Seria PV45

yatre

New member
dylemat

witam
Po przeczytaniu tego wątku nadal nie mam pojęcia jak się ustosunkować do nowego modelu panasonica.:( Jestem właśnie na kupnie telewizora i o zgrozo jestem jeszcze mniej zdecydoawny niż byłem.:confused: Model, który sobie upatrzyłem 37pv60 jest praktycznie niedostępny a pv45 patrząc na opis jest troszkę gorszym modelem. Pomóżcie:blagam:, nie wiem corbić, czy szukać pv60? czy mimo wszystko brać pv45?
Może już ktoś ma pv45 i mógłby się podzielić informacjami?
 
Ostatnia edycja:

MArio K-39

New member
WITAM !

Mam dylemat między 42PV60 & lg PC1R ceny poleciały na łep panas 4,8 k 0% raty lg 4 k (u KIKIEGIO). Co do pv45 lepszy wydaje mi się pv60,przede wszystkim sprawdzony i testowany.
W dodatku desing 45 tragedia cały srebrny.:rolleyes:
 

marcel.worst

New member
MArio K-39 napisał:
WITAM !

Mam dylemat między 42PV60 & lg PC1R ceny poleciały na łep panas 4,8 k 0% raty lg 4 k (u KIKIEGIO). Co do pv45 lepszy wydaje mi się pv60,przede wszystkim sprawdzony i testowany.
W dodatku desing 45 tragedia cały srebrny.:rolleyes:


O gustach sie nie rozprawia - jak mawiali starozytni. W tej chwili mam Panasa CRT z identyczna stylistycznie obudowa - i ta bez czarnej ramki pasuje mi o wiele bardziej.

Zamowilem TH42-PV45. Ma przyjechac do mnie we wtorek. Za chwile moment nabywam Cyfre+.

Prosze o chwile czasu, to opowiem jak to dziecko sie sprawuje :)
 

RNAcid

New member
yatre napisał:
[...] Model, który sobie upatrzyłem 37pv60 jest praktycznie niedostępny a pv45 patrząc na opis jest troszkę gorszym modelem. Pomóżcie:blagam:, nie wiem corbić, czy szukać pv60? czy mimo wszystko brać pv45?
[...]

Może niewiele Ci to pomoże ale widziałem wczoraj obok siebie 42PV45, 42PA60 i 37PV60 w toruńskim MM. Wygląda na to, że sklepy jeszcze miewają resztki magazynowe na stanie, choć - jak to w MM - cena mocno odbiega od tego, co można było znaleźć w Internecie.
Jeśli jednak jesteś bardziej przekonany do 37PV60 to może warto wybrać się na "wycieczkę po sklepach"?
 

yatre

New member
marcel.worst napisał:
O gustach sie nie rozprawia - jak mawiali starozytni. W tej chwili mam Panasa CRT z identyczna stylistycznie obudowa - i ta bez czarnej ramki pasuje mi o wiele bardziej.

Zamowilem TH42-PV45. Ma przyjechac do mnie we wtorek. Za chwile moment nabywam Cyfre+.

Prosze o chwile czasu, to opowiem jak to dziecko sie sprawuje :)
witam,
mam nadzieje, że nie będziesz zbytnio zwlekać z testowaniem tego modelu :D
 

Vieranos23

New member
A wiec Jaw :D nie robilem zadnych testow,bo nie za bardzo mialem czas (i checi)
Co do kontrastu w tym modelu tez jeszcze nie duzo moge powiedziec,bo Tv jest w okresie docierania.
Przyznam jednak ze niewiadomo jak wysoki kontrast bedzie w Plazmie to dzieki lsniacym ekranie w pokoju gdzie padaja promienie sloneczne ogladanie jest poprostu do d***.
Chyba ze ktos ma w pokoju zaluzje lub inne tricki,ale czy warto sie bunkrowac dla tV?
Ja osobiscie ogladam telewizje tylko wieczorem lub w nocy takze u mnie ten problem odpada.
Pozdro
 

marcel.worst

New member
Od wczoraj od 22:00 jestem posiadaczem PV45.

Niestety do czasu zakupu:
- jakiejs platformy cyfrowej
- odtwarzacza Panasonica DVD z HDMI
- kabla HDMI :)

nie podejmuje sie analizy jakosci obrazu :)

W tej chwili mam obraz przez Scart za jakies oszalamiajace 25PLN wiec wole sie nie wypowiadac. Bajki wygladaja genialnie (Nemo, Moj brat niedzwiedz), Wladca Pierscieni juz troche gorzej. Menu na plytach DVD bylo w wielu przypadkach makabrycznie nieostre. Dzisiaj rano w Nemo, tam gdzie byly jasne kontury ruszajacych sie rybek byly jakies dziwne migotania. Chwilowo walcze z uzyskaniem zadowalajacyh ustawien kontrast / jasnosc / kolor.

Ale czekam z osadem na wymiane kolejnych podzespolow...
 

k-d

New member
marcel.worst napisał:
Od wczoraj od 22:00 jestem posiadaczem PV45.

Niestety do czasu zakupu:
- jakiejs platformy cyfrowej
- odtwarzacza Panasonica DVD z HDMI
- kabla HDMI :)

nie podejmuje sie analizy jakosci obrazu :)

W tej chwili mam obraz przez Scart za jakies oszalamiajace 25PLN wiec wole sie nie wypowiadac. Bajki wygladaja genialnie (Nemo, Moj brat niedzwiedz), Wladca Pierscieni juz troche gorzej. Menu na plytach DVD bylo w wielu przypadkach makabrycznie nieostre. Dzisiaj rano w Nemo, tam gdzie byly jasne kontury ruszajacych sie rybek byly jakies dziwne migotania. Chwilowo walcze z uzyskaniem zadowalajacyh ustawien kontrast / jasnosc / kolor.

Ale czekam z osadem na wymiane kolejnych podzespolow...

Pytanie brzmi jak działa na "normalnym" sygnale, tzn. kablówce czy też antenie, a nie po HDMI :)
 

AdaMo71

New member
Witam. Jestem posiadaczem Panasa th42pv60eh od miesiąca i niestety nie mogę sie zgodzić z kolegą jgryhdtv, że po ustawieniach obrazu na zmniejszenie kontrastu i innych ustawień nie pojawiają się purpurowe węże.W tej chwili mam obraz przez scart Syfra+.Przyznam, że kanały muzyczne jak i bajki są ok, ale filmy czy to canal+ czy HBO tragedia:-( . Praktycznie na każdym filmie widać węże aż człowieka z nóg ścina.
Na drugi tydzień oddaje panasa do reklamacji, nie wiem czy to coś pomoże, ale trzeba w końcu zareklamować wade, może dadzą rade :niewiem: .
 

Mabri

New member
Ciekawe, co będą mówili właściciele pv45. Podobno zabieg zmniejszenia kontrastu, liczby odcieni szarości oraz parę ukłądów elektronicznych ma właśnie zapobiegać pojawianiu się tych zwierzaków, które harcują w niektórych partiach pv60.
 

RoMi

New member
"zwierzaków, które harcują w niektórych partiach pv60"
ORAZ Proszę nie zapominać "w niektórych partiach budżetowego PV600" - to właśnie w tych modelach w EU najwięcej osób zgłasza problemy :p. pozdr
 

AdaMo71

New member
Ale czy ktoś z użytkowników panasa z serii pv60 oddał do reklamacji w związku z tymi wężami, czy ja będę pierwszą osobą, która to zrobi:?: . Jestem ciekaw, że tak dużo osób pisze na ten problem a w sumie nie znalazłem żadnego posta na temat oddania do serwisu:niewiem: .
 

Pansłonic

New member
AdaMo71 napisał:
Ale czy ktoś z użytkowników panasa z serii pv60 oddał do reklamacji w związku z tymi wężami, czy ja będę pierwszą osobą, która to zrobi:?: . Jestem ciekaw, że tak dużo osób pisze na ten problem a w sumie nie znalazłem żadnego posta na temat oddania do serwisu:niewiem: .
Chwilowo nie ma sensu oddawać Panasa do serwisu bo w wielu z nich o wężach nawet nie słyszeli, chyba że oddasz do serwisu w Japoni;)
Panasonic Polska czeka narazie na instrukcje z głównej siedziby firmy, więc i my musimy uzbroić się w cierpliwość.
Poczytaj sobie pozostałe posty to wszystkiego się dowiesz.
 

AdaMo71

New member
Przyznaje, że nie przeczytałem wszytkich postów ale większość. Dziękuję za poradę i chyba się wstrzymam z oddaniem panasa do serwisu.Poczekam aż sprawa bardziej się naświetli i oczywiście nic innego nie pozostaje jak dalsze śledzenie forum oraz "uzbroić się wcierpliwość".
 

ein

New member
No dobra ale przeciez nie o tym ten watek

Panowie! Sio do problemow z kolorami! Sioooo! ;) No niech sie wypowie pierwszy szczesliwiec co nabyl PV45 i powie nam jak to gra. A bylo by juz wogole niewymownie super gdyby ktos wczesniej majacy doczynienia z 60-ka czyli na zasadzie porownania powiedzial jak te "srebro" w praniu wypada :)

Moze jakis test naszego szanownego admina? Biorac pod uwage potencjalna popularnosc tej plazmy na rynku (a jednoczesnie bylo nie bylo to "nowosc") taki test przydalby sie bardzo (tez jako premiera tele nie bedacego cieklymkrysztalem w testach - ot, nie samym LCD czlowiek zyje ;)). Mozna by sie pokusic o pewne porownanie technologii - uwypuklenie zalet i wad w realnym tescie porownawczym. Ar2 - daloby rade?
 
Ostatnia edycja:
Do góry