Seria PV70

Groszek

New member
Cześć!!!

To ja tak dla odmiany o Panasonic'u. Link do newsa z Home Cinema

http://www.homecinemachoice.com/cgi-bin/shownews.php?id=9112

W sumie nic nowego nie napisali, ale można zerknąć....


Pozdro

Groszek

P.S.
A może moderator weźmie okurzacz i wyczyści kilka(naście) postów z tego wątku, bo do tematu nic nie wnoszą a później trzeba się mozolnie przedzierać. Z całym szacunkiem dla piszących - szkoda, że nie na temat....
 

Servisko

New member
Widzałem dzisiaj TH-42PV 71F w Saturnie/ Mülheim an der Ruhr, Mogę powiedzieć tylko tyle że wygląd jest super wymiata swojego starszego brata, Pięknie czarny na połysku cos w stylu Samsunga bardzo przyciąga kurz i inne badziewia.
Co do obrazu to mogę powiedzieć tylko tyle,Tv był podłączony tylko kablem scart leciało na nim Discovery HD obok stał starszy brat czyli PV 60 różnic w obrazie nie dostrzegłem żadnych.
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
Hej,

A czy ten nowy Panasonic obudowę (ramkę dookoła ekranu) też ma taką jak Samsungi (i nie tylko), tzn. niemiłosiernie świecącą i pofałdowaną jakby była robiona metodą chałupniczą gdzieś w piwnicy pod Warszawą?
Zawsze jak patrzę na taką ramkę to mam nieodparte wrażenie, że za chwilę zacznie trzeszczeć :) .
 

Groszek

New member
czago napisał:
Hej,

A czy ten nowy Panasonic obudowę (ramkę dookoła ekranu) też ma taką jak Samsungi (i nie tylko), tzn. niemiłosiernie świecącą i pofałdowaną jakby była robiona metodą chałupniczą gdzieś w piwnicy pod Warszawą?
Zawsze jak patrzę na taką ramkę to mam nieodparte wrażenie, że za chwilę zacznie trzeszczeć :) .


Cześć!!

Na stronie Panasonic'a jest do ściągnięcia zdjęcie tego TV ( przy opisie pv70). Mimo, ze zdjęcia potrafią nieźle zmylić to widać na nim, że ramka jest błyszcząca a dół matowy, oprócz stopki która jest łączona - błyszcząca + minimalny pasek matowego na dole . Zdjęcie w rozdzielczości 3169x2378 więc po zbliżeniu widać każdy szczegół.


Pozdro
 

czago

Banned
Dzięki.
Rzeczywiście fajne, ale nie widać czy ramka jest pofałdowana bo na zdjęciu w ogóle nie błyszczy tak jak w naturze.
 

Golgota

New member
Witam
Panowie… nie załamujcie mnie, bo to, co mówicie jak by było prawdą to by był Panasconik, na razie jeszcze go nie widziałem w naturze, ale jak jest tak jak mówicie to ta wymianę sobie odpuszczę
Pozdrawiam
 

Servisko

New member
BitTornado napisał:
Jest prawie cały świecący nawet podstawka też jest świecąca oprócz dolnej listwy która jest czarna ale matowa.

[SIZE=-1]Muszę poprawić to co [/SIZE][SIZE=-1]wcześniej [/SIZE][SIZE=-1]napisałem : Boki [/SIZE][SIZE=-1][/SIZE][SIZE=-1]są matowe tak jak i pasek na dole reszta jest [/SIZE][SIZE=-1]błyszcząca. Aha i podobno [/SIZE]Pobór mocy to nie 261 W tylko 306 W
 

Golgota

New member
BitTornado napisał:
[SIZE=-1]Muszę poprawić to co [/SIZE][SIZE=-1]wcześniej [/SIZE][SIZE=-1]napisałem : Boki [/SIZE][SIZE=-1]są matowe tak jak i pasek na dole reszta jest [/SIZE][SIZE=-1]błyszcząca. Aha i podobno [/SIZE]Pobór mocy to nie 261 W tylko 306 W

A niech i będzie i 500W, tylko żeby był DOBRY i ŁADNY
Mój zasilacz w kompie ma 600W i jakoś jest
 
Ostatnia edycja:

Grigorij

New member
czago napisał:
Hej,

A czy ten nowy Panasonic obudowę (ramkę dookoła ekranu) też ma taką jak Samsungi (i nie tylko), tzn. niemiłosiernie świecącą i pofałdowaną jakby była robiona metodą chałupniczą gdzieś w piwnicy pod Warszawą?
Zawsze jak patrzę na taką ramkę to mam nieodparte wrażenie, że za chwilę zacznie trzeszczeć :) .
Coś mi się wydaje, że to "pofałdowanie" jest spowodowane naklejoną folią ochronną. Po zdjęciu folii "pofałdowania" ustępują- zarówno w Samsungu jak i Panasonicu...
 

czago

Banned
Grigorij napisał:
Coś mi się wydaje, że to "pofałdowanie" jest spowodowane naklejoną folią ochronną. Po zdjęciu folii "pofałdowania" ustępują- zarówno w Samsungu jak i Panasonicu...


Niestety chyba jednak źle Ci się wydaje. Te pofałdowania (widoczne szczególnie pod swiatło) to niestety powyginana ramka wokół ekranu - zdaje się, że po prostu wykonana z marnej jakości plastiku. Nie ma mowy o żadnej folii - niestety :( .
 

wydma8

New member
Na razie mam zamiar zakupic 37pv60, czy warto poczekac do pv70, dowiedzialem sie ze cena bedzie podobna...

A druga sprawa, do tv mam ok 2,5 m dlatego tez wybralem 37", czy rowniez uwazacie ze 42" z 2,5 metra to za duzo??

Tv bedzie chodzil pod n-ka.

Za ile najtaniej widzieliscie 37pv60??

Dzieki i pozdrawiam
 

Groszek

New member
czago napisał:
Niestety chyba jednak źle Ci się wydaje. Te pofałdowania (widoczne szczególnie pod swiatło) to niestety powyginana ramka wokół ekranu - zdaje się, że po prostu wykonana z marnej jakości plastiku. Nie ma mowy o żadnej folii - niestety :( .


Hej Czago!!! Może zaczniesz się martwić jak go zobaczysz na żywo - teraz to tylko zwykłe "gdybanie" i "bicie piany"!!! Osobiście nie wydaje mi się żeby Panasonic wypuścił powyginaną ramkę - litości...

Pozdrawiam

Groszek
 

Golgota

New member
czago napisał:
Niestety chyba jednak źle Ci się wydaje. Te pofałdowania (widoczne szczególnie pod swiatło) to niestety powyginana ramka wokół ekranu - zdaje się, że po prostu wykonana z marnej jakości plastiku. Nie ma mowy o żadnej folii - niestety :( .
To tylko ci sie wydaje
Z tego, co się dowiedziałem obudowa w większości artykułów wykonanych przez Panasonica wykonana jest z:grin: e stopu magnezu, a nie jakiegoś tandetnego plastiku
 

jawer1

New member
czago napisał:
Niestety chyba jednak źle Ci się wydaje. Te pofałdowania (widoczne szczególnie pod swiatło) to niestety powyginana ramka wokół ekranu - zdaje się, że po prostu wykonana z marnej jakości plastiku. Nie ma mowy o żadnej folii - niestety :( .

Ramka nie jest z pofałdowana, ma grubość ok 2,5 mm i imituje ciemne szkło. Dolna część jest z matowego plastiku, z bliska wygląda tak sobie (zwłaszcza przy przycisku Off/On) ale z daleka jest ok. Całość prezentuje się bardzo ładnie, o niebo lepiej niż w PV60.

Przyglądałem się obrazowi na 42PV70P przez ok 10 min. Obok stał 37PV60, a poniżej 50PV60. Na pierwszy rzut oka nie stwierdziłem żadnych różnic. Programy na których porównywałem to DiscoveryHD i TVN.

Jeszcze jedno. W W&W w Łodzi cena za 42" 6000PLN.(No comment)
 

Mabri

New member
czago - coś ty wymyślił z tym pofałdowanym plastikiem w pv70?
Widziałem go na żywo i to jakaś totalna bzdura.
Oczywiście obudowa może się podobać lub nie ale nie wymyślajmy głupot. Chyba na siłę chciałeś zaistnieć na tym forum!
 

Dru

Moderator
mnkp napisał:
na avforums ktos przetestowal 42PX70. to jest chyba odpowiednik 42pv70 w UK. http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=490395&page=11
najwazniejsze wnioski: brak wentylatorow i purpurowych wezy.

no nie do końca. Koleś, który go kupił i opisywał swoje wrażenia napisał, że widać lekkie węźe tudzież cienie węży. Ale tylko gdy stoi się blisko ekranu i wie się gdzie szukać. Z normalnej odległości z jakiej powinno się oglądać TV obraz jest OK.
To takie malutkie sprostowanie ;)
 
Do góry