Seria PV70

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
BitTornado:

"37-40" moim zdaniem FullHD ..."

Nie wiem czy zauwazyles ze jest to model 42". Z odleglosci 2-2,5m roznice na pewno zobaczysz :).

"Na dziś 99% kanałow nadaje w rozdzielczosci SD , a 1% w Hd."

Calkowita prawda, jednak jest jeszcze jedna kwestia, jakiej ilosci dysponujesz (a juz mozesz) materialami w HD-FULL. Mozliwosc odtworzenia przez karte SDHD materialow FULLHD w H.264 wlacznie bez bardzo drogiego odtwarzacza HD-DVD (Blu-Ray) jest w tym modelu bardzo istotna.

"Kupowanie Tv Full Hd na wyrost przypomina kupowanie butów na wyrost."

Porowanie wydaje mi sie kompletnie nie trafione. Pewnie jak masz tylko sygnal SD, bez materialow w HD kupowanie nawet HD-Ready moze byc pozbawione sensu pisal o tym kronol i trudno sie tutaj z nim nie zgodzic ale pozostaje kwestia kto kupuje telewizor HD tylko do SD:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=85362&postcount=238

Do projektorow, ergonomia nie jest tutaj najszczesliwsza, dodatkowy ekran ktory albo caly czas wisi albo jest rozkladany potrafi doprowadzic do frustracji, przerabialem to na wlasnej skorze. Na dedykowany pokoj tylko do kina domowego w polskich realiach jest bardzo trudne do zrealizowania. W przypadku TV (w tym przypadku plazmy) jedyna czynnoscia ktora musisz zrobic to wlazyc plytke lub karte SDHD i oczywiscie wlaczy TV ;-), z wiekiem czlowiek bardzo ceni sobie wygode. Nie jest to zakup na wyrost, jest to zakup na ten wlasciwy juz czas :) ale kazdy moze miec swoje subiektywne spojrzenie na te kwestie.

Pzdr. (C)G
 

Servisko

New member
( Cy) Gorg no niewiem może masz rację, Niedawno widziałem w akcji Sony FullHD KDL-40X2000 a obok stał panasonic TH-42PX600E podłączone były do odtwarzacza Toshiba HD-XE1,Stałem jakieś 2 metry od tych tv i różnicy nie dostrzegłem,Niewiem czy te 2 cale coś zmienią w tym Panasoniku 42% (TH-42PZ700) co innego 50 cali to już jest różnica.
 

jawer1

New member
wydma8 napisał:
Takie porównanie nie ma sensu, wady i zalety jednego i drugiego zawsze będą takie same, przynajmniej na razie, to są dwie całkiem inne technologie.

Oczywiście, że masz racje, ze są to dwie różne technologie.
Jednak wynikiem porównania oby dwóch technologii jest po prostu efekt wizualny.

Przecież można w miarę jednoznacznie stwierdzić że np.:
Przy sygnale SD to:

1. Czerń jest lepsza na ......
2. Kontrast lepszy ...... (przy analogicznych ustawieniach)
3. Gliniane twarze występują (TAK/NIE)
4. Powidoki występują (TAK/NIE)
5. Smużenie występuje (TAK/NIE)
4. Odwzorowanie barw lepsze na.....
5. Minimalna odległość do oglądania dla LCD to .... a dla Plazmy to ....
itd., itp.

A przy sygnale HD to ....

A przy sygnale z DVD to...

A przy sygnale z DIV-x to...


Gdzieś na końcu każdy z nas może jednak stwierdzić wolę ten LCD od tej Plazmy lub odwrotnie

Mimo wszystko uważam, że można znaleźć kryteria porównania, a że są to inne technologie, no cóż, podczas codziennego korzystania nie będę się nad tym zastanawiał .

Wiem, że każde takie porównanie jest subiektywne, ale jednak jak idzie się choćby do MM, czy innego sklepu RTV to człowiek siłą rzeczy (oczu)porównuje jak odbierają dane odbiorniki czy jest to LCD czy Plazma.
(oczywiście pomijam tu jakość sygnału prezentowanego w sklepach i zakładam że porównanie jest przy tym samym sygnale)

Już wiele osób pisało na tym forum , że szli do sklepu z przeświadczeniem kupna danego modelu, a po porównaniu obrazów z innym TV zdecydowali się na inny model (nie raz na inną technologię). I zazwyczaj takie osoby nie żałują wyboru.
 
Widzę, że wątek ładnie się rozwija, ale na ponad 180 postów nie było ani jednego w stylu: właśnie jestem posiadaczem PV70. Ciekawe jak długo jeszcze poczekamy na taki post.
 

jtd

New member
Bez reklam
Ja od dzisiaj jestem posiadaczem Panasa PV70 50 cali, Panowie rewelacja!! Obraz jest lepszy od PV60 zdecydowanie, wieksza glebia, lepsza gradacja kolorow, a te przejscia tonalne, poprostu wbijam sie w ekran i nie moge przestac patrzyc... hehehe zartowalem, kto sie dal nabrac ?:eek:
 

slimak

New member
Bez reklam
Odgrzebałem stary post #58 i #62 ponieważ przy przeglądaniu materiałów Panasonica znalazłem kilka ciekawych informacji.



Groszek napisał:
....... różnica do PV60 wcale nie jest taka znikoma - obsługa 1080p !!!!, V-Real II, 3D color management (który troszkę tendencyjnie zremisował w opisie slimak'a).

Technologia 3D color management zgodnie z informacjami w katalogu angielskim Panasonic_Viera_LR.pdf oraz Polskim Z-KAT_GEN_06_07.pdf jest stosowana również w pv60
Czyli remis bez naciągania.;-)


slimak napisał:
5) Technologia Real Black
Dzięki dwóm technologiom opracowanym przez Panasonic – Real Black Drive System i Deep Black Filter – możliwe jest uzyskanie głębokiej, bogatej czerni w ciemnych obszarach obrazu.

Minus. Usunięto czujnik oświetlenia (Automatyczna regulacja kontrastu (C.A.T.S.) i zastąpiono oprogramowaniem w celu zmniejszenia kosztów produkcji. Pv70 nie będzie reagował na zmiany oświetlenia w pomieszczeniu.


Technologia Real Black Drive System i Deep Black Filter jest stosowana w plazmach panasonica od co najmniej kilku lat pod nazwą MACH i oczywiście jest zastosowana również w pv60.
http://www.panasonic.pl/technologie/?id=4


Czyli zabrali C.A.T.S i nic w zamian nie dodali. Duży minus.


Pozdrawiam

Ślimak
 

smok

New member
wczoraj zadałem sobie trud napisania paru e-maili do sklepów sprzedających(?) 42pv70. zapytałem o dostępnosc. o dziwo sprzedawcy odpowiedzieli jednym zdaniem: "dostępny od ręki"
Drodzy potencjalni nabywcy pv70 może by tak ktoś z Was się uprzejmie ruszył i zakupił tego panasa!:lol:
 
jtd napisał:
Ja od dzisiaj jestem posiadaczem Panasa PV70 50 cali, Panowie rewelacja!! Obraz jest lepszy od PV60 zdecydowanie, wieksza glebia, lepsza gradacja kolorow, a te przejscia tonalne, poprostu wbijam sie w ekran i nie moge przestac patrzyc... hehehe zartowalem, kto sie dal nabrac ?:eek:

Już zrobiło mi się gorąco... (ale tylko na chwilę). Gratuluję poczucia humoru.

P.S. Gdzie jest kiki ze swoim testem, tak obiecywał...
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
smok napisał:
Drodzy potencjalni nabywcy pv70 może by tak ktoś z Was się uprzejmie ruszył i zakupił tego panasa!:lol:

Tak mocno zachecamy do jego kupna, ze wyploszylismy potencjanych nabywcow. Inna kwestia ze wszyscy czekaja na testy by sie nie naciac, podobnie bylo z PV45, nie moglem sie doczekac, sam kupilem i jestem w dalszym ciagu zadowolony z zakupu :). Co mi tam teraz PV70 nawet taki fortepianowo-czarny. Do zdjec z CeBitu, bylo juz to zauwazone i opisane (jawer1), martwi mnie widoczny przeplot pioniowy, nie jest to kwestia aparatu, gdyz widac to tylko na ekranie plazmy a nie na calym zdjeciu. Slimak swego czasu pisal o nowej techologii ukladu pixeli moze to jest wlasnie ten efekt. Dziwi mnie moze ze osoby najbardziej zainteresowane - sprzedawcy - nabrali wody w usta i nic, zadnych testow, zdjec, nie ma. Moze czekaja ze kwestie promocji zalatwia za ich inni, jak na razie chetnych nie ma.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

Mabri

New member
A mnie się wydaje, że aby przeprowadzić obiektywny test porównawczy, to musi on zająć jakiś czas.
Druga rzecz nie wszyscy którzy kupują nowe tv zaglądają na to forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Miały wjechać jutro . Wjechały dziś.
Mowa oczywiście o plazmach 42 PV 70 Panasonic.
Najpierw okazało się że zabrakło miejsca w magazynie.
Dlaczego ?
Ano dlatego że kartony przypominają wielkością plazmy ponad 50 ". Waga również nie przypomina niczym dotychczasowych plazm. Karton jest znacznie , znacznie cięższy. Z braku czasu - wynikajacego ze dokładnego porównania nowego modelu Panasonic 32 LCD LM 70 z innymi LCD - rzuciliśmy na ogólne oceny aby dać pierwszą opinię oczekującym.
Okazało się że główną wagę stanowi podstawka, która jest podobna do
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3179 ./
Jutro będą szczegółówe opisy i zdjęcia. Podstawka wygląda podobnie jak obrotowa - ale nie jest obrotowa. Jest czarna i bardzo ciężka .Montaż i podłączenie trwało chwilkę. Plazma ma uchwyty do wyjmowania co znacznie ułatwia montaż .Dobrze zaplanowane są też gniazda złącz.
Prezentuję sie znakomicie. Nie ma żadnych wgięć w obudowie.
Włączona szybko prezentuje nowe menu i nowy sposób wyszykiwania kanałów. Automatyczny wybór kanałów nazwano skanowaniem.
Jutro będą też zdjecia nowych rozłożeń kanałow - niespotykanych dotychczas u innych.
I to tyle dobrego.
Wczytane kanały z Palu / antena dachowa / wystraszyły nas nie na żarty. Wystraszyły bo zakupiliśmy sporą ilość tych plazm.
Jakość plazmy wyprodukowanej w Hiszpanii i połykajacej 261 W -pozostawiała wiele do życzenia. Jako żywo przypominała słabe modele LG.
Ale wpadliśmy na pomysł ,że to niemożliwe - musi być wina przewodu antenowego. Szybciutko zabraliśmy antenę plazmom Pioneera i podłaczylismy pod Panasonica. To był extra ruch - tyle że niczego nie zmienił. Extra - bo gimnastyka zawsze się przyda.
Jakość pozostawia wiele do życzenia , obraz niewyraźny , kolory rozlazłe ,
brak kalrowności obrazu - to co było radoscią w plazmach Panasonica do tej pory.Stojąca obok plazma Nec - to ósmy cud świata , Pioneer 4270 również.
Co się stało z produktem panasonica - nie wiem.
Jutro sprawdzimy czy inny egzemplarz nie jest lepszy./ może jakaś wada /
Sprawdzimy też połączenie z dvd , z HD i z komputera.
Oczywiscie chętnych zapraszamy jutro w dowolnych godzinach ,będzie nam raźniej . Porównamy z modelem PV 60 , plazmą LG PC1RR , Loewe Modus i z innymi jeśli bedzie potrzeba i jeśli bedzie warto wykonać taka pracę po pierwszych testach porównawczych. Być może Panasonic musi - śladem plazmy Lowe posiadać naprawdę extra sygnał - wówczas pokazuje znakomita jakość ,ale o tym przekonamy sie jutro.
Narazie jestem mocno wystraszony jakością.

"
o.gif
Optymalizacja cyfrowa - likwiduje szumy obrazu
o.gif
Zaawansowany "System zarządzania kolorem 3D"
o.gif
Redukcja zakłóceń ruchomego obrazu
o.gif
Sub-Pixel Controller - gładkie krawędzie obrazu
o.gif
Głośniki wykorzystujące drewno bambusowe
o.gif
VIERA Link - sterowanie wielu urządzeń 1 pilotem
o.gif
Sterowanie HDAVI
o.gif
Wejście HDMI x 2
o.gif
Wejście komputerowe
o.gif
Podstawa w komplecie "

Ten opis brzmi jak humor satyra - dla dzieci w przedszkolu.

Dziś jeszcze wpis nowego LCD 32 LM 70 Panasonica , JVC a 80 , Sharpa Ra1 .

Jutro wiecej szczegółów i zdjęcia.
pozdrawiam
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
kiki napisał:
i bardzo ciężka.

Swoje rzeczywiście waży, całe 7kg, prawie 1/4 ciężaru telewizora bez podstawy.

kiki napisał:
Oczywiscie chętnych zapraszamy jutro w dowolnych godzinach, będzie nam raźniej.

Szkoda ze nie mogę uczestniczyć :-(, za daleko ale bardzo cieszy że osoby które mają bliżej będą mogły na żywo przyjrzeć się jak w akcji działa PV70.

kiki napisał:
Porównamy z modelem PV 60 , plazmą LG PC1RR , Loewe Modus

Chyba większość oczekuje testów porównawczych do PV60, modele są jeszcze dostępne więc w przypadku kiedy PV70 wypadnie blado będzie możliwość jeszcze się nawrócić do starej technologi ;-). Pozostałe testy jak najbardziej wskazane, można powiedzieć, że kroi się test z prawdziwego zdarzenia :).

kiki napisał:
Ten opis brzmi jak humor satyra - dla dzieci w przedszkolu.

:D. Czysty marketing ze strony panasonica.

Pzdr (C)G
 

darek_

New member
Rozdzielczośc matrycy ...

Witam,
Może to wynika z mojego nieuświadomienia, ale ja zwracam uwagę na rozdzielczość matrycy i z tego powodu wolę wybrać 50" ba ma podstawową HD - 1366x768 a 42" tylko 1024x768. Jeśli w 2010 roku ma być w ofercie europejskiej 100 kanałów HD to chyba ma to znaczenie. Przecież telewizora nie kupujemy na 2 lata. W moim przypadku telewizor średnio zmieniam co 6 lat. Siedzę 3 metry od telewizora i myślę, że zobaczę różnicę w szczegółowości obrazu.
Zwrócice uwage, że w wielu sklepach błędnie podaje się rozdzielczość matrycy wersji 50" np. tu http://audiovideo.com.pl/product_info.php?cPath=154_94_96&products_id=3275 :hmm:
Nie wiem z czego to wynika. Moze on nie ma tej rozdzielczości pomimo informacji na stronie Panasa ...
Wiem, że 50" wymaga małej elektrowni, ale przy rozsądnym ustawieniu kontrastu i jasności powinien pobierać w granicach 300 W. Chociaż z drugiej strony to nawet te 300 W w środku lata w pokoju to mały grzejnik. Trudno, trzeba będzie zainstalowac klimę ;).
 

slimak

New member
Bez reklam
Groszek napisał:

Czyli zabrali C.A.T.S i nic w zamian nie dodali. Duży minus.





A dlaczego uważasz, że zabrali??
http://www.panasonic.be/servlet/PB/menu/1250303_l6/index.html


Wyglada na to, że jednak jest.... :p

Pozdro






W większości opisów pv70, pv71, px70 tryb C.A.S.T ani tryb auto nie występuje. Ale ponieważ opisy tv często powstają za pomocą „kopiuj wklej” to dopiero obejrzenie na żywo rozwiąże zagadkę C.A.S.T.
Moja ocena z postu #58 jest wybitnie teoretyczna.

Pozdrawiam
Ślimak
 

Grigorij

New member
Stoi 42" PV70 w sklepie "Dla Idiotów" w Czeladzi (śląskie). Wołają za niego coś około 5,7 kPLN. Ogólne wrażenie- piękny! Jeżeli rozchodzi się o design to zamieniłbym się od razu z moim PV60. Jedna drobnostka- logo "Panasonic" zamiast srebrnego, trójwymiarowego do jakiego nas przyzwyczaił Panas- po prostu namalowane białym lakierem na ramce...
Jest podpięty pod demo HD- obraz oczywiście żyleta; pod to samo demo są podpięte PV45- normalnie wymiękają! Nie miałem czasu to i nie sprawdzałem na jakich ustawieniach lecieli, ale różnica jest kolosalna na korzyść PV70. Wydaje mi się, że odwzorowanie "zielonego" jest bardziej ciepłe i soczyste niż w moim PV60. Błyszcząca ramka jest gładziutka jak pupa niemowlaka- ktoś pisał bzdury, że jest pofalowana. Zupełny brak wiatraków do chłodzenia- przykładając rękę do górnej części obudowy można się poparzyć!;) Narobili dziurek na tylnej maskownicy jak w szwajcarskim serze, pięknie widać całą elektronikę. To tyle na szybko.
Piękna bestia:) !!!
 
Do góry