Seria PV70

TRIESTO

New member
Zoonk ????

witam Wszystkich
Dzisiaj właśnie ogladałem PV70 w sklepie e-panasonic oto kilka moich spostrzeżeń :
Oglądałem jakieś 30 min. dla porównania stał z boku PV45 podpiety takim samym kablem component.
bardzo miły pan ustawił obraz na takie same parametry -
- obraz 45 był bardziej szczegółowy, krawędzie "mocno' zaznaczone , odwzorowanie kolorów bardziej naturalne, natomist 70 miała obraz lekko tak jakby rozmyty, mniejszą szczegółowość i może to jest właśnie lekarstwo na sławetne węże ? krawędzie w 70 przechodziły bardziej plynnie co wg. mnie powodowało rozmywanie sie obrazu.
Nie ukrywam ze jestem zainteresowany tym tv , po nieprzyjemnosciach z Samsungiem C7H z niecierpliwościa czekałem na tą plazme .
Jutro jestem umówiony na dłuzsze testowanie i zobaczymy ? być może też zawiśnie w moim salonie, ale dam znać
to co najbardziej przykuwa uwage do 70 to design.

Pozdrawiam all.
 

Spikey

New member
jtd napisał:
Zalezy ile masz kasy na TV oraz ile chcesz cali ??
Do 5k, tak jak napisałem intersuje mnie 37PV70 czyli 37", dodatkowo dodam, że 37PV45 również wchodzi w rachubę (dobra cena) ale "papierowe" parametry ma gorsze, dlatego poczekam na PV70. Moje pytanie było bardziej pod kątem komentarzy w stylu "Panasonic to robił dobre VCR a nie ekrany PDP".

TRIESTO napisał:
to co najbardziej przykuwa uwage do 70 to design.
Nie ukrywam, że dla mnie też ma znaczenie, zdecydowanie lepszy niż PV45, o PV60 nie wspominając, kwestia gustu. W ogóle nie lubię srebrnych urządzeń.
 

jtd

New member
Bez reklam
Ja do 5k to bym kupil Panasa 42PV60:cool: I cali wiecej a obraz z kablowki i hd extra, ale obudowa niezbyt... Ale bym sie do niej przyzwyczail :eek:
 

adrianes

New member
PV 70 są dostępne i można testować

Witam, od dzisiaj PV 70 powinny być dostepne w większości MM. W Poznaniu w M1 znajduje się 42PV70 obok 50PV60 i 37PV45. Proponuję podzwonić po najbliżych sklepach RTV i jechać samemu się przekonać, bo czytanie opinii fachowców od siedmiu boleści w stylu "klapa, nie warto czekać" jest po prostu pozbawione sensu. Jeżeli ktoś nie ma nic do powiedzenia na temat to powinien sobie darować. Testowałem 42PV70 przez około 20 minut i co mogę stwierdzić: Obraz ma lepsza głębię kolorów od PV45 i PV60, natomiast ostrość i wyrazistość krawędzi np. postaci jest co najwyżej porównywalna. Jeżeli chodzi o design to jest bardzo, bardzo OK nie tak jak brzydactwa PV60 lub jeszcze gorsze PV45. Ramka nie posiada żadnych pofałdowań (ten, kto je widział powinien iść do lekarza - od oczu :) ). Czekam miesiąc i kupuję 50PV70 i nawet jeżeli będzie trochę gorsza ostrość od PV60 to i tak będzie o niebo lepiej w temacie wyglądu i niebo lepiej w temacie jakości obrazu w porównaniu do LCD Sony 40S2000, który użytkuję.

Chetnie zapoznam się z merytorycznymi testami i opiniami innych, którzy mieli okazję nowe modele potestować. Pozostałym proponuję zaśmiecać swoje podwórka a nie forum, na którym wiele osób szuka rzeczowych informacji a niestety muszą przebijać się przez posty niedowartościowanych d....

Pozdrawiam.
 

jtd

New member
Bez reklam
A na jakim materiale robiles ten test jesli mozna wiedziec ?
Z tego co wiem PV70 wogole nie radzi sobie z sygnalem antenowo-kablowkowym.
 

adrianes

New member
jtd napisał:
A na jakim materiale robiles ten test jesli mozna wiedziec ?
Z tego co wiem PV70 wogole nie radzi sobie z sygnalem antenowo-kablowkowym.

Na sygnale z satelity rozprowadzonym na 1000 telewizorów oraz na demo Panasonica. Na demo oczywiscie piekny obraz a na satelicie porównywałem kilka kanałów: TVP , Eurosport, TVN, RTL. Uważam, że obraz jest OK i swobodnie go akceptuję. Problem pojawia się gdy ostrość jest podciągnieta, wtedy pojawiają sie pionowe linie (podobne jak na mewie w fotce z Cebit). Obraz LCD na tym samym sygnale wygląda jak słaby filmik ściągnięty z internetu.

Pozdrawiam
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Groszek napisał:
a może raczej profesionalistuw...

Mimo wszystko zdjecia oddaja duzo, czy wszystko z pewnoscia nie. Za zwyczaj obraz w realu bedzie zdecydowanie lepszy. Do testow, jakby wiekszosc czeka gotowe na tacy, podano mozna jesc. Cieszy ze pare osob, ruszylo w kierunku MM i na wlasne oczy ocenia PV70. Ostatecznie inne oczy nie beda to ogladac tylko wlasne, jak jest sie zadowolonym brac i nie wchodzic na forum przez najblizsze pol roku, zyc w swietym spokoju :).

Pzdr. Fahofiec ;-)
 

Dru

Moderator
hmmm, chyba i ja jutro się wybiorę do MM zobaczyć to nowe cudo Panasonic`a :). Chociaż jak to zwykle bywa mój Szczecin dalej jest sto lat za Murzynami i dla nich nowością w sferze TV jest Rubin `82 ;)
 

Groszek

New member
(Cy)Gorg napisał:
Ostatecznie inne oczy nie beda to ogladac tylko wlasne, jak jest sie zadowolonym brac i nie wchodzic na forum przez najblizsze pol roku, zyc w swietym spokoju :).

Pzdr. Fahofiec ;-)


Cześć!!

Dokładnie!!! Mam wrażenie, ze tu może obrzydnąć, czy też mogą obrzydzić nawet najlepszy telewizor... ;-) Najlepiej kupić, napisac swoją recenzję dla innych i ..... .....NIE WCHODZIĆ!!!!! ;-)

Pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś drugi dzień - niestety zdjęcia jeszcze się obrabiają - narazie z dvd po hdmi .
Ale znów niestety jakość nie zachwyca. Nowo dostaczone dvd - demo Cyfry + na temat pragramów HDTV gra fatalnie . Linie skośne są tak ząbkowane że dawno już czegoś takiego nie widziałem.
Obraz przesuwany po ekranie gra jak na telewizorach które sprzedawaliśmy pięć lat temu.
Jutro bedziemy zamieszczać zdjęcia . Porównanie dziś było tylko do Pioneera. Pioneer wyprzedza ten model Panasonica o kilka lat.
Ale na drugim sklepie mamy podłączone - jako ktoś pisał - zarówno PV 45 jak i PV 60 . I plazma PV 70 - wysiada. Plazma PV 60 gra rewlacyjnie.
Na wszelki wypadek wyjmę jutro kolejną plazmę PV 70 aby uniknąć błędów.Zauważyliśmy też dobrą stronę - grając kilka godzin na tym samym kanale nie zostało żadnych śladów. Dobre i to.
Jutro przynajmniej kilka godzin poświęcimy już testom - do PV 60, do LG i do innych ekranów stojacych obok - również zaprzęgniemy najlepsze przewody / będą zdjęcia /
Wyjmiemy nowy egzemplarz i opinia będzie ostateczna.
Jeśli się potwierdzi to modele PV 70 będziemy oddawać nawet poniżej zakupu dla fanów firmy.
Chcemy aby nie było cienia wątpliwości.
Dziś przygladało się porównaniom kilka osób. Wszyscy byli zgodni.
Tragedia.
pozdrawiam
 

kojot

New member
Witam
powiem ze jestem bardzo zaskoczony po wypowiedziach osob ktore widzialy pv70 chcialem zamienic mojego panasa pv 60 na nowszy model
czarny kolor bardziej mi sie podoba, ale z tego co przeczytalem nie mam zamiaru popelnic takiego bledu juz po wstepnych ogladzinach kikiego jestem pewien ze musi byc z tym tv cos nie tak jutro pojade do mm zobacze jak to wyglada na zywo ale codow sie juz nie spodziewam
potwierdza sie regula kto chce dobry tv i super wyglad musi kupic
pioneera, czekam na fotki i dalsze testy (chyba nie tylko ja )
pozdro
 
Ostatnia edycja:

Groszek

New member
janku napisał:
może trafiła się wam jakaś bardzo wczesna, niedorobiona seria ?

--
pozdr
janku


A może trzeba poczekac na wyprzedaż z magazynu PV60 - i po tym fakcie kolejna seria PV70 przejdzie cudowna odmianę i będzie THE BEST, duzo lepsza od PV60. I tak się to wszystko kręci... Prawda jest tak, że muszę ruszyć cztery litery i sam zobaczyć!!

Pozdro
 

smok

New member
sorry kiki, ale czy Ty jako testujący nie powinieneś zachowac większego umiaru. słysząc słowa: "tragedia" wymiękam... sam mówisz że testujecie pierwszy egzemplarz, byc może felerny. przecież (chyba) nikt z forumowiczów nie oczekuje, że po pierwszych oględzinach na pierwszym pv70 będziesz wpadał w zachwyt lub tragizował.
byc może nowa seria to niewypały, a jeśli jest inaczej...
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
smok napisał:
byc może nowa seria to niewypały, a jeśli jest inaczej...

Nie wiem o co Tobie chodzi, przeciez kiki, podchodzi rzeczowo do testów, zastrzega ze byc moze egzemplarz jest felerny i by potwierdzic (lub zaprzeczyć) wcześniejszym testom przeprowadzi go na innym egzemplarzu. To, że odnosi się emocjonalnie nie widzę nic w tym złego, dużo się oczekiwało od PV70 po szumych zapowiedziach.

Ciężko też posądzać o spisek, niektóre osoby uczestniczyły w tych testach i dały juz swoją opinię tu na forum.

Przypuszczam, że wszystko się dobrze skończy :).

Groszek napisał:
muszę ruszyć cztery litery i sam zobaczyć!!

Chyba czytasz w moich myślach. Czekamy na wieści z frontu :).

Pzdr. (C)G
 

Grigorij

New member
OGŁOSZENIE
Zamienię TV Panasonic TH-42PV60EH full wypas, bez zaobserwowanych węży i glinianych mord, bez wypalonych powidoków, data zakupu 22.12.2006, na liczniku około 800 hours na fabrycznie nowy TV Panasonic TH-42PV70P. Uwaga: nie przewiduję możliwości żadnej dopłaty z mojej strony ponieważ PV60 jest w/g testów modelem lepszym i niech to będzie rekompensatą.
 

szmalik

New member
Witam.
To mój pierwszy POST na tym forum ale oczytany jestem bardzo.
Zapewne - podobnie jak wiele osób stoję przed koniecznością zakupu TV i od jakiś 2 miesięcy czytam każdy POST na tym forum.
Ale do rzeczy ...
Napaliłem się na PV70 ...
Mieszkam w Czeladzi więc wybrałem się do elektromarketu z krwisto czerwonym logiem aby zobaczyć to "cudo" na własne oczy.
Obok 42 calowej PV70-tki stoją 37 i 42 calowa PV45-tka
Pierwsze wrażenie - bardzo pozytywne.DESIGN świetny - bardzo subtelny i elegancki - nie ma żadnych załamań, pofałdowań czy innych zagnieceń. Materiał, z którego został wykonany wygląda bardzo obiecująco.
Miłe dla oka jest także menu ekranowe.
Na owej plaźmie leciało DEMO Panasa - jak dla mnie super. Obraz czysty, przejrzysty o dużym kontrascie i szczegółowości. Śliczne kolory. Głęboka czerń.Nie zauważyłem sneaków. Konkutrencyjne Panasy (PV45) wyglądają prz nim blado - różnica jest zauważlana nawet dla mnie - niedoświadczonego obserwatora.
No dobra - z racji że z natury jestem sceptykiem - poprosiłem pana w czerwonym sweterku o zmianę źródła ...Mój entuzjazm spada wykładniczo w dół... Obraz z kablówki masakrycznie brzydki, poszarpany - wyglada niczym półtora-godzinny DivX o rozmiarze 100 MB. Owszem jakość kolorów, kontrast pozostają na wysokim poziomie ale nastąpiła straszna pixelizacja, rozmycie i rażąco niska szczegółowość obrazu. Na jednym programie o modzie widać było to tak dobrze, że w zasadzie oglądanie takiego kanału mija się z celem.
ALE UWAGA !!!
PV45 - 37" i 42" wcale nie wyglądają lepiej !!!
Proszę Państwa ! - może nie jestem maniakiem i nie mam doświadczenia w tej materii ale za pomocą moich oragnów wzroku nie zauważyłem znacznej różnicy. Owszem PV45 - 37" wygladąło troche lepiej ale to zapewne z racji mniejszej matrycy. Natomiast PV45 42" nie stanowi w tym temacie konkurencji dla PV70. Poszperałem po kanałach i znalazłem stację ze sloneczkiem - ta na Panasie PV70 wygladała już całkiem objecująco - dwa kroki w tył - jest nieźle - da sie oglądać i po kilku minutach zdałem sobie sprawe, że zapatrzyłem się na film. Jeszcze dwa kroki w tył i TV zaczął mi się podobać. Zmieniłem więc stację na tą, którą oglądałem wcześniej - 4 kroki w tył - jest ŻLE - nie da się oglądać. Poszperałem jeszcze po innych kanałach i TVP1 oraz TVP2 nadają się do oglądania chociaż obraz nie zachwyca.
No dobra - czas na porównanie z innym TV. Odnalazłem Samsunga C7H - 42". Słuchajcie próbowałem się zmusić do tego aby dostrzeć wyższość tego modelu nad Panasem i trudno mi było. Telewizory są od siebie oddalone w MM o jakieś "dwa kilometry" (czyżby celowo ?) więc nie ma mowy o porównaniu 1 do 1. Nabiegałem się od jednego do drugiego i nie wyłoniłem z tego pojedynku lidera. Moze ciut lepiej Samsung radził sobie z sygnałem kiepskiej jakości ale była to przewaga niewielka i napewno nie byłby to element decydujący o moim wyborze i zakupie jednego z tych odbiorników. Jak dla mnie Samsung przegrywa jakością barw i kontrastem oraz poziomem szczegółów. O gustach się nie dyskutuje więc design nie ma wpływu na moją ocenę.
Nie widziałem w akcji PV60 więc nie mogę sie wypowiedzieć obiektywnie w temacie poróznania PV70 vs PV60.
jeśli chodzi o PV45 vs PV70 to zdecydowanie wygrywa ten drugi - nowy model Panasa wychodzi zwycięzko z mojego prywatnego, osobistego porównania tym bardzije że 42 calowa plazma PV45 jest tylko 500 zł tańsza.
Cena 42" PV70 to 5999 zł

Natomiast w porównianu z Samsungiem C7H który kosztuje 4499 już sprawa nie wygląda tak różowo. Jednak półtora tysiąca zł to spora suma i chyba byłby to element decydujący o moim wyborze na niekorzyść Panasonica. Chyba, że cena owego mocno spadnie kiedy już przestanie być super nowością.

Bardzo chciałbym przetestować Panasonica PV70 na jakimś innym źródle sygnału np na DVD. Póki co ciężko mi sie zdecydować czy TV wart jest mojej uwagi.

Konkluzja.
Do MM wszedłem podniecony, napalony, entuzjastycznie nastawiony i co tam jeszcze sie da w stosunku do PV70. Wyszedłem sceptycznie nastawiony zarówno do tego TV jak i do całej technologii PLAZMA.
Od jakiegoś czasu stoje na stanowisku, że trzeba kupić CRT, poczekać na udoskonalenie jednej z technologii - PDP lub LCD, sprzedać "bańkę" i wtedy pomyśleć nad odbiornikiem FULL-HD. Musze przyznać, że na chwilę obecną cięzko zmienić mi to zdanie chociaż uwierzcie mi bardzo bym chciał bo dość mam klamorów w domu. Ale najzwyczjniej w świecie - szkoda kasy. Mówimy oczywiście o TV w cenie 3500 - 8000 zł bo wyższe kwoty może i zapewniły by mi miłe wrażenia z oglądania Tv plazma lub LCD ale dla mnie to wydanie tyle pieniędzy na TV to czysta abstrakcja i snobizm.

Pozdrawiam wszystkich.
 

Grigorij

New member
W Media Markt w Czeladzi mają najgorsze sygnały wizyjne jakie kiedykolwiek widziałem w sklepach RTV. Trzeba by tym zainteresować jakiegoś Helmuta z centrali MM. Tych kanałów po prostu nie da się oglądać!!!
P.S. Widzę, że cena od wczoraj skoczyła w górę o 300 zł!
 

Servisko

New member
No juz sam niewiem jeśli ten panas gra tak fatalnie to cała nowa seria będzie grała podobnie, i nic tu niezmieni nawet wyższa rozdzielczość FullHD przecież wszystkie te tv mają panel G10.
 
Do góry