Seria PV70

okocz

New member
Właśnie wróciłem z MediaMarkt chciałem sobie zobaczyć te cudeńko... obok siebie stały 50PV70P i 42PV70P... od pierwszego spojrzenia już coś mi nie pasowało... w 42 calaku były słabe kolory, a jak by dokładnie się przyjrzeć to i zielone cienie... 50 calak miał za to piękne kolory i brak jakichkolwiek wad obrazu... Czyżby moje oczy zrobiły mi psikusa? A może zielone cienie znikają przy jakiś ustawieniach obrazu?
 

motobartcompany

New member
A może zielone cienie znikają przy jakiś ustawieniach obrazu?

Niestety nie znikają:( jedynie co można zrobić to jak jest odpowiedni sygnał np. xbox 360 to w menu uaktywnia się opcja odcieni ( czy jakoś tak) można wyregulowac tak, że zamiast zielonych cieni pojawiają się czerwonawe....:)

Przed chwią wróciłem z zakupów z tesco, i jak zwykle przygladałem się obrazie w telewizorach ( to jakaś choroba czy co?) stał tam panasonic PV 60, zielone krawędzie są tak samo widoczne jak w naszym modelu.
 

lukasszol

New member
Jak to możliwe, że użytkownicy pv60 (na rynku od ponad roku) i pioneer'ów do tej pory nie zgłaszali problemu zielonych cieni? Przecież to jest o wiele gorsze od węży! Można się wkurzyć, bo panasonic jest jedynym producentem plazm 37' (a wielu osobom właśnie na takim rozmiarze zależy) i wszystkie dostępne na rynku mają poważne wady (chyba, że jest ich pozbawiony model pv45-tutaj narazie cisza).
 

robboj

New member
zdaje sie ze podobnie jak z wezami - byc moze czesc uzytkownikow tego nie dostrzega a moze czesc nie ma tej wady
ja w swoim pV60 przed wymiana modulu tez nie tego nie zauwazylem
a i teraz nawet nie widze podczas ogladania dvd i programow z kablowki
to co widzialem na filmie "motobardcompany" to faktycznie zgroza
u mnie to w takim nasileniu nie wystepuje
druga sprawa to to ze wole to od wezy ,ktore widzialem prawie na kazdym materiale
no fakt mozna sie wkurzyc tym bardziej ze wybralo sie plazme dla super obrazu a w rzeczywistosci tak nie jest
cos Panasonic nie popisal sie z tymi plazmami - jak nie weze to zielone krawedzie - ciekawe czym nas jeszcze uraczy
 

Mabri

New member
lukasszol napisał:
Jak to możliwe, że użytkownicy pv60 (na rynku od ponad roku) i pioneer'ów do tej pory nie zgłaszali problemu zielonych cieni?

Przecież trzeba o czymś dyskutować. Mnie się wydaje, że nawet w modelach idealnych niektórzy znaleźliby jakieś mankamenty :)
 

motobartcompany

New member
lukasszol napisał:
Jak to możliwe, że użytkownicy pv60 (na rynku od ponad roku) i pioneer'ów do tej pory nie zgłaszali problemu zielonych cieni? Przecież to jest o wiele gorsze od węży! Można się wkurzyć, bo panasonic jest jedynym producentem plazm 37' (a wielu osobom właśnie na takim rozmiarze zależy) i wszystkie dostępne na rynku mają poważne wady (chyba, że jest ich pozbawiony model pv45-tutaj narazie cisza).
mylisz się i to bardzo. Problem istnieje i nie dotyczy tylko Panasonica

http://www.avforums.com/forums/search.php?searchid=8498883

Problem występuje, tylko że u nas jest taak sytuacja, że jak ktoś wydał tyle kasy to stara się za wszelką cene być zadowolony i nawet jeżeli ma sprzet z jakąś wadą to o tym nie pisze.

pamiętajmy tez, że kamera wiecej wyłapuje niedoskonałości i w rzeczywistości widac mniej zielonych krawędzi niż to co można zobaczyć na moim filmiku.
 

Mabri

New member
motobartcompany napisał:
Problem występuje, tylko że u nas jest taak sytuacja, że jak ktoś wydał tyle kasy to stara się za wszelką cene być zadowolony i nawet jeżeli ma sprzet z jakąś wadą to o tym nie pisze.

Bo i po co pisać i się tym przejmować, jeżeli się tego nie zauważa lub komuś to nie przeszkadza. Nie dajmy się zwariować. Przecież to tylko telewizor.
Patrząc w ten sposób, to lepiej nie kupować żadnego tv, ponieważ każdy ma jakieś niedoskonałości.
Tak mniej poważnie - kiedyś radzieckie elektrony wybuchały i jakoś nie powstrzymywało to ludzi od ich nabywania.
 

motobartcompany

New member
Mabri

W pewnym sensie masz racje, tylko ja np. to zauwazam. Mogłem nic tu nie pisać na forum, ale mój post był własnie do tych którzy zamieżają kupić ten TV i żeby zobaczyli jak gra pod xboxem 360 czy ps3.

Bo wielu ludzi kupuje telewizor nie tylko pod DVD czy też platformy cyfrowe HD, wielu z nas ma konsole nowej generacji i chce własnie podłaczyć do tej plazmy. Po co mają być rozczarowani, nie ukrywajmy ale te zielone krawędzie psują w 50 % efekt wspaniałego obrazu HD i to własnie pod konsolą jest to najwiecej widoczne.

Oczywiscie, że nie ma rzeczy idealnych ale lepiej wiedzieć jaką dana rzecz ma wade, ja własnie przy zakupie kierowałem się opinią tego forum, a tu o zielonych krawędziach znalazłem raptem jeden watek:-(
 

Dru

Moderator
-> motobartcompany

a czy te zielone anomalie w obrazie występują na wszystkich źródłach? Chodzi mi o TV, DVD itd.
 

motobartcompany

New member
Tak występują na wszystkich żródłach, ale najbardziej widoczne są w grach.

Przy DVD i Tv cyfrowej to wszystko zalezy od nadawanego programu, ale tam gdzie jest ruch i mocno kontrastujące ze sobą kolory to widać zieleń jak na dłoni.

Wczoraj ogladałem hansa klossa , film czarno biały i przy niektórych akcjach krawędzie się robiły zielone, wiec TV za darmo mi pokoloryzował obraz:)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hans_Kloss
 

krzysiekmagda

New member
37pv70p

Jestem szczesliwym posiadaczem 37PV70P.
Telewizor kupilem po analizie postow z forum HDTV. Pomimo straszenia wezami i innymi mankamentami zakupilem telewizor w sklepie internetowym. Telewizor gra bardzo dobrze na nbox-ie, gorzej na SD-TVP1,2 (nalezy ogladac z wiekszej odleglosci- 3m OK). TVN, TVN24 obraz dobry-2-2,5m. DiscoveryHD oraz nsport rewelacja- "szczena opada" i nie moze sie podniesc do dzisiaj- HD ogladam z 1,5m. Brak węży czy też zielonych cieni. Szwagier kupił taki sam model tydzień po mnie na Agito i obraz też rewelacja. Sygnał u niego z tiunera kablowego- Aster. Mysle ze za te pieniadze jest to bardzo udany telewizor. Fakt brakuje wyjscia na sluchawki oraz przez HDMI nie jest podawany sygnal audio, podlaczylem analogowo. Jesli idzie o Panasonica 37PV7 to jego dane sa na stronie czeskiej Panasonica http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_3760 (tam rowniez jest katalog najnowszych produktow Panasonica) Wprawdzie jest to model 37PX7E ale w stosunku do 37PV7P rozni sie tylko tiunerem DVB-T. Model nowszy ma kontrast 8000 zamiast 10000, stopni gradacji 2048 zamiast 3072, brak wejscia na komputer oraz jedno wejscie HDMI, posiada tylko 500 stron telegazety, ma brak funkcji SUB pixel, brak 100Hz. Pisze ten post gdyż pragne podziekowac wszystkim aktywnym milosnikom, zapalencom TV na tym forum. To dzieki wam nie kupilem LCD-a, ktorego bralem w pierwszych rozwazaniach pod uwage myslac o zmianie TV. Jeszcze raz serdeczne dzieki.
 

Dru

Moderator
-> krzysiekmagda

cieszę się, że telewizorek podpasował. A jak widzisz na tym forum: jedni są bardzo zadowoleni z zakupu, inni wprost przeciwnie. I bądź tu teraz mądry: której grupy słuchać i kupować czy nie kupować. Pewnie jest to związane czego dany człowiek oczekuje od przyszłego nabytku i jak bardzo jest wyczulony na przekłamania w obrazie tudzież inne niedogodności. Myślę, że trzeba być odważnym i w końcu na coś się zdecydować :)
 

lewar1309

New member
posiadam 42pv70 od 3 tygodni i oglądając programy z cyfry i filmy z dvd nie zauważyłem zielonych cieni a wzrok mam idealny. Ostatnio miałem migającego sama i od razu oddałem go do sklepu i uwierzcie że jakby panas miał zielone cienie to też wywaliłbym go z mojego domu. Na razie mi telwizorek pasi.
 

motobartcompany

New member
ciekawa sprawa, być może wyszły jakieś nowsze wersje PV70 ?

Ja na własne oczy:) widziałem 4 rózne sztuki PV 70, i każda miała efekt zielonych cieni, być może zrobili poprawioną wersje?
 

Dru

Moderator
->motobartcompany

udostępnij najlepiej jakąś próbkę z filmem, na którym powinno się widzieć jak na dłoni te zielone pasy. Wtedy każdy będzie mógł przetestować swój TV.
 

maciek221279

New member
Czerń na 42PV70

Witam wszystkich!

To mój pierwszy post tutaj, chociaż czytam uważnie to forum od ponad pół roku. W piątek stałem się posiadaczem (czy szczęśliwym to pewnie się przekonam) Panasonica 42PV70P. Wszystko jest OK, przeszedłem do porządku dziennego nad zielonymi krawędziami (moje oczy rejestrują je praktycznie przez cały czas, bez względu na źródło obrazu, ale OK).
Mam inny problem. Na wszystkich forach (tutaj również) i w recenzjach główną kartą przetargową tej plazmy jest poziom czerni. Niestety u mnie czerń jest jak na mój gust szara, efekt pogłębia się przy zmniejszaniu oświetlenia, nawet ustawienie jasności na 0 procent nie zmienia poziomu czerni. Pasy w filmach DVD 2,35:1 wyglądają jak na troszkę lepszym LCD. Oczywiście telewizor jest docierany - tryb normalny (kinowy jest nie do przyjęcia przy tej szarej czerni), wszystkie parametry na 50 procent.
Bardzo proszę posiadaczy PV70 o wypowiedzi na temat czerni w ich plazmach, bo może to ja jestem zbyt wymagający i tak po prostu ma być. Mam czas do piątku, wtedy jeszcze mogę zwrócić telewizor albo starać się o wymianę na inny egzemplarz.

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
poczytaj inne wątki .
Pisałem już że bezkompromisowa czerń jest na plazmach Pioneera.
Panasonic - ma czerń którą akceptują użytkownicy .
Ale jeśli masz wyższe wymagania - zamień na Pioneera
 
Do góry