Seria PV70

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
BitTornado napisał:
te tv mają panel G10.

Troche teorii spiskowej ;-): czy ktos sobie zadawal pytanie jak jest to mozliwe ze panele ogolnie nazwane sa G10 i maja rozne rozdzielczosci przy tej samej przekatnej ekranu (pisze o modelach 42"). Czy aby na pewno sa to takie same panele? Ciezko producentowi w danym roku sprzedawac panele roznych generacji, wprowadzaja przez to chaos wsrod kupujacych. Widzi mi sie sytuacja nastepujaca, modele HD-Ready sa modelami budzetowymi z innymi panelami, z elektronika ktora nie przeszla testow jakosciowych do 1080p a w 720p jeszcze sobie jakos radzi. Nowa technologia w ogole jest tworzona na potrzeby FULLHD, przy jej kosztownosci jest koniecznosc upychania jej nizej. Weze z powietrza sie nie wziely w modelach budzetowych :). Konkluzja, nie obawiam sie by model FULLHD mialy jakiekolwiek problemy z wyswietlanym obrazem.

Pzdr. (C)G
 

Spikey

New member
Po poscie Kikiego się lekko przestraszyłem i dzisiaj korzystając z wolnej chwili zrobiłem rajd bo Gdansku zeby zobaczyc czy jest gdzies ów tajemny PV70... i znalazłem!

W MM stoją obok siebie 42PV70, 37PV45, i 42PA40(chyba), ten sam sygnał, po komponencie. Spędziłem tam ok 20 min, nawet sobie poustawiałem telewizory na takie same ustawienia (było pusto bo zaraz po otwarciu). Wniosek: nie wiem, może to moje oczy są dziwne ale ten PV45 wyswietlal obraz o klasę lepiej, na PV70 krawedzie strasznie porwane, niewyrazne, obraz dziwnie nieostry. Co ciekawe leciały tam różne kanały, AXN w SD i Discovery HD. AXN to obraz biedy i rozpaczy, Discovery lepiej ale ciągle do pięt nie dorastał temu 37PV45. Czy może mieć znaczenie różnica w wielkości (42 a 37)?

Obudowa: no pięknie, czarna jak się patrzy, design niezły (lepszy niż PV60 i PV45 z pewnością) ale jeśli ktoś mi powie że to jest równy, lśniący plastik to chyba ma ciężko posuniętą wadę wzroku, mój R71B to jest szczyt dokładności przy tym, nie mówiąc już o jakosci np. Sharpów RA1.

Wygląda na to, że nie pozostało mi nic innego tylko kupić 37PV45 albo 42PV45 bo choć podoba mi się średnio to bardziej przekonuje (w końcu ponoć to dopracowany PV60). W każdym razie powstrzymam się z pewnością, w tej chwili, od zakupu tv z serii V70,
 

ein

New member
Spikey napisał:
Wygląda na to, że nie pozostało mi nic innego tylko kupić 37PV45 albo 42PV45 bo choć podoba mi się średnio to bardziej przekonuje (w końcu ponoć to dopracowany PV60). W każdym razie powstrzymam się z pewnością, w tej chwili, od zakupu tv z serii V70,

No 45ka to nie jest, jak napisales dopracowany PV60, tylko jego nieco ubozszy kuzyn (brak paru ficzerow poprawiajacych (no to zalezy :p) obraz oraz nieco gorsze parametry - tutaj imho wogole trudno mowic o jakis roznicach). Testowalem w 42" oba tele i sa porownywalne. Natomiast wracajac do PV70, to chyba sie pofatyguje, zeby zobaczyc to, to w akcji... bo z tego co czytam (nie tylko na tym forum) to TRAGEDIA, zgroza i szmira. Mam swoja teorie nt temat (problemy z jakoscia od koncowki PV60, nowe soft-moduly co to obraz psuja i insze takie) - Panasonic postawil w nowych produktach na zrodla cyfrowe obrazu (wystarczy przegladnac fora zagraniczne - tam kupuje sie modele wyposazone tylko i wylacznie w cyfrowe tunery! W US przechodza w tym i przyszlym roku na cyfre, w duzej czesci EU takoz). Nie wiedziec czemu, te zmiany w sposobie wyswietlania obrazu (bo ze zmiany sa i to nie male mozna sie przekonac, czytajac posty na forach - obraz z cala pewnoscia jest... INNY) calkowicie rujnuja to, co stanowilo o wybitnej jakosci tych plazm - doskonaly obraz z SD analogowej + najlepsze co mozna zobaczyc ze slabego, dennego zrodla. To na razie oczywiscie tylko przypuszczenia, nie poparte zadnymi twardymi dowodami. No ale pytania same sie cisna... czy w labach Matsu doszli do wniosku, ze obraz cyfrowy moze uwypuklic pewne wady, jakie dostrzezono w wyswietlanym przez ich poprzednie produkty obrazie? Chodzi oczywiscie o wiadome problemy, ciagnace sie w pewnym watku jak w serialu tasiemcowym takze na naszym forum. Tylko dlaczego te zmiany pociagaja za soba takie konsekwencje?! Ehhh dobra, nie ma co dywagowac -pojedziem, uwidzim i ew. pokrytykujem.
 

atik70

New member
Witam wszystkich od kilku tygodni sledzę rozwój sytuacji odnosnie PV70.
Mam PV60 i zastanawiałem się nad zamianą telewizorów ,ale po przeczytaniu ostatnich opini zaczynam sie wachać.Kumpel u którego kupiłem pv60 kazał mi sie wstrzymać z zamiana ,a wie co robi bo jest przedstawicielem panasa od kilku lat.zobaczymy co pokarze czas i pełne testy kikiego,apropo pv60 którą mam jest super żadnych problemów
 

Golgota

New member
Witam
Czytając te posty dotyczące PV70…coś mi się wydaje ze opisy SA kiszkowate, nie chce mi się Wierzyc żeby tak szanowana firma, jaką jest Panasonic wypuściła(następną ???) niby węze, kichę przed wyjazdem jeszcze wybiorę się do galerii, bo sam mogę stwierdzić ze to prawdopodobnie opinie o PV70 sa albo domysłami, albo opiniami ludzi co nie mają nic wspólnego z TV wyższej klasy…?
W to nie wierze…
Co po niektórzy na tym forum sieją od dawna zamieszanie, żeby zniechęcić żeby na wkładać do mózgu głupot – A może wykupią te nasze stare zapasy?
A Polacy są na to bardzo poddatni- niestety!
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Mariusz87

New member
TH-37PV70P czy TH-37PV600E

Cześć, nie chcąc zakładać nowego tematu a odpowiedź mi jest potrzebna bardzo szybko, pytam:
Co warto lepiej kupić Panasonic TH-37PV70P czy TH-37PV600E
 

seat98

New member
Poczytaj sobie trochę postów na w/w modele a potem jedż do sklepu i sam
zobacz jak to hula bo jak kupować to nie kota w worku.
 

RoMi

New member
Witam, mam wielką prośbę - sądzę że inni userzy także będą tym zainteresowani. Jeżeli ktoś ma możliwość o podanie danych z menu serwisowego pv70 odnośnie numerków wersji MCU, EEPROM, FPGA i PDROM. pozdr
 

jtd

New member
Bez reklam
RoMi napisał:
Witam, mam wielką prośbę - sądzę że inni userzy także będą tym zainteresowani. Jeżeli ktoś ma możliwość o podanie danych z menu serwisowego pv70 odnośnie numerków wersji MCU, EEPROM, FPGA i PDROM. pozdr

LOL a po co ci to wiedziec ?? :-?
 

smok

New member
(Cy)Gorg napisał:
Nie wiem o co Tobie chodzi (C)G
ależ o nic mi nie chodzi wyrażam tylko swoją opinie, możesz się z nią zgodzic lub nie.
p.s. dowiedziałem się że w krakowie w mm i saturnie narazie nie będzie pv70. wniosek:albo mamy leniwego przedstawiciela:p albo coś jest na rzeczy:(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Zdjęcia wysłałem już do admina. Mają być dziś zamieszczone.
Sam się przekonasz . Dodam tylko że zdjęcia oddają dokładnie to co widać własnymi oczyma. Dziś w Palu - jutro dalsza część.
Zdjęć porównawczych mam kilkadziesiąt , z różnych kanałów, podłączone różnymi kablami.
pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Na ten model czekało wiele osób, duży sukces poprzedników wróżył nadejście kolejnego świetnego modelu niestety to co ukazuje się przed naszymi oczami pozostawia wiele do życzenia...

Na pierwszy rzut oka telewizor robi świetne wrażenie, czarna obudowa dodaje polotu w porównaniu z poprzednimi modelami. Dodatkowo nowe, ciekawe menu podnosi chęć poznania bliżej tego właśnie modelu. Niestety pozytywne cechy na tym się kończą i nawet dobry sygnał nie zapewnia iż wrażenia będą odpowiednio pozytywne.

Sprawdźcie sami PV70 vs. Pioneer 427

Test sygnał SD.

panasonic_pv70_1.jpg


panasonic_pv70_2.jpg


panasonic_pv70_3.jpg
 

ein

New member
Uo

Jezu, to jest totalna deklasacja! Ten Pionek to jak mniemam 427ka? tak? No zesz w morde - ten Panasonic gra jak Medion eLCeDe. Gdzie ostrosc? Gdzie kolory? Pikseloza! Przepalenia! Az trudno dac wiare... No ale z linku podanego powyzej (krotki test) wynika, ze plazma moze sie pochwalic prawie ze doskonalymi parametrami obrazu, nawet bez doglebnej kalibracji uzyskujac idealny kolor, krzywa. No ale przeciez to nie moze tak wygladac! To jest niczym divx najmarniejszego sortu. Jakie zrodlo dokladnie bylo zastosowane? Antena, kablowka czy cyfrowa platforma sat?
No zesz ty, to teraz pytanie czy wogole warto czekac na fulle Panasa, jak to tak dupnie gra na matrycy XGA to co to bedzie na fullHD? Kurde tego Pana od Pionka dzieli row marianski... jutro jade zobaczyc na via wlasne galy, bo nadal nie idzie zrozumiec jak mogli wypuscic taki szit. Aha zezme plytke kalibracyjna + demo i sie pobawie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jest najtańszy model 4270 Xa za 6999 zł . Dlatego pisząc o dobram skalowaniu. Brakuje słów co to znaczy dobre skalowanie. Tu widać własnym okiem.
Zdjęć kilkadziesiąt do wglądu.
Jutro następne testy z innymi modelami z innych ujęć.
Ale również z dvd / pohdmi/ - cieniutko dziś wypadła plazma Panasonica - takiego ząbkowania dawno nie widziałem.
pozdrawiam
 
Do góry