Seria PV45

pablo1974

New member
On Off Tv pilotem

No i stalo się mam ten model. Jestem zachwycony.
Mam jednak pytanie.
Czy wlączajac tv pilotem musicie przytrzymac przycisk dlużej? Tak samo jest porzy wylączaniu.
Czy moze jest cos nie tak z telewizorem
Do tej pory mialem telewizor CRT i po prostu jedno nacisniecie powodowało wylaczenie sprzetu.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
pablo1974 napisał:
Jestem zachwycony.

Gratulacje wyboru i zadowolenia z zakupu.

pablo1974 napisał:
Czy wlączajac tv pilotem musicie przytrzymac przycisk dlużej?

Niestety tak, taka uroda Panasonicow, sam przyzwyczajony lekkiego wyl/wl.TV miałem wrażenie że "zapuszczam motor spalinowy" z czasem się człowiek do tego przyzwyczaja i tego już w ogole nie zauważa.


Pzdr. (C)G
 

MiniMe

New member
No i stało się, promocja Avans 3699zł i 42pv45EH jest u mnie. Nie mam narazie DVD, ani nki (już zamówilem) i podłączyłem do kablówki myśląc, że będzie kompletna klapa (pierwsza prezentacja telewizorka żonie i pozostałej częsci rodziny). No i wszyscy wpadli w zachwyt, ładne kolory, brak smużenia (jak w LCD), obraz płynny, obsługa prosta. Jakość obrazu bardzo dobra ( porównując do tego co kiedyś widziałem na swojej kablówce i crt). Nikt nic nie wspomniał (nawet żona, a gusta ma wybredne i wiem że jak coś się jej nie spodoba to od razu dosadnie to wyrazi) że obudowa jest niestetyczna albo że podstawka jest okropna. Generalnie jestem zadowolony z zakupu.
Mam pytania:
1) Cyborg - Jak i jak długo się "dociera" panasa? W instrukcji nic nie znalazłem, jak poustawiac parametry?
2) Nie znalazlem również informacji po jak długim czasie powstaje powidok np. po znaczku polsatu tvn i innych? 2 godziny ciągłego ogladania? pół godziny?
3) Gdzie w menu znajduje się liczba "przejechanych" godzin?

dziękuję i pozdrawiam
Bartek
 

kaszpir

New member
(Cy)Gorg napisał:
Jak najbardziej o tym pisalem jednak nic nie rekompesuje obrazu który sie widzi (tez o tym pisalem), czy to "cudowna obudowa", czy niewątpliwe różne nowinki zastosowane w Samsungach. Czy ich brakuje, zdecydowanie potwierdzam, że tak, ale nie kosztem jakości obrazu. Chociaż niewątpliwie każdy ją widzy inaczej i w czymś innym. Nie bez przyczyny zachęcałem by swój przyszły zakup ocenic na własne oczy - "pod siebie".

Pzdr. (C)G
No cóż ja widziałem w akcji PV45 , PV70 , LG PC1R no i Samsunga i szczerze mówiąc różnice w jakości obrazu są minimalne. Tak naprawdę różnice są w .. ustawieniach (np. w samsungach balans bieli na zimny standardowo) ... Niektóre plazmy są już fabrycznie naprawdę nieźle ustawione , a niektóre mają wręcz żenujące ustawienia fabryczne , które zamiast zachęcać klienta - zniechęcają ... To ta sama klasa cenowa i ... jakościowa ... To nie te czasy gdy byli jacyś producenci którzy "wybijali" się zastosowaną technologią i itd ... Teraz większość producentów stosuje takie same rozwiązania (tylko inaczej to nazywają) i te same podzespoły ... Utarło się że najlepszy obraz mają Tv Sony , dźwięk Yamaha i itd ... A to niestety mity nie mające nic wspólnego z rzeczywistością ... Obecnie wszystko to jedna masówka ...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Sony zasługiwało na wysokie oceny jakości obrazu dzięki kineskopom Trinitron. I rzeczywiście, to już historia, gdyż Sony zrezygnowało z produkcji wyświetlaczy CRT.

Jednak z tą masówką, to nie jest do końca tak proste. Każda poważna firma posiada swoje rozwiązania, szczególnie w dziedzinie elektroniki, pozwalające odróżnić się od konkurencji. Zresztą, gdyby tak nie było, telewizory wszystkich marek grałyby tak samo.

ArtS :)
 

MiniMe

New member
Cyborg: Dzięki za informacje.

Wymiary pudła po 42pv45EH to 115 cm szer. x 81 cm wys. x 40 cm szer. Generalnie jak dwie osoby niosą to pudło wydaje się lekkie, ma bardzo wygodne uchwyty dla przenoszących.

pozdr.
Bartek
 

hiperadi

New member
Mam, zanczy się bedę miał jutro:) 42pv45EH za 3699 z Avansu, pewnie ta sama promocja co u kolegi powyżej. Mam taką małą nadzieję, że stanę się szczęśliwym posiadaczem bez jakichkolwiek duszków, węży i innych "dobrodziejstw". PlayStation 3 czeka sobie spokojnie aby je podłączyć, choć dziś miałem okazje sprawdzić jak się sprawuje z modelem który był na wystawie i muszę stwierdzić, że nie mogę się już doczekać:) Jak dokładnie przetestuje cały tivik to dam znać jakie mam odczucia (liczę na same pozytywy, oczywiście ;)) Teraz jeszcze jakieś pożądne dvd (znowu przeglądnie setki postów) i licze na spokój na jakieś 7 lat (aż do nowej generacji konsol). A jeszcze jakieś pytanko, jeden z forumowiczów pytał się czy:
2) Nie znalazlem również informacji po jak długim czasie powstaje powidok np. po znaczku polsatu tvn i innych? 2 godziny ciągłego ogladania? pół godziny?

Czyli czy jest jakiś określony jakiś czas po jakim należy zmienić kanał (i na jak długo, tzn pstryknąć tylko na inny kanał czy zoomowac na 30 min i z powrotrm na normalny rozmiar) aby nie powstawały te wypalenia?
(Cy)Gorg podał link
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10128
ale tam jest tylko o docieraniu, a o tym co powyżej pisałem w watku na temat PV45 nie znalazłem (może słabo szukałem :) )

Z góry dzięki za pomoc.
 

hiperadi

New member
"WHITE * emitowany obraz naprawczy to po prostu czysto biały ekran. Służy on do reperacji mocno uszkodzonych paneli. Kilkugodzinne wyświetlanie białego obrazu na całej powierzchni, pozwoli zminimalizować negatywne efekty związane z wypalaniem fosforu. NEC poleca przed rozpoczęciem korzystania z własnych plazm wygrzewanie ich przez co najmniej 24 godziny funkcją WHITE ." Może przed rozpoczęciem eksploatacji swojego PV45 powinienem dać mu jakąś biała plansze do wyswietlania?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie masz takiej potrzeby - chyba ze przesiadujesz naprawdę długie godziny przy jednym programie.
 

lukasszol

New member
hiperadi napisał:
(...)PlayStation 3 czeka sobie spokojnie aby je podłączyć, choć dziś miałem okazje sprawdzić jak się sprawuje z modelem który był na wystawie i muszę stwierdzić, że nie mogę się już doczekać:) Jak dokładnie przetestuje cały tivik to dam znać jakie mam odczucia (liczę na same pozytywy, oczywiście ;)) (...)

Koniecznie napisz czy widać zielone lub niebieskie cienie przy kontrastowych obrazach w grach na PS3. Jeżeli masz F.E.A.R.'a, to na nim widać to idealnie (przynajmniej na PV70).
 

hiperadi

New member
Wreszcie dostałem swóją 45, a jak wrażenia, powiem, że jescze 5 minut temu same superlatywy, teraz mieszane (ale nie wpadać w panikę zaraz wyjaśnie:cool:).

O jakości tv z kablówki nie będę wspominał ze względu na spartaczone moje końcówki od anteny itp. więc do momentu kiedy to naprawię nie ma sensu o tym pisać.

PS3 podłączone po HDMI-Pierwsze wrażenie powalające, drugie jeszcze większe:) Obraz naprawdę jest śliczny. Mam wyłącznie motorstorma i tam nie dopatrzyłem się żadnych niebieskich czy też zielonych cieni w grze. W menu głównym przy szybkim przełączniu między ikonkami można zauważyć coś takiego co pewien czas ale napewno nie za każdym razem i naprawde trzeba się mocno wpatrywać.

Co do filmów na dvd to odpalałęm je z sonki i co do Matrixa 1 to jest wporządku, a w 3 części nawet bardziej niż dobrze (innych nie mam w tej chwili, więc testu z Emilly Rose nie robiłem:) ).Obraz uważam za BARDZO przyjemny i jestem całkowicie zadowolony.

Co do dzwięku jaki wydobywa sie z głośników tv to muszę stwiedzic, że obawiałem się jakiejś kupy ale mile mnie zaskoczyły. Chcę zanaczyć, że nie jestem jakims tam audiofilem i muzyka nie jest dla mnie jakoś super ważna w życiu. Więć z dzwięków jestem zadowolony. A jeżeli chodzi o jakieś buczenia wydobywające się ze środka to też nie miałem przyjemości ich usłyszeć.

A teraz to czego się obawiam czyli wypalanie znaczków. Grając w Motorstorma starałem się co jakiś czas i na jakiś czas zoomować aby pozbyć się z ekranu wszystjich stałych pasków typu pozycja ale jak grałem ostatni wyścig(jakieś 10-15minut) to sobie właczyłem normalny obraz i po wyłączeniu gdy na ekranie był czarny obraz widoczny jest powidok, a to się stało przy naprawde ostrożnym graniu. Fakt, że jest on nie widoczny przy normalnym użytkowaniu i aby go ujrzeć trzeba podejść bardzo blisko i mieć czarny ekran ale co będzie kiedy bede chciał pograć dłużej, a zoom to jednak nie jest takie super komfortowe granie. Boję się, że może popełniłem błąd i nie powinienem kupować plazmy do konsoli ale zależlo mi na 42 calach i świetnym obrazie przy dobrej cenie. Niech ktoś mnie uspokoi bo jeszcze zwarjuję:). I oczywiście zaznaczam, że opcje obrazu w tv mam ustawione na około 40%, a nawet mniej. Pisząc ten post zostawiłem go włączonego na "śniegu" aby zobaczyc czy zdołam się pobyc tego powidoku. Teraz aby dotrzeć mą plazmę będe oglądał na razie tylko dvdiki (i tak mam jeszcze pełno gier na PS2 do przejsćia na zwykłym tv) gdzie obraz będzie na całym ekranie. Wiem, że może nie potrzebnie panikuje ale to moja piewsza plazma i moj pirewszy dzień z nia więc proszę o wyrozuimiałość:)

Teraz kolej na pytanie: Jak wejść do menu sewisowego tv aby sprawdzić czas działania. Korzystałem z testu tego co jest na forum do pv60 czy tam 600 ale za cholerę mi nie działa. Jeżeli miałby ktoś ochotę to może mi to naskrobać co nie co.

Ogólna moja ocena tv to mocna 5, gdyby tylko nie te cholerne duszki, których się tak obawiam, że mogą mi w przyszłości wejść na ekran i nigdy nie zniknąć to była by 6 (patrząc na cenę jakość, ba, a nawet bym powiedział JAKOŚĆ)

O coś jeszcze miałem się spytać ale za nic nie pamiętam o co:eek:

Kończe bo mnie już żona woła abym szedł spać bo za 6 godzin znow należy otwerać oczy. Dlaczego te dni są takie krótkie:?.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w Twoim wypadku obawy niestety są na miejscu. Ponieważ stałe fragmenty wystepują w jednej grze dokładnie w tym samym miejscu.
Do gier stricte lepszym rozwiązaniem jest LCD.
Ponieważ powidoki są świeże więc "śnieg" powinien pomóc.
Zoomowanie przy grach nie jest rewelacyjnym rozwiązaniem.
Postaraj się najpierw "dotrzeć " dobrze plazmę i będziesz wystawiał za całość tylko noty 6.
 

estor

New member
witam
od kilku dni przeglądam forum ,czytam .
na początku byłem zainteresowany kupnem LCD 34-37"
jednak ten watek prawie mnie przekonał do kupna 42" plazmy Panasonica , jdenak popdałem w zwątpienie po przeczytaniu ostanich wypoiwedzi.
Martwi mnie fakt przejmowania sie takimi sprawami jak zbyt długie oglądanie jednego programu , znaczek kanału itp, a to z tego powodu iż w większości w ciagu dnia nie ma mnie w domu , a tv jest włączony, ogląda bajki moja córka i jak znam ją leci cały czas jeden program przez kilka godzin. Martwię sie że może to byc w związku z tym problemem ? Czy może jednak w moim wypadku bedzie lepsze TV LCD , choć stać mnie w takim wypdaku na mniejszy.
chyba że ja źle do tego podchodzę.
Prosze o rade, w szczególności kiki bo z tego co kojarze to wielokrotnie juz doradzał na różnych forach tv-rtv
 

Jolanda

New member
cień po numerkiem kanału

Witam, od tygodnia jestem posiadaczem 42 cali:D. Zakupu dokonałem bez zadnych przygotowań. Poprzedni telewizor 50HZ 29 cali odmowił współpracy a tu finał w kopane i zaproszony kuzyn:(. Dzwonie do kolegow jaki proponuja i co maja na stanie i własnie ten 42 cale mi zaproponowali i przywiezli. Pierwsze wrazenie SUPER!!!, oj ale sie meczyk ogladało. Nastepne dni siatkoweczka tez super, choc zaczely mnie lekko meczyc braki obrazu (ustawiony na auto)Nie było widac wynikow (żona mnie chyba bardziej denerwowała:wink:). Teraz juz wiem ze tak ma byc i koniec no i nie jest to az taka niedogodność. Ciesze sie ze forum to znalazłem juz po zakupie bo po przeczytaniu tylu informacji nie wiem czy zdecydowałbym sie na zakup (te weze te cienie itd.-tak naprawde to nie bardzo wiem nadal o co chodzi z tymi wezami:)). Mam jedno pytanko , podłaczyłem z przodu TV aparat fotograficzny (w poprzednim tv było wszystko bez problemu) i szok nic czarno nie ma obrazu po przełaczeniu nawet w aparacie na ekraniku ciemnosc (po odłaczeniu kabli obraz w aparacie sie pojawił). Co robie nie tak moze trzeba jakas opcje zmienic.Sorki ze tyle a własciwie o niczym ale chciałem podzielic sie radoscia z posiadania "telewizorka":grin: .
Jeszcze jedno , czy cienie za obrazkiem TVP1,? TVP2 bo tylko na tych kanałach wystepuja to normalne. Podłaczone mam satki Ferdka 8018USB i Polsatowski echostar(kiszka) oba eurozłaczem.
Dzieki za cierpliwosci kazda odpowiedz :)


Dodam jeszcze pytania
Jak prawidłowo (moge zainwestowac w kable)połączyc te urzadzenia aby uzyskać jak najlepszy efekt(wiem czytaj instrukcja-ale ona jest taka....) Tuner sat jw. polsat i ferdek,kino domowe Thomson(posiada wyjscie cyfrowe tak jak ferdek-tak sa połaczone , moze cos zmienic?), magnetowid. to Tyle. Jeszcze jedno chwała producentom Pasikonika za 3 wejscia euro :) straszna wygoda(wczesniej korzystalem z przełącznika jesli chodzi o sat)
 
Ostatnia edycja:

Jolanda

New member
Czyżby forum sie skończyło

Jak w temacie :( Kupiłem TV, znalazłem to forum i ..... Czyżby cały temat został wyczerpany i tylko lektura pozostała? Szkoda bo zapowiadało sie ciekawie
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Jolanda napisał:
Szkoda bo zapowiadało sie ciekawie

Temat będzie tak długo zył jak będą chętni do umieszczania w nich postów dot. wrażeń, spostrzezen, porad, zapytań. Seria udana pisze o PV45, ale niestety miała krótką żywotność handlową, nowsze modele już ją wyparły.

Jolanda: Do kabli: pamiętaj że tylko dwa z wejść scart mają RGB, więc podpinaj do nich to co oglądzasz najczęściej, DVD przez componenty lub HDMI, PC bezwględnie tylko przez DSUB. Kable scart myśle ze na "taśmie" w cenie 40-50zl w zupelności wystarczą, componenty musza być dobre trzeba pamietać że sygnal leci w analogu, przy marnej izolacji będa dzialać jak antena (odpadaja te po 7zl), DSUB 1,8m produkcji HAMA z MM sprawdza sie u mnie dobrze. HDMI nie używam, nie mam na razie takiej potrzeby.

/edit1 O! Podskoczyła mi HD reputacja o 5 punktów.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

Jolanda

New member
Żyje, żyje :). Wielkie dzieki za odpo nawet za to nic nie wnoszące ArtS007(naprawdę :D). Wracając do problemu podpięcia aparatu co robię nie tak, jak prawidłowo podłączyć aparat(problem opisany w pierwszym poscie) no i te cienie (mam sie martwic?:confused:). Dzieki za odpo.:)
 
Do góry