Seria PV45

imperator

New member
Opcja "wypalanie pikseli"

Witajcie. Nigdzie w instrukcji nie doczytałem czy ten model ma opcję "zabezpieczającą przed wypalaniem pikseli". Są jakies lakoniczne odpowiedzi na necie ze niby ma ale panasonic nigdzie tego nie pisze. Drugie pytanie to czy z plazma w komplecie jest kabel component czy nalezy dokupic go samemu?
W ciagu 2 dni musze podjąc decyzje ktora plazmę kupic. Mam do wyboru 2 modele 42 cale: Panasonic PV45 i LG 42PC3RA.
Jezeli możecie to poradzcie co wybrac bo roznica cenowa miedzy modelami to tylko 60 zł
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jolanda napisał:
Żyje, żyje :). Wielkie dzieki za odpo nawet za to nic nie wnoszące ArtS007(naprawdę :D). Wracając do problemu podpięcia aparatu co robię nie tak, jak prawidłowo podłączyć aparat(problem opisany w pierwszym poscie) no i te cienie (mam sie martwic?:confused:). Dzieki za odpo.:)
Moja lakoniczna wypowiedź dotyczyła Twojego lakonicznego pytania:
Jolanda napisał:
Jak w temacie :( Kupiłem TV, znalazłem to forum i ..... Czyżby cały temat został wyczerpany i tylko lektura pozostała? Szkoda bo zapowiadało sie ciekawie
Nie zauważyłem Twojego wcześniejszego wpisu, gdyż forum przekierowało mnie do wyżej cytowanej. Zresztą Cy(Gorg) jedynie rozwinął to, co miałem na myśli.

Pamiętaj też o dwóch zasadach:
1. Nie pisz posta pod postem.
2. Wykaż się cierpliwością i nie ponaglaj użytkowników.

ArtS :)
 

Jolanda

New member
Sorki, ale nadal brak odpowiedzi :( (pytania zadałem chyba konkretne?) A moze sie myle? Aparat, cienie? Jak były gdzies te tematy dajcie linka to poczytam , bo przejrzałem cały ten temat i .... Jeszcze raz dzieki za kazda odpowiedz:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
co to znaczy - cienie? . Jak to się objawia ?
Jaki aparat masz podłączony ? Jaka rozdzielczość zdjęć ?
Jakim złączem podłączone ?
 

Nikyo

New member
Witam.

Od 3 miesiecy posiadam 42PV45 (wersja z czarna ramka)


Nietety zeby nie bylo az tak slodko to natrafilem na tv z problem znanych wszystkim wezy. Sa na tyle widoczne ze przeszkadzaja mi niestety w bezstresowym ogladaniu tv. Moje pytanie jest takie: czy Panasonic ma jakas procedure naprawcza tak jak w przypadku PV60? Czy ktos z forumowiczow z powodzeniem mial usunieta usterke z PV45?

Jezeli ktos moglby podrzucic linka do materialu pozwalajacego przyjrzec sie gadom blizej to bylbym wdzieczny (np material z linku (Cy)Gorg'a ze #158 postu tego watku - jego link niestety juz nie dziala)




Pozdrawiam
 

imperator

New member
Uchwyt ścienny do Panasa PV45

Gdzie mogę kupić jakis zwykly uchwyt do tej plazmy w cenie do 130 zł ? Czy ktos juz zamontowal plazme na scianie? Prosze o podanie ewentualnych linków do sklepów lub allegro z uchwytami do TV. Z gory dziekuje za pomoc.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Zresztą Cy(Gorg) jedynie rozwinął to, co miałem na myśli.

Masz rację ArtS007, jedynie rozwijam Twoje myśli :blagam: .

Nikyo napisał:
Jezeli ktos moglby podrzucic linka do materialu...

Wieczorem jeszcze raz wrzucę pliki na obecności węży i umieszczę linki.

/update1
http://www.sharebigfile.com/file/185249/weze-rar.html

Dla osób które chca się cieszyć z nabytku radzę omijać te testy szerokim łukiem, mało który Panas jest wstanie poprawnie przejść testy, przypadłość purple snake dotyczny też Panasów serii 7x, o czym była już mowa na tym forum.

Na pocieszenie dodam, odsetek PV45 z tą przypadłością jest zdecydowanie mniejszy niz serii 6xx, o czym jak na razie może świadczyć mało osób posiadających ten model zgłaszało ten problem. Chociaż sam problem może zabrać, przy tak widocznych jego efektach jak ma RoMi (model PV600) całą satysfakcję z zakupu (czytaj wątek o purple snakes).

Jolanda napisał:
Aparat, cienie?

Z miłą chęcią bym pomogł, ale nie mogę się doczytać o jaki aparat chodzi. Może za radą kiki doprecyzuj konkretniej a z pewnością znajdą się osoby które pomogą ;) .

Do cieni może to niepokoić, niczego podobnego pod znakami logo stacji nie zaobserwowałem.

imperator napisał:
... mogę kupić jakis zwykly uchwyt do tej plazmy w cenie do 130 zł?

W cenie 96zl na allegro masz dobry uchwyt na ścianę, z możliwości ustawienia kąta nachylenia:

http://www.allegro.pl/item203102404_uchwyt_lcd_plazma_30_60_jakosc_75kg_udzwig.html



Ogólnie, przy wyborze plazmy zwracam uwagę na model PV7 (młodszy brat PV45), szkoda że tylko jedno HDMI, ale dla purystów kolor czarny, 2048 odcieni szarości ("ekwiwalentnie", cokolwiek by to nie mialo znaczyć), kontrast 8000:1 i jak u starszego brata brak SubPixelControl, obróbka materiału 1080p chociaż uważam jak na tą matrycę za zbędne.

http://www.panasonic.be/servlet/PB/menu/1254712_l6/index.html

/update2
Niestety jest brak wejscia D-SUB (komputerowego), co jest dosc istotna wada, jezeli chcialoby sie podpinac PC. Mimo wszystko, ubogi krewny PV45.


Pozdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
(Cy)Gorg napisał:
Masz rację ArtS007, jedynie rozwijam Twoje myśli :blagam: .
Nie bądź złośliwy ;). Użyłem (tzw.) skrótu myślowego i wyjaśniłem dlaczego. Ty opisałeś bardziej wyczerpująco przyczyny wyczerpania się tematu. Jedno jednak muszę przyznać: użycie słowa jedynie mogło być mylące.

ArtS :)
 

Jolanda

New member
Witam, nie wiem dlaczego moja odpowiedz napisana zaraz po pytaniach kiki nie znalazła sie na forum(moze moj błąd :() Aparat to Kodak CX6330, zdjęcia robione w najwyzszej rozdzielczosci 2032x1524(taka podana jest w instrukcji). Aparat podłączony jest do Tv kablem audio video do złacza AV4. Nie wiem jakie to ma znaczenie gdyz do poprzedniego tv bez problemu podłaczyłem i ogladałem zdjecia:confused:. Cienie na kanałach TVP1i2 (wystepuja tylko na tych kanałach ,a ogladam dzieki polsatowi echostar) to po prostu odbicie widoczne (patrząc z boku). Co ma mnie niepokoic (jesli na innych kanałach tego nie ma ( moze to wina nadawcy:-(). No i dzieki za wyczerpujaca odpowiedz dotyczaca kabli (Cy)Gorg :lol:, a co do ArtS007 (chyba mnie nie lubi ;))....... tez dzieki

Jeszcze jedno, czy ten uchwyt juz ktos posiada i sie sprawdza ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jolanda napisał:
[...] a co do ArtS007 (chyba mnie nie lubi ;))....... tez dzieki [...]
Dobrze, że traktujesz to z przymrużeniem oka, gdyż naprawdę nie mam powodu Cię nie lubić. Jeśli ktoś tu kogoś nie lubi, to prędzej (Cy)Gorg mnie ;). To zamieszanie jest skutkiem tego, że nie widziałem Twojej pierwszej wypowiedzi, a jedynie drugą dotyczącą "martwicy" wątku. A że upomniałem Cię za dublowanie wypowiedzi? Taka to już rola moderatora.

Wracając do aparatu. Nie jestem pewien, ale wejście AV4, to wejście kompozytowe, prawda? Jeśli tak, to może obróbka tego sygnału przez procesor telewizora powoduje taki efekt. Próbowałeś korzystać z innego wejścia?

ArtS :)
 

Jolanda

New member
Dzieki za odpo , cały czas ;):lol:. Wejscie z ktorego korzystam to wejscie ktore jest sugerowane do podłaczenia kamery i podobnych urzadzen. Z takiego wejscia korzystałem przy poprzednim tv i nie było problemow. Moze cos w opcjach powinienem ustawic:confused:. Panas ma tyle mozliwosci z ktorymi wczesniej nie mialem do czynienia i moze cos trzeba ustawic????. Nie probowałem z innym wejsciem bo nie wiem z jakim, korzystam z orginalnego kabla aparatu audio video. Jeszcze raz dzieki (wydaje mi sie ze Cy(Gorg);) tak jak Ty mnie ;)):lol:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie rozwiałeś jednak moich wątpliwości co do wejścia. Czy łączysz aparat przy pomocy pojedynczego kabelka Chimch?

ArtS :)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Jolanda napisał:
Aparat podłączony jest do Tv kablem audio video do złacza AV4.

Więc tak , na pilocie przycisk TV/AV, dalej przycisk HOLD (niebieski), dalej przycisk F.P. (zielony) i bedziesz mial na wejsciu sygnal ze zrodla na AV4 co potwierdzi Tobie TV w lewym górnym rogu napisem AV4S (jest dzielone miedzy kompozytem - chinch a S-Video) z panelu przedniego TV. Powinno pomoc .

Jolanda napisał:
Co ma mnie niepokoic (...) moze to wina nadawcy

Sam sobie odpowiedziales. Napisalem ze moze niepokoic w rozumieniu jezeli wystepuje na wszystkich kanalach. Tak przypuszczalnie to wina nadawcy, przy okazji z tego co pamietam, polsat cierpie swoje zrodlo programow TVP1,2 z naziemnej (analog) a pozniej leci to ich kanalem dystrybucyjnym przez satelite, takze mozliwe ze pobieraja sygnal w jakosci takiej jaka widzisz w TV (pomijam tutaj kwestie artefaktow spowodowanych digitalizacja sygnalu i bledami lub niskiem bitratem).


Przy okazji, na przyszlosc naprawde warto byc precyzyjnym, malo kto tutaj potrafi czytac w tresciach niedopisanych, przy szczegolach zawsze znajdzie sie poczciwa duszyczka :D, ktora pomoze lub wskaze ewentualne droge w domyslach.

Pozdr. (C)G
 

Jolanda

New member
Witam,wielkie dzieki Cy(Gorg) pomogło:D Tak robiłem wczesniej, niestety nie wiedziałem ze przycisk zielony musze nacisnac drugi raz aby przejsc z S-Video na kompozyt. Jeszcze raz dzieki.Obiecuje ze nastepnym razem(mam nadzieje ze jak najzadziej) bede bardziej precyzyjny:lol:
 

imperator

New member
Docieranie plazmy - ustawienia obrazu

Witajcie,
Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem Panasonica TH-42pv45EHK z czarną ramką. Telewizor gra extra. Obraz chociaż z kablówki jest niezły. Dziekuje również uzytkownikom tego forum za pomoc przy wyborze firmy (mialem dylemat pomiedzy LG a Panasem).
Poczytalem juz troche forum ale mam kilka watpliwosci w kwestii docierania plazmy. Interesują mnie nastepujace ustawienia:
- kontrast,jaskorawosc, kolor, ostrość - ustawilem w połowie (czy dobrze?)
- Colour management - ustawic na wyłączony czy włączony?
- jasność panelu - do wyboru: wył., słabe, średnie, mocna - które wybrać?
- tryb oszczednosci: wyłączony / włączony - który wybrac?
Ile czasu docierać plazme: 100, 200, 300 godz?
dziekuje za pomoc
pozdr
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Jolanda napisał:
ze nastepnym razem (mam nadzieje ze jak najrzadziej) bede bardziej precyzyjny:lol:

To mi sie podoba, kupic i cieszyc sie z nabytku jak najdluzej:lol: , na forum zagladac jednak od czasu do czasu, zawsze mozna czegos sie ciekawego dowiedziec, moze i pomoc komus kto dopiero rozpoczyna rozpoznawac sprzet.

imperator napisał:
Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem Panasonica TH-42pv45EHK z czarną ramką. Telewizor gra extra.

Gratulacje wyboru, bedziesz zadowolny :). Przygladalem sie PV7, niestety nie jest godnym nastepca modelu PV45. Wiec poki jeszcze mozna go kupic, to warto.

imperator napisał:
ustawilem w połowie (czy dobrze?)

Dobrze :) .

imperator napisał:
- Colour management - ustawic na wyłączony czy włączony?

Włączony, w niczym nie przeszkadza, poprawia nasycenie kolorow, ogolnie wizualnie jest lepiej.

imperator napisał:
- jasność panelu - do wyboru: wył., słabe, średnie, mocna - które wybrać?

Miałem wyłączony podczas docierania.

Ogolnie dobor tego co wlaczone a co nie nalezy sie zdac na wlasne odczucia. Sam nie wlaczam PN-R, MPEG-NR, obraz mnie po prostu nie zadawala, poprawia artefakty kompresji mpeg jednakze kosztem ostrosci, jak jak pisze warto samemu dopasowac do wlasnych preferencji. Po docieraniu mozna skalibrowac plazme, dobrze sie do tego nadaje plyta Starwars'ow (1,2,3) i test na optymalizacje THX, lub zdac sie na bardziej profesjonalne narzedzia czy uslugi (bez reklamy ;)), pisalem jednak wczesniej ze mozna byc bardziej tym rozczarownym niz zadowolonym, jednak dla purystow opcja jak najbardziej wskazana.

imperator napisał:
100, 200, 300 godz?

200, troche duzo jak sie malo oglada. Jednak pozniej, mozna juz harcowac do woli, moze pozniej zdumiewac ukryta jakby moc w kontrascie, zwlaszcza w czerni i nasyceniu kolorow (naturalnym, rzecz jasna nie "jarzeniowym" jak jest to w wydaniu niektorych LCD).

Warto tez wlaczyc tryb oszczedzania (panelu) w menu konfiguracji. Przy statycznych scenach, pauzie (np. z DVD) TV uruchamia klasyczny screensaver.

PV45 jest wstanie wyswietlic takze sygnal 1080p/50Hz (zrodlo dnc: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10128), wiecej nie jest z nim az tak bardzo zle do nowych wyposazonych postprocesing modeli PV7x.

Pzdr. (C)G
 

ArtS007

New member
Bez reklam
(Cy)Gorg napisał:
Przygladalem sie PV7, niestety nie jest godnym nastepca modelu PV45. Wiec poki jeszcze mozna go kupic, to warto.
Zdecydowanie szkoda, że tak jest. Tym bardziej, że miałem okazję oglądać wczoraj PV7 na żywo i przyznam, że zdecydowanie wygrywa pod względem urody. Moim zdaniem jest nawet ładniejszy od PV70. Stylistyką przypomina nowe, czarne LCD tej firmy. Co ciekawe, logo jest wypukłe, w przeciwieństwie do PV70. Najwyraźniej w tym ostatnim przypadku spłaszczenie logo było zabiegiem celowym, nie oszczędnościowym. W PV7 nie podoba mi się wielka, wzięta chyba z modelu PA60, podstawa. Ale to raczej zarzut natury estetycznej, nie praktycznej. O jakości obrazu nie chcę się wypowiadać, gdyż obraz był zbyt nasycony w porównaniu do pobliskiej konkurencji ze stajni Samsung i LG. Na koniec: jestem dość mocno zaskoczony tym, że są PV45 z czarną ramką. Myślałem, że ta seria jest wyłącznie srebrna.

ArtS :)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Szkoda ze go az tak pokroili, brak wejscia komputerowego jest bardzo powazna wada (imo), kiedy tez w innego typu laczy nie jest nadmiar. PV7 bardzo budzetowy. Ot, wystraczy do podpiecia np. eNki i dvd czy ewentualnie magnetowidu. Dla wielu gospodarstw domowych to w zupelnosci wystraczy i glownie (jak przy puszczam) tam jest kierowany.

Do PV45 z czarna ramka, w Polsce byl praktycznie nie osiagalny, za nasza zachodnia granica w Niemczech dosc popularny. Wszedl do dystrybucji okolo 1,5 miesiaca po oficjalnej premierze calego srebnego (pisalem o tym zaraz po wejsciu jego do dystrybucji w Niemczech :D).

Widze juz sa wieści (na naszym forum) o cenie PZ700 42" FULLHD, jak podana 7.300 cena bylaby do uzyskania w Polsce bylaby to dosc dobra oferta. Jeszcze wiecej tytulow w HD, nadajacych stacji w HD i przyjaznej ceny na odtwarzacze materialow w HD i bedzie mozna uznac, ze HD trafil juz pod strzechy praktycznie kazdego polskiego domu. Byc moze 2008 rok stanie sie przelomowy w tym wzgledzie.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

Jolanda

New member
Oczywiscie zagladam jak tylko moge (co dwa dni:D), a z pomoca to chyba zaczekam;) bo sam odkrywam now rzeczy. Ale kto wie moze......:lol:. Jeszcze raz dzieki
 

MiniMe

New member
Po miesiącu od zakupu PV45 stwierdzam że był to dobry wybór, zarówno pod względem stosunku cena/jakość jak i estetycznym. Kolory ładne, kablówka gra dość dobrze, jakość przy odtwarzaniu filmów DVD jest super. Żona zadowlona. Apropos powidoków - powstają, ale widać je jedynie przy zupelnie ciemnym ekranie z wyłączonym światłem w pokoju. Podczas codziennego ogladania tv nie widac wplywu tych powidoków na obraz. Co ciekawe po pewnym czasie każdy powidok znika i pojaiwa się nowy w zależnosći co się dłużej oglądało. Bardzo dobrze na "czyszczenie" ekranu z powidoków wpływa włączenie na ok. 15-20 min programu bez ustawionego kanału (z szumem-mrówkami czy jakos tak). Wszystkie powidoki ktore sa widoczne jedynie w ciemnym pokoju na czarnym tle znikają. Tak więc problem z powidokami chyba nie jest az tak straszny, chociaz moga go wywolac nawet napisy podczas ogladania filmow, pojawiajace sie mniej wiecej w stalych miejscach.
Apropos ustawienia Mpeg- przy ogladaniu DVD/divx włączam to ze wzgledu na dziwne artefakty pojawiajace sie na niejednorodnych kolorystycznie powierzachniach.

pozdrawiam
Bartek
 
Do góry