Seria PV45

boro53

New member
Witam!!!
Czy moze mi ktoś wytłumaczyc jak działają rózne tryby obrazu?
Chodzi mi o tryb "szeroki" który pojawia sie tylko na niektórych kanałach SD i na DVD. Dzieje sie to niejako automatycznie. Nie mam wtedy trybu AUTO FORMAT OBRAZU i telewizor sam to przełącza.
 

Masterone

New member
Udany zakup !!!

Witam !!!

W piątek nabyłem 42pv45 za 2800 zł. Uważam to za bardzo atrakcyjną cenę. TV bardzo pozytywnie mnie zaskoczył kolorami i tym że przyjął 1080p po HDMI z PS3. Pomimo że w sprecyfikacji przyjmuje jedynie 1080i.

Kupiłem go jako odbiornik tymczasowy na jakieś 2 lata (poważnie myślałem nad LCD Samsunga Full HD 40N87) Ale jak zobaczyłem cenę i przekonałem się w sklepie że nie jest to wystawowiec tylko TV z magazynu (nie macany, oryginalnie zapakowany) długo się nie zastanawiałem :-D.

Mam jedno pytanie i może ktoś z was zna na nie odpowiedź? Czy złącze VGA przyjmuje sygnał COMPONENTS ? Mam DVD YAMAHA z COMPONENTS i X360. Kupiłem co prawda kabel VGA do X360 ale trafiła mi się marna sztuka i obraz jest słaby (kabel to podróba) :???:. Widzałem takie przejściówki VGA -> COMPONENTS i ciekaw jestem czy to działa z PANASONICAMI ?

Tak wogóle to jestem bardzo zadowolny z zakupu. Co prawda model juz nie najświeższy ale cena + jakość. Czasami warto czekać na końcówki serii i wyprzedaże. Można nabyć wtedy niezłe perełki :-D
 

marcel.worst

New member
PV45 + S99 via HDMI

Witam Szanownych posiadaczy PV45 :) Niezmiernie sie ciesze, ze watek ktory zalozylem rozrosl sie do takich rozmiarow!

A teraz prosze o mala porade. W dniu wczorajszym dokupilem do PV45 (zeby mu nie bylo smutno) DVD S-99 (no bo ile mozna ogladac filmy na S47 i to po SCARTcie). Do podlaczenia bestii uzylem kabla HDMI (Prowire, vivanco, 1.5m).

No i tu zaczyna sie klops. Obraz wcale nie jest taki idealny jakiego sie spodziewalem. Oczywiscie bawie sie ustawieniami w setupie DVD, jak i wprowadzam rozne kombinacje w menu "podrecznym" (uruchamianym podczas ogladania filmu) - ale pomimo to nadal nie jestem zadowolony z tego co widze. Mam wrazenie, ze na SCARTcie za 19,90 obraz byl lepszy :)

Czy macie jakies deafaultowe ustaiwenia, ktore powinny zapewnic obraz
jak zyleta...? Bo zaczynam sie bac, ze wyrzucilem 169 PLN w bloto a raczej w kabel...
 

Zoltyy

New member
[/quote]Bo zaczynam sie bac, ze wyrzucilem 169 PLN w bloto a raczej w kabel...[/quote]

A czy to nie jest tak, ze ten TV wyswietla to co dostaje po HDMI bez obrobki, a to co dostaje po SCART obrabia - skaluje itp? Jesli tak to moze TV ma lepszy skaler i uklady obrobki od DVD?
 

kuchar

New member
Jako że stałem się szczęśliwym posiadaczem 42PV45 mam pytanko z innej beczki:
Czy muszę "trzymać" oryginalne pudło po tv na czas trwania gwarancji (na wypadek transportu do serwisu - oby nie;) )?
 

Dru

Moderator
najprawdopodobniej nie potrzeba trzymać oryginalnego pudła. Serwis musi mieć swój zastępczy. Ale stawiaj na fakt, że Twój TV nigdy się nie zepsuje ;)
 

chesy1

New member
plazma piszczy

Witam. wczoraj kupilem 42pv45k w AVANSIE wszystko jest OK tylko mam wrazenie ze telewizor piszczy/buczy. Mianowicie z 2 miejsc w gornej czesci po obu stronach cos slychac. Nie mam doswiadczenia z plazmami:/ gdy ogladam i jest jakis glos to przykry efekt jest nieslyszalny ale gdy w filmie jest cicha scena to robi sie nie przyjemnie.
1. CZY TO NORMALNE??
2. czy to podlega reklamacji??
3. mozna jakos temu zaradzic?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
chesy1 napisał:
1. CZY TO NORMALNE??

Jak najbardziej nie jest to normalne, chociaż z modelami PV60 i PV70 występowały opisywane przez Ciebie zjawiska (może być to wentylator). Zdecydowanie zalecam reklamację, jeżeli wada uniemozliwia normalne użytkowanie plazmy, a widzać że tak jest. Jezeli problem dotyczy wentylatora, odgłosy będą z czasem się nasilać.

Pzdr. (C)G
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz prawo wymiany na model bez wad więc skrzętnie skorzystaj z wymiany i to szybko.
(Cy)Gorg - dobrze Ci radzi , ciszej z czasem raczej nie będzie :(
 

Psychodad

New member
Wczoraj kupilem panasonica 42" pv45eh i podziele sie swoimi odczuciami.
Nie mialem duzej kasy przeznaczonej na TV bo tylko 3,5tys. wiec obracalem sie w waskim gronie telewizorow. Juz prawie od poczatku czyli od czerwca tego roku 4 miesiace temu :D po przeczytaniu tego watka na forum wybor padl na panasonica. Niepotrzebnie sie ociagalem z zakupem bo dzisiaj ten TV jest drozszy o kilkaset zlotych (na przelomie lipca i sierpnia moglem kupic go za 2900zl teraz najtanszy znalazlem za 3299zl).
Głownym powodem dla ktorego go nie kupowalem byly obawy o jakosc odbioru z sieci kablowej Aster w Warszawie, nie bylem pewien czy obraz przypadkiem nie bedzie bardzo slaby i czy nawet nie gorszy niz na moim starym tradycyjnym TV. Jeszcze jednym problemem byla zona :D ktora krecila nosem ale znalazlem sposob i na to. Wystarczylo wymyslec sobie cos innego, duzo drozszego (np laptop) i tylko dla siebie! Wtedy zona bardzo szybko skloni sie do "mniejszego zla" i zgodzi sie na TV :D Czasochlonne ale skuteczne.
Wracajac do tematu, model ten jest dzisiaj bardzo trudno dostepny, spedzilem dwa tygodnie na dzwonieniu po wszystkich mozliwych sklepach i dystrybutorach w poszukiwaniu i wkoncu udalo sie w Digitalo.pl (polecam sklep, wlasciciel bardzo mily, kontakt mailowy i telefoniczny praktycznie non stop cala dobe i dodatkowo przychylil sie do mojej prozby i zostal do 21:00 w sklepie zebym mogl odebrac TV tego samego dnia:) )
Pierwsze wrazenie bylo szokujace, karton wielki jak cholera ledwo sie zmiescilo w citroenie Berlingo :D (a chcialem jechac Skodą) Po rozpakowaniu bardzo pozytywnie zaskoczylo mnie wykoanie obudowy, srebro szare aluminium czy inny metal :) Nie blyszczy sie jest matowe, nie ma odbic calego pokoju (tak jak w przypadku innych telewizorow z obudowa w kolorze czarnym blyszczacym tzw piano)
Konstrukca stojaka bardzo prosta i funkcjonalna, bardzo ladnie rozklada ciezar na cala podstawe, latwy w montazu. W przyszlosci wieszam ten TV na scianie ale narazie sie boje bo to bydle wazy 42kg :)
Gniazda bardzo milo umieszczone w jednym dostepnym miejscu z tylu, dobrze opisane a chwytaki kabli wprowadzaja lad i porzadek w okablowaniu.
Po podlaczeniu anteny z kablowki Aster wlaczylem go i spodziewalem sie najgorszego czyli pixelozy i bardzo slabego odbioru... co sie okazalo? Wszystkie programy co do jednego sa w idealnej jakosci, brak jakiegokolwiek sniezenia, nieostrosci braku kolorow czy rozmyc. Programy takie jak tvn, tvn 24, polsat, tvp 1 2 i info zyleta. Strojenie wszystkich 64 programow zajelo mi z 2godziny ale jak ktos lubi porozrzucane programy to moze ustawic auto programowanie i on pokolei jak leci sam ustawi (ja jestem przyzwyczajony do swojego ukladu programow i wszystko robilem recznie :) ).
Narazie ustawienia mam na ponizej 50% w okresie docierania wiec jeszcze pelnych mozliwosci tego tv nie widzialem, dzisiaj po pracy podlacze komputer i zobacze jak sie zachowuje. Bardzo fajne jest zlacze PC czyli normalne zlacze jak do karty graficznej, dla mnie duzy plus bo jeszcze sie nie lapie w tych wszystkich przejsciowkach.
TV ma dwa albo nawet trzy duze wentylatory z tylu kore mnie przerazily jak je zobaczylem ale po wlaczeniu TV pracuja one na max 20% mozliwosci wiec zupelnie nie sa slyszalne a obodowa po paru godzinach pracy byla zimna (tak zimna, nie letnia :D)
Gdy wloze glowe za telewizor slychac delikatne brzeczenie (tranzystorow czy innego szmelcu) ale jest to tak ciche ze przy odleglosci 1metra zupelnie nie slyszalne. Z tego co czytalem jest to normalne brzeczenie cos jak monitora, nie jest to zadna wada produktu.
Jesli chodzi o dzwiek to mozliwosci sa bardzo duze, poruszam sie w przedziale 3-15% i przy 15% jest juz bardzo glosno w pomieszczeniu. Jest pare ustawien dzwieku ale nie jestem fanatykiem dzwiekowym i jakosc jest dla mnie idealna przy standardowych ustawieniach.
Z przodu jest tez panel z kilkoma wyjsciami ulatwiajacy dostep "ad hoc" np do kamery video, aparatu czy jakiejs konsoli.
Co wiecej moge napisac... chyba jest to najlepszy TV w tej cenie, bardzo dobrze wykonczony, w ladnej srebrnej obudowie i dobrego producenta.
Teraz pozostaje mi tylko dokupic kino domowe i moze skusic sie na N-ke

Pozdrawiam i zycze udanych zakopow!
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Psychodad napisał:
Wczoraj kupilem panasonica 42" pv45eh i podziele sie swoimi odczuciami. (...)
Co wiecej moge napisac... chyba jest to najlepszy TV w tej cenie, bardzo dobrze wykonczony, w ladnej srebrnej obudowie i dobrego producenta.

Bardzo się ucieszyłem twoim postem i życzę dlugiego zadowolenia z zakupu (sam cieszę się tym modelem od lutego). Model bardzo udany, niestety trzeba potwierdzić, że juz praktycznie niedostępny, cena jak 42" poniekąd już teraz śmieszna ;) , około 3000zł.

Najlepsze jeszcze ciebie czeka jak podepniesz PC i puścisz jakiś material w HD (przyjmuje też sygnał 1080p), lub jakąkolwiek grę :grin:.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

Jolanda

New member
Powiesiłem swojego Pana...

Muszę sie pochwalić, wczoraj powiesiłem wkońcu swojego pana...:D. Teraz dopiero wygląda jak powinien. Zakupu uchwytu dokonałem na allegro. Super cena 84 zeta :roll:, dostawa na następny dzień i wieszanie godzinka (no może mniej) teraz żałuję , że tyle czekałem. Na ścianie wygląda rewelacyjnie. Polecam wszystkim. Gratulacje Psychodad z zakupu, od siebie dodam że decyzję swoja podjałem nie widząc telewizora w 15 min i oczywiście nie żałuje :):-D
 

Buti

New member
pytanie do użytkowników pv45

Witam.
Czy problem zielonych krawędzi (green hosting istniejący w modelach pv70, pv60) na konturach obiektów w kontrastowych scenach występuje w modelu pv45?
Z góry dzięki za odpowiedż.
 

piotrucha

New member
Witam - niestety ta wada dotyka również tego modelu - jest to łatwe do sprawdzenia, ciemny pulpit z PC i szybkim ruchem przesuwamy okienko explorera. Co więcej słynne węże też są :) - przynajmniej w moim pv45.

Pomimo tych wad to baaardzo dobry TV - polecam - poprostu trzeba ogladać, a nie przyglądać się :)

Wszyscy już chyba zapomnieli o potwornych problemach z geometrią w crt panoramicznych, nie wspominając o zbieżności, a efekty ghostingu - czyli ciągnących się obiektów też ich dotykały (zapewne wynika to z układów zaawansowanej obróbki sygnału - nie wyrabiają się), często też nierównomiernie naciągnięta maska kineskopu nagrzewała się i powodowała barwne plamy - ale szło się i do tego przyzwyczaić oglądając oszałamiającą jakość dvd na 28 czy 32 calowych crt - to były czasy, a ta wielkość - 60 cm w tył :)

Teraz oglądamy HD z zielonymi duchami, purpurowymi wężami i innymi gadami i też jest super - kiedyś się nieźle z tego będziemy śmiali, jak juz postawimy swój pierwszy holograficzny TV, kto wie może też Panasonica :) - swoją drogą ciekawe jakie będą miały wady - już widze te posty ".. na Pion... piąty plan jest ostry, a na Panas.... mydło - zobaczcie moje zdjęcie z komórki 19 megapixeli ..." :))

Acha - co do wypalania na stałe logo itp. nie zauważyłem, a wyświecił już ponad 4 tys. godzin :)

Ja ten TV zmienię dopiero jak pojawi się następna generacja tv - full HD mnie nie kręci bo przy tej przekątnej oraz 3m i więcej od odbiornika nie ma aż tak wielkiej róznicy.

pozdrawiam
Piotrucha - zadowolony użytkownik pv45.



Buti napisał:
Witam.
Czy problem zielonych krawędzi (green hosting istniejący w modelach pv70, pv60) na konturach obiektów w kontrastowych scenach występuje w modelu pv45?
Z góry dzięki za odpowiedż.
 

imperator

New member
Dzisiaj po ok. 5 miesiacach uzywania telewizora pojawił sie czarny pasek z gory do dołu dokładnie przez sam środek telewizora. Na czarnym tle nie jest widoczny. Czy ktos mial cos podobnego i to zdiagnozował. Całe szczescie ze telewizor jest na gwarancji wiec pojdzie do serwisu.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Witam,

Chyba sie kroi godny nastepca PV-45, niestety model PV7 daleki byl od idealu (za mocno pociachany i "ekologiczny") a PV8 moze w pelni ta luke po PV45 wypelnic, czekam na pierwsze testy :), lub mozliwosc zobaczenia go w akcji.

Pzdr. (C)G
 
Do góry