Seria PV70

portyk

New member
różnica jak w obrazie czarno-biąłym a kolorowym. To teraz mocno już sie zastanawiam na pioneerem, widac ze warto wydac wiecej.

jutro jade tez zobaczyc to na wlasne oczy.
 

Pansłonic

New member
kiki napisał:
to jest najtańszy model 4270 Xa za 6999 zł . Dlatego pisząc o dobram skalowaniu. Brakuje słów co to znaczy dobre skalowanie. Tu widać własnym okiem.
Zdjęć kilkadziesiąt do wglądu.
Jutro następne testy z innymi modelami z innych ujęć.
Ale również z dvd / pohdmi/ - cieniutko dziś wypadła plazma Panasonica - takiego ząbkowania dawno nie widziałem.
pozdrawiam
A można łaskawie;) prosić o taki "casting" z modelami Pansa PV60/600 o ile są jeszcze dostępne w Olsztynie(?) Pewnie więcej osób byłoby szczęśliwych z tego powodu.
 

RoMi

New member
Widzę że ten nowy panasonic także załapie się na problem z odwzorowaniem kolorów. Na pierwszym zdjęciu ten pan po lewej ma przebarwienia żólto fluorescencyjne. A na drugim zdjęciu widać że za panią z kolorem niebieskim także dużo gorzej sobie radzi niż konkurencja. Obrazy z lewej przypominają mi mój pv37600e po wymianie modułu - brak ostrości i przebarwienia. Może wstawiają moduły od pv70?
Kiki prośba - zrób test także na sygnale SD z bardzo mętnymi kolorami np. w tle ciemno zgniłe zielenie, brązy, szare ściany i ciemne sceny z twarzami. Proszę także o komentarz jak wygląda porównanie scen dynamicznych - czy widać jakieś smużenie. Panasonic zachłysnął się swoją znakomitą czernią - niestety prawdobodobnie przestał dbać o resztę detali. :( pozdr



ps. wobec powyższego ponawiam prośbę o zerknięcie do menu serwisowego i podanie wersji pdrom. Może "idzie nowe" a z tym nowa fatalna jakość - także wymienianych modułów.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jutro zejdziemy w porównaniach do podobnej klasy cenowej.
Porównamy plazmę PV 70 z plazmami -PV 45, pv 60, LG PC1R, Loewe Modus , Nec XR4 , Philipsa 7320 . I sięgniemy raczej po mocniejszy sygnał - po HD

Czasami pytania czy droższy sprzęt gra lepiej niż tańszy - teraz będą się kończyć fotografią porównawczą .
pozdrawiam
 

IAH

New member
Witam,
Od dwóch dni jestem posiadaczem 42PV70 (wcześniej miałem 32LX600).
Nie będę pisał na temat plusów tej plazmy, ale raczej skupie się na istotnych minusach:
- BRAK WEJŚĆ AV FRONT !!!!! - to już lekka przesada - podłączającu urządzenia typu aparat, kamera, PS2, trzeba będzie się trochę pogimnastykować podłączając je z tyłu.
- po podłączeniu "n" przez HDMI sygnał nie jest akceptowany przez TV !!!!
Od razu sprawdzałem na modelu w sklepie i jest to samo. 42PV60 - wszystko jest ok. Dzwoniłem do serwisa Panasonica i powiedzielim mi, że dzieje się tak nie tylko z moim TV, ale z wieloma innymi modelami. W tej chwili czekam na rozwiązanie tego problemu ze strony "n-ki".

Podsumowując, brak wejść AV front do się przetrawić, natomiast drugi problem, jeżeli nie zostanie rozwiązany, spowoduje że będę musiał się rozstać z tym telewizorem (ogladając prezentowane wcześniej zdjęcia, zastanowię się nad Pionkiem). Ogólnie z obrazu jestem zadowolony, nie zauważyłem żadnych węży i tęcz, obraz na kablówce - wiadomo jak wygląda:sad: , sygnał z n i DVD (component - progresive)- ok. Istotnych różnic pomiędzy poprzednikiem (42PV60) w jakości obrazu nie zauważyłem, natomiast wygląd - DUŻY PLUS dla PV70-tki.

pozdrawiam
IAH
 

ThYX

New member
ein napisał:
Jezu, to jest totalna deklasacja! Ten Pionek to jak mniemam 427ka? tak? No zesz w morde - ten Panasonic gra jak Medion eLCeDe. Gdzie ostrosc? Gdzie kolory? Pikseloza! Przepalenia! .......
Gdzie ty widzisz pikselozę ??? Na tak małym obrazku sądzisz że można dostrzec ten efekt ??? To że może nie gra jak pioneer to może i prawda ale chyba nie warto bić piany i opowiadac takie bzdety na podstawie obrazka o wysokości 220 punktów gdyż kompresja jpeg sama w sobie przenosi spore straty w jakości obazu !
 

AnoniM

New member
Witam ponownie.
Po testach robionych u nas w MM Rybnik, doszlismy do wniosku, ze na sygnale SD PV70 jest o wiele slabsza od PV45 (wg. przedstawicieli Panasonica 45 to 60, a kontrast 8k jest tylko na papierze). Obraz jest przeswietlony jak w LCD samsunga. Kontrast 10k wydaje sie wyssany z palca, przy jasnych obrazach widzimy biala plame, podczas gdy na 45 widac szczegoly, kolory na standardowych ustawieniach: Dynamiczny, normalny czy kinowy slabsze, paranoja jest zeby obraz dostosowywac do "slabszej" 45 zeby byl podobny, przy wylaczonym DNS obraz jest rowniez slabszy niz na 45, po wlaczeniu widac smuzenia jak na LCD Grundig'a. Ogolnie rzecz biorac wg. mnie jesli chodzi o jakosc obrazu na SD jest to krok w tyl, na HD nawet kiepski TV gra ok (ale kanalow HD jak na lekarstwo na razie). Na cale szczescie zboczencow siedzacych po 12h przy TV i szukajacych "wezy" jest niewielu i oni z pewnoscia nie kupia nowego panasonica, natomiast typowy klient patrzy na obudowe i nazwe, czasem zerknie na obraz i pomimo checi pomocy mu przy wyborze i tak wezmie "lepszego" nowego PV70. Podsumowujac, lepiej kupic 45 lub 60 i dac obudowe do lakiernika :)
Pozdrawiam
 

adam-ck

New member
kiki napisał:
Jutro zejdziemy w porównaniach do podobnej klasy cenowej.
Porównamy plazmę PV 70 z plazmami -PV 45, pv 60, LG PC1R, Loewe Modus , Nec XR4 , Philipsa 7320 . I sięgniemy raczej po mocniejszy sygnał - po HD

Czasami pytania czy droższy sprzęt gra lepiej niż tańszy - teraz będą się kończyć fotografią porównawczą .
pozdrawiam

jak sądzę jesteś - sprzdawcą autoryzowanym panasa - rozmawiałeś z nimi o tych problemach? może trafiłeś na wadliwą partię - zamoczoną itp.

Pozdrawiam
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trochę to wszystko dziwne. Przejrzałem co o tych telewizorach piszą nasi zachodni sąsiedzi i wszyscy twierdzą że obraz w poruwnaniu do 45 i 60 jest taki sam lub lepszy. Zastanawiam się więc czy nasze słowiańskie oczy są bardziej wyrafinowane lub jesteśmy bardziej upierdliwi.
 

jtd

New member
Bez reklam
Bo nasi zachodni sadziedzi maja o wiele lepsze sygnaly telewizyjne, typu Premiere i tym podobne. My poki co mamy marne kablowki i anteny dachowe i kilka kanalow HD. Wiec testuje sie na tym co sie ma :cool:
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale wydaje mi się że testowanie takich telewizorów na sygnałach z anteny dachowej lub kiepskiej kablówki to nieporozumienie. Takie telewizory muszą mieć sygnał np. z N-ki lub Cyfry i tak powinne być testowane.
 

klaus71

New member
Bez reklam
a niby czemu nie - jak mam taki sygnał naziemny to warto wiedzieć jak telewizor pokaże taki sygnał.
u mnie np. naziemny polsat jest w jakości porównywalnej do tvn z n'ki i i był to jeden z powodów dla których kupiłem ten tv.
 

dany

New member
alz napisał:
Ale wydaje mi się że testowanie takich telewizorów na sygnałach z anteny dachowej lub kiepskiej kablówki to nieporozumienie.

A ja własnie dlatego wybrałem 42PV60 że najlepiej radził sobie ze słabym sygnałem, własnie kablówki, wiec nie uważam tego za nieporozumienie.
Też się napaliłem na nową serię, szczególnie FullHD, ale jesli obraz z anteny będzie nie do oglądania, to przyjdzie poczekać pare lat z kupnem nowego TV, aż sygnały wysokiej jakości będa powszechnie dostepne.
 

JaW

New member
No dobra, chciałbym kupic PV70, ale:

IAH napisał:
po podłączeniu "n" przez HDMI sygnał nie jest akceptowany przez TV !!!!
Od razu sprawdzałem na modelu w sklepie i jest to samo. 42PV60 - wszystko jest ok. Dzwoniłem do serwisa Panasonica i powiedzielim mi, że dzieje się tak nie tylko z moim TV, ale z wieloma innymi modelami. W tej chwili czekam na rozwiązanie tego problemu ze strony "n-ki".
IAH

Jesli ten TV wymaga dobrego sygnału, a N-ki nie mozna podlaczyc przez HDMI... Cos tu jest nie tak :)
 

jtd

New member
Bez reklam
No juz teraz sa telewizory FullHD ktore swietnie radza sobie z sygnalem kablowkowym. Chodzi oczywiscie o Sony KDS :cool:
 

Grigorij

New member
jtd napisał:
Ale na N i Cyfrze w 95% sa tez kanaly SD
Analogowa TV naziemna nadaje sygnał o rozdzielczości SD w systemie PAL. Taki sygnał trafia sobie koncentrykiem do gniazdka antenowego i później jest odpowiednio dekodowany. Wydaje mi się, że tu może być słaby punkt 42PV70. Na Zachodzie (np. Niemcy) już się prawie odeszło od analogu naziemnego, być może dlatego Panas potraktował ten tor swojego TV po macoszemu.
Inaczej jest z cyfrową TV (w tym naziemną i satelitarną), taki dekoder podaje do TV sygnał SD np. po scarcie ale nie jest to PAL ale rozbity sygnał RGB który pomija wszystkie tory dekodujący sygnał PAL i trafia prawie bezpośrednio na ekran- stąd jego jakość może być o wiele lepsza.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Telewizor został sprawdzany zarówno na naziemnej SD jak i satelitarnej SD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
narazie się nie poddajemy.
wyjmiemy następny egzemplarz i porównany z innych sygnałów. Rozpoczęliśmy od Palu antenowego bo 90 % ludzi w Polsce ma właśnie taki sygnał. Dla nich jest to najważniesze.
Za kilka godzin zakończę porównania.
pozdrawiam
 
Do góry