało kasy a nie mogę za to kupić fajnego LCD
O co chodzi?!??!
Samsung F71 - kiepski. Sharp kiepski. Albo przesadzacie albo w ogóle zostanę jeszcze przy CRT bo to się mija z celem - wydać tyle kasy i być niezadowolony.

Odnośnie tego co napisał Romanoff - oczywiście, że to "ionwestorowi" ma się podobać, ale czasem potrzebujesz porady kogoś mądrzejszego, bo sam nie umiesz decyzji podjąć.

Dziś idę do MM pogapić się w Sharpa.
Może ktoś wie gdzie jeszcze w Łodzi można go zobaczyć?

pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Kilmar napisał:
Odnośnie tego co napisał Romanoff - oczywiście, że to "inwestorowi" ma się podobać, ale czasem potrzebujesz porady kogoś mądrzejszego, bo sam nie umiesz decyzji podjąć.

no właśnie - udzielił wam bardzo cennych rad ale trzeba dokładnie czytać
w którym momencie napisał że Sharpy są złe - on pisał tylko o 42" ,wg mnie najgorszym z "braci"
trzeba przyjrzeć się innym....

pozd
 

Kilmar

New member
jarwisz napisał:
no właśnie - udzielił wam bardzo cennych rad ale trzeba dokładnie czytać
w którym momencie napisał że Sharpy są złe - on pisał tylko o 42" ,wg mnie najgorszym z "braci"
trzeba przyjrzeć się innym....

pozd

:-| to świetnie - tyle że ja właśnie szukam TV 40-42":-|
to że 46 lub 52 są ok jest mało dla mnie pocieszające bo ich nie kupię:cry:
 

PAZ

New member
Gdybym ja miał 9 tyś na tv kupiłbym zdecydowanie plazmę Hitachi 42pd9700.
Zdaję sobie sprawę, że @Xaverux i @Kilmar szukacie generalnie LCD ale moją propozycję potraktujcie jako uzupełnienie oferty, chyba, że z góry odrzucacie technologię plazmową.

ar2: goosfraba
 
Ostatnia edycja:
Do góry