Seria PV70

maciek221279

New member
Czerń w PV70 - podejście drugie

Witam ponownie i znowu w sprawie tej czerni, która mnie dalej męczy...

Sprawdziłem w THX Optimizer pierwszy test z białymi polami. Podobno przy maksymalnej jasności nie powinno być widać pojedynczych pól tylko jedno duże białe. U mnie cały czas widać wszystkie pola.
Najbardziej jednak zmartwiło mnie coś innego. Na zupełnie "czarnym" tle, bez żadnego sygnału suwak jasności od 0 do 65-70 nie zmienia absolutnie nic w obrazie (to znaczy jest szaro), a od 70 do 100 w bardzo szybkim tempie wszystko się przyjaśnia. Czy to normalne? Test robiłem w całkowitej ciemności oraz przy włączonej lampce dającej ciepłe światło z tyłu telewizora (w obydwu przypadkach to samo).
Bardzo prosiłbym żeby ktoś z posiadaczy PV70 sprawdził, czy u niego jest tak samo.
Dochodzę do wniosku, że jednak mam uszkodzony telewizor...

Pozdrawiam serdecznie i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.
 

doc38

New member
Witam :)

Mam pytanie do osób, które mają podpięty 42PV70 do recordera n-ki za pomocą kabla HDMI. Czy zauważacie jakąś różnicę w jakości obrazu na Discovery HD pomiędzy trybami 720p a 1080i?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
maciek221279 napisał:
Najbardziej jednak zmartwiło mnie coś innego. Na zupełnie "czarnym" tle, bez żadnego sygnału suwak jasności od 0 do 65-70 nie zmienia absolutnie nic w obrazie (to znaczy jest szaro), a od 70 do 100 w bardzo szybkim tempie wszystko się przyjaśnia.
Mógłbym żartem zapytać, czy przypadkiem nie masz telewizora LCD? Dziwna sprawa, prawdopodobnie odbiornik jest uszkodzony.

ArtS :)
 

JaW

New member
doc38 napisał:
Witam :)

Mam pytanie do osób, które mają podpięty 42PV70 do recordera n-ki za pomocą kabla HDMI. Czy zauważacie jakąś różnicę w jakości obrazu na Discovery HD pomiędzy trybami 720p a 1080i?

Zauważam różnicę na n-sporcie, na korzyść 720p - w tym trybie mecze wyglądają lepiej. Na Discovery nie wiem, ale chyba nie powinno być widocznej różnicy.
 

miro.t

New member
Witam serdecznie.
Pewnie pytanie które zadam było juz stawiane, ale temat ma ponad 100stron i ciężko mo wszystko przeczytać, dlatego stawiam je ponownie.
Na 95% jestem zdecydowany na zakup plazmy Panasonica 42", chyba że ktos mi jeszcze doradzi innego producenta. Jednak nie wtym rzecz. Mam dostęp do modelu polskiego PV70P jak również do niemieckiego PV71F. Czy może ktos mi powiedzieć czy miedzy nimi jest jakas konkretna róznica? Bo cenowo są bardzo podobne.
Generalnie sprzedający zacheca mnie do modelu niemieckiego, ale obawiam sie czy bede w nim miał polskie menu, a o instrukcji już nie wspomne.
Jeśli to możliwe proszę o jakąś rade.
Pozdrawiam i dziękję za wszelkie info.
 

Golibroda

New member
miro.t napisał:
Witam serdecznie.
Pewnie pytanie które zadam było juz stawiane, ale temat ma ponad sie czy bede w nim miał polskie menu, a o instrukcji już nie wspomne.
Jeśli to możliwe proszę o jakąś rade.
Pozdrawiam i dziękję za wszelkie info.

Jak to na rynek europejski to może być ale niekoniecznie.
A instrukcję to w pdf po polsku mozna zassać, gorzej z menu w TV.

P.
 

jjb

New member
Hejka, ja mam TH-42PX71Fi mam menu po polsku. Sprzet kupiony na terenie niemiec. pozdrawiam p.s. Sam jestem ciekaw jaka jest roznica miedzy PV70 a PV71.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Ponadto na pewno Panasonic potrafi rozciągnąć obraz 4:3 liniowo
ArtS :)

Jeżeli wiesz co to znaczy liniowo to zauważysz że te okreslenie nie pasuje do zastosowanego "tricku" rozciągania obrazu w modelach Panasonica. Algorytm rozciągania obrazu 4:3 nie jest liniowy, moża byłoby go bardziej zaobserwowac jako obraz rozciągniety ma wew powierzchni walca (matematycznie wiec poszczególne wartości zmieniaja się z kwardratem a nie iloczynem w proporcjonalności do warunków poczatkowych).

Pzdr. (C)G
 

JohnDoe_ID

New member
PANASONIC TH37PV70P vs SAMSUNG LE37R82B

Witam,
Jestem nowy na tym forum i bardzo bym prosil szanownych grupowiczow o pomoc.
Zastanawiam sie nad kupnem TV 37" (40% konsola (xbox360,wii,ps3), 40% DVD, 20% TV)
Dysponuje budzetem ok 4000 tys. i rozwazam dwa telewizory:
PANASONIC TH37PV70P (plazma)
oraz
SAMSUNG LE37R82B (LCD)
To na czym zalezy mi najbardziej (jak pewno wiekszosci) to ostrosc obrazu, poziom czerni.
Nie interesuja mnie dodatki jak glosniki, pipy, filtry itp.
Moze ktos z Panstwa mial podobny dylemat i moze sie podzielic swoimi spostrzezeniami, opiniami.
Z gory jestem bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
(Cy)Gorg napisał:
Jeżeli wiesz co to znaczy liniowo to zauważysz że te okreslenie nie pasuje do zastosowanego "tricku" rozciągania obrazu w modelach Panasonica. Algorytm rozciągania obrazu 4:3 nie jest liniowy, moża byłoby go bardziej zaobserwowac jako obraz rozciągniety ma wew powierzchni walca (matematycznie wiec poszczególne wartości zmieniaja się z kwardratem a nie iloczynem w proporcjonalności do warunków poczatkowych).
Od jakiegoś czasu najwyraźniej masz na mnie alergię... ;)

Cytujesz jedynie koniec wypowiedzi, a pisałem tam o efekcie Cinematic, czyli o Twoim walcu. Czy walec można opisać równaniem kwadratowym? Miałbym duże wątpliwości. Jest coś takiego, jak równanie okręgu. Liniowy, inaczej proporcjonalny. Mój LCD ma oba tryby, więc założyłem, że Panasonic również.

A teraz konkrety. Pobrałem instrukcję do Panasonika PV70 i można tam sobie przeczytać o wielu trybach dopasowania obrazu. Mnie chodzi o dwa.

1. 4:3 Pełny, który jest właśnie liniowy.
Wyświetla obraz o proporcjach „4:3” powiększony w poziomie tak,
aby pasował do ekranu.
2. Rozszerzony, czyli rozciągnięty przy bocznych krawędziach ekranu.
Wyświetla obraz w proporcjach „4:3” na całym ekranie. Rozciągnięcie jest widoczne tylko na lewym i prawym brzegu.

Kursywą oznaczyłem opis z instrukcji.

Oczywiście należy wziąć poprawkę na fakt, że nie widziałem tego telewizora na żywo, więc wnioski wyciągam na podstawie tego, co piszą i pokazują w instrukcji.

To by było na tyle.

ArtS :)
 

regi

New member
Planuje zakup Pansonica TH-42PV70P. Dziwi mnie tylko jedna sprawa dlaczego w ceny tej plazmy (na dzień dzisiejszy)oscylują w granicach 5600-5800 (mediamarkty :) warszawskie) ale w ceny w sklepach typu max24 o 1 tyś mniej. Czyżby wyszła jakaś poprawiona wersja PV70 ?... Może ktoś mi poleci pewne źródło zakupu.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To nic nowego. W wielu sklepach internetowych jest sporo taniej. Jednak zawsze pytaj o polską gwarancję i instrukcję.

ArtS :)
 

Adi

New member
Witam ponownie.
Opisywalem wczesniej o dziwnych odglosach zza tv (cykanie co 1min, 2). Zglosilem fakt w serwisie Panasonic. Niestety TV musi znalezc sie w serwisie na testy, wiec już martwilem się jak Go dowioze:? .
A tu niespodzianka :cool: .
Serwisant przyjechal z wlasnym kartonem (karton po 42" samsungu :D ). Zabral Go i jutro mam dzwonic.
Karta gwarancyjna juz nie byla potrzebna. Od konca zeszlego roku obowiazuje juz tylko dowod zakupu (serwisy w ramach gwarancji tylko na podstawie dowodu).
Mam nadzieje, ze Go na dniach odzyskam juz bez "cykania", bez rys i uszkodzen :)
Teraz jakos tak dziwnie, pusto...
Dam znac jak Go juz odzyskam.
Pozdrawiam Adi
 

iw1

New member
Wynika z tego że nie trzeba przechowywać kartonu na wypadek oddania do serwisu ?
Mam pytanie odnośnie podstawki
Ponieważ moja plazma zawisła od razu na ścianie, podstawka nawet nie została użyta i leży sobie zapakowana w kartonie. Czy ktoś wie czy pasuje ona do innych modeli plazm na wypadek jak bym chciał ją komuś oddać lub sprzedać?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Od jakiegoś czasu najwyraźniej masz na mnie alergię... ;)

Jeszcze nie kicham, także być może nie mam jeszcze na Ciebie alegrii ;) .

ArtS007 napisał:
Czy walec można opisać równaniem kwadratowym?

Wew powierzchnię walca obciętą płaszczyzną w której jest zwarta sieczna do walca zrzutowaną na płaszczyznę XY jak najbardziej opiszesz równaniem kwadratowym :). Ogólnie wew powierzchnię walca obserwujesz po rozciągnieciu obrazu w proporcjach 4:3 do 16:9.

ArtS007 napisał:
Jest coś takiego, jak równanie okręgu.

Ano jest :). Ogólnie (w uproszczeniu) wykres liniowy jest linią prostą, mamy też wykresy krzywoliniowe (np. parabola), nie należy mylić liniowość z ciągłością funkcji. Czy mamy tutaj do czynienia z zależnościa liniową mam bardzo duże wątpliwości. Nie znajdziesz rzeczywistego (należącego do zbioru liczb rzeczywistych) współczynnika który oddawałby tą charakterystykę (i powierzchnia obrazu 4:3 zmieściła się w powierzchni ekranu tu 16:9), którą nazywasz "liniową".

Też myślę że to by było na tyle ;-).

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
(Cy)Gorg napisał:
Wew powierzchnię walca obciętą płaszczyzną w której jest zwarta sieczna do walca zrzutowaną na płaszczyznę XY jak najbardziej opiszesz równaniem kwadratowym :). Ogólnie wew powierzchnię walca obserwujesz po rozciągnieciu obrazu w proporcjach 4:3 do 16:9.
Rzecz w tym, że powierzchnia walca zrzutowana na płaszczyznę odzwierciedli dokładnie przeciwną sytuację. Mianowicie, im bliżej krawędzi, tym mocniejsze ścieśnienie obrazu. Według funkcji kwadratowej, jak sam twierdzisz.

Chyba, że masz namyśli zrzutowanie płaskiego obrazu 4:3 na powierzchnię walca i następnie jej rozwinięcie do płaszczyzny. Wtedy uzyskamy to, o czym pisałeś. Ale myślę, że wówczas musimy wziąć pod uwagę wycinek walca.

(Cy)Gorg napisał:
Ano jest :). Ogólnie (w uproszczeniu) wykres liniowy jest linią prostą, mamy też wykresy krzywoliniowe (np. parabola), nie należy mylić liniowość z ciągłością funkcji. Czy mamy tutaj do czynienia z zależnościa liniową mam bardzo duże wątpliwości. Nie znajdziesz rzeczywistego (należącego do zbioru liczb rzeczywistych) współczynnika który oddawałby tą charakterystykę (i powierzchnia obrazu 4:3 zmieściła się w powierzchni ekranu tu 16:9), którą nazywasz "liniową".
Nie mylę liniowości z ciągłością, gdyż to są dwie różne sprawy. Mnie uczono, że liniowość oznacza proporcjonalność, a to oznacza, że zwykłe (liniowe/proporcjonalne) rozciągnięcie obrazu w poziomie powoduje, że w każdym miejscu ekranu element rozciągnięty jest powiększony w takim samym stopniu, jak element w innej części ekranu. Dokładnie: każdy element ekranu rozciągniętego w sposób liniowy będzie o 1,333... razy szerszy od oryginału.

Może jeszcze inaczej. Liniowe rozciągnięcie obrazu 4:3 na 16:9 można porównać z rzutem obrazu 4:3 na płaszczyznę, ale pod kątem innym, niż 90 stopni. Jeszcze prościej: cień przedmiotu rzucany przez źródło światła pod kątem mniejszym, niż 45 stopni w stosunku do powierzchni. Myślę, że bardzo dobrze mój tok myślenia oddaje prawo Talesa.

Jak widać jest to najprostsza metoda rozciągania obrazu. Po prostu zwykłe, łopatologiczne dostosowanie wielkości obrazu do formatu ekranu. Że powoduje odkształcenia obrazu? Powoduje, dlatego ja wolę oglądać w wersji z pasami po bokach, gdyż ani liniowa, ani nieliniowa metoda mi nie odpowiadają. Ta ostatnia szczególnie na TVN24, gdzie jeszcze do niedawna przesuwające się napisy na dole wyglądały przezabawnie. Biedne literki z grubych robiły się na chwilę chude, aby ponownie robić się grube. :cool:

ArtS :)
 

ProroK

New member
Plazma Panasonic Th 42pv70p

Co sadzicie o telewizorze
PLAZMA PANASONIC TH 42PV70P
Nadaje sie do ps3 ? i czy to napewno full hd ?
 

leon600

New member
No i stało sie wczoraj zakupiłem 37PV70P i powiem wam ze po zrobieniu testów w domu z kilkoma LCD ten TV najbardziej mi sie podobał pod względem obrazu i wygladu.
Pozdrawiam
 
Do góry