Seria PV45

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Model 37" PV45 jest w dwóch wersjach tak przynajmniej wynika ze stron sklepów niemieckich (są niestety o wiele wiarygodniejsze niż nasze polskie), z czarną ramką lub cały srebny. U nas po skąpcu są zdjęcia umieszczane tylko telewizorów całych srebnych (ihmo nie jest z nim tak źle). Myślę, że dobrze byłoby przed zakupem u sprzedawcy zweryfikować czy jest cały srebny czy z czarną ramka by później nie być rozczarowanym. Oficjalna strona Panasonica w Polsce prezentuje zdjęcie 37" z czarną ramką, niemiecka też. Co ciekawsze, model 42" PV45, także już jest z czarną ramką.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Tak, ma dwa wiatraczki, elektronika i sama matrycy wydziela dużo ciepła, bez chłodzenia można byłby ten cały "interes" puścic z dymem :) . Jest kwestia dyskusyjną, czy są słyszalne czy nie (jeżeli nie są uszkodzone), zależy to od percepcji danego użytkownika. Mi nie przeszkadzają, z różnych wypowiedzi jednak są głosy, że potrafią być słyszalne. Warto przeprowadzać ich słyszalność przy włączonym programie telewizyjnym i ustawionym dla siebie poziomie głośności. Tak bez sygnału test jest daleki od realnych warunków, w których się użytkuje na codzien TV.
 

Dru

Moderator
tak się zastanawiam czemu seria PA60 nie ma wiatraczków. Czyżby jej układy elektroniczne nie przegrzewają się?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Dla rozróżnienia modeli 42" PV45 srebnego od srebnego z czarną ramka wprowadzono dodatkowe oznaczenie PV45EHK. Czy będą dostępne w Polsce z czasem myśle że tak, zanim zejdą całe srebne :) .

Do wiatraków, czemu są w modelach z wyższą rozdzielczością panelu. Przypuszczam, że mimo wszystko tego ciepła będzie wydzialać się więcej, bo i więcej układy elektroniczne muszą przetworzyć danych, dużo więcej, analogia do procesora w kompie i stąd montaż dodatkowych coolerów. Obydwa panale są tzw. 9 generacji, więc nie w tym bym upatrywałbym rożnicy w wydzialaniu ciepła. Ogólnie coś z tą elektroniką nie jest tak, najpierw modele z wężami, póżniej obcięcie parametrów (przez brak układów), jakby ratowanie na siłe "9 generacji" ;).

Model PV45 jest i tak udany, troche pochodziłem po MM, w porównaniu z innymi modelami z tej samej półki cenowej (Samsung, LG), wybija się, nie są to różnice kolosalne ale jednak warto by zwrócić oczy w stronę Panasonica.
 
Ostatnia edycja:

Dru

Moderator
zastanawiam się nad 37PA60 i 37PV45. W sumie wyższa rozdzielczość nie będzie mi raczej potrzebna - kablówka + Divx + sporadycznie DVD. A obraz z 37PA60 bardzo mi się podobał. Jestem w kropce :confused:
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Dru: Nie wiem jaka jest różnica w cenie, jeżeli niewielka (czytaj na Twoją kieszeń) warto dołożyć. Materiału w HD będzie coraz to więcej, sat (w Polsce, Cyfra+, N) już nadaja w HD, mało tych stacji ale już są. Za dwa lata, możesz stanąć przed ponowym zakupem. Wtedy sprzedaż modelu plazmy z niską rozdzielczością będzie imho niemożliwe. Jeżeli będziesz się decydował w przyszłości na większy, stary model z wyższą rozdzielczością sprzedasz o wiele łatwiej, mimo wszystko jest to HD-ready. Piszesz Divx, materiałów w HD i tutaj będzie zdecydowanie więcej, chociaż sample które testowałem (Superman Returns) kompletnie mnie nie zadowolil ale był zdecydowanie lepszy niż zwykły Divx. Ogólnie Divx to konieczność nie wybór, piszę o jakości. Piszesz DVD, pojawiły się odtwarzacze (z tanich np. Manta Lord, HDMI) z upscalerami do 1080i, podbije jakość (lub jakoś, wymaga testów:) ) do HD filmów DVD, na PA60 nie odtworzysz nawet pełnego PAL (768×576), więc w przypadku filmów DVD oglądasz w gorszej rozdzielczości niż masz materiał wyjściowy. Decyzję jednak będziesz i tak musiał podjąć sam (lub z kimś ;)).

Sam kupiłem plazmę na lata, do jej śmierci technologicznej (SD->HD->?) lub jak się rozsypie ze starości.
 
Ostatnia edycja:

Dru

Moderator
boję się, że wady serii PV60 (purpurowe węże, gliniane twarze, zwisy) przeniosły się na serię PV45. Mam nadzieję, że tak nie jest. Bo nie chciałbym kupować TV z wadami :rolleyes:
 

dawide

New member
Ja bym się wstrzymał i poczekał na nową serie PANASONICA

"37PV71 for 1200 euro and the 42PV71 for only 1350 euro!"

Panasonic TH-42PX70

Typ: Plasma
Storlek: 42 tum
Upplösning: 1024x768 pixlar
Tuner: DVB-T med kortplats
Panel: G10
Kontrast: Max 10 000:1 (i ljusdämpad miljö)
Förinställningar: Dynamic, Normal, Cinema
Anslutningar: 2x HDMI, 1x d-sub, 2x scart, 1x komponenet
Övrigt: EPG, Viera Link, Skärmsläckare, Multi Window, Q-link,

Scanning format: 525(480)/60i, 525(480)/60p, 625(576)/50i, 625(576)/50p, 750(720)/50p, 750(720)/60p, 1125(1080)/50i, 1125(1080)/60i, 1125(1080)/50p (endast HDMI), 1125(1080)/60p (endast HDMI).

Panasonic TH-42PX700 3xHDMI (one in front and SD card reader)

Panasonic also have worked on the reflection (The dual pitc from side wiew)
its better but not all gone.
New prosesor 16bit
G10 panel


sam czekam na te nowości. Najważniejsze jest to że wkońcu są w kolorze czarnym :smile:
 

Attachments

  • px70.jpg
    px70.jpg
    37,2 KB · Wyś: 128

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Dru: Widzę że stoisz przed podobnym dylematem jak ja jeszcze parę tygodni temu. Do purpurowych węży ich nie ma, przynajmniej na próbce Emily (czy przejdą, ciężko powiedzieć, Panasonic myśle, że wiedział co wyrzucić by ich nie było, stąd imho poszło pod nóż V-real (w tym odcienie szarości) i Sub-pixel). Z glinianymi twarzami anegdota, tak długo się wpatrywałem, że w pewnym momecie zobaczyłem ją w swoim obliczu lustrzanym ;). Zwisy zostały poprawione z nowym softem już w modelach PV60 a PV45 niczego takiego nie uświadczyłem. Nie przekonuje na siłę, z zakupu jestem zadowolony, a od kiedy już oglądam a nie przypatruje się, że coś jest lub czegoś nie ma, to nawet komfortowo. Dlaczego, znajdziesz to w poprzednich moich wypowiedziach. Nie ręczę i nie dam jednak głowy, że sam będziesz zadowolony, w sumie jest to indywidulana sprawa, odbioru, odczuć i jak myśle też nastawienia i oczekiwań. Życzę owocnego zakupu w pełni usatysfakcjonowanego w użytkowaniu.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
dawide: Aż mnie boli serce, kiedy patrzę na zdjęcie, które umieściłeś, podoba się i to mocno.

Hmm, ja już swoje czekanie zakończyłem, czy za szybko, myśle że nie. Postęp techniczny i producenci będą coraz to nowsze technologie serwować. Cóż, gdzieś ten popyt muszą kreować nawet wśród użytkowników tylko o rok starszej technologii. Z ceną jak to bywa za niemieckiej granicy a na nasze warunki polskie różnie bywa. Za zwyczaj, coś co kosztuje tam 5200zl u nas potrafi kosztować już 6400zł, piszę o elektronice użytkowej. W tej cenie nie wiem czy koniecznie bralbym Panasonica, może oczy zwróciłbym w kierunku Hitachi. Tyle rozważań. Czekać na pewno warto, byle nie za długo, kiedy topnieje kasa (codzień inne konieczne wydatki), inne modele są zastępowane drugimi a życie nie tylko składa się z czekania na nowy model TV i jego ogladaniu;) . Pzdr. (Cy)Gorg
 
Ostatnia edycja:

Dru

Moderator
(Cy)Gorg napisał:
Dru: Widzę że stoisz przed podobnym dylematem jak ja jeszcze parę tygodni temu. Do purpurowych węży ich nie ma, przynajmniej na próbce Emily (czy przejdą, ciężko powiedzieć, Panasonic myśle, że wiedział co wyrzucić by ich nie było, stąd imho poszło pod nóż V-real (w tym odcienie szarości) i Sub-pixel). Z glinianymi twarzami anegdota, tak długo się wpatrywałem, że w pewnym momecie zobaczyłem ją w swoim obliczu lustrzanym ;). Zwisy zostały poprawione z nowym softem już w modelach PV60 a PV45 niczego takiego nie uświadczyłem. Nie przekonuje na siłę, z zakupu jestem zadowolony, a od kiedy już oglądam a nie przypatruje się, że coś jest lub czegoś nie ma, to nawet komfortowo. Dlaczego, znajdziesz to w poprzednich moich wypowiedziach. Nie ręczę i nie dam jednak głowy, że sam będziesz zadowolony, w sumie jest to indywidulana sprawa, odbioru, odczuć i jak myśle też nastawienia i oczekiwań. Życzę owocnego zakupu w pełni usatysfakcjonowanego w użytkowaniu.

dzięki (Cy)Gorg, z dnia na dzień coraz bardziej skłaniam się do zakupu jednak PV45 niż PA60. Znalazłem nawet w internecie ofertę 37PV45 za 3900 PLN (koszt wysyłki gratis), tak więc jest to 250 PLN drożej niż najtańsza oferta 37PA60. Będę kupował TV za około 2 miesiące, więc do tego czasu sytuacja powinna jeszcze bardziej się wyklarować.
 

Golgota

New member
(Cy)Gorg napisał:
dawide: Aż mnie boli serce, kiedy patrzę na zdjęcie, które umieściłeś, podoba się i to mocno.

Hmm, ja już swoje czekanie zakończyłem, czy za szybko, myśle że nie. Postęp techniczny i producenci będą coraz to nowsze technologie serwować. Cóż, gdzieś ten popyt muszą kreować nawet wśród użytkowników tylko o rok starszej technologii. Z ceną jak to bywa za niemieckiej granicy a na nasze warunki polskie różnie bywa. Za zwyczaj, coś co kosztuje tam 5200zl u nas potrafi kosztować już 6400zł, piszę o elektronice użytkowej. W tej cenie nie wiem czy koniecznie bralbym Panasonica, może oczy zwróciłbym w kierunku Hitachi. Tyle rozważań. Czekać na pewno warto, byle nie za długo, kiedy topnieje kasa (codzień inne konieczne wydatki), inne model są zastępowane drugimi a życie nie tylko składa się z czekania na nowy model TV i jego ogladaniu;) . Pzdr. (Cy)Gorg

Masz w 100% racę, popieram i Pozdrawiam
 

Dru

Moderator
w którym miejscu ten TV ma głośniki? Bo wczoraj oglądałem go w sklepie i po prostu nie wiedziałem skąd wydobywa się dźwięk :rolleyes:
 

MArio K-39

New member
Dru napisał:
w którym miejscu ten TV ma głośniki? Bo wczoraj oglądałem go w sklepie i po prostu nie wiedziałem skąd wydobywa się dźwięk :rolleyes:



WITAM !

Głośniki są na dolnej listwie 2x10W (słabiutkie :-( ).
Ja od miesiąca testuję pv60 i stwierdzam,iż wszystkie negatywne komenarze są dawane na wyrost ! Moim zdaniem dobry, a nawet SUPER obraz otrzymuje się z dodrego żródła podawania sygnału (DVD, SAT).
W moim zestawiku działa to REWELACYJNIE ! :D

POZDRO !
 

dawide

New member
Dla mnie ważne jest aby była możliwość wyświetlania 1080p. A że wiosna tuż tuż nie zamierzam kupić tereaz telewizora jak coraz więcej czasu będzie się chciało spędzać na powietrzu więc po co ma stać i sie kurzyć :smile: Myśle że po wakacjach będzie czas aby pomyśleć o tym ponownie. Narazie obserwuję rynek :smile:
 
Do góry