Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

Buddy

New member
42xd1ea

@torsen dzięki za życzenia ... mam nadzieję, że sprzęcik popracuje przynajmniej tyle ile mój dotychczasowy CRT Philipsa 29" 100 Hz, czyli bez mała 10 lat ... chociaż przy takim tempie zmian trzeba będzie go wymienić za jakieś 3 ... maksymalnie 5 latek.

@krecik55 ... w moim XD1EA w rzeczy samej nic nie buczy, niezależnie od ustawień, ale z tego co się tutaj zorientowałem nie każdy egzemplarz z osławionej już serii XD1E buczy i nie przy jednakowych ustawieniach ... Cóż, lepiej trafić na "cichy" niż na "głośny" w myśl prawa Murphego, że ... lepiej jest być pięknym i bogatym niż brzydkim i biednym ;)

Co do wielkości to dodam, że zanim ustawiłem swojego Sharpika 42" na przeciwko siebie siedzącego w fotelu (ok. 2,5-3 m), obawiałem się, iż będzie on zbyt duży ... oczywiście myliłem się (jak koledzy podkreślali wielokrotnie w postach) ... i już po kilku godzinach stwierdziłem, że następny jaki kupię będzie większy i to za pewne o 2 numerki ... :-D

Przy okazji mam krótkie pytanie ... jak załącza się tryb FILM, o którym koledzy piszecie ??? i czy jest on w xd1ea ???
Pozdrawiam
 

noise

New member
audiorek napisał:
Pod koniec lipca byłem na prezentacji Plazm Pioneer'a. Wtedy mocno podkreslano funcje 24 klatek/sek.
Być moze funkcja podobna, lecz niestety rok temu jak wprowadzano serię XD1 nikt do tego nie przywiązywał wagi. Wg instrukcji w trybie film TV dostosowuej prędkośc wyswietlania do sygnały. Dostanie 25 wyswietli 25 dostanie 24 wyswietli 24. Żródła HD dopiero sie pojawiały. W ciągu roku sporo sie zmieniło.

W jednych TV podkresla sie jedne zalety w innych inne, a niby są podobne. A wszystko po to aby nas klientów zakręcić.

A ewentualnie obejrzymy film w czasie o 4% szybszym, lecz chyba włąsnie wtrybie film chodzi o tą klatke/sek własnie.

No wlasnie tych 4% chcialbym uniknac. Kupuje taki sprzet i chcialbym aby wszystko gralo jak nalezy.
Powiedz mi czy wolisz 4% roznice w predkosci czy moze wolisz aby obraz byl "tylko" 720p (czyli prawie nie rozni sie niczym w obrazie powiedzmy do 50"). Ja wole 720p i poprawna predkosc. A Ty?
 

krzyczaki

New member
Jak podłączyć laptop do 46xd1

Podłączyłem tak jak pisano wcześniej i du.....:(

Czy moze kroś wie przez jaki kabel podłączyc(obraz i fonie) laptop(DELL) do tV 46xd1.
Jaki konkretny kabel i jakie ustawienia.

Proszę o pilną popmoc, :hmm:
Pozdrawiam
 

JackWack

New member
Załączenie trybu Film

Aby załączyć tryb Film wejdź w EXIT 6 (tylko tu jest to możliwe)nastepnie: meni-obraz-dalsze i teraz jeżeli masz załączone truD(R) wyłącz wtedy pokaże się Tryb Filmu-włącz i wszystko :)
 

tirula

New member
noise napisał:
Jestes tego pewny ze ma 24p? Mozesz mi pokazac to gdzies np. na stronie sharpa? Wszyscy mowia ze brakuje mu tego.

Jezeli masz originalny manual, to zobacz na str.14 menu obraz- FILM- tam stoi, ze otwiera automatycznie kodowane 24/25 klatek na sekunde, a gdy ustawisz True-d to jeszcze plynniej.(ok. 30 /sek.) ja mam manual po szwedzku, finsku, dunsku, norwesku, grecku i portugalsku. to jest .PDF plik ok. 5200 kb- moge przeslac majlem moze jakos przeczytasz, lub szukaj manualu na polskich stronach po polsku lub angielsku. moj majladres: irekturowski@vasteras2.net- napisz, odpisze, mieszkam w szwecji.
 

tirula

New member
JackWack napisał:
Aby załączyć tryb Film wejdź w EXIT 6 (tylko tu jest to możliwe)nastepnie: meni-obraz-dalsze i teraz jeżeli masz załączone truD(R) wyłącz wtedy pokaże się Tryb Filmu-włącz i wszystko :)

Nie tylko!!! sprobuj pierwsze MENU (display=obraz) i wybierz tryb "film"-oczywiscie musisz miec tryb truD=no, To dziala zamiennie, albo film, albo truD = szybsze, no i co zawsze mowie: stosujcie:
[FONT=Verdana, Arial]Antennfilter

[/FONT]Galvanisk avskiljare som förhindrar så kallad jordningskonflikt vilket kan resultera i överspänning. Lämplig för kabel-TV. Idealisk för 100 Hz TV/Plasma/LCD-utrustning. Avskärmning 75 dB. [FONT=Verdana, Arial]Pris: 79 kr[/FONT][FONT=Verdana, Arial]
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial]to po szwedzku, ale wyczujcie sami[/FONT]

moj majl: tirula@hotmail.com


» Tipsa en vän om denna produkt





[FONT=Verdana, Arial] Nr 204767[/FONT] [FONT=Verdana, Arial]Antennfilter[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial]79 kr [/FONT]​
kop_avgransare.gif
 

audiorek

New member
Nie zauwazycie róznicy, czy oglądacie 24 czy 25. Widać dopiero jak się puści równoczesnie 2 filmy 24 i 25 klateki po jakimś czasie spojrzymy to zauważymy, że jeden idzie szybciej. 24 klatki na sek wzięło sie prosto z kina.
Podczas normalnego oglądania w TV filmów kinowych dodatkowa klatka pewnie jest wklejana ( jedna podwójna ), czaego i tak nie zauważamy.
 

cgc

New member
Chyba zrobiłęś mały miszmasz

audiorek napisał:
Nie zauwazycie róznicy, czy oglądacie 24 czy 25. Widać dopiero jak się puści równoczesnie 2 filmy 24 i 25 klateki po jakimś czasie spojrzymy to zauważymy, że jeden idzie szybciej. 24 klatki na sek wzięło sie prosto z kina.
Podczas normalnego oglądania w TV filmów kinowych dodatkowa klatka pewnie jest wklejana ( jedna podwójna ), czaego i tak nie zauważamy.
Jak puścisz film z jednego odtwarzacza na dwóch telewizorach, jednym odtwarzającym w tylko w 25Hz a drugim w 24Hz (co nawiasem mówiąc potrafi większość telewizorów lcd tylko producenci się tym kiedyś nie chwalili) to chyba nie sądzisz że na jednym telewizorze film poleci szybciej :)
Prędkość odtwarzania filmu zależy od tego jak szybko będzie go podawał odtwarzacz, w większości przypadków film będzie podawany z prędkością 25kl/s i albo poleci szybciej albo będzie interpolowany (będzie doklejana dodatkowa klatka) i wtedy poleci z normalną prędkością. Jeżeli odtwarzacz potrafi podać sygnał 24kl/s z prędkością 24Hz to wtedy telewizor automatycznie przełączy się na 24Hz i odtworzy ci go z taką częstotliwością.
 

lenin83

New member
LC42xd1ea i zielonkawy obraz:(

Na początku, jako że to mój pierwszy post, chciałbym pozdrowić wszystkich forumowiczów i przeprosić za ewentualne błędy:) Zwracam się do was, ponieważ mam problem: jakieś 2 tygodnie temu kupiłem w saturnie sharpa lc42xd1ea i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że obraz jest lekko zielony (najlepiej widać to na szarych powierzchniach i przejściach kolorów), zmiana ustawień w setupie nic nie daje. Pomyślałem że może to być wina kabla (jakiś vivanco za 100 zł) albo dekodera N, ale podłączyłem odtwarzacz dvd i obraz też jest zielonkawy... Próbowałem dodzwonić się do serwisu sharpa ale nikt nie raczy podnieść słuchawki:( W związku z tym bardzo proszę o pomoc i jakiekolwiek info, będe wdzięczny za wszelkie rady.

Ps. Przepraszam jeśli mój problem to jakiś banał, ale to mój pierwszy lcd, ponadto szukałem odpowiedzi na moje pytania na różnych forach i niczego nie znalazłem
 

tirula

New member
lenin83 napisał:
Na początku, jako że to mój pierwszy post, chciałbym pozdrowić wszystkich forumowiczów i przeprosić za ewentualne błędy:) Zwracam się do was, ponieważ mam problem: jakieś 2 tygodnie temu kupiłem w saturnie sharpa lc42xd1ea i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że obraz jest lekko zielony (najlepiej widać to na szarych powierzchniach i przejściach kolorów), zmiana ustawień w setupie nic nie daje. Pomyślałem że może to być wina kabla (jakiś vivanco za 100 zł) albo dekodera N, ale podłączyłem odtwarzacz dvd i obraz też jest zielonkawy... Próbowałem dodzwonić się do serwisu sharpa ale nikt nie raczy podnieść słuchawki:( W związku z tym bardzo proszę o pomoc i jakiekolwiek info, będe wdzięczny za wszelkie rady.​


Ps. Przepraszam jeśli mój problem to jakiś banał, ale to mój pierwszy lcd, ponadto szukałem odpowiedzi na moje pytania na różnych forach i niczego nie znalazłem​

Jest mozliwosc ustawien serwisowych w tym modelu: przy wylaczonym aparacie u gory wciskasz razem przyciski: "glosniej-ciszej i wlacznik pradu" lub przyciski: zmiany kanalow i wlacznik pradu- i otrzymujesz menu serwisowe- (wylaczasz w taki sam sposob - 2 przyciski naraz)tam mozna ustawic kolor, ale!!!!!!!!!!nie rob tego jak sie nie znasz -zamow do domu specjaliste serwisu RTV i nie mow nikomu ze wlaczales menu serwisowe- bo stracisz gwarancje na telewizor!!!!!!!
 

lenin83

New member
Wielkie dzięki Tirula, ale mam jeszcze parę pytań:

1) Czy to możliwe żeby nowy telewizor miał tak skopaną kalibrację (zielonkawa poświata) czy też może to być jakaś wada fabryczna (np. wadliwa matryca bądź też elektronika)?

2) Czy zamówienie człowieka do ustawienia menu serwisowego podchodzi pod usługę w ramach gwarancji czy trzeba to wykonać we własnym zakresie?

3) Czy ktoś dysponuje polecanymi ustawieniami setupu do lc42xd1ea?

Z góry dziękuję
 

artokon

New member
Witam wszystkich

I ja również dołączyłem do grona posiadaczy 42XD1E, dzięki wszystkim za prowadzenie tego wątku!

Niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na dwa dość błahe acz istorne pytania:

1. DTS. W jaki sposób podłączyć telewizorek do amplitunera lub dvd by dźwięk był w formacie DTS lub 5.1 ? Po podłączeniu kabelkiem HDMI dźwięk jest tylko 2.1

2. Kod pilota. Skąd można pobrać kod pilota? Chciałbym obsługiwać TV za pomocą mojego pilota uniwersalnego.

Ktoś pomoże ?
 

audiorek

New member
:)
artokon napisał:
Witam wszystkich

I ja również dołączyłem do grona posiadaczy 42XD1E, dzięki wszystkim za prowadzenie tego wątku!

Niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na dwa dość błahe acz istorne pytania:

1. DTS. W jaki sposób podłączyć telewizorek do amplitunera lub dvd by dźwięk był w formacie DTS lub 5.1 ? Po podłączeniu kabelkiem HDMI dźwięk jest tylko 2.1

2. Kod pilota. Skąd można pobrać kod pilota? Chciałbym obsługiwać TV za pomocą mojego pilota uniwersalnego.



Ktoś pomoże ?
OOOOO słuszne pytanie. zapomniałem ze Panasonika obsługiwałem pilotem z Denona . Dołaczam się.
 

tirula

New member
lenin83 napisał:
Wielkie dzięki Tirula, ale mam jeszcze parę pytań:

1) Czy to możliwe żeby nowy telewizor miał tak skopaną kalibrację (zielonkawa poświata) czy też może to być jakaś wada fabryczna (np. wadliwa matryca bądź też elektronika)?

2) Czy zamówienie człowieka do ustawienia menu serwisowego podchodzi pod usługę w ramach gwarancji czy trzeba to wykonać we własnym zakresie?

3) Czy ktoś dysponuje polecanymi ustawieniami setupu do lc42xd1ea?

Z góry dziękuję

Najlepiej byloby wymienic telewizor na nowy- mysle, ze powinno byc to mozliwe w pierwszych 30 dniach po zakupie. Na pozostale pytania nie moge ci odpowiedziec- bo mieszkam w Szwecji, a tu mozna zalatwic wszystko w autoryzowanym serwisie SHARP`a. Probuj jednak dodzwonic sie do Sharp-Polska i wyjasnic z nimi (napewno podadza ci adres autoryzowanego serwisu w Polsce) Probuj dzwonic od 8 rano!! i nie zwlekaj z tym. Nry tel. sprawdz na: http://www.sharp.pl/index.php?id=99&L=19 Poza tym, czy probowales na menu "Obraz"/dalsze-ustawic temperature koloru na: "Wysoka" oraz dac mniej koloru? -sprobuj. No i nie zapomnij zalaczyc galwanicznego separatora masy anteny (opisalem go wczesniej i zalaczylem zdjecie) i wylaczyc napiecie + 5V na kabel antenowy. Jezeli odbierasz przez HDMI lub skart- wyjmij z telewizora kabel anteny.
 
Ostatnia edycja:

tirula

New member
artokon napisał:
Witam wszystkich

I ja również dołączyłem do grona posiadaczy 42XD1E, dzięki wszystkim za prowadzenie tego wątku!

Niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na dwa dość błahe acz istorne pytania:

1. DTS. W jaki sposób podłączyć telewizorek do amplitunera lub dvd by dźwięk był w formacie DTS lub 5.1 ? Po podłączeniu kabelkiem HDMI dźwięk jest tylko 2.1

2. Kod pilota. Skąd można pobrać kod pilota? Chciałbym obsługiwać TV za pomocą mojego pilota uniwersalnego.

Ktoś pomoże ?

Format dzwieku w telewizorze zalerzy od nadawanego programu, ale kazdy dobry amplituner (receiver kina domowego) moze go skonwertowac na tkzw. wirtual home theater, lub tkzw. surround , ale niestety nie Dolby surround, ale to wlasnie Dolby jest zawsze 2.1 i da sie skonwertowac na 5.1 w kinie domowym.
 

PrzemoRene

New member
Dziwne ślady od 4:3 (?)...

Witam,

Znów mam problem z moim 42" XD1E. Juz nie piszczy i nie buczy - wymiana serwisowa zasilacza pomogła w 100%. teraz jest coś gorszego...telewizor ma 3 poionowe stale świecące na czarno paski szerokie max na 1 pixel. Co dziwne to dokładnie w miejscach gdzie kończy sie obraz 4:3 a zaczynają czarne grube pasy (reszta matrycy-normalne) oraz dokładnie w środku okranu.
Telewizor wiem, ze stał jakiś czas na wystawie w sklepie i możliwe, że leciały tam jakieś dema na nim z takim paskiem po środku pokazujące róznice Full HD od np HD ready...i takie tam...Obawiam się najgorszego...że jest to zwyczajnie wypalenie matrycy w tych 3 miejscach. Tylko troche dziwne...
Wszystkie 3 paski są widzialne na scenach szarych i lekko ciemnych (na białym tle wogóle ich nie widać!!)

Telewizor jest nowy - tj. ma miesiąc. Czy to mogło stać sie tak szybko?? Obrazu nigdy nie żyłowałem na ostrość, jasność czy kontrast, a i formaty były różne +- 50% 16:9 i 4:3 .

Czy jest jakieś lekarstwo na to? szkoda mi by było mieć sprzet za 6200zł, nowy i z takimi dużymi wadami :(

mam nadzieję, że ktośmi pomoże, bo źle się z tym czuje. heh

tu nacie linka z identyczną linią, ale u mnie są w pionie: http://youtube.com/watch?v=3ft5rEGf0sg&feature=related
 
Ostatnia edycja:

tirula

New member
PrzemoRene napisał:
Witam,

Znów mam problem z moim 42" XD1E. Juz nie piszczy i nie buczy - wymiana serwisowa zasilacza pomogła w 100%. teraz jest coś gorszego...telewizor ma 3 poionowe stale świecące na czarno paski szerokie max na 1 pixel. Co dziwne to dokładnie w miejscach gdzie kończy sie obraz 4:3 a zaczynają czarne grube pasy (reszta matrycy-normalne) oraz dokładnie w środku okranu.
Telewizor wiem, ze stał jakiś czas na wystawie w sklepie i możliwe, że leciały tam jakieś dema na nim z takim paskiem po środku pokazujące róznice Full HD od np HD ready...i takie tam...Obawiam się najgorszego...że jest to zwyczajnie wypalenie matrycy w tych 3 miejscach. Tylko troche dziwne...
Wszystkie 3 paski są widzialne na scenach szarych i lekko ciemnych (na białym tle wogóle ich nie widać!!)

Hej, hej, czy ty czasem nie masz wcisnietego podgladu TruD? , otworz klapke na dole pilota i nacisnij przycisk truD pare razy az zostanie obraz bez paskow -pozdrawiam - tirula




telewizor jest nowy - tj. ma miesiąc. Czy to mogło stać sie tak szybko?? Obrazu nigdy nie żyłowałem na ostrość, jasność czy kontrast, a i formaty były różne +- 50% 16:9 i 4:3 .

Czy jest jakieś lekarstwo na to? szkoda mi by było mieć sprzet za 6200zł, nowy i z takimi dużymi wadami :(

mam nadzieję, że ktośmi pomoże, bo źle się z tym czuje. heh

tu nacie linka z identyczną linią, ale u mnie są w pionie: http://youtube.com/watch?v=3ft5rEGf0sg&feature=related

Przepraszam, ale moje uwagi zapisaly sie w srodku twojej wiadomosci- przeczytaj je!!
 

PrzemoRene

New member
czarna linia

Witam ponownie,
Dzieki za odzew ;) Funkcja TruD niezależnie czy jest włączona, czy nie jest daje lini to samo - tj. nic. Linia pozostaje. Jedynie z włączoną opcją jest bardziej wyraźna - tak jak i cały obraz z resztą. Dodam też, że niezależnie od źródła tak sie dzieje oraz kabli. Czy to Euro, D-sub, czy HDMI jest tak samo. Dodam także moze dla ułatwienia, że przy białym kolorze wogóle jej nie widać, co skreśla raczej martwe pixele. Pokombinuje może chwile w menu tym dla wtajemniczonych 8) i jak to nie da rady to dzwonie do Sharpa ale to po świetach bo lepszy 42" LCd 1080p z kreseczką, niż 21 philips CRT 50hz z 1990 roku ;) (taki w garażu mam ;)

Bedę informował co i jak dalej:krol:

Sprawdziłem w Manu telewizora (tak w tym drugim menu...) i co się okazało ku mojemu WIELKIEMU zdziwieniu... :
że data telewizora produkcji to 2006.10.12
a co NAJGORSZE I JAK NA NOWY, OGLĄDANY PO MAX 4 GODZ. DZIENNIE LCD JEGO LICZNIKI TO:
Center Acutime 4008H30M
Backlight Acutime 4009H51M:hmm: :confused: jak się okazuje po moich obliczeniach to tak jakby dzialal codziennie przez 500 dni po 8 godzin dziennie non stop!!!!!!

Co z tym zrobic panowie , bo wja wiele zniosę, ale nie coś takiego?? Czy to sie nadaje do reklamacji i wymiany na N.O.W.Y ???

To tak jakbym 2 latka normalnie użytkowanego kupil tak po 5-6 hr dziennie!! Oj jutro bedą telefony do dealera i Sharpa, oj bedzie sie działo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry