Seria PV45

marcel.worst

New member
Testy...

TELEWIZJA:
-----------

Niestety posiadam chyba najgorsza kablowke na swiecie, ktorej sygnal jest od siedmiu bolesci. Jedne programy widac lepiej, drugie gorzej. W przypadku kiedy sygnal jest silny obraz jest wyrazny i czysty. Najlepiej i najciekawiej odbiera u mnie BBC, DSF, Euronews - tam obraz ma najlepsza jakosc i najmniejsze znieksztalcenia w trybie pelnoekranowym. W przypadku relacji sportowych na DSFie, z odleglosci 4m obraz robi naprawde duze wrazenie. Generalnie im silniejszy sygnal, tym lepsze wrazenia z jakosci obrazu i ilosci szczegolow jakie matryca pokazuje.

Jedno co mnie drazni, to ze podczas ogladania tego samego kanalu (a nawet materialu) obraz potrafi sie dostosowywac do aktualnych na ekranie wydarzen ;-) (tryb auto).

DVD:
-----

Wciaz obraz idzie na eurozlaczu za oszalamiajaca kwote 21PLN. DVD to Panasonic s-47. W setupie ustawilem sobie TV PLASMA jako zrodlo obrazu i ustawilem tryb 16:9.

Mala dygresja: film na DVD wydany w Polsce rozni sie pod wieloma wzgledami od filmu wydanego za granica. Poczawszy od jakosc sciezki dzwiekowej (DIE HARD wydane w USA ma sciezke w DTS, to samo DIE HARD wydane w Polsce ma juz tylko DD5.1). Tak samo jest z jakoscia obrazu. Niestety, moja malzonka pracuje u jednego z dystrybutorow i w przeciwienstwie do dewizy rodziny Mars "Don't shit cosumery", nadal traktuje sie Polskiego widza jako tego, ktory kupi kazdy film, niezaleznie od jego jakosci. Koniec dygresji....

"Mickey Blue Eyes" - film wystartowal na pelnym ekranie. Myslalem, ze dopasowal automatycznie i obcial fragmenty obrazu. Ku mojemu zaskoczeniu okazalo sie, ze film jest idealnie dopasowany do ekranu bez utraty obrazu. Sam obraz z odleglosci 50cm byl gladki - zero kafli ani innych niepokojacych mankamentow.

"Bliskie spotkania trzeciego stopnia" - na CRT film mial lekka poswiate (prawdopobnie z powodu nakrecenia go jeszcze w latach 70'tych), na ekranie widac bylo, ze elektronika w czesci centralnej robi co moze, ale w rogach niestety mgielka zostawala.

"Lost in translation" - zyleta! Obraz idealnie dopasowany do ekranu bez utraty jakosci.

"Lisa Stansfield - at Ronnies Scott" - jakze liczylem na to, ze ten koncert na plazmie bedzie jeszcze piekniejszy (sciezka muzyczna jest nagrana bosko!!!) I jakze sie rozczarowalem: piksele byly tak wyrazne, ze myslalem iz odpalilem gre na Atari 65XE (pamieta to ktos jeszcze?!). Znowu elektronika usilowala nadrobic za material i w czesci centralnej Lisa byla jako taka wygladzona, w momencie gdy jej zespol skladal sie z kafelkow.

"Joey" - tutaj dojrzalem cos, co w jednym z watkow bylo okreslone jako "gliniana twarz".

"Armageddon" + "Conair" - obraz zyleta, niestety tryb 16:9 z pasami czarnymi na dole i gorze ekranu.

Testuje dalej... jakby co!

I mam taka jeszcze jedna dygresje. Nie jestem w stanie napisac opinii rownie fachowej jak nasz Admin o serii PV60. Moge sprobowac napisac o swoich odczuciach zwiazanych z eksploatacja TH42PV45EH. Ale...

Zastanawiam sie nad dotychczasowa analiza patrzac na to pod katem rozdzielczosci ekranow w laptopach czy komputerach. Majac ustawione w laptopie 1024x768 i probojac ustawic tapete w formacie 800x600 mozemy ja albo zostawic 1:1 (nie wypelni ekranu) albo mozemy ja rozciagnac (uwidocznimy kafelki, bedzie miala gorsza jakosc). Jezeli mam w sluzbowym laptopie ekran 16:9 i pakuje do niego tapete 1024x768 to niestey bedzie ona porozciagana i zdeformowana. Ale kiedy wstawie tapete wykonana w formacie 3:2 (moj Sony DSCP93) to juz na tym samym monitorze bedzie wygladlo to duzo lepiej. Jak sie pojawily pierwsze DIVX, to kafle rzadzily (pomijam predkosc komputerow) - potem wraz z rozwojem kodekow, mielismy coraz lepsza jakosc materialu - i moim zdaniem pozniejsze DIVX ogladane na ekranach PC mialy o wiele lepsza jakosc niz DVD.

I mam wrazenie (biorac pod uwage moje przegladanie filmow DVD) ze z plazma jest tak samo... Niech bedzie to glos laika w sprawie wezy, glinianych twarzy i pikselizacji ;-)

A propos "wezy" - jest takie powiedzenie, ze jak ktos wystarczajaco dlugo bedzie podsluchiwal Matke Terese z Kalkuty to na pewno uslyszy cos brzydkiego. Tak samo jest z plazmami - jak sie bedziemy wpatrywac to na pewno cos w nich zlego dostrzezemy.

Poza tym kazdy z nas widzi inaczej. Wracam do testow...

Zastanawiam sie teraz, ktora platforme wybrac oraz rozwazam zakup DVD / nagrywarki Panasonica z HDMI
 
Ostatnia edycja:

Mabri

New member
Miałem dzisiaj okazję przeprowadzić małe porównanie 42pv60 i 42pv45. Przez pół godziny przyglądaliśmy się obrazowi wyświetlanem uprzez oba telewizory na tych samych parametrach. Sygnał hd po vga i dvd po hdmi.
Do jakich wniosków doszedłem lub doszliśmy z miłym panem z obsługi. Telewizory różnią się tylko wyglądem.
Pv60 nie jest mówiąc delikatnie najpiękniejszy, ale zyskuje na urodzie jak stoi obok niego pv45. Brak czarnej ramki wokół panelu powoduje wrażenie tandety. Każdy w sklepie kto widział oba telewizory wybierał jako ładniejszy pv60.
Trudno było doszukać się jakichś różnic w obrazie. Nie wiem może dłuższe porównanie na bardziej zróżnicowanym materiale wyłoniłoby jakieś subtelne różnice. Całkiem możliwe, że różnice wyszłyby przy wyżyłowaniu parametrów.
Węży i innych zwierząt nie stwierdziliśmy.

Proszę jednak pamiętać, że każdy widzi inaczej, czego przykładem są wypowiedzi na tym forum.

Dowiedziałem się również, że następnych dostaw pv60 nie będzie.

PS. A tak dla wesołości - w końcu mamy początek weekendu. Widziałem na półce w RTV Euro Agd ciekawą propozycję - Panasonic 42PA60 za jedyne ... 6900 zł?!
 
Ostatnia edycja:

Dru

Moderator
witam
nie wiedziałem, do którego wątku się podłączyć, dlatego podłączyłem się pod ten :p

ktoś wie kiedy w Polsce będzie dostępny TH-37PV45EH ??
 

dyzio

Member
Mam i ja ;)
Od 6 dni wiec na razie czas spedzam na eksperymentach.
Przesiadlem sie z Sony 32fx60 i garsc refleksji na szybko.
Źródło sygnału to kabel UPC, TV sat na razie FTA oraz DVD i stary poczciwy VHS
no to po kolei

1. KAbel UPC - niestety jakosc sygnalu fatalna -> obraz jest jesj pochodna i zaleznie od kanału efektu sa baardzo różne.
2.TV SAT FTA - Humax 5400 - mala antena ok 65 cm nie ma rewelacji ale w porownaniu w UPC kolosalna różnica na +
3.DVD- podlaczenie przez scart s-video, obraz zdecydowanie najlepszy, wezy nie zauważono jak na razie
4. VHS - no cóz to technologia raczej już muzealna, jakośc zalezna od patrz pkt 1.

Ustawienia obrazu na kinowy i reszta na normal/auto

Zaobserwowałem jednak dziwne zjawisko.
Kabel sieciowy tego Panasa posiada uziemienie.
Po podłaczeniu do gniazdka bez uziemienia obraz ok. Po wymianie gniazdka na takie z uziemieniem (mostkowany bolec do 0) na ekranie pojawiaja sie poziome biale pasy/refleksy. Co ciekawe ich natezenie jest rozne na róznych kanalach (kabel UPC). Na tvp1,2,3 jest tragedia. Na polsacie prawie ich nie widac.
Sygnal z TV Sat w zasadzie bez zakłoceń, z DVD zupełnie bez zakloceń.
Odłaczylem wszystkie sprzęty z tego gniazdka i nic.
Założyłem listwe z filtrami P5BV-FR i nic.
Coś zakloca ale co?
 

grzes

New member
dyzio napisał:
Mam i ja ;)
Od 6 dni wiec na razie czas spedzam na eksperymentach.
Przesiadlem sie z Sony 32fx60 i garsc refleksji na szybko.
Źródło sygnału to kabel UPC, TV sat na razie FTA oraz DVD i stary poczciwy VHS
no to po kolei

1. KAbel UPC - niestety jakosc sygnalu fatalna -> obraz jest jesj pochodna i zaleznie od kanału efektu sa baardzo różne.
2.TV SAT FTA - Humax 5400 - mala antena ok 65 cm nie ma rewelacji ale w porownaniu w UPC kolosalna różnica na +
3.DVD- podlaczenie przez scart s-video, obraz zdecydowanie najlepszy, wezy nie zauważono jak na razie
4. VHS - no cóz to technologia raczej już muzealna, jakośc zalezna od patrz pkt 1.

Ustawienia obrazu na kinowy i reszta na normal/auto

Zaobserwowałem jednak dziwne zjawisko.
Kabel sieciowy tego Panasa posiada uziemienie.
Po podłaczeniu do gniazdka bez uziemienia obraz ok. Po wymianie gniazdka na takie z uziemieniem (mostkowany bolec do 0) na ekranie pojawiaja sie poziome biale pasy/refleksy. Co ciekawe ich natezenie jest rozne na róznych kanalach (kabel UPC). Na tvp1,2,3 jest tragedia. Na polsacie prawie ich nie widac.
Sygnal z TV Sat w zasadzie bez zakłoceń, z DVD zupełnie bez zakloceń.
Odłaczylem wszystkie sprzęty z tego gniazdka i nic.
Założyłem listwe z filtrami P5BV-FR i nic.
Coś zakloca ale co?

Nie polecam zerowania uziemienia.
Stąd pojawiają się zakłócenia.
 

k-d

New member
"sub pixel Control"

W podsumowaniu danych po prawej stronie nie chwalą się tym w przeciwieństwie do PV60. Na niemieckiej stronie nie widzę tego (na tyle na ile mój niemiecki mi pozwala :) ).
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Serdecznie witam,

Rzeczowy telewizor odebrałem wczoraj wieczorem. Z początkowych testów,
przeprowadzonych za pomocą próbki: EXORCISM_OF_EMILY_ROSE.ISO,
stwierdziłem ze ten konkretny model (być może ten konkretny egzemplarz)
jest pozbawiony wad modeli 60(600)PV-PX, purpurowych węży.

Cena przyzwoita: 4350zl za 42", kolor cały srebrny nie razi
(zdecydowanie lepiej wygląda w realu - nie mylić ze sklepem - niż na
zdjęciu na stronach Panasonica), wpada trochę w odcień lekkiego grafitu,
rzecz gustu, myślę, że do przyjęcia. Przed zakupem byłem zdecydowany we
własnym zakresie przygotować rzeczowa czarna ramkę (matowa czarna folia,
wycięta ploterem tnącym) ale teraz nie widzę najmniejszej potrzeby.

Wrażenie robi wielkość, przeskok z 25" Sonego, obraz oglądany w
odległości 2,3m. Jednak mimo wszystko nie jest za duży, może już jest
chęć żeby był trochę większy.

Z marnym sygnałem z anteny naziemnej (sygnał analogowy) robi wręcz cuda,
ale uwidacznia się cała słabość rozdzielczości SD do wielkości
wyświetlanego obrazu.

Obraz z tunera satelitarnego (pionek 1330), miejscami tragedia (przy
słabym bitrate), jakby składał z kolorowych kafelków. Sygnał
SD lekko rozmyty, brak ostrości, zazwyczaj zmiękczony, cóż znowu
rozdzielczość. Ogląda się dobrze ale pozostawia poczucie niedosytu, może nadrabiany wielkością obrazu.

Obraz z odtwarzacza DVD (Manta Prince po scarcie). DVD -- zdecydowanie
lepszy obraz niż z tunera satelitarnego, ogląda się przyjemnie, kto
widział chociażby w sklepie HD, wie że DVD to już inna epoka. Divx,
jednokrążkowe można od razu odpuścić, obraz jak ze starych kaset VHS,
strasznie rozmyty, niewyraźny, artefakty kompresji widoczne gołym okiem.
Dwukrążkowe dobry ale nie wystarczająco dobry.

HD, :p . Na dzisiaj do testów pozostawiłem sobie to co najlepsze.

Oferowane wyświetlanego obrazu tryby (auto, 16:9, 14:9, 4:3, szeroki,
zoom1, zoom2, zoom3) dopasowania obrazu w formacie 4:3 do panoramy
zadawalają, tryb szeroki (specyficznie cylindryczne rozciągniecie obrazu
w poziomie) przy pierwszym oglądaniu robi wrażenie dodatkowej głębi i
przestrzenności, z czasem zaczyna drażnić, zwłaszcza kiedy w poziomie
przesuwają się napisy informacyjne, najlepiej imho zoom1 (też do filmów
dvd w proporcji 2.35:1), obcina lekko boki, trochę więcej góra-dół,
eliminując przy okazji możliwość wypalenia się statycznych znaków (logo
stacji, znaczniki wieku), zachowując proporcje 4:3.

Z dużym zaskoczeniem przyjąłem jakość dźwięku, jest naprawdę dobra, parę
trybów (mowa, muzyka, barwa) umożliwia ustawienie do indywidualnych
preferencji użytkownika. Pewnie nie można go porównywać z osobnym
nagłośnieniem, realizowanych przez dodatkowy zestaw kolumn głośnikowych
ale można spokojnie z niego korzystać przy oglądaniu programów
telewizyjnych.

Największą siłą są kolory, można urzeczonym siedzieć wlepionym wzrokiem
w TV i patrzeć nawet na reklamę przyprawy Maggi. Jedno słowo ciśnie mi
się na usta: (kolory) bajeczne. Różne tryby ustawień koloru, jest tego
naprawdę sporo, można jak przypuszczam idealnie dopasować do
indywidualnych swoich preferencji, tutaj ocena 5.

Pilot (imho), rozmieszczenie poszczególnych przycisków dobrze dobrane,
nie trzeba "biegać" po całym pilocie, po godzinie dobrze czuje się go
ręce. Dość dobrze wyważony, myślę, że także przez rozmieszczenie baterii
w pilocie.

Łącza: łatwy dostęp, dobrze opisane, chociaż wejścia do anteny naziemnej
trzeba szukać z instrukcją. Ilość jak przypuszczam wystarczająca do
podpięcia wystarczającej ilości urządzeń av (z komputerem włącznie).

Wady: uwidacznia się miejscami brak systemu Sub-Pixel Control (różnice
do modeli PV(PX)60(600)), krzywe potrafią być miejscami postrzępione ale
trzeba się temu naprawdę przyglądać. Jednak gdybym miał żyć z
purpurowymi wężami w domu wole brak systemu Sub-Pixel Control. Reakcja
TV na wyłączanie i włączanie z pilota, trzeba przytrzymać do 2sek, być
może wada mojego egzemplarza.


Pseudo-wady: podstawa nie wygląda zbyt szczęśliwie, na mój gust nóżki
nieproporcjonalnie długie, zdecydowanie widzę wiszącego go na ścianie.

Po dzisiejszym dniu, zapodaniu sygnałów HD, wymianie kabli, najbliższym
czasie napiszę coś więcej, może jeszcze jakieś fotki.


Pozdrawiam
(Cy)Gorg
 
Ostatnia edycja:

jaroslavus

New member
(Cy)Gorg napisał:
  1. Jednak gdybym miał żyć z purpurowymi wężami w domu wole brak systemu Sub-Pixel Control. Reakcja TV na wyłączanie i włączanie z pilota, trzeba przytrzymać do 2sek, być może wada mojego egzemplarza.
  2. Pseudo-wady: podstawa nie wygląda zbyt szczęśliwie, na mój gust nóżki nieproporcjonalnie długie, zdecydowanie widzę wiszącego go na ścianie.
Mam PV60
ad1. Czasem mam węże. Czekam, może będzie soft nie zainfekowany jajami węży i nie będą się mnożyć.
ad2. Mam taką samą podstawkę. Chyba musi taka być, bo masa i wysokość panelu czyniłyby go podatnym na upadki (są też ew. dodatkowe paski do podczepienia od tyłu.
Jeśli chodzi o dźwięk, to o swoim tv mam zupełnie negatywne zdanie, ale nie chciałem dopłacać 2000 do PV600. Wolę dokupić kino.
Pozdrawiam
 

marcel.worst

New member
3 grosze

Ja tam nadal bardzo sobie chwale zakup 45PV :)

Chociaz zaczynam krecic nosem, ze ekran moglby byc wiekszy - za dwa lata przesiadka na 65PV60?! :)

Wezy nadal nie stwierdzilem.

Gliniane twarze pojawiaja sie sporadycznie - ale sa one moim zdaniem uzaleznione od jakosci emitowanego sygnalu. Co ciekawsze pojawiaja sie i na sygnale z kablowki jak i na niektorych filmach DVD (obraz po scart).

Ogolnie jest miodzio...
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Serdecznie witam,

Mały obiecany update - dorzucam zdjęcia. Niestety wykonane w nocy, sam aparat wnosi swoje dodatkowe ziarno ze względu na brak dobrego oświetlenia, lampa błyskowa ze względów zrozumiałych nie jest możliwa do wykorzystania. Obraz w Realu jest zdecydowanie lepszy, bardziej nasycony, łagodniejszy w odwzorowaniu przejść tonalnych (cóż dodatkową kwantyzacje dorzuca aparat) i przede wszystkim bardziej ostro. Może uda mi się porobić zdjęcia przy świetle słonecznym, to jeszcze dorzucę.

1. Sygnał – antena naziemna.

Sygnał jest naprawdę słaby, na moim starym TV Sony 25 nie dało się oglądać, był widoczny wyraźny śnieg, odbicia. W 45PV odbicia pozostały, może już tak nie wyraźne, jednak ze śniegiem poradził sobie dobrze. Od biedy da się oglądać, przy dobrym sygnale, obraz może być zdecydowanie lepszy niż na wielu programach z tuneru satelitarnego (patrz zdjęcia w akapicie dotyczącym sat).

http://img216.imageshack.us/my.php?image=antenanztvp1ln5.jpg

2. Sygnał – PC (1024x768, D-SUB).

Telewizor z powodzeniem może służyć jako monitor i nie ma tu najmniejszej przesady, ostrość lepsza niż na monitorze Samsung 1100P+ 21”. Niestety cyfrówka nie jest wstanie oddać ostrości, kolory bez zarzutu, wręcz jak juz napisałem bajeczne. Imho, najlepsza rozdzielczość, inne rozdzielczości wprowadzają rozmycie fontów, poszarpanie, dużą ich nie czytelność. Mankament obraz 4:3 jest rozciągnięty do 16:9, nie przeszkadza. Filmy i tak się ogląda w proporcjach 16:9. Gry 4:3 nie czuje się rozciągnięcia, za to wielkość daje naprawdę duży komfort pracy i rozrywki. Aż się prosi wykonać test dla gier panoramicznych, mam tylko jedna Oblivion, niestety brak czasu uniemożliwił jego dokonania. Druga sprawa to połączenie przez komponent i DVI-HDMI, coś jeszcze musiałem zostawić sobie na później :p.

Zdjęcia pulpitu win-xp i z gry Diablo2 (nic tak dobrze nie odpręża po ciężkim w dniu pracy jak pobiegać i w odłączeniu od umysłu po wyżynać trochę potworków).

http://img246.imageshack.us/my.php?image=diablovc3.jpg

http://img76.imageshack.us/my.php?image=pulpitxpvl9.jpg


3. SAT (pionek 1330, Hot-Bird scart-rgb). Bywa różnie, jak wcześniej już pisałem, dużo zależy od bitrate, z zaskoczeniem można przyjąć że w SD (mpeg1) obraz może być tak dobry (rosyjski program 1), jakby nie SD.

http://img91.imageshack.us/my.php?image=one1russateg8.jpg

http://img64.imageshack.us/my.php?image=one2russatac0.jpg

http://img91.imageshack.us/my.php?image=one3russatod1.jpg

Średniej jakości (rtl, polsat2).

http://img206.imageshack.us/my.php?image=rtlsatne5.jpg

http://img218.imageshack.us/my.php?image=polsat2satif6.jpg


I kompletnie nie do przyjęcia (latina, ezoTV).


http://img379.imageshack.us/my.php?image=latinasatuc8.jpg

http://img149.imageshack.us/my.php?image=ezotvsataq3.jpg


Telegazeta:
http://img206.imageshack.us/my.php?image=telegazetanzue2.jpg


4. Odtwarzacz DVD (Manta - Prince, komponenty).

Po podłączeniu komponentowym z wielkim rozczarowanie przyjąłem, że obraz jest zaciemiony, winna odtwarzacza, po ustawieniach dobrze jest go wyłączyć i ponownie włączyć. Jakość w porównaniu do scart, zdecydowanie lepsza, obraz bez zarzutu, kolory poprawne, nasycone, ostrość wystarczająca, w zależności od filmu ziarno potrafi przesypywać po całym ekranie plazmy (Big Lebowski) lub być praktycznie nie skazitelne. Zdjęcia z filmu SWI, ziarno z aparatu cyfrowego:

http://img96.imageshack.us/my.php?image=sw1dvdxk6.jpg
http://img182.imageshack.us/my.php?image=sw2dvdew7.jpg
http://img152.imageshack.us/my.php?image=sw3dvdaw9.jpg
http://img96.imageshack.us/my.php?image=sw4dvdri8.jpg


5. Sygnał HD - PC (1024x768, D-SUB, PowerDVD).

Na pierwszy ogień poszły próbki pobrane ze stron internetowych, Dolfins, T2 (Terminator 2). Szok, negatywnie, inwersja kolorów, konsternacja, o co chodzi? Myślę ze zabezpieczenia, ale przecież to legalne próbki.

http://img91.imageshack.us/my.php?image=hd2fixuu4.jpg

http://img144.imageshack.us/my.php?image=hd4fixyx4.jpg


Odpuściłem te próbki, na zawał serca nie miałem ochoty umrzeć ;-). Drugie podejście, imax (1080i). Zdjęcia nie są wstanie oddać to co zobaczyłem, najgorsze, że najlepsze było później kiedy już baterie w aparacie zaprotestowały, szkoda, naprawdę czuć HD. OSTROŚĆ, SZCZEGOŁOWOŚĆ, NATURALNE KOLORY!!! Brak przebarwnień, sztycznych, „plastikowych” kolorów, naprawdę „żywe naturalne obrazy”.

http://img91.imageshack.us/my.php?image=imax4hdvk7.jpg

http://img58.imageshack.us/my.php?image=imax2hdjz9.jpg


Na deser SWIII (720p), chyba zdjęcie oddaje wszystko.

http://img91.imageshack.us/my.php?image=sw1hdkb8.jpg


Pozostały do zrobienia, testy PC, kable DVI-HDMI, komponenty, ewentualnie gry panoramiczne. Pozostały także zdjęcia, z efektami purpure snake. Zauważyłem błędy w wyświetlaniu obrazu ale muszę je potwierdzić na różnych źródłach, dopiero będę mógł coś więcej powiedzieć, nie dotyczy to snakow. Mały update2, jeszcze w tym tygodniu się pojawi.

Zakup uważam za udany, cena bardziej niż przyzwoita, brak systemu Sub Pixel Control nie odczuwa się tak mocno (przy HD niewidoczny całkowicie), do kontrastu nie jestem wstanie powiedzieć czy różnica 2000 jednostek do modeli PV(X)60(600) jest zauważalna, kontrast przy ustawieniu „dynamiczny” jest bardzo dobry, czy może być lepszy przypuszczam, że tak tylko powstaje pytanie za jaką cenę. Mniejsza gradacja odcieni szarości w materiałach czarno-białych do 2048 niezauważalna.


Pozdrawiam
(Cy)Gorg
 
Ostatnia edycja:

k-d

New member
Zakup uważam za udany, cena bardziej niż przyzwoita, brak systemu Sub Pixel Control nie odczuwa się tak mocno (przy HD niewidoczny całkowicie), do kontrastu nie jestem wstanie powiedzieć czy różnica 2000 jednostek do modeli PV(X)60(600) jest zauważalna, kontrast przy ustawieniu „dynamiczny” jest bardzo dobry, czy może być lepszy przypuszczam, że tak tylko powstaje pytanie za jaką cenę. Mniejsza gradacja odcieni szarości w materiałach czarno-białych do 2048 niezauważalna.

Czy te odczucia są poparte porównaniem z PV60, czy tylko wirtualne?
Na PV60 kontrast satysfakcjonuje mnie przy "normalnym" na "dynamicznym" ustawienia są wściekłe.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
K-d: Odpowiadam. Słusznie zauważyleś że opcja "dynamiczny" potrafi być "wściekło-krwista". W mojej wypowiedzi zabrakło dodania informacji, że dotyczy to tylko i wyłacznie materiałów w HD, przynajmniej tych próbkek na których ten sygnał testowałem. Czemu takie zawężenie, mojej wypowiedzi, uważam że 45PV jest głównie do HD a SD należy traktować jako zgodność w dół, w lepszym lub gorszym skutkiem. Akturat w 45PV ta zgodność jest na dość dobrym poziomie. Inną kwestią jest, że głównie są to odczucia, mnie jakość dźwięku zadawala ale nie należy oczekiwać od tych głośniczków cudów. Zadawala na tyle, że nie widzę potrzeby specjalnie włączać zestaw kina domowego do oglądania TV.
 
Do góry