Seria PV70

czago

Banned
Mabri napisał:
czago - coś ty wymyślił z tym pofałdowanym plastikiem w pv70?
Widziałem go na żywo i to jakaś totalna bzdura.
Oczywiście obudowa może się podobać lub nie ale nie wymyślajmy głupot. Chyba na siłę chciałeś zaistnieć na tym forum!


Mabri - a kto napisał, że Panasonic ma ramkę pofałdowaną? Najpierw poczytaj lepiej posty, a nie pisz coś bez sensu.
 

Mabri

New member
czago napisał:
Mabri - a kto napisał, że Panasonic ma ramkę pofałdowaną? Najpierw poczytaj lepiej posty, a nie pisz coś bez sensu.

Jesteśmy w wątku o nowych plazmach Panasonica i o nich toczy się rozmowa. Czytam taki tekst:

Grigorij napisał:
Coś mi się wydaje, że to "pofałdowanie" jest spowodowane naklejoną folią ochronną. Po zdjęciu folii "pofałdowania" ustępują- zarówno w Samsungu jak i Panasonicu...

czago napisał:
Niestety chyba jednak źle Ci się wydaje. Te pofałdowania (widoczne szczególnie pod swiatło) to niestety powyginana ramka wokół ekranu - zdaje się, że po prostu wykonana z marnej jakości plastiku. Nie ma mowy o żadnej folii - niestety :( .

Pokaż mi choć jedno moje słowo, które jest napisane bez sensu. Bo chyba o to ci chodzi pisząc "...najpierw poczytaj lepiej posty, a nie pisz coś bez sensu"
 

czago

Banned
Szkoda, że nie przeczytałeś kilka postów wcześniej. Zauważyłbyś, że pofałdowana ramka to było pytanie, a nie stwierdzenie. Zatem Twój zarzut, że wymyśliłem pofałdowanie w Panasonicu jest bez sensu. Wiem, że takie pofałdowanie jest m.in. w Samsungach - stąd moje PYTANIE. No chyba, że na forum nie można się już o nic zapytać nie będąc posądzonym o pisanie bzdur.
 

ein

New member
Popatrzcie

na ostatnie z fotek w powyzszym linku. Porownanie PV71 z PV600. Hmmm na PV600 rozmaz a na PV71 zyleta. Fajno, tylko cos mi tu smierdzi tania zagrywka marketingowa, bo choc poprzednia seria z cala pewnoscia odstaje od poziomu szczegolowosci vs fullHD panele, to tutaj mamy co prawda nowa elektronike ale fizycznie ten sam XGA panel. Wiec o co jakby chodzi? :p

No chyba ze to jest 65" fullHD (tak sie przygladajac to, chyba wlasnie ten model stoi obok). No kurde, na wszystkich trzech fotkach obraz jest znacznie gorszej jakosci niz na PV71 (2mln punktow vs >0,7 mln dla przypomnienia). Cos tu jest nie tak?
 
Ostatnia edycja:

Groszek

New member
Cześć ein!!!


Może to tylko kwestia zdjęcia??? Tzn. ostrość aparatu złapana na PV70?? Te kamyczki, czy naklejki na obudowie tej 600 też są rozmazane i nieostre....


Pozdro

Groszek

P.S
Panel XGA, ale chyba nie ten sam tylko następnej generacji G10...
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
kejo: Z tego co mozna wyczytac, sprzedaz ruszy w kwietniu. Konsumcja energii zostala utrzymana na takim samym poziomie co modele PV60 (42"-261W). Z ciekawoscia przeczytalem dane i specyfikacje do modelu FULL-HD 42", robi wrazenie. Po wakacjach mysle ze na naszym forum bedziemy mogli sie spodziewac pierwszych w pelni (w FULL-HD ;-)) zadowolonych nabywców. Do modeli PV60, nie widze by byla to historia, mysle ze jeszcze nie raz w porownaniach do PV70 uslyszymy, ze pewne kwestie w PV60 zostaly rozwiazane lepiej. Troche PV70 jawi mi sie jako model mocno budzetowy ale idzie nowe, czy lepsze - oby.

Pzdr. (C)G
 

jawer1

New member
A może jednak LCD ?

Witam

Nie chcę, tutaj siać zamętu, ale jak każdy który jest przed kupnem TV staram sie monitorować rynek nowych odbiorników w miarę dokładnie.

Czekając na nowego panasa wpadłem na ten oto nowy LCD Toshiby.
http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2009/manufacturers_id/34

Jak wielu z nas najpierw byłem gorącym zwolennikiem LCD, potem jak zacząłem się szerzej interesować to padło zdecydowanie na plazmę.
Planuje zakup w czerwcu, obecnie moimi faworytami są: TH-42PV70P, Hitachi 42PD9700, a może Philips 42PF9631D (choć ten ostatni jest chyba trochę za drogi).

Wczoraj przeczytałem o nowej Toshibie LCD Full HD za niecałe 6000.:shock:
Materiały reklamowe jak zwykle mówią o super nowej elektronice poprawiającej obraz w tym TV - hmm... jak będzie naprawdę?

Zapewne ciekawe mogło by być porównanie tego LCD z nowym Panasem i Hitachi.
Kiki może ty mógłbyś zrobić takie testy ?
Być może część z nas zmieni zdanie i przesiądzie się na LCD?
 

wydma8

New member
Takie porównanie nie ma sensu, wady i zalety jednego i drugiego zawsze beda takie same, przynajmniej na razie, to są dwie calkiem inne technologie.
 

Servisko

New member
(Cy)Gorg napisał:
kejo: Z ciekawoscia przeczytalem dane i specyfikacje do modelu FULL-HD 42", robi wrazenie. Po wakacjach mysle ze na naszym forum bedziemy mogli sie spodziewac pierwszych w pelni (w FULL-HD ;-)) zadowolonych nabywców.

Pzdr. (C)G

Przy telewizorze o przekątnej 37-40" moim zdaniem FullHD nie ma większej racji bytu. Prawda jest taka, że normalnie użytkując telewizor (czyli nie ślęcząc z nosem przy ekranie, lecz siedząc od niego 2-3 metry i więcej) na tak małym wyświetlaczu różnicy pomiędzy 1920x1080, a 1280x720 praktycznie nie zobaczysz. Zobaczysz natomiast na ekranach naprawdę dużych 60-70", projektorze. Nie będzie to jednak kolosalna różnica.

Kupowanie Tv Full Hd na wyrost przypomina kupowanie butów na wyrost.
I ta zarówno pod wzgledem jakosciowym jak i ekonomicznym.
Jak dorosniemy już do tych butów / męcząc się przez lata / trzeba je bedzie wymienić na nowe bo sie zniszczą.
Na dziś 99% kanałow nadaje w rozdzielczosci SD , a 1% w Hd.
Zależy ile czasu bedziemy wykorzystywać w jakiej proporcji - ogladajac tylko HD lub TVP, TVN,Polsat itp.
 
Do góry