Seria PV70

clawin

New member
Witam

Jestem zainteresowanu kupnem plazmy PV70 i chciałbym sie od was dowiedzieć jak to jest z tym wypalaniem.
Czy na ekranie wypalają sie na trwałe loga TV , czy plażma ta ma jakieś zabezieczenia przeci wypalaniu (orbitek, wybielanie ekranu - takie jak w LG42PC51).
Jakie jest rzeczywiste zużycie energii (w instrukcji podają około 260W)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
już się nie wypala . Pobór mocy jest płynny .
Jest znacznie mniejszy gdy plazma ma obrazy ciemne na ekranie i dopiero jak świeci na jasno pobiera optimum.
 

hipis

New member
A czy ktoś z ktoś z posiadaczy TH+37PV70P (lub wiekszych modeli zauważył), że gdy stacja telewizyjna nadaje obraz panoramiczny to przy wyświetlaniu takiego obrazu na naszym odbiorniku 16:9 telewizor odcina kawałek górnej krawędzi obrazu (może też i dolnej... )? Nie mówię oczywiście o czarnych pasach. Przyjrzyjcie się właczają obraz na pełen ekran albo oglądając przy ustawieniu 4:3. Wyraźnie odcina przynajmniej 2 cm obrazu.
 

Gulgulator

New member
Zmieniam właśnie CRT na PV70 . Jak on zniesie częste wyłączanie i włączanie w ciągu doby ? Pracuję w domu i TV generalnie leci non-stop (TVN24) , którego głównie słucham . Wyobrażam sobie , że będzie tak dalej , ale plazmę będę wyłączał idąc do drugiego pokoju (fonia leci SPDIF do amplitunera) , i włączał , gdy coś mnie zainteresuje , lub gdy zrobię sobie przerwę . Czy takie postępowanie jest racjonalne ?
 
Ostatnia edycja:

ricco1

New member
Kupno Pv70

jesli ktos pilnie potrzebuje kupic ten telewizorek to polecam wejsc na strone rtveuroagd i tam poprzez zakupy przez internet mozna nabyc ten telewizorek za rozsadną cene:))) ja zamowilem i czekam na dostawe:)) ponoc 24H
 

lyskam

Klub HDTV.com.pl
vip
ricco1 napisał:
jesli ktos pilnie potrzebuje kupic ten telewizorek to polecam wejsc na strone rtveuroagd i tam poprzez zakupy przez internet mozna nabyc ten telewizorek za rozsadną cene:))) ja zamowilem i czekam na dostawe:)) ponoc 24H

Jesli 4999pln wg Ciebie za PV70 to rozsadna cena - to chyba najwyzszy czas powaznie zastanowic sie nad wlasnymi pogladami...
 

fantattoo

Member
Najmocniej przepraszam za OT, ale czasem zastanawiam się nad sensem istnienia takich udogodnień jak: ceneo, nokaut, skąpiec itp. Po co to wszystko, skoro można wejść na stronę i cieszyć się sprzętem po 24H od zamówienia towaru.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Hej zainteresowało mnie to pytanie Gulgulator'a więc je powtarzaby by nie zginęło, to jak jest z tym czestym włączaniem i wyłączaniem plazm? Czy to coś jak np przy żarówkach energooszczędnych, które nielubię częstego włącz. i wył.? Czy jest to obojętne (przynajmniej porównywalne z CRT) ? :hmm:
 

ricco1

New member
lyskam napisał:
Jesli 4999pln wg Ciebie za PV70 to rozsadna cena - to chyba najwyzszy czas powaznie zastanowic sie nad wlasnymi pogladami...

4999 zl to cena sugerowana...ja zaplacilem 3800 zl....wiec mysle ze nie jest tragicznie:))) poza tym...potwornie ciezko dostac teraz ten telewizor:)):D
 

doubleube

New member
Witam serdecznie

ostatnio pojawiła sie wersja TH 37PV70PA
nikt nic nie wie
czekam na informacje od Panasonica
moze ktos z Was wie?
cena jest ok. 200zł wyższa od ...70P
 

joasia

New member
Wieszak do 42PV70

Witam. Jestem tu zupełnie nowa i potrzebuje fachowej opinii. Kupiłam plazmę 42pv70 i zamierzam powiesić ją na ścianie. Cena oryginalnego wieszaka Panasonica powaliła mnie lekko na kolana. Przeszukałam całe forum pod kątem opinii o wieszakach "niemarkowych" i niestety wszystkie linki do allegro tu podawane są już nieaktywne. Może znzlazłby się ktoś u kogo ten telewizorek już wisi na jakimś fajnym, dobrze sprawującym się wieszaku i mi podpowie jak tu zaoszczędzić parę stówek.
Pozdrawiam
 

mastafoka

New member
joasia napisał:
Witam. Jestem tu zupełnie nowa i potrzebuje fachowej opinii. Kupiłam plazmę 42pv70 i zamierzam powiesić ją na ścianie. Cena oryginalnego wieszaka Panasonica powaliła mnie lekko na kolana. Przeszukałam całe forum pod kątem opinii o wieszakach "niemarkowych" i niestety wszystkie linki do allegro tu podawane są już nieaktywne. Może znzlazłby się ktoś u kogo ten telewizorek już wisi na jakimś fajnym, dobrze sprawującym się wieszaku i mi podpowie jak tu zaoszczędzić parę stówek.
Pozdrawiam

Ja używam dokładnie tego do 42pv70 i jestem zadowolony.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ceny na Euro zmieniają się. Nie dalej, jak przedwczoraj widziałem ten model za 4499. Ale podejrzewam, że Ricco kupił chyba PV7 albo ma super chody.

ArtS :)
 

ricco1

New member
Czesc, jesli chodzi o to co pisalem to wyjasniam:
w poniedzialek po szukaniu w calej Polsce modelu PV70P akurat pani z infolinni rtveuroagd powiedziala ze jesli zrobie zakup przez internet to ten telewizorek ma promocje i mozna go wziac za 3834 zl (o il edobrze pamietam + 40 zl chyab przesyłka) Wiec wszedlem na ta strone i faktycznie byla taka promocja. Wiec nie namyslajac sie zrobilem rezerwacje. Otrzymalem potwierdzenie, wybralem sklep do ktorego mam sie udac i finito. Ale dalej jajca niezle były. Pojechalem do sklepu, pokazalem gosciowi zamowienie a on sprwadza i mowi: nie ma takiego zamowienia :D:D Wiec ja oczy w 5 zloty!!! no i awantura az sie o kierownika otarło, ktory stwierdzil ze maja jedynei modele PV70PA, a takiego na jaki ja mam rezerwacje nie ma. Poza tym...telewizor kosztuje 4999 zł. I powiedzieliz e prosze dzwonic na infolinie. Wiec dzis zadzwonilem do Pani X, ktora powiedziala ze wszystko bedzie w pozadku i mam jechac do sklepu dziś i podpisac umowe i ten model co rezerwowalem dostane.Niestety dzis nie mialem czasu wiec pojade jutro. Mam nadzieje ze nie przepadnie rezerwacja (po 3 dni jest).A jesli tak, to osobiscie bede molestowal Panią X bo mam na nią namiary, ze skoro nawalili wczoraj kaszany i nie mogli mnie obsluzyc to dzis ja nie mialem czasu i tyle. Jutro odpisze jak poszlo. Tak na marginesie czy warto doplacac okolo 1600 zl i zamiast PV70P kupic PY70P? Pozdrawiam
 

gosciukolorowy

New member
wymiana 37PV70P

A ja wlasnie wczoraj po miesiacu od zabrania mojego 37PV70P (kupiony w kwietniu 2007 r) dostalem po wymianie nowy egzemplarz. Sprawdzilem w menu serwisowym zero godzin pracy, 2 wlaczenie. Jak juz opisywalem powodem wymiany byla pionowa linia przez caly ekran, czyli uszkodzona matryca. Mam nadzieje ze z tym egzemplarzem nie bedzie juz po 6 miesiacach takiej samej usterki. Gdyby nie to, ze jest to naprawa na gwarancji, TV nadawalby sie do odstawienia do smietnika (lub ogladania z pojawiajacymi sie co chwila nowymi liniami przez caly ekran). Koszt naprawy, czyli wymiany matrycy bylby wyzszy chyba niz nowy TV. Ostrzegam wiec zafascynowanych tym TV nowych kupujacych. Madel ten potrafi miec fabryczne wady i to bardzo powazne.(bylo juz na tym forum kilka takich samych przypadkow co moj) Jesli zepsuje sie po gwarancji koszt naprawy bedzie bardzo bolesnym ciosem. Co do samego TV i jego jakosci obrazu nie mam zastrzezen. Obraz piekny.
 

ricco1

New member
ja wlasnie dodzwonilem sie na infolinie do pani X ktora potwierdzila ze mam nadal zarezerwowany ten telewizor pv70P za 3840 zl !!! wiec jade:D :D
 
doubleube napisał:
Witam serdecznie

ostatnio pojawiła sie wersja TH 37PV70PA
nikt nic nie wie
czekam na informacje od Panasonica
moze ktos z Was wie?
cena jest ok. 200zł wyższa od ...70P

Znajomemu też proponowali ten TV z końcówką PA i chcąc podrążyć temat, bo też jestem ciekaw, nie pisałem tylko zadzwoniłem do kilku sklepów oferujących ten produkt.
I co, ku mojemu zdziwieniu nikt nie potrafił odpowiedzieć na moje pytanie, czym się różni model P od PA oprócz ceny.
Poszedłem o krok dalej i zadzwoniłem do Panasonic Polska i udzielili mi zaskakującej informacji, jakobyż modele oznaczone końcówką PA zostały wypuszczone na rynek z nową matrycą również 10 generacji, ale drążąc temat nie uzyskałem informacji, czy to nie są przypadkiem TV z reklamacji i wymienioną nową matrycą.

Tak czy siak nasunęła mi się myśl, że może to być czysty chwyt marketingowy - naprawili modele reklamacyjne (reklamacji było przecież dość sporo, czego przykładem mogą być forumowiczowie), pchnęli na rynek z nową literką obok P- A i jeszcze podnieśli o kilka stówek dając klientowi do zrozumienia, że wypuścili nowe TV. Ale są to tylko i wyłączenie moje dewagacje, być może w czymś innym tkwi problem.
 
Do góry