Seria PV70

jawer1

New member
Grigorij napisał:
Analogowa TV naziemna nadaje sygnał o rozdzielczości SD w systemie PAL. Taki sygnał trafia sobie koncentrykiem do gniazdka antenowego i później jest odpowiednio dekodowany. Wydaje mi się, że tu może być słaby punkt 42PV70. Na Zachodzie (np. Niemcy) już się prawie odeszło od analogu naziemnego, być może dlatego Panas potraktował ten tor swojego TV po macoszemu.
Inaczej jest z cyfrową TV (w tym naziemną i satelitarną), taki dekoder podaje do TV sygnał SD np. po scarcie ale nie jest to PAL ale rozbity sygnał RGB który pomija wszystkie tory dekodujący sygnał PAL i trafia prawie bezpośrednio na ekran- stąd jego jakość może być o wiele lepsza.

Zaraz, zaraz, ... czy to oznacza, że na sygnale z N-ki lub C+ kanały SD mogą diametralnie lepiej wyglądać niż na sygnale z anteny dachowej?
 
Ostatnia edycja:

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja na przekór wszystkim i na pochybel sceptykom kupiłem go i jestem zadowolony. W sklepie porównywałem go z 60 i nie widziałem żadnej różnicy. Mam go podłączonego do N-ki i hula elegancko. Mnie się podoba i jestem zadowolony.
 

airjack

New member
Kiki dołączam się do prośby jednego z forumowiczzów o porównanie z samsungiem 42C7H, jeśli masz taką mozliwość to chętnie zobaczyłbym fotki SD i HD. Za chwilę w sklepach nie będzie 45 i 60 więc może samsung będzie lepszym wyborem.

alz jakim kabelkiem podłączyłeś 70 do n-ki?
 

jtd

New member
Bez reklam
Jesli jestes zadowolony to dobrze, ale jakbys obok postawil Pioneera to zobaczylbys co to jest dobry telewizor. Ale oczywiscie niekazdego na niego stac, jasne.

A jak u Ciebie sprawuja sie kanaly jak TVP1, 2, 3 ??
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
jtd napisał:
Jesli jestes zadowolony to dobrze, ale jakbys obok postawil Pioneera to zobaczylbys co to jest dobry telewizor. Ale oczywiscie niekazdego na niego stac, jasne.

A jak u Ciebie sprawuja sie kanaly jak TVP1, 2, 3 ??
Rozmawiamy tutaj o panasonicu-pioneer to już inna liga i trudno je porównywać i jestem tego świadomy.
TVP 2 i Polsat mam dobry sygnał z anteny dachowej i jest całkiem przyzwoicie.
 

Raffaello

New member
Witam.
Ja również dołączam się z prośbą o przetestowanie pv70 z Samsungiem C7H lub najlepiej P7H. Samsung P7H to najnowsza seria i ciekawi mnie jak by wyglądał w porównaniu do pv70 zwłaszcza przy sygnale SD.
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z sygnałami SD też jest różnie. Porównywałem tuner z cyfry pioneer 1630, philips 6010 z nboxem i tutaj wyraźnie lepszy obraz jest z nboxa.
 

Spikey

New member
airjack napisał:
Kiki dołączam się do prośby jednego z forumowiczzów o porównanie z samsungiem 42C7H, jeśli masz taką mozliwość to chętnie zobaczyłbym fotki SD i HD. Za chwilę w sklepach nie będzie 45 i 60 więc może samsung będzie lepszym wyborem.

alz jakim kabelkiem podłączyłeś 70 do n-ki?

60 to tak ale czemu miałyby zniknąć 45tki? Przecież ten model całkiem niedawno wszedł na rynek.
 

sancho

New member
PV70 a n-ka

No własnie kwestia współpracy z N-ką, dla wielu jej posiadaczy jest najistotniejsza. Kiki, czy mogłbyś przetestować PV70 pod kątem współpracy z N-ką.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Spikey napisał:
zniknąć 45tki?

45-tki okazaly sie tymczasowka (troche bylo zawirowania ze wzgledu na weze moze i tez z innych powodow), miedzy modelami PV60 a PV70. Beda tak dlugo jak dlugo beda jeszcze w hurtowniach i po sklepach. Ogolnie taka jest polityka firmy nie tylko tej i nie tylko w tym segmnecie, rok 2007r sa pod znakiem paneli ogolnie nazwanych G10. Pozostana na rynku tylko PV(X)70(1), PV(X)700 i najwyzsza polka PY700 FULLHD :D.

Pzdr. (C)G
 

Spikey

New member
(Cy)Gorg napisał:
45-tki okazaly sie tymczasowka (troche bylo zawirowania ze wzgledu na weze moze i tez z innych powodow), miedzy modelami PV60 a PV70. Beda tak dlugo jak dlugo beda jeszcze w hurtowniach i po sklepach. Ogolnie taka jest polityka firmy nie tylko tej i nie tylko w tym segmnecie, rok 2007r sa pod znakiem paneli ogolnie nazwanych G10. Pozostana na rynku tylko PV(X)70(1), PV(X)700 i najwyzsza polka PY700 FULLHD :D.

Pzdr. (C)G

OK :)

Znaczy "szybko kupuj 45" :D
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
airjack napisał:
alz jakim kabelkiem podłączyłeś 70 do n-ki?
Z N-ką kablemHDMI ale w ustawieniach telewizora na wejściu HDMI trzeba ustawić fonię na analog i połączyć N-kę audio dodatkowym kabelkiem.
 

ThYX

New member
alz napisał:
Z N-ką kablemHDMI ale w ustawieniach telewizora na wejściu HDMI trzeba ustawić fonię na analog i połączyć N-kę audio dodatkowym kabelkiem.

Niestety to prawda. Ciekawe, czy jako użytkownik n-tv doczekam się softu w nboxie który właściwie wyśle obraz i dzwięk do mojego pv60 .... eh....
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
alz napisał:

Czy dobrze czytam, trzeba puszczac sygnal audio w postaci analogowej w stereo przez cinche, nie mozna miec pelne 5.1 jezeli taki sygnal przez satelite jest tak dostepny?

Spikey napisał:
Znaczy "szybko kupuj 45" :D

Wyznaje zasadę, spiesz sie powoli (czytaj z roztropnością) :)


Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

ThYX

New member
(Cy)Gorg napisał:
Czy dobrze czytam, trzeba puszczac sygnal audio w postaci analogowej w stereo przez cinche, nie mozna miec pelne 5.1 jezeli taki sygnal przez satelite jest tak dostepny?
Dobrze rozumiesz. Możesz jednak podłączyć tuner sat poprzez spdif to AV i masz wtedy 5.1 :) Bo co to za 5.1 które dobywa się z telewizora jakkolwiek byłby szeroki :razz:

Są jednak mądrzejsze urządzenia niż nbox które potrafią wysłać dzwięk kablem hdmi w jednum standardzie a poprzez spdif innym (np patrz dvd z moejgo opisu) ... więc tak naprawde problem wynika z źle zrobionego softu do nboxa :-(
 
Ostatnia edycja:

ein

New member
ThYX napisał:
Gdzie ty widzisz pikselozę ??? Na tak małym obrazku sądzisz że można dostrzec ten efekt ??? To że może nie gra jak pioneer to może i prawda ale chyba nie warto bić piany i opowiadac takie bzdety na podstawie obrazka o wysokości 220 punktów gdyż kompresja jpeg sama w sobie przenosi spore straty w jakości obazu !

Obrazek maly, kompresja - oczywiscie masz racje, tylko ze niestety dla PV70 obok stoi Pionek. I to wystarczy zeby zobaczyc GIGANTYCZNA roznice w jakosci wyswietlanego obrazu. Nie mow ze nie widzisz...

Co do pikselozy - bylem w MM i choc czasu brakowalo zobaczylem starego i nowego Panasa na tym samym zrodle sygnalu (szlo demo z plyty - podlaczone rgb/szczota bezposrednio z odtwarzaczem). Coz - moge tylko potwierdzic co napisal kiki. Naprawde slabizna. No i potwierdza sie co napisalem powyzej - dostrzegalne makrobloki, brak przejsc, wypalenia, zabkowanie i brak ostrosci.
 

Groszek

New member
Cześć!!!

Niestety za wcześnie się wybrałem - w Media Markt (Marki/Wa-wa) na moje pytanie czy jest PV70 miły pan odpowiedział, że taki Panasonic nie istnieje ;-) Może i ja powinienem go wymazać z pamięci, bo to co pokazały fotografie Kikiego - ehhh szkoda się było napalać!!!

Zahaczyłem jeszcze o Electro Word, ale tam również nie ma tego telewizorka, natomias obok siebie stoi Pioneer 4270 i Hitachi pd429700 - no i co by jednak nie gadać muszę odszczekać to co powiedziałem wcześniej - Pioneek dla mnie i dla lepszej połowy świeci lepiej - przynajmniej na słabym sygnale SD!!!

W związku z powyższym naoczne oględziny muszą poczekać!

Pozdrawiam

Groszek

P.S.
Wizyta w Electro była jednak owocna ponieważ wyszedłem z nową i cieplutką gierką - Supreme Commander. W związku z powyższym robię sobię przerwę z forum... ;-) Groszek out!!!
 

Golgota

New member
Witam
Dzisiaj byłem tak sobie przy okazji w Euro,
PV70 dopiero będzie w poniedziałek, facet, który sprzedawał sprzęt –nareszcie był w temacie, co bym się nie zapytał odpowiedz była i to fachowa i SZCZERA.
Zaprosił mnie we wtorek do testowania PV 70 , sam był ciekawy jak opowiedziałem o tym ‘’badziewiu?’’ Mamy podłączyć SD, HDTV
Musze sam zobaczyć, bo jak wcześniej napisałem nie chce mi się AŻ wierzyć żeby PANASONIC wypuścił taką kichę
I jaszcze ta uboga wersja gniazd!!! Jestem na razie na NIE
Żeby z przodu nic nie było? Szok!
Cos mi się wydaje że PV70 to braciszek PV45, zrobili black bo z silwer się ludziska śmieli.
Pozdrawiam:hihi:
 
Do góry