Seria PV70

JerzyMat

New member
Pv70

Skąd taki pesymism, że nowa seria 80 będzie droższa o 1000 zł. w końcu to nie Full HD. Na czeskiej stronie Panasonic seria 80 kosztuje w przeliczeniu 4300 zł. gdy na polskiej stronie PV70 ma cenę prawie 5000 zł.
Zawsze można pojechac do Czech i sobie kupić w końcu nie tak daleko (chyba że z Gdańska ), chyba, że sie mylę.
 

adler01

New member
Pisałem tuz po zakupie o 42 PV70,po 9 miesiącach intensywnego uzytkowania(plazma włączana codziennie na min 10 godz) moja opinia jest bardziej obiektywna:
1.obraz na kablówce -bardzo dobry,są stacje ze jest mnimalnie gorszy ale te kanały które najcześciej odbieram polsat sport,polsat,tvn,HBO -obraz rewelacja do tego stopnia ze ciągle odkładam zamówienie tv cyfrowej
2.mniej się grzeje niz był nowszy (?)
3.obraz z dvd( zwykły kabel euro) super
4.zadnych wad,usterek wypaleń,plazma chodzo tez po kilka godzin non stop na kanale z kolorowym logo mini mini.Nic sie nie dzieje,choć w tydzień po zakupie pojawiło sie odbicie ale znikło po kilku minutach.
5.Oglądam z 2.5 m,wszyscy przed zakupem mówili mi ze to szaleństwo łącznie ze sprzedawcą(chciałem najpierw kupić 37 cali ale była promocja i wykupili) ale nigdy bym nie zamienił na 37,ogląda się super.
6.Naprawdę szczerze polecam!
_________________________
czy do tej plazmy jest karta gwarancyjna? bo mi w MM powiedzieli ze gwarancja jest na podstawie paragonu .
 
Ostatnia edycja:

ogr5

New member
siema, czytając te wszystkie wątki idzie stracić poczucie kontroli nad zakupem telewizora, ja czytając to i inne fora zastanawiałem się nad kupnem telewizora (do 4tyś zł), zastanwiając się czy plazma czy lcd, po wyśmienitej interpretacji kosztów do jakości zatrzymałem się na modelem Panasonic TH42PV70PA, ... i to jest to :)

P.S. to nie jest text sposorowany, jestem po prostu bardzo zadowolony z zakupu :D:):):), pozdrawiam całą ekipe modernizująco-administracyjną, moje 4tyś nie poszło w błoto
 
Ostatnia edycja:

bitner

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam

Na poczatku chciałem podziekować Kikiemu oraz Panu Jackowi za mozliwość prezentacji telewizorków w mieszkaniu. Polecam wszystkim którzy chca nabyc dobry telewizor a nie wiedza który wybrac Plazme czy LCD.
Ja rozgladałem sie prawie pół roku czytałem hdtv, czasopisma, znajomi itd itd Az wreszcie przyszedł czas na kupno i poprosiłem Kikiego o prezentację.
Testowalismy razem z kolega takie tv jak JVC 37 P80, Toshiba R 3500 oraz Panas 42 PV 70 - to u kloegi . Sygnał Cyfowy Polsat i tu najlepiej sprawdził sie R 3500 przede wszyskim ostrosć wyrazistośc przy odbiorze HD Polsat Sport ZYLETA.
Druga prezentacja u mnie i do prezentacji staneły Panasonik 42 PV 70 i JVC 42 V 80. I co ? i wygrał Panas !!! Nadmieie iz obraz mam z UPC !!!.
Teraz po prezentacji zmieniłem zdanie co do roznych opini na temat marek tv typów tv oraz bajerów jakie tv posiadają. Do tej pory nr 1 wg mnie był JVC ze wzgledu na b dobre opinie formuowiczów a tu co Panas !!!
Odbieram 3 dzień i jestem jak na razie bardzo zadowolony. Oglądam tv z 3-3,5 m ale wydaje mi sie iz 37 spokojnie by wystarczył. Obraz DVD super.
Polecam jeszcze raz to wspomnę prezentacje u KIKIEGO !!! warto A to co opowiadają w hipermarketach o róznych tv to smiechu warte. Puszczają obaz z płyt hd dvd a jak sie poprosi o sygnał tv to mówia ze nie maja podpiete bo cos tam .

Pozdrawiam
 

mirecore

New member
po ponad roku szukania i porównywania z LCD (Sharp XL2), kupiłem tego Panasa 42PV70 i wszystko byłoby ok, ponieważ obraz naprawdę jest dobry (napewno lepszy od LCD) bardziej naturalny itd... jednak po tygodniu oglądania (cyfra+ SCART i DVD SCART kable za 80zł) zaczynam zauważać dziwny efekt pływania obrazu w ciemniejszych partiach (tak jakby przy ruchu twarzy ciemniejsze partie spóźniają się w stosunku do jasniejszych) - przeważnie w filmach, są programy w których to nie występuje. Tak na mój chłopski łeb widać to tylko w filmach i programach nagrywanych analogicznie a w cyfrowych tego nie ma...

Dzisiaj leciał Iluzjonista (cyfra+ żółty) i tam to było widać dobrze ponieważ film jest w wiekszości w półmroku, w jasnych scenach ten efekt prawie nie zauważalny.

Czy ktoś się spotkał z takim efektem - co to jest?
 

vlodek

New member
Witam
Dylematy i dylematy.
TH42PV70PA (data produkcji styczeń 2008) mam od miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Pokój 20mkw. odległość oglądania 3m, sygnał ze zwykłej kablówki (nie mam cyfrowego sygnału), dźwięk super. Kupić i cieszyć się obrazem i dźwiękiem. Tak jak ja z żoną.
Pozdrawiam wszystkich którzy mają ten model i co go chcą kupić.
 
Ostatnia edycja:

fazer58

Member
Bez reklam
Do mirecore! Już o tych dziwnych ruchach twarzy pisaliśmy przy modelu PV7P.Ja,miałem to przy sygnale analogowym,przy włączonej funkcji 3D-color.gdy ją wyłączyłem problem zniknął.Teraz, przy sygnale cyfrowym EURO-RGB i DVD-HDMI,wogóle ta funkcja nie występuje w menu telewizora,także i ta przypadłość nie ma miejsca,bez względu na jakość materiału.Może też z tym pokombinuj.Pozdrawiam.
 

czytelnik

New member
Witam

Zastanawiam się cały czas nad zakupem plazmy z tej serii, ale raczej PV700 niż pv70. Po przebrnięciu tych 200 stron nie doczytałem jeszcze tylko jednego
czy ta seria Panasoniców albo w ogóle TV Panasonica mają bardzo przydatną funkcję wyrównywania poziomu głosności AVL, co jest szczególnie przydatne przy reklamach nadawanych dużo głośniej i jest spotykane w tv większości innych marek (w szczególności ma to Samsung Q91 będący w moich kalkulacjach obecnie największym konkurentem dla plazmy Panasonica - ten nie ma za to dobrego autoformatowania obrazu).
 

mirecore

New member
FAZER - dzięki za konkretną odpowiedź - pomogło!!!

AUTO VOLUME - generalnie mało przydatna funkcja jeśli korzystasz z kina domowego - kino i tak najlepiej podpiąć bezpośrednio do DVD lub dekoder. Na pewno ta funkcja nie może mieć największego wpływu na wybór TV.
(trochę to lipa - mam coś takiego w samochodzie tylko że działa w odwrotną stronę, jak silnik ma wieksze obroty i jest głośniejszy sprzet automatycznie sie podgłasnia - ale jakoś mizernie to działa i muszę paluszkiem pomagać)

Po tygodniowym używaniu PV70 - jestem przekonany że to dobry wybór jak za te pieniądze 3999,- Electro World.
Żaden LCD w tej cenie nie da takiego obrazu.

Teraz aż trudno uwierzyć, że wcześniej chciałem kupić LCD za 8000,-

Auto-formatowanie moim zdaniem sprawuje się dobrze, a nawet pomaga unikać długiego wyświetlania logo stacji, ponieważ wychodzi poza ekran. A powiększenie nie jest dramatycznie słabe. Na pewno jest to kompromis cenowy, ale bez przesady - jest OK. Filmy na DVD super się ogląda!!!

Dla mnie najważniejsze są bardziej naturalne niż w LCD kolory, płynność w szybkich scenach, 100Hz i brak problemu z kątami, ponieważ teraz dopiero widzę ile razy na dobę musiałbym obracać TV. Mam dom typu OPEN - TV ogladam z kuchni, jadalni i kanapy, z każdego miejsca pod innym kątem.
 
Ostatnia edycja:

hepik

New member
Etrusc napisał:
PS1
Jak ktoś zna pewne sklepy gdzie można kupić poniżej 3000 PV7 proszę o informację

Do wczoraj cena 2800 z małym hakiem była w kilkunastu sklepach internetowych,
Dzisiaj w jednym i to chyba przez niedopatrzenie.Reszta powyżej 3000 pln.
Akurat wczoraj zamówilem w Maximedia Katowice ,do 24 godzin miał się odezwać konsultant i echo.
Jaka przyczyna podwyżki blisko 10 procentowej?

PS
MM-3499
Avans -3349
 

Etrusc

New member
Właśnie zamówiłem 42PV70. Jutro albo pojutrze wyjeżdża na Piątek powinien już stać w salonie :) Po niedzieli pewnie opiszę pierwsze wrażenia.

Aha kupiłem za 3600 :)

Pozdrawiam
 

hepik

New member
A ja po przeczytaniu całego(prawie) wątku kupiłem dzisiaj 42PV7.
W sobotę rozsypało się kineskopowe badziewie,w niedziele zamówiłem w Maximedia(internet) za 2875 pln ,w poniedziałek podnieśli cene do 3099 ale mnie olali -zero ich odzewu ,mimo podania nie tylko mejla ale nr telefonu.
To zrobiłem rundke 30 km po kilkunastu sklepach i w Avansie ,300 m od domu i po utargowaniu za 3200.Przewiozłem osobówką na tylnym siedzeniu ale bez kartonu.Ok 15 minutowym podłączaniu kabli (nagrywarka,dekoder Cyfry)plazma odpalona.
Pierwszy program jaki się pokazał to 4pancerni i pies ;) z naziemnej a potem już cyfra.
Jest dobrze...nic nie cyka,zielonych linii brak (a pancerni biało czarni) nawet pilot się mi podoba ,menu Panasa prościutkie i intuicyjne.
Tak mi sie wydaje po lekturze wątku,że strasznie przewrażliwie ludziska podchodzą do zakupu i eksploatacji...nie ma sie czego bać,że to lub śmo.
Pozdrowionka :)
 
Ostatnia edycja:

RedHot

New member
Witam. Pierwszy post :) do tej pory czytalem ten wątek, aż w końcu kupiłe 42pv70p - mam już go 10 miesięcy, w zasadzie miałem bo teraz jest w serwisie. Tak więc po 10-ciu miechach na panel matrycy wprosił się pasek pionowy który znienia zabarwienie, owszem widoczny. Zobaczymy ile bedzie w serwisie.
 

Etrusc

New member
RedHot napisał:
Witam. Pierwszy post :) do tej pory czytalem ten wątek, aż w końcu kupiłe 42pv70p - mam już go 10 miesięcy, w zasadzie miałem bo teraz jest w serwisie. Tak więc po 10-ciu miechach na panel matrycy wprosił się pasek pionowy który znienia zabarwienie, owszem widoczny. Zobaczymy ile bedzie w serwisie.

musiałeś to właśnie teraz napisać :p
 

slavOK

New member
Panowie dwa pytania na szybko bo własnie podłaczyłem sobie pv70p i nie wiem czy jest możliwość podłączenia do tego tv kabli s-video - ( http://allegro.pl/item316357289_kabel_svhs_s_video_svhs_5m_digital_gold_052_5_0_.html ) takich albo kabli coaxialnych o takich http://allegro.pl/item316357206_kab_1xrca_1xrca_coaxial_gold_gruby_kabel_3m_024.html
bo wcześniej takimi właśnie kablami miałem podłączone dvd yamahy i divx manty do crt... czym te kable zastąpić o ile nie da się ich podpiąć.

co do pionowych paskow to sie cieszcie bo bedziecie mieli po 10 miechach nowy tv :D:D
 
Ostatnia edycja:

Andre5509

New member
Karton!!!!

hepik napisał:
A ja po przeczytaniu całego(prawie) wątku kupiłem dzisiaj 42PV7.
W sobotę rozsypało się kineskopowe badziewie,w niedziele zamówiłem w Maximedia(internet) za 2875 pln ,w poniedziałek podnieśli cene do 3099 ale mnie olali -zero ich odzewu ,mimo podania nie tylko mejla ale nr telefonu.
To zrobiłem rundke 30 km po kilkunastu sklepach i w Avansie ,300 m od domu i po utargowaniu za 3200.Przewiozłem osobówką na tylnym siedzeniu ale bez kartonu.Ok 15 minutowym podłączaniu kabli (nagrywarka,dekoder Cyfry)plazma odpalona.
Pierwszy program jaki się pokazał to 4pancerni i pies ;) z naziemnej a potem już cyfra.
Jest dobrze...nic nie cyka,zielonych linii brak (a pancerni biało czarni) nawet pilot się mi podoba ,menu Panasa prościutkie i intuicyjne.
Tak mi sie wydaje po lekturze wątku,że strasznie przewrażliwie ludziska podchodzą do zakupu i eksploatacji...nie ma sie czego bać,że to lub śmo.
Pozdrowionka :)
Witam! Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - zrezygnowałeś z posiadania kartonu? Radze przemyśleć sprawę Zdarza się, niestety (nawet jak w poście poniżej - po 10 miesiącach) konieczność serwisowania sprzętu - bez opakowania mogą być problemy.!!!
Życzę, aby kolegi to nie dotyczyło. Pozdrawiam.
 

grzech74

New member
Ja poraz pierwszy więc witam wszytkich serdecznie i właśnie wychodze do sklepu po nową PV 70 czy cos mam jeszcze do niej dokupić żeby mi odrazu działała ?
 
Do góry