Seria PV70

dewastor

New member
Dvi->hdmi

Malkontent- Mam 37PV7P podłączony do radeona 9600 kablem dvi->hdmi, obraz super. Oglądam głównie tv sat z karty dvb, niestety bitrate kanałów z cyfry pozostawia wiele do życzenia, widać makrobloki, nieostre kontury-szczególnie twarze postaci. Ale jak się zapoda dobry sygnał to obraz żyleta :)
 

Krzysiek231

New member
Nie polecam sklepu Multihome

jjb napisał:
Witam,

tak a propos uczciwosci sprezdawcow badz dystrybutorow. Znajomy po mojej namowie kupil TH-37PV70P... niestety po dostawie sprawdzil menu servisowe i panel mial juz nabite ponad 480 godzin. Wszytskei ustawienia (kontrast, jasnosc, kolory) byly na maxa ustawione...

Mial ktos podobnie ? Jakie mieliscie czasy na panelu ?

pozdrawiam


Witam
Sklep Multihome. Uprzedzałem Ich, że będę sprawdzał menu serwisowe. Okazało się, że ponad 200 h i ponad 100 włączeń (counter). Mam zdjęcia z datownikiem na potwierdzenie. Poza tym podpadają otwarte opakowania na srubki, luźne baetrie od pilota itp. Myślę, że na portalu przydałby się osobno wątek Nieucziwi i niesolidni sprzedawcy migający na czerwono!!! Zaproponowali oddanie pieniędzy ale dopiero po zwrocie im plazmy!!! Szok
 

ernane

New member
krzysiek231 - dobrze ze wiedziales o menu serwisowym, SZOK co sie dzieje ale cóż POLSKA,

niestety musialem sobie odpuscic zakup pv7 ze wzg na dostepnosc a wlasciwie brak, bo u mnie w duzym miescie w hurtowniach nie maja i juz raczej nie dostaną :(
 

bleid

New member
Ja mam PANASONIC TH-42PV70R wersja na rosje data produkcji 17.07.2007 w czechach , plazma u mnie chodzi od 10g teraz po ok dwóch miesiacach ma 200g , nie mam do niej zadnych zastrzeżeń , mam tylko wrażenie ze w ciemnym pokoju gra lepiej niz w nasłonecznionym ,ale to chyba normalne ziawisko
 
Ostatnia edycja:

Malkontent

New member
Co sie tyczy polskich sprzedawcow. Kupilem 42PV7P w sklepie mediamix.pl. Zamowienie poszlo w piatek wieczorem, towar przyjechal we wtorek kolo poludnia. Swietnie zapakowany z dodatkowa iloscia styropianu dookola kartonu. Ja wzialem sie za montaz, zona za papierologie. Stwierdzila niepodbita karte gwarancyjna i zaczela marudzic. Zagadalem wiec do pana ze sklepu na gg i otrzymalem informacje, ze nie otwieraja fabrycznie zapakowanych TV przed wysylka ale moga podbic gwarancje po wyslaniu jej do nich lub przyslac pieczatke sklepu na naklejce. Chcac sprawdzic ich rzetelnosc zerknalem w menu serwisowe i rzeczywiscie, pare minut na liczniku, te ktore mi sie udalo nabic w miedzyczasie. Po tym zakupie moge polecic ten sklep bez wahania. Korzystna cena, obsluga klienta na wysokim poziomie i bardzo szybka realizacja zamowienia.

Sam telewizor gra bajecznie na sygnale z kablowki co jest dla mnie mila niespodzianka. Stoi w pokoju 5x3,5m i ciesze sie, ze wzialem model 42' zamiast 37'. Pomijajac fakt, ze zona mowi o nim "potwor", jest bardzo ale to bardzo :eek:k: Staram sie nie szukac dziury w calym od pierwszych chwil obcowania z nim, ale przy zwyczajowym ogladaniu, zadnych duchow, zielonych krawedzi, ani cykania nie stwierdzilem :grin:

Pozdrawiam, Andrzej
 

clientR

New member
Witam. Na wstępie witam wszystkich!!

Od trzech dni mam to cudo w domu czyli TH42PV70P. Mimo różnych opinii dobrych i złych zdecydowałem się jednak na ten model. Dużo zawdzięczam włanie temu forum. Od początku byłem zdecydowany na zakup z internetowego sklepu i po wielkich poszukiwaniach sklepów w których jest dostępy wybrałem topmarket. Wszystko by było fajnie i miałbym go 2 tygodnie wczesniej gdyby panowie z Masterlinka niewiem jakim cudem dokładnie calutki karton przemoczyli, musiałem czekać na drugi poprawnie dostarczony.
Nie mam jeszcze sygnału HD (ale wiziałem w akcji przed zakupem, dla mnie bajka) natomiast sygnał SD z kablówki i DVD miło mnie zaskoczył w porónaniu z LCD na którch osobiście przeżywałem szok. Jestem wymagającym chopem i dla mnie jest naprawde ok. Mam nadzieję że trafiłem na egzemplarz który nie będzie sprawował problemów zwłaszcza po okresie gwarancji. Ogólnie pomimo kilku wad opisanym na tym forum uważam że telewizor godny uwagi i zakupu.
 

kenobi36

New member
clientR napisał:
Witam. Na wstępie witam wszystkich!!

Od trzech dni mam to cudo w domu czyli TH42PV70P.

Ile dałeś i gdzie kupiłeś? Ja szukam i wszędzie brak. Pozostaje zainwestować w sklep dla idiotów.

Jeśli ktoś wie gdzie kupić 42PV70/71 lub nawet 42PV700 w dobrej cenie to proszę o namiar.
 

hepilord

New member
kenobi36 napisał:
Ile dałeś i gdzie kupiłeś? Ja szukam i wszędzie brak. Pozostaje zainwestować w sklep dla idiotów.

Jeśli ktoś wie gdzie kupić 42PV70/71 lub nawet 42PV700 w dobrej cenie to proszę o namiar.

Jest do kupienia na www.komputronik.pl Ja tam kupilem, cena może nie jest najlepsza ale by bardzo dobrze zapakowany (dodatkowe kartony i folia, dostarczony na palecie firmą DHL). Dodam, że licznik byl ok i wszystkie akcesoria fabrycznie zaplombowane.
 

ruster

Member
I w końcu ja kupiłem wczoraj 42PV70... Nie miałem jeszcze czasu na dokładne testowanie sprzęciku, ale po pierwszych wrażeniach powiem, że szał jest:) Naprawde maszyna świeci rewelacyjnie. Jak wielu forumowiczów przebrnąłem przez ten wątek ( 2 tyg.:)) i jak na razie nie zauważyłem żadnych z wymienionych wad. W gruncie rzeczy to nawet nie chce wpatrywać się i szukać ich na siłe...czas pokaże. Porównywałem z konkurentamami tzn Q91 i C91 i dla mnie osobiście Panas świeci tak jak bym chciał. Wcześniej miałem LCD JvcG80 37' i po kilku dniach oddałem (pisałem w oddzielnym wątku). Jednak jak wielu z was "przesiadłem" się w poszukiwaniach na plazmę i nie zawiodłem się. Naprawde wybór trafiony i polecam niezdecydowanym LCD&plazma, zwłaszcza do sygnału SD. Parę słów o wrażeniach... Oczywiście przeraziłem się wielkością kartonu:) masakara:D:D:D. Po skręceniu i zamocowaniu na podstawce odpaliłem potwora:D. Po pierwszych ustawieniach przyszedł czas na chwilę prawdy - MENU SERWISOWE. TIME : 00000:30, COUNT 0000002 !!! Tak więc ściemy nie było. Uprzedzałem Pana w sklepie internetowym, że będę sprawdzał no i może lekko się wystraszył:). Jak pisałem obraz rewelacja na razie żadnych uwag, węży, zielonych krawędzi, cykań...oby tak dalej:). Jak głębiej przysiąde do tego cacka - potwora to coś więcej napisze.

Odnośnie dostępności w sklepach internetowych to powiem, że trzeba szukać i dzwonić nawet jak mają napisane, że niedostępny. Ja dotarłem do sklepu z ok. 12 nr na liście skąpca:) Cena 3899 - niestety jescze miesiąc temu był o 200 zł tańszy:( Generalnie jak wiecie jest masakryczny problem z dostępnościa. Dzwoniłem również do Panasonic Polska przerażony, że może już nie dostanie nasz kraj żadnej parti, ale Pan mnie uspokoił, że nic sie nie dzieje z wyjątkiem takim, że my polacy lubimy ten model:) Dla zainteresowanych miałem do wczoraj zarezerwowaną jeszcze jedną sztukę tej plazmy w innym sklepie jednak za cenę 3999,- jeśli ktoś jest chętny, piszcie. Mam nadzieję że jeszcze jest dostępny...
 

clientR

New member
kenobi36 napisał:
Ile dałeś i gdzie kupiłeś? Ja szukam i wszędzie brak. Pozostaje zainwestować w sklep dla idiotów.

Jeśli ktoś wie gdzie kupić 42PV70/71 lub nawet 42PV700 w dobrej cenie to proszę o namiar.

W topmarket.pl cena 3950 + kabel HDMI gratis, ale jak zamawiałem to dostępny był w podonej cenie na centrumpromocji.pl.
Ja z topmarketu zadowolony, zapakowany i zabezpieczony poprawnie, i co najważneijsze nówka. Gratisowo wniesiony przez kurierów :) pod moje drzwi na 4 piętrze ;)
 

darcun

New member
Bez reklam
TV Panasonic

clientR napisał:
W topmarket.pl cena 3950 + kabel HDMI gratis, ale jak zamawiałem to dostępny był w podonej cenie na centrumpromocji.pl.
Ja z topmarketu zadowolony, zapakowany i zabezpieczony poprawnie, i co najważneijsze nówka. Gratisowo wniesiony przez kurierów :) pod moje drzwi na 4 piętrze ;)

Czy przy nadawanym sygnale SD odległość od 2,5-3,0 m od TV będzie wystarczającą odległością do oglądania?
 

clientR

New member
darcun napisał:
Czy przy nadawanym sygnale SD odległość od 2,5-3,0 m od TV będzie wystarczającą odległością do oglądania?

Ja nabyłem TV już z myślą o większym pokoju bo na wiosne zmianiam lokum. W tej chwili oglądam z odległości 2,5 - 2,70m i mam sygnał SD z kablówki. W pierwszym momencie jak go postawiłem w pokoju to szok (monstrum ;) Z tej odległości nie jest zle, razem z moja żoną nie zauważyliśmy aby męczył się nam wzork itp. Ogląda się przyjemnie z zachowaniem zadawalającej jakości. Miałem zamiar kupić 37" i teraz bym sobie pluł w brodę. W nowym lokum przewiduje oglądać z 4m. Ale zastanów się dobrze, może to nie takie proste bo w sklepie 42" nie wygląda na takiego giganta bo gubi się jego rozmiar w przestrzeni sklepowej. Musisz sam ocenić, ja mam odczucia pozytywne co do odległości 3m
 

Malkontent

New member
Odnosnie 42PV7 + komp: polaczylem kupionym za 17 zl kablem HDMI - DVI pod drugie wejscie DVI na karcie graficznej GF8600GT(PCI-E) i telewizor w trybie AV(HDMI) sam pokazal Windowsa i pulpit. Wszystko bylo lekko obciete w koszmarnej rozdzielczosci. Potem w panelu sterowania NVidia dalem 1920/1080 ale dalej byl obciety obraz. Pomoglo ustawienie "przesun pozycje obrazu dla HDMI" (moze to sie ciut inaczej nazywac bo pisze z pamieci) z tegoz panelu z "zadan pokrewnych". Dzwiek trzeba puscic osobno ale to juz drobiazg. Wszystko dziala jak nalezy, jutro jak znajde chwile czasu to pogram troche w jakiegos FPSa zeby zobaczyc czy sa jakies przeklamania w obrazie typu zielone krawedzie itp.

Pozdrawiam, Andrzej
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Wlasnie ogladam moj nowo zakupiony 37PV70PA (zakupiony za 3999 w MM Gdansk) produkcja- Czechy, z listopada model z PA na koncu.
Sygnał ze zwyklej kablufki multimedii -obraz w sumie ok, na crt tez mialem nie idealny za to filmy dvd - bajerek, kiedys jak kupie jakie HDdvd to bedzie uczta dla oka, ten tv jest WIEELKI! (w porownaniu z poprzednim 24cale) :)
narazie(odpukac pukpukpuk) wszystko OK
aha, do menu serwisowego wchodzi sie przez wcisniecie przycisku zmiany kanału z trzy 000 z pilota
dziekuje wszystkim za opinie w tym watku bo naprawde pomagaja! :)
 

mahabresq

New member
Witam jako debiutant na forum. Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem PV70 znaleziony przy pomocy www.eeeby.pl w www.zadowolenie.pl prowadzonym przez MIX-electronic S.A.. Cena z kosztami wysyłki niecałe ..... 3540 zł :D , bo miał lekko uszkodzony .... karton. Za te parę stów kompletnie mi to nie przeszkadzało. Zegar i counter OK. Polecam więc sklep jak i tę wyszukiwarkę. Plazma na razie podłączona do zwykłej anteny a i tak mnie zabija. W tym tygodniu będę jednak do tego podłączał DVD-s35 Panasonica (posiada euro, component i wyjście optyczne), oraz POLSAT przez Samsunga DSB-s305G (z wyjściami euro i optycznym). Niedługo mam nadzieję że też będzie amplituner Onkyo TX-SR 505. Możecie poradzić jak najlepiej to skonfigurować (jakimi kablami) :hmm: ??? Dla mnie to czarna magia, więc z góry dziękuję za pomoc.
 

ruster

Member
Uchwyt pod 42"

Po kupnie tej plazmy zastanawiam się teraz nad wyborem uchwytu pod 42". Może u kogoś z was wisi ta plazma na wymienionych poniżej uchwytach. Jeszcze nie wiem, czy jest sens kupować uchylny, jak myślicie? Wymieniam również i te... Proszę o opinię, a może macie jakiś inny model. Każda rada się przyda.

1) BARKAN:
- 40 i 41
2)
EDBAK:
- PWB1, TWB1
- PWB2, PWB2
Czy różnica pomiędzy edbakami 1 i 2 to tylko wymiary?
3)
[FONT=&quot] VOGELS
- VFW 040
- VFW 140

4) MALICONI
- Flat 10
- Flat 20

[/FONT]
 

zilo

New member
Pomóżcie

Proszę pomóżcie , mój syn wszedł do menu serwisowego , żeby sprawdzic ilośc przepracowanych godzin i musiał mi coś przestawic w ustawieniach. Proszę jak ktoś posiada 42PV70 by podał mi jakie są ustawienia fabryczne . Trzeba wejśc do menu następnie nacisnąc zielony przycisk i pokazuje się ADJUST Ja mam nastawione AUTO niżej KONTRAST a obok zółte okienko z symbolem w środku. Proszę o podanie jaki to symbol , póżniej po naciśnięciu zielonego pokazuje się color i też obok pole żółte z symbolem w środku , zielony i TINT , zielony sub-BRT, zielony H-Pos, zielony H-AMp i tak aż do B-CUT. Podajcie jakie symbole są w żółtych polach, będę mógł sprawdzic i porawic na prawidłowe.
 

namecaps

New member
różnice

Witam serdecznie.

Jakie są właściwie różnice między telewizorami (oprócz ilości gniazd HDMI bo to już odkryłem):
TH-50PV700P, TH-50PV7P a TH-50PV70P. Który najlepiej kupić?Który jest najnowszy? Pozdrawiam serdecznie!
 

djumbo

New member
Witam


model tv th42-70pa

jak wejść do menu serwisowego - robie przyciśnięty głos w dół i 0 0 0 - ale nic to nie daje

Ok już mam :) 2 godziny, 2 włączenia - nówka nie śmigana :)

Co oznacza koncówka pa ?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry