Seria PV70

motobartcompany

New member
kiki ma rację, ten panas ma średnią czerń, ja po przejściu z Samsunga N71 nie byłem oczarowany czernią w PV70. Wiec chyba z twoim TV wszystko ok.

Musze chyba zrobć jakiś amatorski teścik Tego telewizorka...:)
 

maciek221279

New member
motobartcompany napisał:
kiki ma rację, ten panas ma średnią czerń, ja po przejściu z Samsunga N71 nie byłem oczarowany czernią w PV70. Wiec chyba z twoim TV wszystko ok.

Musze chyba zrobć jakiś amatorski teścik Tego telewizorka...:)


Dzięki za odpowiedzi. Trochę mnie uspokoiliście, bo perspektywa użerania się o wymianę czy zwrot pieniędzy nie bardzo mi pasowała... A jeżeli ten typ tak ma to jest OK i mogę z tym żyć. Najważniejsze, że mój egzemplarz nie jest jakoś uszkodzony i stąd te objawy. Kiki ma rację - im więcej kasy się wyda (czyli Pioneer) tym lepszy obraz, ale i tak za max dwa lata planuję przesiadkę na coś większego i FullHD więc przez ten czas mogę się "przemęczyć" :)
 

RoMi

New member
motobartcompany napisał:
Tak występują na wszystkich żródłach, ale najbardziej widoczne są w grach.

Przy DVD i Tv cyfrowej to wszystko zalezy od nadawanego programu, ale tam gdzie jest ruch i mocno kontrastujące ze sobą kolory to widać zieleń jak na dłoni.

Wczoraj ogladałem hansa klossa , film czarno biały i przy niektórych akcjach krawędzie się robiły zielone, wiec TV za darmo mi pokoloryzował obraz:)
Witam jeżeli chodzi o Hansa Klossa - proszę o sprawdzenie postu i przykładu z problemów po wymianie modułu w modelu pv600 - Czy to jest ten sam efekt ??? -> LINK
Jeżeli tak - to właśnie to zielenienie pojawiło mi się po wymianie modułu. Mogło by to oznaczać, iż nowa seria posiada właśnie dalej niedoskonałą wersję modułu - mniej purple snakes ale za to w zamian "zieloności". Wydaje się, iż można śmiało zakładać nowy wątek o problemach z kolorami w kolejnej generacji plazm Panasa. :p pozdr
 

RoMi

New member
motobartcompany napisał:
pomyśle nad tym:) ale tak mysle, że jeżeli ktoś jest zadowolony to po co go dołowac?

Lepiej tego nie rób i nie wstawiaj zdjęć lub filmów - bo userom moze się zrobić przykro że kupili "trefny tv" po tak długich przemyśleniach przy wyborze tego idealnego i mającego spełnić większość oczekiwań. :D pozdr
 

kaszpir

New member
maciek221279 napisał:
Witam wszystkich!

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!!

Nie wiem jak to jest w przypadku PV70 ale u mnie na Samsungu C91H czerń jest taka jaka powinna , czyli idealnie czarna ...

Oczywiście najlepsza "czerń" jest w przypadku dobrego "zaciemnienia" pomieszczenia. Jak i tak oglądam filmy wieczorami lub w nocy więc zaciemnienie mam max :)

Czarne pasy w przypadku filmów zapisanych w aspekcie 2:35.1 są idealnie czarne , wyglądają tak jak aby plazma tą cześć ekranu miała wyłączoną całkowicie :)

Nie sądzę że Panasonic ma gorszą czerń od Samsunga , więc albo masz coś źle ustawione (kalibracja obrazu się kłania) , albo jakieś denne DVD :)

Ja nie mam jakiegoś super DVD , mam DVD Pioneer DV-380 i połączenie przez component.
 

corning

New member
Witam wszystkich serdecznie.

Bardzo długo przeglądam Wasze opinie dotyczące plazm z stajni Panasonica. Najpierw przymierzałem się do TH-37PV60, ale jak wiemy w kwietniu pojawił się TH-37PV70 ze znacznie ładniejszym (bynajmniej wg mnie) wyglądem.

Na pewno nie wydam na TV więcej niż 4 000 zł... w moim życiu, są rzeczy ze znacznie większym priorytetem, na które wolę wydać ciężko zarobione pieniądze. Wobec czego dla mnie TV musi być kompromisem pomiędzy ceną, a jakością.

Ale do rzeczy... wczoraj spędziłem ponad dwie godziny w pobliskim sklepiku ze sprzętem RTV. W sklepie podłączony był sygnał z Platformy Cyfrowej Polsatu i rodzielony drogą radiową na wszystkie monitory, więc jak wiadomo jakości sygnału dalece było do ideału.
Testowałem TH-42PV70 (niestety 37-ki nie mieli podpiętej) i porównywałem z LCD (niestety nie mieli PIONEERA, właściwie to może i lepiej po co miałbym się dołować, jak to i tak nie mój przedział cenowy).

Podsumowując moje odczucia (mimo, że zakup planuje na wakacje o ile w między czasie nic ważniejszego nie wyskoczy... wszyscy mający małych komorników* (czyt. dzieci) w domu więdzą o czym piszę):
- Panasonic kładł na kolana wszyskie LCD-eki znajdujące się w sklepie
- mimo usilnego doszukiwania się zielonych krawędzi nie dostrzegłem tego zjawiska
- nie widzę w tym przedziale cenowym konkurenta wobec plazmy PANASONICA

I na pewno gdybym miał na dzień dzisiejszy kupić TV byłby to PANASONIC TH-37PV70.

Mój post pewnie nie wnosi żadnej konstruktywnej opini, ale chciałem się z Wszystkim przywitać, a nie tylko być obserwatorem....

Pozdrawiam Norbert
 

Servisko

New member
[SIZE=-1]Śmiać mi się chce jak czytam o [/SIZE][SIZE=-1]zielonych krawędziach albo o [/SIZE][SIZE=-1]złej czerni, niewiem co wy chcecie od tego tv [/SIZE][SIZE=-1]ideału nie ma, nawet Pioneer ma wady, ja [/SIZE][SIZE=-1]niezauwarzylem umnie zielonych [/SIZE][SIZE=-1]krawędzi i czern jest normalna ale muj model to 37" PV71F a tu mowa o PV70P
[/SIZE]
 

motobartcompany

New member
Servisko napisał:
[SIZE=-1]Śmiać mi się chce jak czytam o [/SIZE][SIZE=-1]zielonych krawędziach albo o [/SIZE][SIZE=-1]złej czerni, niewiem co wy chcecie od tego tv [/SIZE][SIZE=-1]ideału nie ma, nawet Pioneer ma wady, ja [/SIZE][SIZE=-1]niezauwarzylem umnie zielonych [/SIZE][SIZE=-1]krawędzi i czern jest normalna ale muj model to 37" PV71F a tu mowa o PV70P
[/SIZE]

to się śmiej dalej, jednak nie którzy chcieli by normalny obraz, taki który nie ma efektów jak na moim filmiku, Czy to duże wymagania?

czy grając w Lost planet musze mieć śnieg zielonkawy??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To, co Romi pokazał na swoich zdjęciach, to już nie są zielone krawędzie, to są całe zielone płaszczyzny. :-x Podejrzewam, że każdy to zauważy bez wnikania w obraz. Podejrzewam, że nowy moduł Romiego jest uszkodzony, bo jak inaczej wytłumaczyć taką ingerencję w obraz? Nie jest to chyba wina sygnału, gdyż z C+ sygnał jest przyzwoity.

ArtS :)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...moze mi ktoś dokładniej objaśnić o co chodzi w tych zdjęciach RoMiego?

Problematyczne dla mnie jest tylko zdjęcie z "link4" (moze czegoś nie dostrzegam)???

Ps - jak różnie te zdjecia wygladają raz:
- monitor LCD
- monitor CRT (ale chyba nie o to tutaj chodzi).

....moze ktoś mnie nakieruje bliżej.;)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Ta żółtozielona twarz po prawej na zdjęciu Link6, to chyba nie jest normalna? Niezłym przykładem jest też Link3.

ArtS :)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
....fotki obejrzałem na 32' i nie negując ewentualnej wady TV:
a/ widzę przede wszystkim błedy kompresji (moze to byc wina samego dekodera w TV, ...ale i z tunera moze tak podawać..., często się spotykam z takim efektem, gdy "kompresja ciasna"..., a TV tylko to uwypukla....)
b/ dodatkowe obwódki mogą świadczyć o lichym połaczeniu itp...
c/ itp itd (nadal nie wiem ile w tym winy samego TV i to konkretnego modelu = chociaż moze swoje dokładać i coś jest nie tak z TV!!!.)????


...dawałem wcześniej namiar na "moje" fotki (gdzie ten efekt nie występuje).
Wysyłam inne zdjecie z dekodera Polsatu połaczonego RGB i tu nie ma takiego efektu (tylko błedy aparatu):
attachment.php


Ps - ArtS007 - jeżeli link 6 pokazuje jeden ekran (2okienka studio TV nadaje) - co ma do tego zarzut, że w prawym jest źle??? ( to wina nadawcy).

...dlatego sporo niejasności ...dla mnie. (nie negując wady, ale ile w tym samego TV, a ile sygnału ????).

Pozdrawiam. ;)
 

Attachments

  • IMG_0050kadr1.JPG
    IMG_0050kadr1.JPG
    36,8 KB · Wyś: 233
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Praktycznie codziennie oglądam TVN24 i nie zauważyłem, aby mieli istotne przekłamania na kolorach w różnych okienkach. Oczywiście, to może być kwestia dekodera, tylko dlaczego właściciel nie widział tego wcześniej na starym telewizorze? Też uważam, że należałoby podchodzić ostrożnie do takich rewelacji i raczej oceniać obraz na dobrych płytach DVD (dwuwarstwowych, bez dodatków).

ArtS :)
 

adler01

New member
chciałem podzielić się moimi wrazeniami na temat 42PV70.Obejrzałem go dokładnie w Media Markt.Obraz z satelity był w miarę dobry ale też identyczny jak na 42PV45.Na kanałach HD(Discovery) bardziej podobały mi się kolory i ostrość na PV45.Obraz na PV70 był trochę dziwny,kolory intensywne ale mniej naturalne,no i o wiele większa ziarnistość obrazu.Myślałem że to wina wewnetrznych ustawień.Kupiłem 42PV70(ładniejsza obudowa,nowszy model itp.)Po podłączeniu do kablówki(Multimedia) obraz wydawał mi się tragiczny w porównaniu ze starym Sony29 Crt.Pomogła trochę wymiana kabla antenowego na bardziej profesjonalny.Podsumowując wszystkie minusy to:
1.kiepska jakość obrazu na większości kanałach tv kablowej.
2.w niektórych scenach filmowych zauważyłem nienaturalne kolory twarzy-mocno żółte,zieleń za bardzo jaskrawa.(ustawienie stanadard)
3.Autodopasowanie obrazu do ekranu zniekształca obraz,bardzo powazna wada. W trybie auto korzysta z programu(na większości kanałach) który
rozciąga obraz z prawego i lewego brzegu pozostawiając środek bez zniekształceń (tak jest w instrukcji).Efekt jest taki że jak np.widzimy postać bardziej lewego lub prawego brzegu ekranu(a nie na środku) to ewidentnie ręka lub ramie prawe jest o wiele szersze od lewej strony ciała
która jest bliżej środka ekranu.Tragedia.
4.Po kilku godzinach plazma grzeje się jak mały piecyk konwektorowy.
 

kaszpir

New member
adler01 napisał:
3.Autodopasowanie obrazu do ekranu zniekształca obraz,bardzo powazna wada. W trybie auto korzysta z programu(na większości kanałach) który
rozciąga obraz z prawego i lewego brzegu pozostawiając środek bez zniekształceń (tak jest w instrukcji).Efekt jest taki że jak np.widzimy postać bardziej lewego lub prawego brzegu ekranu(a nie na środku) to ewidentnie ręka lub ramie prawe jest o wiele szersze od lewej strony ciała
która jest bliżej środka ekranu.Tragedia.
.
Jako że moja plazma (Samsung C91H) wylądowała w serwisie (coś się chyba przestawiło w oprogramowaniu plazmy) to do "łaski" wrócił TV Panasonic 32" 16/9 (32PS11).
To o czy piszesz jest także w CRT Panasonica.
Tak wygląda system dopasowujący obraz 4:3 do 16:9 stworzony przez Panasonica. W centrum obraz nie jest znieksztalcony , a czym dalej końca ekranu tym obraz jest "rozszerzany".

Nie wiem jak rozwiązał to Samsung w swojej plaźmie , ale tam obraz nie jest tak zniekształcony. Jak na moje oko wygląda nawet ... normalnie ...
Jeśli są jakieś zniekształcenia , to chyba dopasowanie dziala wręcz wzorcowo ...
Niestety za to Samsung nie radzi sobie z usuwaniem "czarnych" pasów w obrazie. Jest niby autodopasowywanie ,ale ono wogóle nie działa.
Sądze że pośpiech w produkcji spowodował , że oprogramowanie w plaźmie jest niedopracowane i dlatego ta funkcja mimo że jest to nie działa :)
Tutaj Panasonic jest sporo lepszy , chociaż w większosci nie potrafi usunać do końca "czarnych pasów" ...

Dlatego czekam z utęsknieniem na powrót plazmy ...

PS. Dziwny jesteś :)
Obraz Ci się nie podobał , ale kupiłeś ???
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Takie nieproporcjonalne rozciąganie obrazu 4:3 nazywa się Cinematic. Zauważcie, że na filmach widać ten efekt, gdy kamera pojazuje jakiś plener i przesuwa się z lewej na prawą lub odwrotnie. Taka cecha obiektywów szerokokątnych. Ale wracając do telewizora, to osobiście uważam, że obraz 4:3 trzeba oglądać w jego oryginalnych proporcjach, czyli z pasami po bokach. Ponadto na pewno Panasonic potrafi rozciągnąć obraz 4:3 liniowo, ale wówczas wszyscy będą trochę grubsi. :)

ArtS :)
 

Dru

Moderator
Ktoś wcześniej pisał, że z czasem zielone pasy znikają. Oto cytat z avforums.com: "Mentioned green edges will almost disappear in time as the phosphor ages, this is a typical problem with all plasmacreens."
Może to jest pozytywna wiadomość, byle by była sprawdzona.
 
Ostatnia edycja:

mastafoka

New member
adler01 napisał:
3.Autodopasowanie obrazu do ekranu zniekształca obraz,bardzo powazna wada. W trybie auto korzysta z programu(na większości kanałach) który
rozciąga obraz z prawego i lewego brzegu pozostawiając środek bez zniekształceń (tak jest w instrukcji).Efekt jest taki że jak np.widzimy postać bardziej lewego lub prawego brzegu ekranu(a nie na środku) to ewidentnie ręka lub ramie prawe jest o wiele szersze od lewej strony ciała
która jest bliżej środka ekranu.Tragedia.

Przełącz sobie na 16:9 (sztywno) i nie będziesz miał zniekształceń.

Co do obrazu to ja nie narzekam jak na kablówkę (Vectra) mam bardzo dobry obraz, oglądałem też ostatnio Klosa i na Ale Kino jakis b&w film żeby zobaczyć "zielone" i nic, czarny też mam czarny. Generalnie żadnych uwag.


Podrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry